Διαφημίσεις στην κορυφή του forum
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200

    Διαφημίσεις στην κορυφή του forum

    Originally posted by gent007 Μάλαμα στο http://www.bourdela.com/component/option,com_smf/Itemid,168/topic,12753.msg214555 για τη διαφήμιση Αν μένεις στην Αθήνα Βάλε τον Η/Υ να δουλεύει για σένα & κέρδισε από 1000 έως 5000 το μήνα

    Απ: HBL: Επιχειρηματική ευκαιρία!
    Η ιστορία ξεκινάει από παλιά με τη πρώτη διδάξασα την Typerware (εταρεία τάπερ) για τις νοικοκυρές. Το σύστημα επέβαλλε συναντήσεις σε σπίτια όπου η νοικοκυρά έβαζε καφέδες αναψυκτικά και γλυκάκι κουταλιού, καλούσε γνωστές και φίλες μα και συγγενείς και μετά σαν δώρο για την ταλαιπωρία της έδιναν ένα σετάκι.

    Η μορφή εξελίχθηκε περισσότερο με διάφορες εταιρείες καλλυντικών, στην αρχή με την ίδια πατέντα και στυλ.

    Με την ωρίμανση του marketing, η Amway (american way) μπήκε δυναμικά στήνοντας ένα οργανωμένο δίκτυο. Η φιλοσοφία απλή με το σοκολατάκι..."γίνε επιχειρηματίας"....
    Το πραγματικό σκηνικό βασίζεται στην μέθοδο της πυραμίδας η οποία αυξάνεται με γεωμετρική πρόοδο. Στην ουσία δεν γίνεται πραγματική πώληση (ποιός άλλωστε πλέον πείθεται εύκολα, για προϊόντα που θα αγοράσει από φίλο ή συγγενή ή άγνωστο.
    Το awareness της εταιρείας αυξήθηκε και έστησε το Δίκτυο 21, πρότυπο ωστόσο βασίζεται στο ΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙΣ ΕΣΥ και αν έχεις κύκλο φίλων που επαν-αγοράζουν από σένα...

    Δεν εκθειάζω όυτε καταδικάζω την εν λόγω εταιρεία, που άλλωστε είναι μια από τις πολλές που "παίζουν" και στην Ελλάδα.
    Είναι ένας τρόπος direct πώλησης με δίκτυο που δεν προϋποθέτει στήσιμο μαγαζιού, βιτρίνες, έξοδα ΤΕΒΕ ΚΛΕΒΕ και αέρα κ.ο.κ.
    Αρκεί να είναι το προϊόν σωστό (τουλάχιστον) αφού θα το αγοράζεις για να κάνεις τζίρο στον εαυτό σου άρα και έκπτωση ή μέρισμα ή αμοιβή ή όπως θέλετε πείτε το.

    Πάντως για να βγάλει κανείς 1000 με 5000 ευρώ το μήνα πρέπει να ξεκ....θεί να τρέχει και να έχει κουστωδίες φίλων, γνωστών και πελατών για να πουλήσει... Όποιος έχει όρεξη ας το κάνει πάντως no honey, no money λένε οι Αμερικάνοι ή αν δεν στρώσεις κώλο... που λένε οι Έλληνες. Εύκολο χρήμα δεν υπάρχει με την νόμιμη οδό. Και επειδή οι άλλες οδοί είναι δύσκολες με ρίσκα, αρκεστείτε σε αυτά που παίρνετε ή τρέξτε περισσότερο.

    είπων και συγγνώμη αν κούρασα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200
    Originally posted by keep_walking
    ...να πω οτι με εχει βοηθησει το φορουμ...μιλωντας για τα προβληματα μου με αλλους συνανθρωπους...κατι που δεν μπορω να κανω στην πραγματικη ζωη.
    Σε επικοινωνία μου με το forum του ******** όπου τους εξέθεσα συνοπτικά τα θέματα που συζητάμε στο forum μας («διώξεις του Ονούφριου», kassi, interrupted κλπ), πάρα πολλοί μετέχοντες μου ζήτησαν να σας μεταφέρω την θερμή παράκλησή τους για «πολιτιστικές ανταλλαγές» μεταξύ μελών των δύο forum και την υπόσχεση ότι, «με το γέλιο που θα σας προσφέρουν, δεν θα σας μείνει άντερο και δεν θα έχετε ανάγκη κανένα ψυχολόγο στη ζωή σας πλέον».

    Όσον αφορά τις διαφημίσεις, όσες τόλμησαν να κρεμαστούν στην κορυφή του forum του *****8 δέχτηκαν τέτοια πλάκα από το ακροατήριο που τα μάζεψαν και έφυγαν και δεν τολμάει να ξαναπατήσει κανένας τους πια. Μου ζήτησαν μάλιστα αν μπορώ να τους μεταφέρω και τη διαφήμιση κανενός ψυχολόγου, ..... την περιμένουνε με λαχτάρα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200
    Τι νόημα έχει η διαφήμιση ONLINE PSYCHOLOGY DEGREES; Μήπως όλοι εσείς καταλαβαίνετε κάποιο νόημα που εγώ δεν καταλαβαίνω;

    Πληρώνουν αυτοί που διαφημίζονται; Ανπληρώνουν, σε ποιόν πληρώνουν;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •