Σταθεροποιητες στην ψυχωση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by mamra1983 View Post
    παιδια τελικα δεν πηγα χθες γιατρο διοτι προχθες ηρθε ενας φιλος σπιτι και ηπιαμε 2 μπουκαλια κρασι και το βραδυ μετα το κρασι πηρα ενα λεξοτανιλ γιατι με φερνει αυπνοια το ποτο την επομενη το πρωι δεν ημουνα και πολυ καλα και το μεσημερι πηρα λιγο παραπανω αντιψυχ και ενα λεξ επισης και το ακυρωσα το ραντεβου σημερα πολυ καλυτερα αυπνοιες δεν εχω τα νευρα φευγουνε και γενικα καλυτερα αλλα τον αποφευγω τον γιατρο ειναι η αληθεια πιο πολυ για το οικονομικο γιατι εαν ειναι να με αυξησει την δοση θα το κανω εαν δεν το κανω και υποτροπιασω παλι απο την αρχη 4,5 χρονια εκανα να φτασω σε δοση συντηρησης δεν θα τα διαλυσω ετσι.ας ειμαι καλα και ας παιρνω μια χουφτα δεν θελω να ξαναχαζεψω.
    σωστα σκεφτεσαι καθε υποτροπη ειναι συνηθως χειροτερη απο την προηγουμενη, δεν εισαι για να γυρνας σε παλια κολληματα, ιδιετερα μετα απο τοσο κοπο κ χρονο
    καλο κουραγιο φιλε μαμρα

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @μαμρα φιλε μου πως εισαι? πηγες τελικα στο γιατρο?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    @μαμρα φιλε μου πως εισαι? πηγες τελικα στο γιατρο?
    η σωστη ερωτηση :)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    @μαμρα φιλε μου πως εισαι? πηγες τελικα στο γιατρο?
    θα παρω αυριο τηλ εαν εχει κενο εαν δεν εχει θα τον πω εαν μπορει να με βαλει μετα το τελευταιο.εσωτερικη χθες κατατρομαξα το κεφαλι μου κουδουνι και λιγο διαταραχες της αντιληψης και αναμπουμπουλα στο στηθος οχι ομως ανησυχια να μην με χωραει ο τοπος πηρα λιγο παραπανω αντιψυχ.μαλλον δεν την γλυτωνω την προηγουμενη δοση αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι οταν μειωνω απο τις 40 μερες μεχρι τις 70 περιπου παθαινω διαφορα τωρα ειμαι στις 55 περιπου μερες,μπορει να μην μεφτανει και η δοση αυριο θα ξερω τα νευρα λιγοστευουν αυπνοια δεν εχω.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΨΥΧΩΤΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΩΣΤΑ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ
    ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΔΕΣΤΟ ΛΙΓΟ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΤ ΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΦΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΜΕΓΑ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟ ΥΠΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ
    ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @ελις συμφωνω για τον υπνο και γω παιρνω ταβορ και αταραξ

    @μαμρα ελπιζω να μη σου βαλει παραπανω.. και γω εχω διαταραχες στην αντιληψη... και οπτικα.. χαλια

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Εσωτερικη σηψη μηπως σε λενε ελισαβετ?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    οχι γιατι σου θυμιζω καμια ελισαβετ???

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    τελικα πηγα γιατρο παραμενω σε αυτη την δοση και βλεποντας και κανοντας.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    φιλε να σου δωσω μια συμβουλη γτ τα χω κοψει δεκαπεντε φορεσ και πλεον δεν τα ξανακοβω
    πριν τα κοψεισ δεν πρεπει να εχεισ το παραμικρο σημαδι υπολειτουργιασ δλδ να κοιμασαι καλα
    να μη νευριαζεισ να μπορεισ να δουλευεισ να εισαι ηρεμοσ και ολα αυτα μαζι ταυτοχρονα
    για να εισαι καλα αλλιωσ μαλλον θα υποτροπιασεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Eίναι σωστό νομίζω αυτό που λέει ο elis. Υπάρχουν κάποιες ενδείξεις για την υποτροπή.Οποιαδήποτε αλλαγή στην συμπεριφορά μας ή στον τρόπο ζωής μας πρέπει να λαμβάνεται σοβαρά υπόψη.
    Για τον καθένα τα σημάδια είναι διαφορετικά. Αγχος,νεύρα,έλλειψη συγκέντρωσης,αυπνία,απόσυρ ση είναι μερικά συμτπώματα.

    Να προσέχεις mamra!!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    παιδια με ειπε οτι η δεν με φτανει η δοση στην παρουσα φαση οτι δηλαδη θα περασουν τα ψιλοσυμπτωματα η δεν με φτανει γενικα δηλαδη απο εδω και κατω υποτροπιαζω.εαν ειμαι καποιες μερες την εβδομαδα καπως να παρω την παλια δοση και δεν δω πως γινομαι.σημερα ας πουμε κοιμηθηκα 6,5 ωρες ξυπνησα 5.30 το πρωι απο τις 11 πηγα σαλονικη γυρισα και εφαγα και ενα τριωρο μες την πολη οδηγοντας ε ναι ρε φιλε οταν γυρισα στο σπιτι μου δεν ημουνα και πολυ καλα 8 ωρες μεσα σε ενα αμαξι,180 ευρω περσινο ταμπλετ βγαινει αχρηστο συγχηστηκα και με αυτο.προσπαθω παντως να μην τα παιρνω βαθια.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    τελικΑ σταθεροποιηθηκα ειμαι πλεον χωρις νευρα με καλο υπνο το μονο προβλημα ειναι οτι εφτασα τα 109 κιλα και πονανε τα γονατα μου.σε πιο μεγαλες δοσεις δεν πεινουσα τοσο.τωρα με τις μικρες ειμαι ασταματητος και γυμναζομαι 5 φορες την εβδομαδα και σκληρα μαλιστα.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    αμα γυμναζεσαι καλα να πινεισ και γαλα σα νερο οταν διψασ να πινεισ γαλα το κανουν οι αθλητεσ αυτο ειναι οτι καλυτερο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    ειδικα μετα την πισινα ειναι απαραιτητο γιατι το χλωριο κανει και κακο στα πνευμονια.στο ορυχειο μας δινανε γαλα και οι συγγολυτες παιρνανε 2 γιατι βγαζει καπνο η κολληση και το αναπνεουν αμεσα η μασκα ειναι μονο για τα ματια.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ - ΠΕΙΡΑΙΑ? ΜΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By Deleted-member-250416b in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 21-08-2015, 09:08
  2. Ιατρείο Μελέτης της γνωστικής λειτουργίας στην ψύχωση
    By Delmem080319a in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 09-05-2015, 14:34
  3. Ευχομαι Καλο ΠΑΣΧΑ! Να βρουμε ολοι μας την ΑΝΑΣΤΑΣΗ στην καρδια & στην ζωη!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 05-05-2013, 14:42
  4. Η εθελοντική εργασία κάνει καλό ή κακό στην ψύχωση?
    By angelos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-10-2012, 00:23
  5. αρνητικά συμτώματα στην ψύχωση
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 28-04-2012, 16:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •