Καινούργια φοβία - κόλλησα λύσσα;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 127
  1. #16
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    Δεν θα σταματησω να βοηθάω τα ζωακια. στεναχωρήθηκα ειλικρινα που δεν καταφερα να τον πιασω τον καημενο γιατι φυσικα καπου θα κατεληξε αφου δεν μπορουσε να μυρισει και κατα συνεπεια να φαει....αλλα δεν μπορεις να φανταστεις κολλημα...
    Καταλαβαινω την φοβια σου.. φυσικα και ενα ζωακι στον αδεσποτο μπορει να εχει διαφορες ασθενειες(που ομως δεν κολλανε ολες στους ανθρωπου). Φαντασου πως εγω φοβαμαι να ανεβω σε καποιο λεωφορειο να πιασω λαβες καπου εξω γιατι φανταζομαι ακομα και τις πιο τρελες ανθενειες..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    σε καταλαβαινω. εγω αυτο παλια δεν το ειχα αλλα βλεπω οτι το αποκτω με τον καιρο.

  3. #18
    παντως πιστευω πως αφου ενημερωθηκες πηγες και σε γιατρο και σε διαβεβαιωσαν πως δεν τρεχει τιποτα, πρεπει να χαλαρωσεις.(ναι οκ στο μυαλο τι κανεις ομως? και εγω αυτη την απορια ειχα παντα...)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    το πρωι ημουν σαν ζομπι. δεν ηξερα που να πρωτοαπευθυνθω. εχω και ενα γελοιο πονοκεφαλο απο χθες που υποψιαζομαι οτι ειναι απο την εναρξη του λαντοζ και ειμαι τρισχειροτερα

  5. #20
    Εινια λογικο πιστευω ετσι και αλλιως για να δρασουν τετοια χαπια θελουν 2 με 8 εβδομαδες, οπου θα νιωσεις καλυτερα. Μην περιμενεις ομως θαυματα πρεπει να το δουλεψεις και με ψυχοθεραπεια απλα τα χαπια θα σε βοηθησουν να βγεις απο το τρυπακι... γενικα η αλλαγη στασης για την ζωη, τα ενδιαφεροντα, οι φιλοι, η γυμναστικη θα σε κανουν να νιωσεις καλυτερα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    το ελπιζω γιατι δεν την πολυπαλευω...τωρα κλεινω 1 εβδομαδα και βλεπω μονο συμπτωματα αγχους να εντεινονται

  7. #22
    τι εχεις ακριβως? καποια αγχωδη διαταραχη?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Εμένα αυτό μου συμβαίνει, όταν έχω ανακαλύψει κάτι και δεν θέλω να το αποδεχτώ. :Ρ Ξεσπάω σε άσχετα πράγματα, και απασχολείται το μυαλό μου για να μην ασχοληθώ με την ουσία! :ρ
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Fleur , λυσσα δεν υπαρχει , και μην παιρνεις αντιβιωση για πλακα , κανεις πολυ ασχημα . Εχω παιδικο φιλο , πολυ καλο γιατρο , Γενικο Παθολογο . Καποτε με δαγκωσε δυνατα ο γατος μου στην παλαμη , οικοσιτος , ουτε στον κηπο δεν εβγαινε , και μετα απο 3-4 μερες , μαυρισε ολη η παλαμη , πηγα σε εφημερευον νοσοκομειο , και τοτε μουδωσαν αντιβιωση . Ο γατος/σκυλος εχει καμμια 80 μυκητες /μικροβια στο στομα του , και μενα πολυ βαθυ δαγκωμα ( πανικοβληθηκε το ζωο , γιατι πιαστηκε το ποδι του σε κινουμενο ασανσερ ) μπορει να μολυνθεις . Αλλη φορα με γρατζουνισε αλλος γατος στο ποδι , και μολυνθηκε το τραυμα , και εβαλα αντιβιωτικη αλοιφη fucidin , και περασε , δεν χρειαζεται να καταπινεις αντιβιοτικα .

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Γενικευμενη Αγχωδη διαταραχη αλλα και νοσοφοβια ειδικοτερα οπως ισως να εχεις ηδη καταλαβει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Εμένα αυτό μου συμβαίνει, όταν έχω ανακαλύψει κάτι και δεν θέλω να το αποδεχτώ. :Ρ Ξεσπάω σε άσχετα πράγματα, και απασχολείται το μυαλό μου για να μην ασχοληθώ με την ουσία! :ρ
    η αληθεια γατε μου ειναι οτι εχω μια επεμβαση που ειναι να κανω συντομα και ισως να ειναι τροπος να ξεφυγει η σκεψη

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Fleur , λυσσα δεν υπαρχει , και μην παιρνεις αντιβιωση για πλακα , κανεις πολυ ασχημα . Εχω παιδικο φιλο , πολυ καλο γιατρο , Γενικο Παθολογο . Καποτε με δαγκωσε δυνατα ο γατος μου στην παλαμη , οικοσιτος , ουτε στον κηπο δεν εβγαινε , και μετα απο 3-4 μερες , μαυρισε ολη η παλαμη , πηγα σε εφημερευον νοσοκομειο , και τοτε μουδωσαν αντιβιωση . Ο γατος/σκυλος εχει καμμια 80 μυκητες /μικροβια στο στομα του , και μενα πολυ βαθυ δαγκωμα ( πανικοβληθηκε το ζωο , γιατι πιαστηκε το ποδι του σε κινουμενο ασανσερ ) μπορει να μολυνθεις . Αλλη φορα με γρατζουνισε αλλος γατος στο ποδι , και μολυνθηκε το τραυμα , και εβαλα αντιβιωτικη αλοιφη fucidin , και περασε , δεν χρειαζεται να καταπινεις αντιβιοτικα .
    Κοιτα μετα απο ενδελεχη ελεγχο που εκανα :) υπαρχει λυσσα αλλα σε αγριες αλεπουδες και σε καποιους σκυλους στην βορεια ελλαδα. εχεις δικιο με τα αντιβιοτικα αλλα πανω στον πανικο μου τα εκανα ολα και αντιβιωση και αντιτετανικο και να σου πω την αληθεια αν υπηρχε διαθεσιμοτητα και αντιλυσσικο θα εκανα..αλλα δεν παιζει στην αττικη

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καταλαβαινω , το λεω για μελλοντικες περιπτωσεις , οτι εγινε , εγινε . Fucidin αλοιφη , και εισαι μια χαρα .

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καταλαβαινω , το λεω για μελλοντικες περιπτωσεις , οτι εγινε , εγινε . Fucidin αλοιφη , και εισαι μια χαρα .
    Μωρε εσύ δίκιο έχεις στο μυαλό μου πεστο...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Το θεμα ειναι να καταλαβεις απλα οτι δεν εχεις τιποτα. Δεν λεω οτι ειναι ευκολο αλλα τουλαχιστον οταν σε πιανει η φοβια οσο και να σε κανει σκεπτικη αυτο προσπαθησε να εμπεδωσεις οτι δεν εχεις κατι.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΚΟΛΛΗΣΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 27-03-2011, 15:17
  2. Κόλλησα με τον καθηγητή μου
    By asimenia22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 07-01-2011, 01:44
  3. ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΑ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 20-08-2010, 10:56
  4. ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ
    By LIGHTST0RM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 20-08-2010, 09:42
  5. ΠΑΛΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ...
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 05-01-2010, 21:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •