ΑΔΙΑΒΑΤΟΣ ΔΡΟΜΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175

    ΑΔΙΑΒΑΤΟΣ ΔΡΟΜΟΣ

    Γεια σας περασαν δυο μηνες που ειμαι μονη και ολα ειναι σαν να εγιναν χτες.Ο πονος με εχει καταβαλει οι δυσκολιες και τα προβληματα μου εχουν σαρωσει το μυαλο.Δεν ξερω πια πως να πορευτω.Κανω προσπαθειες αλλα μου φαινεται οτι δεν γινεται τιποτα και οτι δεν κανω κατι ουσιαστικο.Η ζωη αυτη τη στιγμη μου δινει μονο πονο και δυστυχια δεν θα τελειωσει αυτο το αισθανομαι το νοιωθω.Οτι και να μου λενε δεν μπορω να δω αισιοδοξα τα πραγματα.Ειμαι πολυ φοβισμενη και πανικοβλημενη ταυτοχρονα.Θελω να αντλησω απο καπου μια δυναμη λιγη αισιοδοξια αλλα δεν βλεπω απο που.Υπαρχουν υπαρκτα προβληματα δεν ειναι στο μυαλο μου και αυτο ειναι το χειροτερο.Ολοι μου λενε να κανω υπομονη.Υπομονη μεγαλη κουβεντα οταν εσυ νοιωθεις πνιγμενος ηδη.Πες τε μου και σεις βρε παιδια ας μου πει καποιος κατι οτι και να ειναι αυτο.Ξερω μαγικες λυσεις δεν υπαρχουν αλλα ειμαι πολυ απογοητευμενη και ειναι ακομα η αρχη του δραματος.Η επικοινωνια ειναι μια ανακουφιση για ολους τους πονεμενους και επιμενω με ατομα που δε γνωριζεις καλυτερα.Οι προσωπικες επαφες μερικες φορες πονανε χειροτερα.Τυπου με αυτα τα μουτρα εισαι παλι? Ποτε θα παρεις τα πανω σου? Οταν θα εισαι μαζι μου θα εισαι καλα γιατι δεν το αντεχω αυτο και τετοια.Ετσι και γω προτιμω να μενω ολομοναχη αλλα αυτο ποναει πολυ και σκοτωνει λιγο λιγο γιατι ζεις με το παρελθον σου ατενιζοντας το αφορητο μελλον και το μυαλο σου παιζει επικινδυνα παιχνιδια σε οδηγει σε λαθος δρομο και το ξερεις πως θα βγω ομως απ αυτο το παιχνιδι του μυαλου??????Δεν υπηρξα ποτε εγωιστρια, αδυναμη υπηρξα και γι αυτο κατηγορω τον εαυτο μου ομως δεν ειχα ερθει σε τετοια θεση που να πρεπει να δειξω τοοοση δυναμη πια.Μικρες δοκιμασιες εχω περασει και απωλειες εχω περασει ειχα ομως τη μοναδικη παρηγορια το συντροφο μου .Τωρα τι κανω πως μαθαινεται αυτος ο αδιαβατος δρομος?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    καλα τα λεσ ειναι ενασ καινουριοσ δρομοσ οπυ δεν τον εχεισ μαθει ακομα κατ εμε οπλυ κακωσ που δεν τον εχεισ μαθει ακομα
    αλλα ετσι ειναι η ζωη κατι μασ διδασκει παντα και οχι με τον τροπο που θελουμε λυπαμαι για τον τροπο που μαθαινεισ απο ζωη
    αλλα σκεψου οτι ειναι μοναδικοσ ο τροποσ που μαθαινει ο καθενασ καλη αρχη στο να διαβεισ το δυσκολο αυτο μονοπατι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Πολοι γενικα τους ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβουν τι σημαινει η φραση δε μπορω αν δε την εχουν ζησει οι ιδιοι κ ετσι τους φαινετε πολυ απλο να σου λενε ξαναγινε αυτη αυτη που ηξερα αλλα δε ειναι τοσο ευκολο να ζεις για να ευχαριστεις μονο τους αλλους..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Το να σου λένε όταν είσαι μαζί μου θέλω να είσαι καλά είναι μεγάλη κουβέντα κι ας μην μπορείς τώρα να την ακούσεις γιατί έχεις κλειστεί στον εαυτό σου .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    ΒΑΣΙΚΑ ΣΕ ΠΙΕΖΟΥΝΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΓΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 04-10-2014, 12:34
  2. Πέρα απ τα όρια είναι δρόμος χωρίς επιστροφή.... :(
    By Lacrymosa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-08-2011, 11:39
  3. ΔΡΟΜΟΣ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 24-05-2009, 12:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •