Ladose
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Ladose

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372

    Ladose

    πηγα σημερα γιατρο, μου ειπε πως ειναι βλακεια να κοψουμε το σολιαν μιας κ ειναι το φαρμακο που μου εχει σβησει σχεδον τελειως ιδεες κ φωνες, οποτε κρατησε σολιαν κ προσθεσε συμπληρωματικα Ladose μπας κ ανεβω λιγακι κ αν ειμαι τυχερος να χασω κανα κιλο, μιας κ σε πολλους κοβει την ορεξη μου ειπε, αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν το παιρνει καποιος κ να μου πει αν τον βοηθησε με την διαθεση, αν ειχε ανυσηχια-ακαθησια-ταχυπαλμιες κ αλλα ομορφα που διαβασα στο φυλλο οδηγιων
    περιμενω τις απαντησεις σας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Δεν το έχω δοκιμάσει. Παρεμβαίνω μόνο για να σε καθησυχάσω, διότι στο φύλλο οδηγιών γράφονται όλες οι ανεπιθύμητες, από τις πιο κοινές ως τις πιο σπάνιες. Οι σπάνιες μπορεί να παρατηρούνται σε 1 στους 1000. Αν είσαι το 1 πρόσωπο ε τι να πω, να παίξεις κι ένα τζόκερ. :p
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Έπαιρνα Ladose 20 mg όταν η διάγνωση μου ήταν συναισθηματική ψύχωση και με είχε φορτώσει με αντιψυχωσικό,σταθεροποιητ� �,αντικαταθλιπτικό.Τώρα η διάγνωσή μου μετά την υποτροπή είναι ψυχωσική συνδρομή αποδιοργανωμένου τύπου.

    Είναι καλό φάρμακο και νομίζω θα σε βοηθήσει αν έχεις συμπτώματα κατάθλιψης.Στη δόση που το έπαιρνα δεν παρατήρησα πολλές παρενέργειες.Δεν είχα ακαθησία,ταχυπαλμία όπως αναφέρεις.Τώρα μαγικό φάρμακο για απλή χαμηλή διάθεση δεν ξέρω αν υπάρχει.Είναι και θέμα συγκυριών και ίσως κρύβεται κάποια άλλη αιτία πίσω από την κακή σου διάθεση.Πάντως αν έχεις συμπτώματα κατάθλιψης κάνει δουλειά.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @σουλ και γω το ειχα παρει οταν νοσηλευομουν αλλα μετα απο 20 μερες μου το εβγαλαν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    πριν κανα 2 ωρες πηρα το πρωτο χαπι, ελπιζω να με βοηθησει κ να μην μου προκαλεσει επιπλοκες, τα φοβαμαι λιγο τα αντικαταθλιπτικα, εμφανισα διεγερση παλιοτερα, σαν μανια καπως

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Soulfly View Post
    πριν κανα 2 ωρες πηρα το πρωτο χαπι, ελπιζω να με βοηθησει κ να μην μου προκαλεσει επιπλοκες, τα φοβαμαι λιγο τα αντικαταθλιπτικα, εμφανισα διεγερση παλιοτερα, σαν μανια καπως
    και εγω οταν πηρα αντικαταθλιπτικο στην μεταψυχωσικη μου καταθλιψη με εστειλε για τσαι οταν μειωσα το αντιψυχωσικ, και μου το εκοψε αμεσως επαιρνα την ελαχιστη.παντως ο συνδιασμος αντιψυχωσικου αντικαταθλιπτικου μου αρεσε αλλα με εχει πει ο γιατρος μου οτι ειναι δικοπο μαχαιρι τα αντικαταθλιπτικα στις ψυχωσεις.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Έπαιρνα Ladose 20 mg όταν η διάγνωση μου ήταν συναισθηματική ψύχωση και με είχε φορτώσει με αντιψυχωσικό,σταθεροποιητ� �,αντικαταθλιπτικό.Τώρα η διάγνωσή μου μετά την υποτροπή είναι ψυχωσική συνδρομή αποδιοργανωμένου τύπου.

    Είναι καλό φάρμακο και νομίζω θα σε βοηθήσει αν έχεις συμπτώματα κατάθλιψης.Στη δόση που το έπαιρνα δεν παρατήρησα πολλές παρενέργειες.Δεν είχα ακαθησία,ταχυπαλμία όπως αναφέρεις.Τώρα μαγικό φάρμακο για απλή χαμηλή διάθεση δεν ξέρω αν υπάρχει.Είναι και θέμα συγκυριών και ίσως κρύβεται κάποια άλλη αιτία πίσω από την κακή σου διάθεση.Πάντως αν έχεις συμπτώματα κατάθλιψης κάνει δουλειά.
    κάνω παράθεση γιατί δεν το εμφάνιζε!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @παιδια και μενα γι αυτο μου το εκοψαν.. μην παθω μανια

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    η μανια ειναι ρισκο αλλα κ η διαθεση μου ειναι αρκετα κατω οποτε δεν ειμαι να μενω χωρις αντικαταθλιπτικο, λετε να του ζητησω κανα σταθεροποιητη προληπτικα?, απο την αλλη δεν θελω να φορτωθω κ ενα σωρο χαπια ρε γμτ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Επαιρνα λαντοζ επι 10 μηνες , δεν ειχε αποτελεσμα σε μενα , κανενα , σαν να μην επαιρνα τιποτα .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Επαιρνα λαντοζ επι 10 μηνες , δεν ειχε αποτελεσμα σε μενα , κανενα , σαν να μην επαιρνα τιποτα .
    ετσι ηταν με μενα το ζολοφτ, το πηρα ποσους μηνες κ ουτε κρυο ουτε ζεστη, ελπιζω πως θα με πιασει το ladose , δεν εχω πολυ βαθια καταθλιψη τα συμπτωματα μου θα τα χαρακτηριζα ηπια, αλλα τα χω παρα πολυ καιρο ομως, ειμαι για χρονια στη φαση αυτη με κακη διαθεση

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Πως είναι η ζωή σου γενικά;;Έχεις φίλους,ενδιαφέροντα,κάτι που να σου δίνει κίνητρο,μια δουλειά που αγαπάς πχ!!Νομίζω από το να δίνουμε χάπια καλό είναι να βελτιώνουμε κ την ποιότητα ζωής γιατί έτσι μαγικά δεν αλλάζει κάτι!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Πως είναι η ζωή σου γενικά;;Έχεις φίλους,ενδιαφέροντα,κάτι που να σου δίνει κίνητρο,μια δουλειά που αγαπάς πχ!!Νομίζω από το να δίνουμε χάπια καλό είναι να βελτιώνουμε κ την ποιότητα ζωής γιατί έτσι μαγικά δεν αλλάζει κάτι!!
    δεν περιμενω να αλλαξει κατι μαγικα, απλα η "μηχανη" εχει σβησει τωρα κ χρειαζομαι λιγο "σπρωξιμο" για να παρω μπρος κ να λειτουργησω, οσον αφορα τα κινητρα, για να αποφασισω να παω στο γιατρο κ να αναζητησω λυση στο προβλημα μου φυσικα κ εχω θεληση να ζησω, αν ηταν θα βαζα μια πετρα στο λαιμο να παω να φουνταρω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ποσες μερες τα παιρνεις τώρα; εγω περιπου μια βδομαδα και κατι...μικρες αλλαγες ειδα οπως απωλεια ορεξης (αλλα αυτο μπορει να ειναι και απο το αγχος μου), και λιγο σταματησαν οι ταχυκαρδιες το πρωι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    ποσες μερες τα παιρνεις τώρα; εγω περιπου μια βδομαδα και κατι...μικρες αλλαγες ειδα οπως απωλεια ορεξης (αλλα αυτο μπορει να ειναι και απο το αγχος μου), και λιγο σταματησαν οι ταχυκαρδιες το πρωι
    σημερα δευτερη μερα, δεν εχω παρατηρησει καμμια αλλαγη στη διαθεση, μονο η ορεξη ελλατωθηκε λιγακι, το χρειαζομουνα εδω που τα λεμε γτ τοχα ριξει στο φαγητο, για αγχος στο δωσανε εσενα?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 06:23
  2. Ladose
    By Karol in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 82
    Last Post: 22-09-2017, 21:31
  3. Ladose
    By VanGogh in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 29-11-2014, 15:07
  4. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06
  5. Ladose
    By Karol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 11-05-2012, 23:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •