Καινούργια φοβία - κόλλησα λύσσα;;; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 127
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by φλοκ View Post
    Το θεμα ειναι να καταλαβεις απλα οτι δεν εχεις τιποτα. Δεν λεω οτι ειναι ευκολο αλλα τουλαχιστον οταν σε πιανει η φοβια οσο και να σε κανει σκεπτικη αυτο προσπαθησε να εμπεδωσεις οτι δεν εχεις κατι.
    θα το καταφερω ελπιζω απλα συνεπεσε με την αρχη του λαντοζ που μου δημιουργει εξτρα αγχος

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Ψυχοθεραπεία κάνεις fleur;
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ξεκινάω αύριο. βασικα και ψυχοθεραπεια και μια μεθοδο που λεγεται νευροαναδραση...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    με βαση την περιγραφη που δινεις για το συγκεκριμενο γατι μου φαινεται τελειως ακυρη η διαγνωση λυσσα.
    ο συγκεκρμενος σε δαγκωσε επειδη φοβηθηκε οπως λες -χαρακτηριστο μαλιστα αντιδραστικο της γατας- και οχι επειδη ηταν λυσσασμενο!!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Κατά τη διάρκεια της περιόδου επώασης της Λύσσας,η οποία στον άνθρωπο διαρκεί 20-40 ημέρες,ΔΕΝ υπάρχουν καθόλου συμπτώματα.Η Λύσσα έχει μια περίοδο επώασης στην οποία ο ασθενής δεν βιώνει σχεδόν κανένα κλινικό σύμπτωμα.
    Σύμφωνα μάλιστα με άλλες πληροφορίες η περίοδος επώασης ξεκινάει μετά τις 30 μέρες!Άρα αποκλείεται στις 12 περίπου μέρες να έχεις συμπτώματα!Noway ή αλλιώς <με την καμία>!
    Άρα λοιπόν σου προσφέρω την πρώτη καθησυχαστική πληροφορία πως ο πονοκέφαλος σου και η καταρροή είναι άσχετη εντελώς με το ενδεχόμενο λύσσας.
    Υπάρχει επιδημία ίωσης.Πελάτες μου συνεχώς φυσάνε μύτες,η αδερφή μου από την καταρροή πήγε φαρμακείο να πάρει χαπάκι.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Κατά τη διάρκεια της περιόδου επώασης της Λύσσας,η οποία στον άνθρωπο διαρκεί 20-40 ημέρες,ΔΕΝ υπάρχουν καθόλου συμπτώματα.Η Λύσσα έχει μια περίοδο επώασης στην οποία ο ασθενής δεν βιώνει σχεδόν κανένα κλινικό σύμπτωμα.
    Σύμφωνα μάλιστα με άλλες πληροφορίες η περίοδος επώασης ξεκινάει μετά τις 30 μέρες!Άρα αποκλείεται στις 12 περίπου μέρες να έχεις συμπτώματα!Noway ή αλλιώς <με την καμία>!
    Άρα λοιπόν σου προσφέρω την πρώτη καθησυχαστική πληροφορία πως ο πονοκέφαλος σου και η καταρροή είναι άσχετη εντελώς με το ενδεχόμενο λύσσας.
    Υπάρχει επιδημία ίωσης.Πελάτες μου συνεχώς φυσάνε μύτες,η αδερφή μου από την καταρροή πήγε φαρμακείο να πάρει χαπάκι.
    Σταύρο από τη μία με καθησυχασες από την αλλη μου φαίνεται θα περασω εναν κολασμενο μήνα αξιολογόντας καθε συμπτωμα....τι να πω...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    με βαση την περιγραφη που δινεις για το συγκεκριμενο γατι μου φαινεται τελειως ακυρη η διαγνωση λυσσα.
    ο συγκεκρμενος σε δαγκωσε επειδη φοβηθηκε οπως λες -χαρακτηριστο μαλιστα αντιδραστικο της γατας- και οχι επειδη ηταν λυσσασμενο!!
    μωρε δικιο έχεις αλλά υπάρχουν ωρες μεσα στη μερα που χαλαρωνω και μετα ξανακολλαω. στο τελος θα με βρισουν απο τις υπηρεσίες που παιρνω

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    και οι φοβια συνεχιζεται. καθε πρωι τα ιδια...κουραστηκα. στο κεελπνο κουραστηκαν να μου απαντουν τα ιδια και τα ιδια

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Nομίζω πως ο Χρήστης Γάτος δεν θα πρέπει να γράφει για λίγο καιρό σε αυτό το θέμα γιατι της θυμίζει τον Γάτο που την γρατζούνισε!:)
    Ούτε μία στο δις να είναι λύσσα πάντως!
    Πριν τον λυσσικό σου φόβο,η ζωή σου κυλούσε ευχάριστα??Η γενικά ήσουν καταθλιπτική?
    Έγω έχω ΓΑΔ με κατάθλιψη και ταυτόχρονα σωματόμορφη διαταραχή(Υποχονδρίαση).
    'Εχω περάσει και από άλλη σωματόμορφη διαταραχή,την διαταραχή Πόνου...Όλα τα καλά του κόσμου μαζεμένα!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Nομίζω πως ο Χρήστης Γάτος δεν θα πρέπει να γράφει για λίγο καιρό σε αυτό το θέμα γιατι της θυμίζει τον Γάτο που την γρατζούνισε!:)
    Ούτε μία στο δις να είναι λύσσα πάντως!
    Πριν τον λυσσικό σου φόβο,η ζωή σου κυλούσε ευχάριστα??Η γενικά ήσουν καταθλιπτική?
    Έγω έχω ΓΑΔ με κατάθλιψη και ταυτόχρονα σωματόμορφη διαταραχή(Υποχονδρίαση).
    'Εχω περάσει και από άλλη σωματόμορφη διαταραχή,την διαταραχή Πόνου...Όλα τα καλά του κόσμου μαζεμένα!
    χαχαχα καλό αυτό με τον γάτο. οχι βεβαια παντα υπήρχε μια φοβία. πχ γιατι τα νυχια μου ειναι πιο λευκα απο οτι πρεπει; γιατι εχω πονοκεφαλο πανω απο δυο μερες; ασε τα κολημματα με ασθενειες αλλες. ΣΚΠ, καρκινους κλπ...αλλα τωρα τρελλο κολλημα λεμε. κι εγω εχω διεγνωσμενη ΓΑΔ, ειμαι οπως ειπα και στην αρχή των λαντοζ που νομιζω οτι με αγχωνουν λιγο παραπανω μεχρι να τα συνηθισω. Διαταραχή πόνου;;; εγω διαβασα οτι ενα συμπτωμα μπορει να ειναι ο πονος ή το μουδιασμα στο σημειο της πληγης και εδω και δυο μερες κατα διαστηματα το νιωθω...ασε

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Έμπλεξα άσχημα τελικά Fleur!Δεν άντεξα και έκανα μαγνητική!Πήρα πριν λίγο τα αποτελέσματα.Όγκος που φοβόμουν,δεν υπάρχει.Τα καλά νέα είναι αυτά.
    Αλλά τι παίχτηκε τώρα?Αποφάσισα να μην τους πάω παλαιότερη μαγνητική που είχα κάνει το 2009 από άλλο κέντρο και αυτή είχαν μόνο το πόρισμα από μια μαγνητική στο δικό τους κέντρο το 2008!
    Αλλά δεν είχαν τα Film αλλά μόνο το συμπέρασμα!
    Το πρόβλημα έγκειται στο ότι η τωρινή μαγνητική έγινε στο μηχάνημα των 3 Tesla ενώ η προηγούμενη ήταν σε μηχάνημα του 1.5 Tesla!
    Μάλιστα το 2011 εγκαινιάστηκε ο καινούριος αυτός τομογράφος.http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pi...eID=12425&la=1

    Σε σύγκριση λοιπόν με την πρώτη μαγνητική που είχα κάνει,η ακτινολόγος ανακάλυψε νέες εστίες τις οποίες ευτυχώς τις χαρακτηρίζει ως μη ειδικές.Δηλαδή πως δεν δείχνουν κάποια πάθηση.(ΣΚΠ)
    Βρήκε καμιά 10αριά εστίες στο μετωπιαίο,κροταφικό λοβό!Ευτυχώς καμμία δεν προσλαμβάνει το σκιαγραφικό.
    Εγώ ανακάλυψα όμως σε μαγνητική του 2009 σε άλλο κέντρο πως ο ιατροδιαγνωστής αναφέρεται και αυτός σε ολιγάριθμες εστίες!Και στον 1.5 Tesla τομογράφο!!Απλά τις περνάει στο ντούκου εντελώς λέγοντες πως είναι χωρίς ειδικούς χαρακτήρες κα ιδεν στέκεται πολύ στην αναφορά του.Ο μαλάκας έπρεπε να την είχα πάει να κάνανε σύγκριση.

    Εντωμεταξύ η τωρινή διαγνώστρια λέει πως μπορεί οι εστίες να ΠΡΟΥΠΗΡΧΑΝ από το 2008 αλλά λόγω του ότι ο τομογράφος είναι 3 Tesla να έδειξε περισσότερερς εστίες αυτήν την φορά!
    Δες εκεί που έχω υπογραμμίσει!Αν οι εστίες προυπήρχαν,όλα κομπλέ!Αλλά αν έγιναν τα τελευταία χρόνια ίσως έχουμε θέμα!Δευτέρα ραντεβού σε έναν από τους κορυφαίους νευρολόγους για μένα!
    Δείτε εδώ μαγνητική του 2009 και του 2015!
    Γολγοθάς Κeep Going!!
    http://s30.postimg.org/xw9f1ekm9/rrr.jpg

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    απο αρρωστοφοβική εμπειρια και χωρίς να θελω να κανω διαφημιση. τετοια θα κανεις μονο στο ιατροπολις. επισης αφου την εκανες παρτες και πηγαινε σε ενα νευρολογο. θεωρω μαλακια τους ετσι οπως το γραφουν γιατι σε κανουν να ανησυχεις τζαμπα αλλα μονο νευρολογος θα αξιολογησει τα στοιχεια,εκανες και σκιαγραφικο βρε θηριο;; τι να σου πω, στοιχεια μπορω να σου δωσω του δικου μου..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    τωρα μολις ειδα οτι εχεις ηδη ραντεβου. αντε πηγαινε και μου λες αν ειναι για δευτερη γνωμη.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Εσύ καλύτερα να μην δεις ποτέ το Quarantine, horror ειναι με ανθρωπους που κολλανε λυσσα, θα φριξεις ετσι και δοκιμασεις να δεις

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Να κανεις μαγνητικη ποζιτρονιων , ειναι η τελευταια λεξη της τεχνολογιας ( και η πιο ακριβη ) . Αλλα δεν χρειαζεσαι τιποτα , δεν λεει κατι ανησυχητικο η μαγνητικη , την διαβασα , εχω κανει κι εγω 3 , απο πτωσεις μοτοσυκλεττας , προ πολλων ετων , ολο κατι μου βρισκανε , σκιες και σαχλαμαρες , δεν εδωσα σημασια , και ναμαι εδω , ζωντανοτατος κι ακμαιος !!!


    Εσυ , fleur , να μην κανεις τιποτα , εισαι περδικι , λυσσαξες με αυτη τη λυσσα .

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΚΟΛΛΗΣΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 27-03-2011, 15:17
  2. Κόλλησα με τον καθηγητή μου
    By asimenia22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 07-01-2011, 01:44
  3. ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΑ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 20-08-2010, 10:56
  4. ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ
    By LIGHTST0RM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 20-08-2010, 09:42
  5. ΠΑΛΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ...
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 05-01-2010, 21:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •