Δεν εχω φιλους.. κανω απερισκεψιες..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273

    Δεν εχω φιλους.. κανω απερισκεψιες..

    Καλησπερα, κατα καιρους επισκεπτομαι στο φορουμ διοτι μου παρεχεται βοηθεια και αυτο με κανει να νιωθω χαρουμενος, θα ηθελα για μια ακομα φορα την βοηθεια σας οσο μπορειται για καποια θεματακια που εχω.. Καταρχας να πω πως αρχισα την 3η λυκειου, ενω θα επρεπε να ειχα τελειωσει αλλα ειχα μεινει.. στο σχολειο ειμαι μονο με ενα παιδι το οποιο ασχολειται με την ειδικοτητα που ασχολουμαι και εγω πολυ, δηλαδη την πληροφορικη.. βγαινουμε μετα το σχολειο πολλες φορες αλλα καπου το χανω και εκεινος αλλαζει γνωμη για εμενα, τον τσαντιζω, τον πιεζω πολυ κλπ, με προηδοποιει και μου λεει πως αυτο δεν ειναι σωστο και να μην το κανεις αλλου.. γενικα ποτε δεν ειχα καποιον φιλο να νιωθω κοντα μου.. μαλλον εγω κανω καποιο λαθος.. παρεες να βγω εξω εχω, αλλα δεν τους νιωθω κοντα μου, δεν με σεβονται δεν με αγαπανε... οσο για την οικογενεια ειμαστε 6 ατομα στο σπιτι και οπως καταλαβενενται γινεται λιγο ανω κατω ειδικα στους καιρους αυτους.. για να εχω την δυναμη να διαβασω θελω να εχω καποιον ανθρωπο να τον νιωθω κοντα μου, να με αγαπαει, να με σεβεται.. γενικα δεν με εμαθα ποτε να συμπεριφερομαι σωστα, διοτι και οι γονεις μας μας φεροντουσαν με ασχημο τροπο στην παιδικη μας ηλικια.. με κοπελα παντα εκανα υπερβολικα πολλα λαθη.. για να μην το κουραζω πολυ.. απλως θελω λιγη βοηθεια.. να σημειωσω πως προσπαθω να κανω πολλα για να τον εαυτο μου.. πηγαινω γυμναστηριο κλπ.. αλλα και παλι νιωθω πολυ πεσμενος.. :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Σ εχω στειλει πμ .....
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    γεια σου μελος :)
    ποιες συμπεριφορες σου θεωρεις οτι ηταν οι προβληματικες δηλαδη?
    αυτα που λες ειναι πολυ αοριστα. "δεν φερομαι σωστα, κανω λαθη"? τι ειδους λαθος συμπεριφορες δηλαδη?

    συγκεκριμενοποιησε τες και προσπαθησες να τις βελτιωσεις.. εγω αυτο θα εκανα στην θεση σου.. τελειος δεν μπορεις να εισαι ετσι κι αλλιως, αλλα καποια πραγματα λιγο πολυ μπορεις να τα διορθωσεις..

    το οτι διαθετεις αυτογνωσια ειναι πολυ θετικο πραγμα κι αρα δεν νομιζω πως εχει μεγαλη σημασια το οτι οι γονεις σου δεν σε βοηθησαν ως προς την κοινωνικοποιηση. απο την στιγμη που αυτο το συνειδητοποιεις και μαλιστα προσπαθεις να το αλλαξεις δειχνει οτι εχεις παρει το παιχνιδι στα χερια σου και το ελεγχεις πια εσυ. οι γονεις σου μπορει να μην σου εμαθαν το αλφα και το βητα ομως εσυ σαν ωριμο παιδι μπορεις να τα μαθεις μοναχο σου..
    σιγουρα δεν προκειται για κατι ευκολο. ωστοσο, απο την στιγμη μαλιστα που δεν υπαρχει αρνηση, μπορει να βελτιωθει...
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Similar Threads

  1. Δεν εχω φιλους
    By γιαννης1996 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 28-06-2022, 11:40
  2. δεν μπορώ να κάνω φίλους
    By sheldon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 205
    Last Post: 02-01-2016, 02:02
  3. Replies: 6
    Last Post: 25-10-2014, 15:36
  4. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ
    By Flumen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 05-02-2012, 20:31
  5. Γιατι να μην μπορω να κανω φιλους??
    By dementia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 21-01-2012, 18:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •