Straight , bi , gay ? Δεν μπορώ να καταλάβω και φοβάμαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 191
  1. #1
    MartinH97
    Guest

    Straight , bi , gay ? Δεν μπορώ να καταλάβω και φοβάμαι

    Καλησπέρα είμαι 22 ετών και νιώθω σαν να καταλαβαίνω αργά πώς ίσως και να είμαι γκέι . Η ιστορία μου ξεκινάει όντας 5 ετών ένα παιδί ηλικιακά 5 με 6 χρόνια μεγαλύτερό με έπεισε πως αν του κάνω στοματικό θα είμαστε φίλοι και πως οι φίλοι έτσι κάνουν . Ύστερα από χρόνια αυτό έγινε 2 φορές ακόμη πάλι σε μικρή ηλικία χωρίς όμως να πω ότι μου άρεσε αλλά το έκανα σαν να έπρεπε να το κάνω . Παρέα με κοπέλες δεν έκανα σχεδόν ποτέ αν και μου άρεσε η συντροφιά τους . Γυμνάσιο λύκειο θυμάμαι να αυνανιζομαι με την σκέψη ότι κάνω στοματικό σε άντρα μπορεί και 5-6 φορές την μέρα . Δεν έδινα σημασία γτ οπότε βρισκόμουν κοντά σε κοπέλα ένιωθα αυτή την έλξη και από το μυαλό μου περνούσαν αυτόματα ιδέες του πώς θα ήταν μαζί της στο κρεβάτι . Έφτασα 18 χρονών όπου ήρθα και σε πρώτη ερωτική επαφή με κοπέλα η οποία ήταν και αποτυχημένη καθώς από την καύλα μου είχα τραβήξει 4 φορές . Δεν θα μιλήσω για τις υπόλοιπες σχέσεις μου παρά μόνο για την τωρινή . Ενώ βρισκόμαστε στο κρεβάτι και ακουμπάει ο ένας τον άλλον ανάβω και έχω πολύ καλή στύση , μόλις όμως πάω να μπω μέσα της η στύση μου κρατάει λίγο και πέφτει . Έχει περίπου ένα μήνα που οι σκέψεις που έκανα στην αρχή δεν λένε να βγουνε από το κεφάλι μου . Μελετάω την κάθε μου κίνηση και τα συνδέω όλα με την ομοφυλοφιλία . Που να πω την αλήθεια είναι μία ιδέα που η σκέψη της με κάνει και τρέμω . Χρειάζομαι βοήθεια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    182
    Φιλε Martin,

    Αρχικά βγάλε άσε τις ταμπέλες στην άκρη...
    Νομίζω ότι είναι άπλα τα πράγματα και οτι αυτο που χρειάζεται είναι να εμπιστευθείς οοολα αυτά που μας είπες σε έναν ειδικό.
    Μη τρομαζεις στην ιδέα οτι θα πας σε ψυχίατρο. στις μέρες μας είναι παρεξιγημενοι άλλα είμαι σίγουρος οτι θα βρεις οοολες τις απαντήσεις πού ζητάς.
    Και πάντα να θυμασαι οτι το μπλά μπλά με ενα έμπιστο ατομο είναι το σημαντικοτερο πράγμα στον κόσμο.

    φιλικά πάντα!

  3. #3
    MartinH97
    Guest
    Άμα τα βλέπεις απλά γιατί δεν μου τα λες και εμένα ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    182
    Γιατί δεν είμαι ειδικός...
    Αν θες όμως τη γνώμη μου Ολα είναι θέμα ψυχολογίας. Πρέπει αρχικά να τα βρεις με τον εαυτό σου και να αποδεχτείς κάποια πράγματα! Από εκεί και πέρα μέσα από κουβέντα και προσπάθειες όλα θα πάρουν το δρόμο τους. :-)

  5. #5
    MartinH97
    Guest
    Quote Originally Posted by babis257 View Post
    Γιατί δεν είμαι ειδικός...
    Αν θες όμως τη γνώμη μου Ολα είναι θέμα ψυχολογίας. Πρέπει αρχικά να τα βρεις με τον εαυτό σου και να αποδεχτείς κάποια πράγματα! Από εκεί και πέρα μέσα από κουβέντα και προσπάθειες όλα θα πάρουν το δρόμο τους. :-)
    Αποδέχομαι πολλά πράγματα και σίγουρα ένα από αυτά είναι πως για να κάνω αυτές τις σκέψεις σίγουρα δεν είμαι straight ... Από εκεί και πέρα όταν θέλω πραγματικά να είμαι με μια κοπέλα και σκέφτομαι το εαυτό μου με μια κοπέλα αλλά την ώρα της πράξης δεν αφήνω τον εαυτό μου να το ευχαριστηθεί νιώθω πως είμαι γκέι , κάτι το οποίο δεν το θέλω , δεν μου αρέσει !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    182
    Είναι τεράστια η κουβέντα και από εδώ δύσκολη...
    Έχεις μιλήσει για τις σκέψεις σου αυτές σε κάποιο δίκη σου άνθρωπο; Κάποιο φίλο ή οικογένεια; Κάποιον που θα καταλάβει τι θα πεις;

  7. #7
    MartinH97
    Guest
    Ναι έχω μιλήσει αλλά νιώθω ότι όλοι με δοκιμάζουν , να δουν πως θα αντιδράσω και αυτό είναι ψυχοφθόρο

  8. #8
    MartinH97
    Guest
    Μια ερώτηση που μου έρχεται συνέχεια στο κεφάλι είναι ότι γίνεται ένας ομοφυλόφιλος να καυλώνει από την παρουσία μιας κοπέλας ;

  9. #9
    Γειά σου Martin! Η δική μου γνώμη είναι οτι δεν είσαι gay, απλά, επειδή είχες αυτήν την πολύ πρόωρη εμπειρία (η οποία θα τολμούσα να πω οτι είχε και μιά μορφή ψυχολογικού καταναγκασμού και κακοποίησηςαπό μεγαλύτερο παιδί), πιστεύω οτι αυτό έχει "καταγραφτεί" κάπως και "χαρακτεί" στην σεξουαλική σου ζωή, έχεις ταυτιστεί σεξουαλικά με το γεγονός, ενώ όμως η όλη σου σεξουαλική ταυτότητα και ψυχολογία δεν είναι ομοφυλοφιλική, είναι straight.
    Οπότε νομίζω οτι θα είναι λάθος να κατευθυνθείς προς την ομοφυλία, διότι η πράξη που έγινε εξ αρχής δεν είναι πράξη που συνειδητά την ήθελες, αλλά που ουσιαστικά έγινε επειδή παραπλανήθηκες και εκβιάστηκες συναισθηματικά για να το κάνεις.
    Δεν ξέρω με ποιόν τρόπο θα μπορούσες να το λύσεις αυτό το θέμα, ίσως αναλύοντας τα συναισθήματά σου γι αυτό, ίσως να νοιώθεις τύψεις ή οτι έκανες κάτι κακό και απαγορευμένο. Πρέπει να βρεις και να "δουλέψεις" τις σκέψεις και τα συναισθήματά σου με έναν καλό ψυχολόγο.

  10. #10
    Το σημαντικό δηλαδή για μένα είναι να έχει ένας άνθρωπος την πραγματική σεξουαλική του ταυτότητα. Η πραγματική σεξουαλική ταυτότητα του ανθρώπου είναι αυτή που έχει προκύψει αυτούσια και συνειδητά και όχι από ένα βιασμό ή κακοποίηση στην παιδική ηλικία, έναν ψυχολογικό εκβιασμό στην νηπιακή ηλικία από άλλο παιδί, ή κάτι παρόμοιο.
    Διότι τότε ο άνθρωπος αποδέχεται μία ψευδή σεξουαλική ταυτότητα που ουσιαστικά έχει "υποδειχθεί" και επιβληθεί από τις ίδιες τις τραυματικές του εμπειρίες, με χαρακτήρα αυτοτιμωρίας και αυτοκαταστροφής και όχι με τον χαρακτήρα της ελεύθερης επιλογής ή της αποδοχής του εαυτού του.

  11. #11
    MartinH97
    Guest
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Το σημαντικό δηλαδή για μένα είναι να έχει ένας άνθρωπος την πραγματική σεξουαλική του ταυτότητα. Η πραγματική σεξουαλική ταυτότητα του ανθρώπου είναι αυτή που έχει προκύψει αυτούσια και συνειδητά και όχι από ένα βιασμό ή κακοποίηση στην παιδική ηλικία, έναν ψυχολογικό εκβιασμό στην νηπιακή ηλικία από άλλο παιδί, ή κάτι παρόμοιο.
    Διότι τότε ο άνθρωπος αποδέχεται μία ψευδή σεξουαλική ταυτότητα που ουσιαστικά έχει "υποδειχθεί" και επιβληθεί από τις ίδιες τις τραυματικές του εμπειρίες, με χαρακτήρα αυτοτιμωρίας και αυτοκαταστροφής και όχι με τον χαρακτήρα της ελεύθερης επιλογής ή της αποδοχής του εαυτού του.
    Ευχαριστώ για την λεπτομερή απάντηση σου , απλά υπάρχουν πολλά ερωτηματικά μέσα στο μυαλό μου τα οποία δεν μπορώ να τα απαντήσω και τα συνδέω άμεσα με το σκεπτικό ότι ίσως να είμαι γκέι , νιώθω ότι οι γύρω μου με δοκιμάζουν προσπαθώντας να μου δείξουν ότι είμαι γκέι , όταν βρίσκομαι με μια κοπέλα στο κρεβάτι και έρχεται η ώρα της πράξης χάνω την πλήρη στύση μου και μπαίνω αυτόματα σε ένα φαύλο κύκλο που πολλές φορές με έχω πιάσει να τρέμω .

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Άκου φίλε. Όταν ήσουν μικρός αυτό που σου συνέβει δεν είναι και λίγο. Τώρα σου χει μεινει στο μυαλό και τόσο μικρός που ήσουν σε κοροιδεψε και δε σημαινει πως είσαι ******* αν το σκεφτοσουν και σου αρεσε. Πρεπει να μαθεις να χειριζεσαι το εργαλειο και να κανεις με κοπελες σεξ. Οι φιλοι σου αμα δε σεβονται τον ανδρισμο σου τοτε σηκωσε το αναστημα σου και αν δε μπορεις καντους περα. Το κόλπο ειναι να καταφερεις να πας με γυναικες και οταν γινει αυτο θα το ξεχασεις μετα θα σκεφτεσαι το αιδιο. Δεν είμαι ψυχιατρος να στο εξηγησω αυστηρα αλλα αφου δε πας με γυναικες και χει γινει αυτο μικρος εχεις κολλησει οταν καταφερεις να κανεις σεξ σε κοπελα θα ξεκολησεις εσυ απλα σκεφτεσαι και βαζεις τον ευαυτο σου σε θεση που περασες μικρος και οχι στου επιβητορα. Σεξ με γυναικα και οση πατατα και να φας θα το βρεις. Βγαζει ματι οτι ησουν μονο 5 χρονο και αυτος ηταν 10 σε κοροιδεψε και κολλησες τωρα αλλα αμα αρχισεις να κανεις σεξ θα ξεκολλησεις. Τα αγορια στο σχολειο δεν εχουν φιλες κοπελες συνηθως τις εχουν γκομενες η δε τις εχουν καθολου. Δε χρειαζεται επειδη εγινε αυτο οταν ησουν μικρος να γινεις *******, σιγουρα ειναι μια εμπειρια που σου δειχνει το δρομο αλλα υπαρχει και αλλος δρομος να ακολουθησεις. Να σου δωσω ενα παραδειγμα αλλους τους γαμανε και μετα γινονται ********* και αλλοι που τους εχουν γαμησει δε γινονται, εσυ ησουν και μονο πεντε χρονον που αν ηξερες σε κοροιδεψε ο αλλος που δεν ήταν συνομιλικος σου κιολας δηλαδη ακομα πιο ευκολα. Εμενα μου εχεις δωσει τη αισθηση οτι θες να εισαι αντρας να πηγαινεις με γυναικες οποτε αυτο που σου συνεβει για να το ξεπερασεις πρεπει να αρχίσεις να πηγαινεις με γυναικες. Φίλε είναι κρίμα αυτη η εμπειρια μικρος να σε αλλαξει σεξουαλικα τραβα αβερτα με γυναικες και θα ξεκολησεις με τα παλια.

  13. #13
    MartinH97
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Άκου φίλε. Όταν ήσουν μικρός αυτό που σου συνέβει δεν είναι και λίγο. Τώρα σου χει μεινει στο μυαλό και τόσο μικρός που ήσουν σε κοροιδεψε και δε σημαινει πως είσαι ******* αν το σκεφτοσουν και σου αρεσε. Πρεπει να μαθεις να χειριζεσαι το εργαλειο και να κανεις με κοπελες σεξ. Οι φιλοι σου αμα δε σεβονται τον ανδρισμο σου τοτε σηκωσε το αναστημα σου και αν δε μπορεις καντους περα. Το κόλπο ειναι να καταφερεις να πας με γυναικες και οταν γινει αυτο θα το ξεχασεις μετα θα σκεφτεσαι το αιδιο. Δεν είμαι ψυχιατρος να στο εξηγησω αυστηρα αλλα αφου δε πας με γυναικες και χει γινει αυτο μικρος εχεις κολλησει οταν καταφερεις να κανεις σεξ σε κοπελα θα ξεκολησεις εσυ απλα σκεφτεσαι και βαζεις τον ευαυτο σου σε θεση που περασες μικρος και οχι στου επιβητορα. Σεξ με γυναικα και οση πατατα και να φας θα το βρεις. Βγαζει ματι οτι ησουν μονο 5 χρονο και αυτος ηταν 10 σε κοροιδεψε και κολλησες τωρα αλλα αμα αρχισεις να κανεις σεξ θα ξεκολλησεις. Τα αγορια στο σχολειο δεν εχουν φιλες κοπελες συνηθως τις εχουν γκομενες η δε τις εχουν καθολου. Δε χρειαζεται επειδη εγινε αυτο οταν ησουν μικρος να γινεις *******, σιγουρα ειναι μια εμπειρια που σου δειχνει το δρομο αλλα υπαρχει και αλλος δρομος να ακολουθησεις. Να σου δωσω ενα παραδειγμα αλλους τους γαμανε και μετα γινονται ********* και αλλοι που τους εχουν γαμησει δε γινονται, εσυ ησουν και μονο πεντε χρονον που αν ηξερες σε κοροιδεψε ο αλλος που δεν ήταν συνομιλικος σου κιολας δηλαδη ακομα πιο ευκολα. Εμενα μου εχεις δωσει τη αισθηση οτι θες να εισαι αντρας να πηγαινεις με γυναικες οποτε αυτο που σου συνεβει για να το ξεπερασεις πρεπει να αρχίσεις να πηγαινεις με γυναικες. Φίλε είναι κρίμα αυτη η εμπειρια μικρος να σε αλλαξει σεξουαλικα τραβα αβερτα με γυναικες και θα ξεκολησεις με τα παλια.
    Το ότι γέλασα που μου τα λέει κάποιος έτσι είναι καλό σημάδι ;

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Γι αυτό στα πα έτσι να πάρεις γραμμή, εγώ είμαι και καλό παιδί και αλάνι και δε τα θες σε δοκίμιο να τα καταλάβεις, έχω δει πολλά και ακούσει περισοτερα. Η σεξουαλικότητα είναι κάτι που εκπαιδεύται αυτό δε καταλαβαίνουν πολύ άνθρωποι και δε σέβονται την ανθρώπινη φύση. Άμα κάνει παρέα με δολοφόνους μόνο, δολοφόνος θα γίνεις και συ η τουλάχιστον θα χεις πολλές πιθανότητες. Στο δίνω ως παράδειγμα να καταλάβεις, αν κάνεις παρέα με επιβήτορες μόνο επιβήτορας θα γίνεις και συ αλλά εσένα σου κάτσε ο ταλεντος οταν ησουν 5 χρονο και σε κόλλησε. Αν είχες θείο νταβατζή θα χες ξεκολλησει ειδη τωρα θα σε ειχε μπασει στα κολπα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by MartinH97 View Post
    Η ιστορία μου ξεκινάει όντας 5 ετών ένα παιδί ηλικιακά 5 με 6 χρόνια μεγαλύτερό με έπεισε πως αν του κάνω στοματικό θα είμαστε φίλοι και πως οι φίλοι έτσι κάνουν . Ύστερα από χρόνια αυτό έγινε 2 φορές ακόμη πάλι σε μικρή ηλικία χωρίς όμως να πω ότι μου άρεσε αλλά το έκανα σαν να έπρεπε να το κάνω .
    ...
    Ενώ βρισκόμαστε στο κρεβάτι και ακουμπάει ο ένας τον άλλον ανάβω και έχω πολύ καλή στύση , μόλις όμως πάω να μπω μέσα της η στύση μου κρατάει λίγο και πέφτει . Έχει περίπου ένα μήνα που οι σκέψεις που έκανα στην αρχή δεν λένε να βγουνε από το κεφάλι μου . Μελετάω την κάθε μου κίνηση και τα συνδέω όλα με την ομοφυλοφιλία . Που να πω την αλήθεια είναι μία ιδέα που η σκέψη της με κάνει και τρέμω . Χρειάζομαι βοήθεια
    Η σύγχυση στην οποία βρίσκεσαι είναι μια καλή ένδειξη ότι η (υποτιθέμενη θα πω) ομοφυλοφιλική τάση σου δεν είναι έμφυτη αλλά προϊόν της σεξουαλικής κακοποίησης που υπέστης μικρός. Νομίζω ότι πρέπει να σε καθοδηγήσει ένας ψυχολόγος που ειδικεύεται σε τέτοια θέματα.

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορω να τον καταλάβω
    By markela1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 23-05-2017, 20:23
  2. Δεν μπορώ να καταλάβω
    By giannis56 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-2014, 13:00
  3. Δεν μπορω να τον καταλαβω
    By chocolate34 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 11-12-2013, 14:17
  4. δεν μπορω να τον καταλαβω!
    By 20ree in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 09-06-2013, 11:50
  5. δεν μπορω να καταλαβω
    By festina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-12-2009, 12:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •