Ολα πανε καλυτερα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    169

    Ολα πανε καλυτερα

    Ειχα ραντεβου σημερα με τον γιατρο:
    1)Μου εκοψε την ολανζαπινη
    2)Μου ειπε πως παμε ολο και πιο καλα
    3)Μου ειπε οτι σε περιπου εναν χρονο θα χουμε κοψει τα φαρμακα
    4)Μου ειπε πως σε πεντε χρονια θα βλεπω αυτα που ελεγα για χειρουργιο κι θα γελαω
    5)Και το κυριοτερο.Μου ειπε πως δεν ειναι απαραιτητο να χω την παθηση για μια ζωη.Μπορει και να φυγει τελειως

    Εγω αισθανομαι οτι χρειαζομαι ακομα δουλεια βεβαια και γι αυτο κι μου αυξησε τα ζολοτριν σε 150 απο 125 για να ολοκληρωθει κι η θεραπεια.

    Ολα καλα παιδια:)Οποιος υποφερει εκει εξω ας κανει υπομονη,ακομα και η πιο δυσκολη περιπτωση γιατρευεται.Υπομονη παιδια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    330
    Quote Originally Posted by aggelos11 View Post
    Ειχα ραντεβου σημερα με τον γιατρο:
    1)Μου εκοψε την ολανζαπινη
    2)Μου ειπε πως παμε ολο και πιο καλα
    3)Μου ειπε οτι σε περιπου εναν χρονο θα χουμε κοψει τα φαρμακα
    4)Μου ειπε πως σε πεντε χρονια θα βλεπω αυτα που ελεγα για χειρουργιο κι θα γελαω
    5)Και το κυριοτερο.Μου ειπε πως δεν ειναι απαραιτητο να χω την παθηση για μια ζωη.Μπορει και να φυγει τελειως

    Εγω αισθανομαι οτι χρειαζομαι ακομα δουλεια βεβαια και γι αυτο κι μου αυξησε τα ζολοτριν σε 150 απο 125 για να ολοκληρωθει κι η θεραπεια.

    Ολα καλα παιδια:)Οποιος υποφερει εκει εξω ας κανει υπομονη,ακομα και η πιο δυσκολη περιπτωση γιατρευεται.Υπομονη παιδια...
    Μπράβο!
    Το 4 ήθελα να στο πώ και γώ Άγγελε κάποτε που χες ανοίξει θέμα περι χειρουργείου. Οχι λύσεις οτι να ναι! Θέλει προσπάθεια και υπάρχουν άλλες, όπως ο δρόμος
    που έχεις επιλέξει τώρα.
    Και γω κάποτε ειχα σκεφτει χειρουργειο στο κεφάλι. Η ιστορία αφορούσε ιδεοληψια της ΙΔΨ που με ταλαιπωρούσε ηδη 11 χρόνια εκείνη την περίοδο.
    Οχι την ίδια που σκεφτοσουν εσύ δηλαδή, αλλά μια άλλη μαλακία που θα έκανε και κακό αλλού μετα.
    Καιι φυσικά το 5 ισχύει. Πόσοι κατα καιρους έχουν γράψει πως έχουν κόψει τόσο καιρο τα φάρμακα και έχουν αράξει και απολαμβάνουν το φραπέ?
    Ενα κάρο βέβαια. Προσπάθησαν. Αυτό ηταν ενα απο τα κοινά τους, ε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    169
    Εχεις δικιο,απλα οταν εισαι μεσα στην καταιγιδα δεν μπορεις να δεις καθαρα απο την απελπισια που εχεις.Δυστυχως οι ψυχικες ασθενειες δεν ειναι σωματικες να κλεινουν απο μονες τους αλλα θελουν κι την δικη σου συμμετοχη και προσπαθεια....Παντως εγω νομιζα πως αυτο σε ακολουθει μια ζωη...

  4. #4
    Quote Originally Posted by aggelos11 View Post
    Εχεις δικιο,απλα οταν εισαι μεσα στην καταιγιδα δεν μπορεις να δεις καθαρα απο την απελπισια που εχεις.Δυστυχως οι ψυχικες ασθενειες δεν ειναι σωματικες να κλεινουν απο μονες τους αλλα θελουν κι την δικη σου συμμετοχη και προσπαθεια....Παντως εγω νομιζα πως αυτο σε ακολουθει μια ζωη...
    Μπραβο σου Αγγελε ! Ειναι ελπιδοφορο το μηνυμα σου ! :) :) :)
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Μπράβο άγγελε. Περαστικά.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Μπράβο σου αγόρι μου!!! Ολα καλά θα πανε....να συνεχισεις και τη σχολη σου......δεν πειράζει ας έχεις και λίγες ιδεοληψίες έτσι για να γελάς μαζι τους......δεν μου λες με το αντιδεοληπτικο σου έβαλε κιλά?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    169
    Να στε καλα παιδια,ευχαριστω:)μαρουλιω οχι μονο τα αντιψυχωτικα βαζουν κιλα απο οσο ξερω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Άγγελε σου έστειλα πμ...

Similar Threads

  1. ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ!!!
    By Παστελι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 30-08-2016, 10:40
  2. Οταν σου πανε ολα σ...α τι κανεις.....?
    By πιεσμενη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 28-08-2016, 18:20
  3. Παιδια Ολα καλα θα πανε
    By KARMA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-2014, 03:02
  4. ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΒΑ :(
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 22-03-2013, 18:58
  5. ολα καλά θα πανε
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 08-09-2010, 21:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •