Αποφαση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11

Thread: Αποφαση

  1. #1

    Αποφαση

    Γεια σας και παλι παιδια. Σκεφτηκα ολα αυτα που μου ειπατε και γενικα οτι μου εχουν πει πανω στο θεμα φιλοι και γνωστοι αλλα και οσα σκεφτηκα μονη μου και πειρα μια αποφαση. Χθες το βραδυ που με πειρε τηλεφωνο το σηκωσα και του ειπα να μην ξανα ασχοληθει μαζι μου και να κοιταξει την ζωη του και πως αν συνεχισει με τα τηλεφωνα και τα λοιπα θα μιλησω στην μελλουσα αρραβωνιαστικια του. Αφου αυτος δν μπορεσε να στηρηξει την αποφαση που πειρε θα την στηρηξω εγω. Παρ ολες τις αντιρρησεις που εφερε στο τελος το δεχτηκε και το ληξαμε. Τωρα εγω ειμαι κομματια αλλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα δεν μπορουσα να κανω και πολλα. Σας ευχαριστω ολους,με βοηθησατε πιο πολυ απο οσο φανταζεστε!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Να σε ρωτησω κατι, ποσο καιρο τα εχει με την κοπελα που θα αρραβωνιαστει? Φανταζομαι πρεπει να ναι ενα ικανο διαστημα, εσυ τοσα χρονια που εισαστε μαζι πως γινοταν κ εβγαινε κ με την αλλη? μου κανει εντυπωση. Μηπως την εχει γνωρισει πιο προσφατα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Quote Originally Posted by ena View Post
    Γεια σας και παλι παιδια. Σκεφτηκα ολα αυτα που μου ειπατε και γενικα οτι μου εχουν πει πανω στο θεμα φιλοι και γνωστοι αλλα και οσα σκεφτηκα μονη μου και πειρα μια αποφαση. Χθες το βραδυ που με πειρε τηλεφωνο το σηκωσα και του ειπα να μην ξανα ασχοληθει μαζι μου και να κοιταξει την ζωη του και πως αν συνεχισει με τα τηλεφωνα και τα λοιπα θα μιλησω στην μελλουσα αρραβωνιαστικια του. Αφου αυτος δν μπορεσε να στηρηξει την αποφαση που πειρε θα την στηρηξω εγω. Παρ ολες τις αντιρρησεις που εφερε στο τελος το δεχτηκε και το ληξαμε. Τωρα εγω ειμαι κομματια αλλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα δεν μπορουσα να κανω και πολλα. Σας ευχαριστω ολους,με βοηθησατε πιο πολυ απο οσο φανταζεστε!
    Εγώ Ρέα δεν έχω διαβάσει την ιστορία σου με το συγκεκριμένο αγόρι αλλά θα σου πω κάτι ως μεγαλύτερη. Μερικές ΑΓΑΠΕΣ δεν ξεπερνιούνται! Εύχομαι η συγκεκριμένη να μην είναι μια από αυτές.

  4. #4
    Kerasi ειναι μαζι της εναν μηνα........

  5. #5
    PAPA μονο ο καιρος θα δειξει...:/ Επισης αν θες να διαβασεις το θεμα ειναι με τιτλο "αρραβωνιαζεται". (Δεν με λενε Ρεα)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Quote Originally Posted by ena View Post
    Kerasi ειναι μαζι της εναν μηνα........
    Kαι σε ενα μηνα γνωριμιας θα αρραβωνιαστουνε? Παραξενο μου φαινεται. Μηπως παιζει κατι αλλο? Μηπως καμμια εγκυμοσυνη και δεν το λεει? Μηπως γνωριζεται με τους γονεις της κοπελας και δεν μπορει να κανει αλλιως? Κατι δεν μου κολλαει σ αυτο το τοσο βιαστικο αρραβωνα.

  7. #7
    Δεν ξερω τι τον οδηγησε σε αυτην την αποφαση και μαλιστα τοσο βιαστηκα .εγω ενιωσα σαν να ηθελα να φυγει μακρια μου οσο πιο γρηγορα μπορουσε για να μην αλλαξει γνωμη η κατι τετοιο..Περιτο να σου πω πως μολις διαβασα εγκυμοσυνη μου κοπηκαν τα γονατα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Παντως δε το βλεπω να μακροημερευει αυτος ο αρραβωνας...περιεργα πραγματα!

  9. #9
    Ειναι δυσκολος χαρακτηρας και ωρες ωρες αναρωτιεμαι ποια αλλη θα τον καταλαβαινει τοσο οσο τον καταλαβαινω εγω(και θα ανεχεται οσα ανεχτηκα εγω) και με πιανει το παραπονο,πριν απο μενα οι σχεσεις του δεν ηταν τιποτα το ειδιετερο..χωριζε σχετικα γρηγορα...Πρεπει να τον αγαπαει ομως και αυτη για να δεχτηκε να τον αρραβωνιαστει..ή μπορει να ειναι εγγυος οπως ειπες

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Eγω θα λεγα να κρατουσες μια επαφη, να μην το πας σε στυλ δεν ξαναμιλαμε, εστω ανθρωπινα εννοω σε πρωτη φαση και ετσι θα μαθαινεις και τι γινεται. Εστω φιλικα ας πουμε. Δηλ αν σε ξανακαλεσει θα λεγα να απαντησεις κ να μην τον αποπαρεις ή να τον γραψεις κ θα δεις πως θα κυλησουν τα πραγματα.

  11. #11
    Ετσι ομως δεν θα ειναι πιο δυσκολο; Εννοω δεν θα μπορεσω να ξεκολλησω και να παω παρακατω..

Similar Threads

  1. Απόφαση ζωής (?)
    By lux aeterna in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 11-10-2014, 18:53
  2. ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΤΑΘΜΟΣ
    By alex_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 30-03-2013, 20:33
  3. αποφαση ζωης!
    By marie4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 26-10-2012, 19:59
  4. ΑΠΟΦΑΣΗ
    By ekimi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 13-03-2010, 15:27
  5. μια αποφαση
    By nikigirl18 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 4
    Last Post: 10-01-2006, 14:55

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •