ειμαστε η δεν ειμαστε μαζι????? - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 137
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by violeta92 View Post
    παιδια καλησπερα...

    εκει που τα πραγματα κυλανε καλυτερα εγω και παλι προβληματιζομαι...
    οπως σας ειχα πει στο τελευταιο μνμ βρισκομαστε πολυ τις τελευταιες μερες... χθες ξαναειδαμε ταινια το βραδυ αλλα στο σπιτι μου... κοιμηθηκε σε μενα.. μεσα στον υπνο του με επαιρνε αγκαλιες.. το πρωι ξυπνησαμε και καναμε κατι προκαταρκτικα... μετα ομως την υπολοιπη μερα ναι μεν με πειραζε, με αγκαλιαζε αλλα οταν πλησιαζα να τον φιλησω μου δινε μαγουλο!!

    δεν ξερω τι ακριβως γινεται ρε παιδια?? με βλεπει σαν φιλη? και αν με βλεπει σαν φιλη τοτε γιατι κοιμομαστε μαζι? πως γινεται ολα αυτα να ειναι κατι φιλικο?????
    γιατι δεν βγαινεις με εναν κολλητο σου και εσυ να του κανεις κανα σκερτσο και καθεσαι στον μαλακα να σου κανει ατομικα καψωνια?καντου λιγο την ζωη δυσκολη και εσυ δηλαδη λιγο προσωπικοτητα βρε κοριτσια

  2. #122
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Φταις και συ βιολετα μου, δεν ειναι δυνατο να λειψεις σε καποιον οταν εισαι συνεχεια εκει. Εγω σου προτεινω να κοψεις αυτα τα σουρτα φερτα αλλα οχι με τροπο που να φαινεται οτι το κανεις επιτηδες. Βρες δικαιολογιες και να βγαινεις μονο εξω για καφε για 1-2 ωρες, οχι παραπανω. Επομενως οχι ο ενας στο σπιτι του αλλου, ουτε σωματικη επαφη.
    προσπαθω κερασι.... ομως λυγιζω!!! δεν κανω προτασεις εγω.. μονο αυτος...

  3. #123
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    γιατι δεν βγαινεις με εναν κολλητο σου και εσυ να του κανεις κανα σκερτσο και καθεσαι στον μαλακα να σου κανει ατομικα καψωνια?καντου λιγο την ζωη δυσκολη και εσυ δηλαδη λιγο προσωπικοτητα βρε κοριτσια
    δεν ειναι ατομο που ζηλευει και δη καποιον φιλο μου η κολλητο μου!!!
    αν κανω κατι τετοιο οσο και αν πονεσει ξερω πως δεν θα τον ξαναδω και θα μ αφησει να προχωρησω!!!

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Eνταξει εγω σου λεω πως το βλεπω, στην πραξη εσυ θα το δεις. Πιστευω παντως οτι αν συνεχισεις ετσι θα τα κανεις χειροτερα γτ θα τον κακομαθεις εντελως, θα χασει καθε κινητρο. Αν μπορεις καντο και σαν πειραμα πχ για τις επομενη βδομαδα να μην πας, ετσι να δεις πως θα παει. Αλλα σου υπογραμμιζω οτι δε θα αρνηθεις με τροπο που να φαινεται οτι το κανεις επιτηδες.

  5. #125
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Eνταξει εγω σου λεω πως το βλεπω, στην πραξη εσυ θα το δεις. Πιστευω παντως οτι αν συνεχισεις ετσι θα τα κανεις χειροτερα γτ θα τον κακομαθεις εντελως, θα χασει καθε κινητρο. Αν μπορεις καντο και σαν πειραμα πχ για τις επομενη βδομαδα να μην πας, ετσι να δεις πως θα παει. Αλλα σου υπογραμμιζω οτι δε θα αρνηθεις με τροπο που να φαινεται οτι το κανεις επιτηδες.
    λες να θεωρει πως με εχει και παλι δεδομενη και δεν του δινω κινητρο να με κερδισει παλι??? ομως του χω πει και ξερει τι θελω...εγω ειμαι ξεκαθαρη απολυτα!!!

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Δε βοηθας ομως να του λειψεις.

  7. #127
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Δε βοηθας ομως να του λειψεις.
    ξερει πως τον θελω... πως θα του λειψω?? θα νομιζει πως το κανω επιτηδες!!!!

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Eννοειται οτι το ξερει οτι λιωνεις. Αυτο πρεπει να αλλαξει ομως γτ λαβε υποψη οτι εκτιμουμε τα πραγματα εκεινα για τα οποια προσπαθουμε, σ αυτα που τα εχουμε δεδομενα ανα πασα στιγμη η αξια τους φθινει. Πρεπει δηλ να προσπαθησει αφενος και αφετερου σου ξαναλεω οτι το casual sex με το φιλο σου οταν εχεις χωρισει ειναι οτι χειροτερο. Εγω σου προτεινω να το κανεις δοκιμαστικα για μια βδομαδα πχ αμα σου πει ελα σπιτι μου πες διαβαζω δεν μπορω, μπορω να βγω για μια ωρα για καφε μονο. Κατι τετοιο.

  9. #129
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Eννοειται οτι το ξερει οτι λιωνεις. Αυτο πρεπει να αλλαξει ομως γτ λαβε υποψη οτι εκτιμουμε τα πραγματα εκεινα για τα οποια προσπαθουμε, σ αυτα που τα εχουμε δεδομενα ανα πασα στιγμη η αξια τους φθινει. Πρεπει δηλ να προσπαθησει αφενος και αφετερου σου ξαναλεω οτι το casual sex με το φιλο σου οταν εχεις χωρισει ειναι οτι χειροτερο. Εγω σου προτεινω να το κανεις δοκιμαστικα για μια βδομαδα πχ αμα σου πει ελα σπιτι μου πες διαβαζω δεν μπορω, μπορω να βγω για μια ωρα για καφε μονο. Κατι τετοιο.
    δηλαδη να του δειξω οτι ναι τον θελω, ναι τον αγαπαω ομως και αυτο δεν μπορει να συνεχιστει... οποτε να τ δειχνω και καλα πως αρχιζω να ξεκολλαω γιατι δεν με γεμιζει αυτο??

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Aκου, στα εχω πει αυτα και στις προηγουμενες σελιδες, θα δειξεις πρωτα απ ολα οτι εχεις ζωη και περα απο μια σχεση, θα δειξεις οτι δεν σε εχει επηρεασει, οτι εισαι down κλπ και γενικως θα του μιλας και θα του φερεσαι κανονικα και φιλικα. Μην ξαναλες τιποτε για το θεμα τι κανουμε, που παμε κλπ ουτε οτι ξερεις πρεπει να μου πεις τι σκεπτεσαι τι θελεις να κανεις κλπ. Θα εισαι σαν να εισαστε 2 φιλοι αλλα θα προσθεσεις και το στοιχειο του να μην εισαι παντα διαθεσιμη. Η γνωμη μου ειναι να το κανεις εστω για λιγο. Εγω δεν ξερω το προγραμμα σου και τη ζωη σου πως ειναι αλλα μπορεις να βρεις δικαιολογιες να σε κρατησουν απασχολημενη εστω και ψευτικα πχ οτι διαβαζεις, οτι θα πας καπου κλπ.

    Αν το δεις απ την πλευρα του ιδιου θα καταλαβεις οτι δεν εισαι ξεκαθαρη γτ απο τη μια λες οτι δεν καλυπτεσαι και απ την αλλη ενδιδεις συστηματικα χωρις να εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα. Δινεις τροφη δηλ στο να διαιωνιζεται αυτη η φλου κατασταση και κινδυνευεις να το κανεις σαν να εχετε μια ελευθερη σχεση χωρις δεσμευσεις και αμοιβαιοτητα. Η δικη μου αισθηση ειναι οτι καπου πιεστηκε, καπου λιγο ρουτινιασε-βαρεθηκε γι αυτο και αυτο το πιο ελευθερο στυλακι τον εξυπηρετει και του αρεσει καλυτερα, γτ χαλαρωσαν οι υποχρεωσεις πχ αν δε μιλησετε ενα βραδυ δεν μπορεις να του πεις γτ δεν φανηκε ή αν χαθει ενα διαστημα. Εμενα η γνωμη μου αυτη ειναι και σου ξαναλεω το σεξ σ αυτη τη φαση και γενικως τα φασωματα θα κανουν χειροτερο κακο. Καντο αμα μπορεις να δουμε πως θα παει χωρις ομως να φανει οτι το κανεις επιτηδες.

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by violeta92 View Post
    δεν ειναι ατομο που ζηλευει και δη καποιον φιλο μου η κολλητο μου!!!
    αν κανω κατι τετοιο οσο και αν πονεσει ξερω πως δεν θα τον ξαναδω και θα μ αφησει να προχωρησω!!!
    ε αν σε αφησει ετσι απλα τοτε δεν σε θελει πραγματικα αν τον αφηνει παγερα αδιαφορο να βγεις σε αυτη την χρονικη στιγμη με καποιον αλλον και δεν ζηλευει ειδικα τωρα που ολα ειναι φλου παλι δεν σε θελει και σε εχει να μην πω γιατι σε εχει απλα τα πραματα παμτως η σταση του δειχνει ανθρωπο που εσκεμμενα χρησιμοποιει την αδυναμια που του εχεις και το εκμεταλλευεται εισαι μαριονετα αυτη την στιγμη

  12. #132
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Aκου, στα εχω πει αυτα και στις προηγουμενες σελιδες, θα δειξεις πρωτα απ ολα οτι εχεις ζωη και περα απο μια σχεση, θα δειξεις οτι δεν σε εχει επηρεασει, οτι εισαι down κλπ και γενικως θα του μιλας και θα του φερεσαι κανονικα και φιλικα. Μην ξαναλες τιποτε για το θεμα τι κανουμε, που παμε κλπ ουτε οτι ξερεις πρεπει να μου πεις τι σκεπτεσαι τι θελεις να κανεις κλπ. Θα εισαι σαν να εισαστε 2 φιλοι αλλα θα προσθεσεις και το στοιχειο του να μην εισαι παντα διαθεσιμη. Η γνωμη μου ειναι να το κανεις εστω για λιγο. Εγω δεν ξερω το προγραμμα σου και τη ζωη σου πως ειναι αλλα μπορεις να βρεις δικαιολογιες να σε κρατησουν απασχολημενη εστω και ψευτικα πχ οτι διαβαζεις, οτι θα πας καπου κλπ.

    Αν το δεις απ την πλευρα του ιδιου θα καταλαβεις οτι δεν εισαι ξεκαθαρη γτ απο τη μια λες οτι δεν καλυπτεσαι και απ την αλλη ενδιδεις συστηματικα χωρις να εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα. Δινεις τροφη δηλ στο να διαιωνιζεται αυτη η φλου κατασταση και κινδυνευεις να το κανεις σαν να εχετε μια ελευθερη σχεση χωρις δεσμευσεις και αμοιβαιοτητα. Η δικη μου αισθηση ειναι οτι καπου πιεστηκε, καπου λιγο ρουτινιασε-βαρεθηκε γι αυτο και αυτο το πιο ελευθερο στυλακι τον εξυπηρετει και του αρεσει καλυτερα, γτ χαλαρωσαν οι υποχρεωσεις πχ αν δε μιλησετε ενα βραδυ δεν μπορεις να του πεις γτ δεν φανηκε ή αν χαθει ενα διαστημα. Εμενα η γνωμη μου αυτη ειναι και σου ξαναλεω το σεξ σ αυτη τη φαση και γενικως τα φασωματα θα κανουν χειροτερο κακο. Καντο αμα μπορεις να δουμε πως θα παει χωρις ομως να φανει οτι το κανεις επιτηδες.
    γινεται μετα απο 4μιση χρονια σχεσης ομως να το δουμε φιλικα??? να ειμαστε δυο φιλοι??? πως μπορει να γινει αυτο?? δεν ειναι σαν να γειωνω οτι ομορφο περασαμε αυτα τα χρονια???
    να σ πω κατι... και εγω αυτο καταλαβαινω... πως απολαμβανει τα καλα μιας σχεσης αλλα δεν ειναι ακομα ετοιμος να αντιμετωπισει και τις δυσκολιες-υποχρεωσεις που εχει μια σχεση!!!!!

  13. #133
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    ε αν σε αφησει ετσι απλα τοτε δεν σε θελει πραγματικα αν τον αφηνει παγερα αδιαφορο να βγεις σε αυτη την χρονικη στιγμη με καποιον αλλον και δεν ζηλευει ειδικα τωρα που ολα ειναι φλου παλι δεν σε θελει και σε εχει να μην πω γιατι σε εχει απλα τα πραματα παμτως η σταση του δειχνει ανθρωπο που εσκεμμενα χρησιμοποιει την αδυναμια που του εχεις και το εκμεταλλευεται εισαι μαριονετα αυτη την στιγμη
    δεν λεω οτι θα τον αφηνει αδιαφορο απλα οτι αν δει οτι εγω προχωρησα δεν θα κανει κινηση να γυρισω πισω διοτι θα θεωρησει πως μου κανει κακο....δεν θεωρω πως ο,τι κανει με εκμεταλλευεται... δεν ειναι τετοιος ανθρωπος.. παντοτε με προστατευε και μου μιλουσε με απολυτη ειλικρινια ειτε με πληγωνε αυτο που θα μου ελεγε ειτε οχι!!!

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,782
    Εννοειται οτι δεν μπορει να υπαρξει πραγματικη φιλια, θα το παιξεις φιλικα εννοω ας μην ισχυει. Δηλ θα μιλας κανονικα αμα σε καλει και θα αποφυγεις το σεξ σ αυτη τη φαση και τις συζητησεις για τα ιδια κ τα ιδια. Σημερα ειχες κανενα νεο?

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    το οτι κοιμαστε μαζι και δεν διεκδικει σεξ, ειναι πολυ κακο σημαδι (ασχετως που δεν εισαι σε φαση αυτη τη στιγμη).
    μην μου πεις πως δεν σου τα πα.

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαστε χρονια μαζι,τον αγαπαω αλλα.....
    By mary1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-02-2013, 23:21
  2. Replies: 15
    Last Post: 05-02-2011, 20:43
  3. Είμαστε πολλοί
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 31-10-2009, 20:57
  4. Είμαστε μόνοι μας .
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 03-09-2008, 13:01
  5. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΓΩ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΜΕΙΣ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-2007, 15:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •