ξεκινησα παλι θεραπεια - ladose & centrac εχετε εμπειρια;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907

    ξεκινησα παλι θεραπεια - ladose & centrac εχετε εμπειρια;

    Αφου είδα και αποείδα είπα να ξεκινήσω θεραπεία και παλι παρεα με ψυχοθεραπεια. Ξεκινησα τα ladose την προηγουμενη Τετάρτη μαζί με ένα σεντρακ το πρωι. Αλλα παιδια ειμαι στην τσίτα.
    Παλαιοτερα εκανα θεραπεια με lexotanil και ladose και νομιζω τουλαχιστον η μεταβαση ηταν πιο ηρεμη. τωρα είμαι με ενα μονιμο αγχος. αυτο που εχει σχεδον αμεσως περασει ειναι οι πρωινες ταχυκαρδιες.αλλα δεν μπορω να καθησω σε ενα μέρος, ειμαι συνεχως εκνευρισμενη ή αγχωμενη και φυσικα εχω μονιμα πονοκεφαλο...για πειτε εσεις τι συμπτωματα ειχατε με την αρχη του ladose γιατι εγω τα εχω ξεχασει πια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το μονο που μουκανε το λαντοζ , ηταν κατακορυφη πτωση της λιμπιντο , τιποτε αλλο . Ουτε ειδα αποτελεσμα απ αυτο το φαρμακο . Ειναι να σου ' παει ' ενα αντικαταθλιπτικο .

    Τα centrac ειναι ηπιοτατα , κυκλοφορουν ακομα ?, λουφαρα απο την μανα μου , προ 30 ετων !!! τα γαλαζια , ε ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εγω οταν το επαιρνα ειχα δει αλλαγή αλλα μεχρι να με πιασει θυμαμαι και τοτε ειχα τραβηξει ζορι. και τοτε ειχα και αδεια. δυστυχως τωρα δουλευω και πρεπει να φαινομαι φυσιολογική...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    E , τοτε σε πιανει .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    μωρε με πιανει αλλα μεχρι να με πιασει θα με δεσουν :Ρ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Το μονο που μουκανε το λαντοζ , ηταν κατακορυφη πτωση της λιμπιντο , τιποτε αλλο . Ουτε ειδα αποτελεσμα απ αυτο το φαρμακο . Ειναι να σου ' παει ' ενα αντικαταθλιπτικο .

    Τα centrac ειναι ηπιοτατα , κυκλοφορουν ακομα ?, λουφαρα απο την μανα μου , προ 30 ετων !!! τα γαλαζια , ε ?
    πολυ ηπια και με αργη δραση και εμενα που εχω συνηθισει στα λεξοτανιλ με εκνευριζουν γιατι αργουν να με πιασουν. οχι σε ενα κοκκινο ασπρο κουτι ειναι και λευκα τα χαπια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    πολυ ηπια και με αργη δραση και εμενα που εχω συνηθισει στα λεξοτανιλ με εκνευριζουν γιατι αργουν να με πιασουν. οχι σε ενα κοκκινο ασπρο κουτι ειναι και λευκα τα χαπια
    Ε , μετα 30 χρονια , αλλαξε η συσκευασια !! ισως ναναι των 10 mg , τα γαλαζια ηταν των 20 . Το λεξοτανιλ , ποιο παιρνεις , ειναι το ασπρο του 1,5 μγ , το φουξια των 3 μγ , το γαλαζιο των 6 μγ , απο των 3 και ανω κατι καταλαβαινεις .

    Τι κανεις στο γραφειο και ανησυχεις οτι δεν φαινεσαι φυσιολογικη ? κι εγω που εχω κτθλψη , φυσιολογικοτατος φαινομαι , αλλωστε στο γραφειο , υποθετω , δεν βλεπεις χαρουμενες φατσες !!! οποτε μηπως ειναι ιδεα σου οτι διαφερεις ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ε , μετα 30 χρονια , αλλαξε η συσκευασια !! ισως ναναι των 10 mg , τα γαλαζια ηταν των 20 . Το λεξοτανιλ , ποιο παιρνεις , ειναι το ασπρο του 1,5 μγ , το φουξια των 3 μγ , το γαλαζιο των 6 μγ , απο των 3 και ανω κατι καταλαβαινεις .

    Τι κανεις στο γραφειο και ανησυχεις οτι δεν φαινεσαι φυσιολογικη ? κι εγω που εχω κτθλψη , φυσιολογικοτατος φαινομαι , αλλωστε στο γραφειο , υποθετω , δεν βλεπεις χαρουμενες φατσες !!! οποτε μηπως ειναι ιδεα σου οτι διαφερεις ?
    μωρε και εγω φυσιολογική φαίνομαι (νομίζω). παντως τα σεντρακ δεν νομιζω οτι μου κανουν κατι. με τα λεξοτανιλ τα ροζ παντα, και μισο να επαιρνα ηρεμούσα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    σήμερα το πρωι ακόμα περισσότερο αγχος. μου ειπε ο γιατρος να παιρνω και το βραδυ centrac (το 10αρι παιρνω)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το centrac των 10 , ειναι σαν να μην παιρνεις τιποτα , πολυ λαιτ . Ειδικα για αγχος , χωρις κατασταλτικες ιδιοτητες εχω χρησιμοποιησει το frisium , με καλα αποτελεσματα , ' χτυπαει ' κατευθειαν το αγχος .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    δεν το ξερω...θα το δω..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    μαλλον εχεις δικιο για το σεντρακ. πραγματικά δεν νομιζω οτι μου κανει κατι. το πρωι παιρνω το λαντοζ κανονικα και σημερα κλεινω βδομαδα. τη δευτερα εχω ραντεβου με τον νευρολογο να δω μηπως μου το αλλαξει ...παντως και το σχημα σεντρα λαντοσ σεντρα παλι το βραδυ τιποτα δεν μου εκανε. μεχρι στιγμής το λεξοτανιλ με ηρεμει αμεσα αντε και ενα ζαναξ που ειχα δοκιμασει καποια στιγμή..

Similar Threads

  1. E-learning δωρεαν. Εχετε καποια εμπειρια?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 23-01-2020, 17:19
  2. ΑΛΚΟΟΛ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ
    By RAFAELA CARRA in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 20
    Last Post: 13-03-2012, 04:25
  3. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 02:37
  4. Αγχολυτικό Centrac
    By fisikos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-08-2009, 23:05
  5. Ξεκινησα ομοιοπαθητικη - εχω απορια
    By BrainTrance in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 20-01-2009, 07:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •