Μηπως τελικα δεν τον εχω ξεπερασει;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Μηπως τελικα δεν τον εχω ξεπερασει;

    Καλησπερα σε ολους!
    Πριν ενα χρονο περιπου, χωρισα απο μια σχεση εννεα μηνων με εναν ανθρωπο απ το εργασιακο μου περιβαλλον (πιθανον αν καποιοι εχετε διαβασει παλιοτερα threads μου να σας θυμιζει κατι). Ο λογος που τον ειχα αφησει ηταν καθαρα η ελλειψη επικοινωνιας, το οτι δε συζητουσαμε καποια μικροπροβληματακια που μπορει να υπηρχαν στη σχεση μας, με καταληξη εμενα να μιλαω ασταματητα προσπαθωντας να λυσω καποια θεματα κ αυτον απλα να βλεπει τηλεοραση. Αφησα τα πραγματα να ηρεμησουν, παρολο που πονουσα καθε φορα που τον εβλεπα στη δουλεια (η καθημερινη μας επαφη ειναι δυστυχως αναποφευκτη). Μετα απο ενα τριμηνο περιπου, συνειδητοποιησα οτι επειδη τον σκεφτομουν συνεχως, οτι μου ελειπε, κ επειδη το μυαλο επαιζε πολλα παιχνιδια συν το οτι τον εβλεπα καθε μερα, ισως να μπορουσα να κανω μια προσπαθεια να τον ξαναπλησιασω μηπως κ εχει σκεφτει κ αυτος καποια πραγματα.
    Εκανα αυτη την προσπαθεια, δεχτηκε να με ακουσει "κααααααποια στιγμη" (αυτα ηταν τα λογια του). Μετα απο μια βδομαδα ομως μου ηρθε η κεραμμυδα στο κεφαλι. Ειχε βρει αλλη. Μεσα απ τη δουλεια. Προφανως λιγο διαστημα αφου χωρισαμε. Τον ξεμπροστιασα λεγοντας του οτι γνωριζω οτι εχει βρει αλλη, οτι ξερω ποια ειναι κ οτι θα μπορουσε να μου πει πολυ απλα οτι ειναι με καποια αλλη κ οχι οτι θα μιλουσαμε "καααααποια στιγμη".
    Περασα ενα διαστημα καποιων μηνων προσπαθωντας να πεισω τον εαυτο μου οτι τον σιχαινεται, οτι ολο αυτο δεν ηταν εντιμο εκ μερους του κ οτι εκανα καλα που τον χωρισα. Βρηκα καποιον μετα απο καιρο ο οποιος μου δινει πολυ αγαπη (περισσοτερη απ οση χρειαζομαι θα ελεγα!!), τον οποιο ημουν ετοιμη ν αφησω καποιες στιγμες, αλλα ειδα οτι αξιζει πολλα κ εχω αρχισει να χτιζω κατι καλο μαζι του.
    Ελα ομως που καθε φορα που βλεπω ειτε αυτον η αυτην καθε μερα στη δουλεια, στιγμιαια κατι με πιανει. Οπως συνεβη κ σημερα που τους ακουσα να μιλανε κ να κανονιζουν κατι για αυριο... Δε ξερω,ζηλεψα; μ επιασε το εγωιστικο μου; το οτι μεχρι περσι εγω ημουν αυτη που κανονιζε τα σαββατοκυριακα του;; το οτι τον αφησα ενω κατα βαθος τον γουσταρα παρα πολυ;;
    Μηπως τελικα...δεν τον εχω ξεπερασει...;;;
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Απο τα λεγομενα σου μαλλον οχι δεν τον εχεις ξεπερασει ....εγω προτεινω να αφοσιοθεις στην τωρινη σου σχεση και αν θες παρτο και ανταγωνιστικα ....δειξτου τι εχασε ( οχι με κατινιες)
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    ο εγωισμος σου σε πιανει τον χωρισες επειδη ο ανθρωπος προφανως ηθελε να δει λιγο τηλεοραση και οχι να του τα πριζεις συνεχεια τωρα τσουζει επειδη βρηκε αλλη σιγα να μην σε εκλαιγε για εννια μηνες σχεση τωρα γιατι τον θες παλι για να βλεπει τηλεοραση?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τον ξεπερασες η οχι , θα δειξει με τον χρονο , κανεις δεν μπορει να σου πει με βεβαιοτητα . Αστον ησυχο τον ανθρωπο , και αφοσιωσου στον καινουριο , δεν ειναι ωραιο αυτο που εκανες με το ' ξεμπροστιασμα ' .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Eννοειται οτι δεν τον εχεις ξεπερασει αλλιως δε θ ασχολιοσουνα. Και κακως τον κατηγορεις οτι βρηκε αλλη ενω αυτο ειχε γινει αφου ειχατε χωρισει. Τελικα μονο γι αυτο το λογο χωρισες? περιμενεις να βρεις αντρα να συζηταει τι νιωθει και τι σκεπτεται και να υπεραναλυει την καθε λεπτομερεια? δεν υπαρχει περιπτωση. Εγω λεω εκανες βλακεια αν ηταν μονο αυτο το προβλημα. Ουτε μπορει να ειναι ολοι σ αυτο το στυλ, καποιοι δε θελουν να το συζητανε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Απο τα λεγομενα σου μαλλον οχι δεν τον εχεις ξεπερασει ... ....δειξτου τι εχασε ( οχι με κατινιες)


    Για να καταλαβω κι εγω , τι ακριβως εχασε , και με ποιον τροπο θα το δειξει ? εγω θα προτεινα να κανει μια πολυ δυσκολη χορευτικη φιγουρα μπροστα του , με πιρουεττες , και θα τουλεγα , αν μπορεις καντην κι εσυ ......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Χαχαχα @macgyver
    Πως το εννοεις το οτι δεν ηταν ωραιο? Να σημειωσω οτι δεν του το ειπα μπροστα σε αλλους...
    Απλα ηθελα να του την πω γιατι ενω εγω του ζητουσα να μιλησουμε κ ισως να τα ξαναβρισκαμε, αυτος ουτε καν κουνησε το στομα του να μου πει ενα "δεν θελω", "ασε με ησυχο", "τα χω μ αλλη βρε αδερφε!!". Τι ηταν αυτο το "καποτε θα μου τα πεις"? Να με χει να ζω στον κοσμο μου κ να τον παρακαλαω ενω ειχε ηδη βρει αλλη??
    @kerasi δεν τον κατηγορω που βρηκε αλλη, κ εγω συνεχισα. Ουτε ηταν αυτος ο λογος που τον χωρισα, αλλα θεωρω οτι οταν υπαρχει ενα θεμα σε μια σχεση καλο θα ειναι να συζητιεται οχι να αποφευγεται κ να καταπινεται. Κ στη τελικη οταν βλεπεις οτι σε κραζει ο αλλος εχει δεν εχει δικιο, καπως δε θα αντιδρασεις για να υπερασπιστεις εστω τον εαυτο σου;
    Τελοσπαντων, το οτι ασχολουμαι οντως δειχνει οτι κατι με καιει ακομα.
    Οπως κ το οτι το σκαλιζω δεν εχει νοημα. Εχει περασει ενας χρονος, οτι μαλακια εκανα η εκανε, εγινε κ δε μπορω να αλλαξω το παρελθον.
    Every morning we are born again

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Nα σου πω αμα βλεπεις τον πρωην και καθε μερα ειναι δυσκολο να ξεχαστει το μυαλο. Εγω δε θα το θελα με τιποτα αυτο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Κ για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις, να πω επισης οτι οταν λεω οτι "ασχολουμαι" το κανω με το μυαλο μου, κ οχι να τον ενοχλω με "κατινιες" κλπ. Απο τη στιγμη που εμαθα για τη νεα του σχεση (τον φλεβαρη) δεν ειχα ξανα επαφη μαζι του. Ενα γεια λογω δουλειας κ αυτο με το ζορι απο μερους του. Δεν ειμαι ανθρωπος της "κατινιας".
    Every morning we are born again

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Nα σου πω αμα βλεπεις τον πρωην και καθε μερα ειναι δυσκολο να ξεχαστει το μυαλο. Εγω δε θα το θελα με τιποτα αυτο.
    Μα ουτε εγω το θελω κ θα ηταν πιο ευκολο κ για μενα.
    Αλλα δε μπορω κ να μεινω ανεργη για ενα κολλημα.
    Every morning we are born again

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    δεν είναι ευκολο να ειστε στον ιδιο εργασιακό χώρο, και μάλλον η νεα σου σχεση δεν εχει το δυνατό ξεκίνημα που ίσως θα ήθελες...με τον πρώην απλά χρειάζεται λίγος χρόνος για να το συνηθίσεις. Τωρα είναι λογικό να σε ενοχλεί, αλλα θα περάσει αυτή η φάση..και όσο τα πραγματα θα βελτιώνονται στην τωρίνη σχέση τόσο καλυτερα θα αισθανεσαι!...λίγη υπομονη ακομα κορίτσι μου... και καλη τυχη με τον τωρινο! :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Για να καταλαβω κι εγω , τι ακριβως εχασε , και με ποιον τροπο θα το δειξει ? εγω θα προτεινα να κανει μια πολυ δυσκολη χορευτικη φιγουρα μπροστα του , με πιρουεττες , και θα τουλεγα , αν μπορεις καντην κι εσυ ......
    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα και μετα θα της ελεγε να βαλει γκολ με ψαλιδακι και θα ερχονταν ισοπαλια!!!
    Ενοω πχ βγαινοντας με το αγορι της με το να εχει ανεβασμενη διαθεση κλπ...
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    να ξερετε οτι εμεισ τα αγορια δεν κανουμε ευκολα ψαλιδακι δεν μπορουν ολοι εγω ασ πουμε δε μπορω
    ωραιεσ απαντησεισ δινεται να κανουμε και λιγη πλακα εδω μεσα μασ εχει φαει η σοβαροτητα
    ενταξει εχουμε προβληματα δε θα πεθανουμε κι ολασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Φυσικα και δεν μπορειτε ολοι ουτε εμεκς μπορουμε να κανουμε φιγουρες ολες
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Χαχαχα @macgyver
    Πως το εννοεις το οτι δεν ηταν ωραιο? Να σημειωσω οτι δεν του το ειπα μπροστα σε αλλους...
    Απλα ηθελα να του την πω γιατι ενω εγω του ζητουσα να μιλησουμε κ ισως να τα ξαναβρισκαμε, αυτος ουτε καν κουνησε το στομα του να μου πει ενα "δεν θελω", "ασε με ησυχο", "τα χω μ αλλη βρε αδερφε!!". Τι ηταν αυτο το "καποτε θα μου τα πεις"? Να με χει να ζω στον κοσμο μου κ να τον παρακαλαω ενω ειχε ηδη βρει αλλη??
    ον.
    mantamitsa , ( επιασα τον αναγραμματισμο ! ) , μερικοι ανθρωποι , προκειμενου να μην δυσαρεστησουν τον αλλον , δεν λενε ευθεως τι κανουν τωρα στην προσωπικη τους ζωη , δεν νομιζω οτι ο συγκεκριμενος ειχε κακη προθεση , ουτε εχει υποχρεωση να απολογηθει ( κατα την γνωμη μου ) . Τωρα , να του την πεις , δεν ξερω , εγω δεν θα τοκανα . Αμα εβλεπα την αλλη ναπομακρυνεται , δεν θα ζητουσα εξηγησεις . Αλλα εγω ειμαι εγω , κι εσυ εισαι εσυ . Ο καθεις αντιδρα με τον τροπο του .

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τελικα εχει ξεπερασει κανεις την αγχωδη διαταραχη;
    By Rainy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 14-05-2014, 22:47
  2. Μήπως είμαι τρελός, μήπως τα' χω χαμένα.. που λέει και το τραγούδι;;
    By Nestwr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 08-03-2014, 20:14
  3. μηπως φταιω τελικα???
    By hapydays in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 65
    Last Post: 13-09-2013, 01:36
  4. Μηπως τελικα φταιω?
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 17-12-2009, 16:22
  5. Μήπως τελικά ισχύει το ¨μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι ?"
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 63
    Last Post: 26-09-2008, 22:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •