Οταν ολο το σωμα ουρλιαζει στο ειναι μας οτι ειναι λαθος οι επιλογες μας ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1

    Οταν ολο το σωμα ουρλιαζει στο ειναι μας οτι ειναι λαθος οι επιλογες μας ...

    Καλημερα και παλι απο ενα αλλο τοπικ .Ισως ειναι το πιο σωστο για να παραθεσω τα γεγονοτα , τους προβληματισμους μου και ισως να ζητησω καποια αλλη οπτικη γωνοα αν καποιος ειναι προθυμος να μου τη δωσει .
    Ειμαι παντρεμενη εδω και 9 χρονια με εναν καλο και υπομονετικο ανθρωπο , σχεδον συνομιλικος μου και εκεινος , αρκετα γοητευτικος , εχουμε 3 τελεια παιδια για τα οποια παλευω πανω απο ολα με τα τερατα του ευατου μου προσπαθοντας να τα αποβαλω και να γιανω την ψυχη μου ,για να τους προσφερω την μητερα που αξιζουνε να εχουνε . Με τον αντρα τον γνωριστηκαμε απο καποιο τσατ πριν απο 10 χρονια , τα φτιαξαμε γρηγορα , και φτασαμε να μενυμε σχεδον μαζι πολυ πολυ γρηγορα , για καποιο λογο επισπευδαμε τις καταστασεις , τοτε νομιζα οτι ηταν ερωτας τωρα ξερω οτι δεν ηταν . Εμεινα γρηγορα εγκυος στο πρωτο μας παιδι και παρολο που ενοιωθα πιεσμενη απο τους γυρω μου , προχωρησα επισης γρηγορα σε γαμο μαζι του ουτε 12 μηνες μετα την πρωτη μας γνωριμια . Ενας γαμος με προβληματα απο την πρωτη μερα , δυο ανθρωποι που δεν ταιριαζανε καθολου , η δυση με την ανατολη προσπαθοντας να βρουμε σημειο επαφης . Δεχομουνα επιθεσεις λεκτικες απο τη μανα μου , η οποια ειχε πεσει σε καταθλιψη επειδη ο πατερας μου επαθε αλζχαιμερ και δεν δεχτηκε απο κανενα μας να τη βοηθησουμε ή να φερουμε καποια γυναικα να φροντιζει τον πατερα μου και παρολη τη πολυ μεγαλη της ηλικια τον ανελαβε εκεινη . Με τον αντρα μου καποια στιγμη ηρεμησανε τα πραγματα και περασαμε ενα ομορφο ερωτικο διαστημα , και παλι ομως δεν ενοιωθα 100% μαζι του . Εμεινα εγκυος στο 2ο μας παιδι και η αληθεια ειναι οτι ηταν ηρεμα τα πραγματα μεταξυ μας αλλα και καποιες φορες απλα αδιαφορα , απο τη δικια μου πλευρα κυριως , απολαμβανα ομως τη μητροτητα και ημουνα καλη μανα σστα παιδια μου και εκεινος ομως ζουσε για τα παιδια και εδεινε ολο του τον εαυτο . Ειχα αρχησει να παρουσιαζω διαφορα ψυχοσωματικα προβληματα , αλλωτε πιο εντονα , αλλωτε λιγοτερο . Λιγο καιρο αργοτερα απο μια ατυχη συγκυρια μετακομισαμε απο την πολυκατοικια που στεγαζετε το πατρικο μου , βλεπετε η μανα μου ειχε κανονισει να μενω εγω στον 4ο και εκεινη στον 3ο , χωρις ομως να παρεχει παραμικρη βοηθεια με τα παιδια , δεν της το ζητησα αλλωστε ποτε ηταν ηλικιωμενη και ηδη ειχε να φροντιζει τον μπαμπα .Φυγαμε λοιπον και πηγαμε μολις 2 τετραγωνα μακρια , περασαμε μια ηρεμη περιοδο , σταματησαν τα πολυ βαρια ψυχοσωματικα και ειχα μονο καποια μικρα τα οποια δεν με εμποδιζαν στην καθημερινοτητα μου . Οι σχεσεις μας με τον αντρα μου ειχανε καλλητερεψει και τοτε ειχα νοιωσει ομορφα και ερωτευμενη μαζι του , μου αρεσε να τον φροντιζω και εκεινος εμενα , περασαμε 2 υπεροχα χρονια , η μανα μου δεν μπορουσε να με πετυχει με τις κακιες της , δεν την αφηνα εγω .Χασαμε τον μπαμπα και Μετα απο 2 ατυχες εγκυμοσυνες στην προσπαθεια μας για 3ο παιδι , ξαναμετακομισαμε , πολυ πιο μακρια τωρα , στην καλαμαρια , στο αγαπημενο μοθ μερος , εκει περασαμε αλλο ενα υπεροχο χρονο και μπορεσαμε επιτελους να κανουμε το 3ο μας παιδι . Σε αυτο το διαστημα εχασα και την αγαπημενη μου θεια και η μανα μου κακιωσε με εβρισε απαισια και εξαφανιστηκε για μηνες , εμαθε οτι ειμαι εγκυος οταν εγινα 6 μηνων . Ολο αυτο το διαστημα υπεφερα απο τα λογια της και ο αντρας μου δεν εκανε την κατασταση πιο καλη , και παρολες τις φιλοτιμες προσπαθειες του ποτε δεν με υποστηριξε σε ενα ολοκληρο σοι που με ειχε βρισει , γιατι δεν ηταν η πρωτη φορα και δεν ηταν μονο η μανα μου και η αδελφη της μιλουσε παντα το ιδιο ομορφα για μενα . Ναι ειμαι μια μεγαλη κοτα που δεν υποστηριξα ποτε τον εαυτο μου και μετανοιωνω χιλιες φορες , ομως ουτε και εκεινος το εκανε , ελεγε οτι αμα τις μιλησει ασχημα μετα εγω θα τα ξαναβρω μαζι τους και ποια η θεση του , λογακια τη μανας του :mad::mad: , καλη και εκεινη με τις μαλακιες της . Μετα τη γεννηση του γιου μας εκεινος πηρε 12 μηνες αδεια , ειναι στην πλμ.αεροπορια και εμεινε σπιτι με τη λεγομενη γονικη αδεια , πολυτιμη η βοηθεια του , το μικρο μας ομως ειχε αρκετα προβληματα υγειας , 3-4 νοσηλειες και τελικα ανακαλυψαμε οτι πασχει απο ενα σπανιο συνδρομο , ευτυχως ο φατσας μου τον Αυγουστο εκλεισε τα 3 του χρονια και ειναι υπεροχος , ζωηρος και κατεριψε καθε δυσιοιωνη προβλεψη για εκεινον , ενα φυσιολογικο παιδι . Οι σχεσεις μας δοκιμαστηκαν τους 12 αυτους μηνες , καυγαδες υπερβολικοι , ερωτας πουθενα , σεξ καθολου ,ζουσαμε σαν 2 χωρισμενοι για μεγλαο διαστημα , γυρισε στη δουλεια του και συνεχισαμε να ειμαστε λιγο ζεστη και παρα πολυ κρυο πολυ καιρο , μεχρι περυσι τετοια εποχη που εγινε πανικος στο σπιτι , καυγαδισαμε τοσο πολυ που εσπασε τα παντα στο γραφειο του και εφυγε , απο εκει και περα μου προτεινε να παρουμε διαζυγιο , το σκεφτηκαμε λιγο και αποφασησαμε να το παλεψουμε , να δουμε αμα υπαρχει κατι με εμας τους δυο , επισκεφτηκαμε συμβουλο γαμων , εγω επισκεφτηκα ψυχιατρο , τον ιδιο που εχω και σημερα για να δουλεψω τα αρκετα και μεγαλα ψυχοσωματικα μου και την καταθλιψη που πλεον με βασανιζε . Μας εκανε καλο η συμβουλος , ηρεμησαμε δεν μπορω να πω , απο τοτε περασαμε και αλλα πολλα , ομως δεν εχουμε καυγαδισει εδω και 1 χρονο και αυτο ειναι καλο , ομως εγω βυθιζομαι ολο και περισσοτερο στον ιδιο μου τον εαυτο , φετος αρρωστησε και η μανα μου βαρια απο εγκεφαλικο και ανοια , ευτυχως την εχουνε σε ενα καλο σημειο διαυγειας και θυμαται . Μεχρι να διαπιστωσουμε τι εχει επιτεθοταν μονο σε μενα , οχι στις αδελφες της ποτε , και εκεινες με τη σειρα τους σε μενα , ασχημα και με πολυ υβριστικα και υποτιμητικα σχολια που επιαναν μεχρι και τα παιδια μου , εκεινος παλι δεν με υποστηριξε και εγω σαν σε σοκ οποτε τα ακουγα δεν μπορουσα να κανω τιποτα αλλο περα απο το να κλαιω . Μονο ο μεγαλος μου γιος , αυτο το υπεροχο αντρακι που ειναι πλεον 9 παρα ετων της επιασε μια μερα κι της ειπε "αμα ξαναμιλησετε ετσι για τη μανα μου εγω δεν θα πατησω ξανα εδω μεσα" το μωρο μου με εκανε να κλαιω με αυτη του την πραξη . Την μοναδικη φορα που ο αντρας μου ξυπνησε απο το βαθυ υπνο που του ειχανε προσφερει οι συμβουλες της πανεξυπνης μανας του ηταν οταν η αδελφη της μανας μου με πηρε τηλ , οταν νοσηλευοταν η μανα με δευτερο εγκεαφαλικο σε κλινικη , για να με προειδοποιησει οτι ειναι αδελφη τους και οτι αμα παθει τιποτα θα με σκοτωσουνε γιατι εγω φταιω . Και οτι ναι μεν με μεγαλωσε αλλα δεν ειναι μανα μου ! και πολλα αλλα τετοια ευγενικα και χαρουμενα . Ε δεν αντεξε και εκεινος και την εβρισε ασχημα , σημειωτεον οτι απο τοτε η μανταμ αυτη δεν εχει τολμησει να μου ξαναμιλησει ασχημα και ειναι με το σεις και το σας, η μαμα επαθε ανοια και ειναι απο τοτε σε γεροντικη κλινικη , εχει διαυγεια και εχει ηρεμησει πολυ , ειναι γλυκια και ευγενικη . Μου αποκαλυψε οτι ειμαι υοθετιμενη . Τον Ιουλιο εμεινα εγκυος παρολο που ειχα κανει απολινωση σαπλιγγων και δυστηχως δεν μπορεσαμε να κρατησουμε την εγκυμοσυνη αυτη , ηταν επικυνδινο γιατι ο μικροτερος μας γιος υποφερει απο το συνδρομο και γεννετιστης μας ειχε προειδοποιησει οτι αμα ξαναεμενα εγκυος θα ηταν μεγαλης επικυνδηνοτητας και αμα προσθεσουμε σε αυτο οτι ο μεγαλος μου γιος ειναι στο φασμα αυτισμου χωρις ομως αλλα θεμματα νοητικης και τη δικια μου καταθλιψη , τα ψυχοσωματικα που γινοντουσαν χειροτερα και τις ασχγμες εγκυμοσυνες μου σε σχεση με αρρυθμιες με κανανε να παρω μια δυσκολη αποφαση και να διακοψω για πρωτη φορα στη ζωη μου εκεινη την εγκυμοσυνη , πραγμα που με στιγματισε , κυριως γιατι εγω δεν περιμενα ποτε να βρεθω σε τεοτιο διλλημα και πιστευα οτι το ειχα διασφαλισει με την στειρωση που επελεξα να υποβληθω , βεβαια που να ξερω οτι θα επεφτα μεσα στο 1 στις 20.000 . Περασα ενα απαισιο καλοκαιρι και μου πηρε πολυ καιρο να συνελθω ψυχικα και να μην κλαιω με το παραμικρο οταν εβλεπα μωρακια . Προσφατα εκανα μια ανακαλυψη με τον ψυχιατρο μου , γιατι μεσα εκαιγε οτι δεν ερωτευτικα ποτε τον αντρα μου παρολο που τον αγαπαω πολυ σαν ανθρωπο , παρολο που τον θελω διπλα μου και ειναι αναποσπαστο κομματι της ζωης μου και εχει παρα πολλα για μενα παρολα τα λαθη του , ομως ερωτικα δεν τον θελω , τον αντρα μου τον ειχα καψουρευτει τοτε πισω στο 2005, ομως δεν ημασταν καταλληλοι ο ενας για τον αλλο , δεν ειχαμε ιδιο κωδικο επικοινωνιας και σιγουρα και εγω δεν ημουνα αυτο που εκεινος περιμενε αν και ισχυριζεται οτι συνεχιζει να με θελει ερωτικα δεν ξερω ποσο αληθεια ειναι αυτο .Τον παντρευτικα τοσο γρηγορα γιατι επρεπε απελπισμενα μεσα μου να αποδειξω στους γονεις μου οτι καποια ειμαι και οτι μπορω να κανω κατι πετυχημενο , δεν ειχα παει σε πολυ μεγαλες σχολες , μια απλη γραφιστρια ειχα σπουδασει , εστω και αν εφτασα και αγγλια για μεταπτυχιακο . Ποτε , περαν του πατερα μου και της αδελφης του, κανεις απο το σοι της μανας μου δεν αναγνωρισε την αξια μου και παντα με κριτικαρε για τα παντα "εεε σιγα τι σπουδασες και εσυ τωρα , γραφιστικη την σχολη των αποτυχημενων " ελεγε χαρακτηριστικα μια ξαδελφη της και κανεις δεν με υποστηριζε . Κατα αλλα φιλικη πολυ μαζι μου , δεν μπορω να πω .
    Ξεχασα να πω οτι εδω και αρκετο καιρο εχω βρει παρηγορια στο γραψιμο και ετοιμαζομαι να ασχοληθω επαγγελματικα και να εκδοσω τις δουλειες μου , ισως τελικα εγινα κατι που αξιζει περα απο το ειμαι μια στοργικη και καλη μητερα για τα αγγελουδια μου και αυτο με κανει να αισθανομαι καπως καλυτερα , εστω και στα 40 . Οποτε με τον αντρα μου δεν εχουμε ερωτικες σχεσεις , το εχουμε συζητησει , και εκεινος δεν προτιθεται να μου ζητησει κατι τετοιο ιδιατερα τωρα που ξερει τι περναω απο θεμα καταθλιψης , το εχουμε αφησει μεταιωρο το θεμα , ειμαστε 2 ανθρωποι που αγαπαμε πολυ ο ενας τον αλλο αλλα οχι με ερωτικο τροπο , μεγαλωνουμε με ηρεμια τα παιδια μας και εκεινος θελει να με βοηθησει να γινω καλυτερα , δεν ξερουμε ποτε και αν θα χωρισουμε , τωρα αυτο θα ηταν αδυνατον γιατι εκεινος καταγεται απο λαρισα , εγω ειμαι θεσσαλονικαια αρα θα αναγκαστει να φυγει και θα την πληρωσουνε τα παιδια . Δεν ξερουμε πως θα το κανουμε να δουλεψει , δεν εχουμε απατησει ποτε ο ενας τον αλλο , δεν μου αρεσει αυτο καθολου , αν και του εχω πει οτι αμα δεν αντε3ει ας το κανει αρκει να μην το μαθω και να μην διακινδυνεψει την οικογενεια .
    Συγνωμη , τελικα εγραψα ενα κατεβατο τεραστιο , ευχαριστω εκ των προτερων σε οποιον κανει τον κοπο και το διαβασει .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου. Δεν καταλαβα η μαμα σου γιατι σε βριζει? Θελω να πω ως τι σε κατηγορει? ποιες ειναι αυτες οι κακιες που σου λεει? δεν κανεις πραγματα που θελει η ιδια? τι συμβαινει?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    καλημερα κορίτσι μου!.. εχεις καθε δίκιο να θυμωνεις με τον εαυτό σου που δεν εχεις πατήσει πόδι σε σχεση με το σόι σου! θα πρεπει να τις ειχες διαγραψει απο την ζωή σου εδω και καιρό. σε δηλητηριάζουν με την κακία τους και εσυ το ανέχεσαι για καποιο λόγο..δεν είναι ευκολο το ξέρω μα και αυτό που κανεις δεν σε βοηθαει και είναι αδικο να περιμένεις απο τον αντρα σου να σε σώσει..εσυ η ίδια πρεπει πρωτα να το κάνεις!.. ριξε τους μια παχουλη μουτζα και στειλτους!...αν υπάρχει καποιο οικονομικό όφελος απο αυτην την υπόθεση πετα τους τα λεφτα στα μουτρα...δεν αξιζει όλο αυτο για όλα τα λεφτα του κόσμου!

    οσον αφορα τον γάμο σου. εχψ δει πολλα ζευγαρια που ξεκινουν με αγριο παθος και παραφορο ερωτα και τελειωνουν με αυτο σε χρόνο μηδεν..η αγαπη ειναι κατι που μπορείς να χτίσεις... ο ερωτας οχι.. δεν ξερω απο γαμους καθολου, αλλα βλέπω οτι τελικα παρολη την βιασύνη σας βγηκες τυχερη σε θεμα επιλογης. Μακαρι να ειχα βρει και εγω εναν ανθρωπο που εσπαγε το γραφειο του για πάρτη μου!!:p (ποσο σεξυ ειναι αυτο!!!)
    εχεις ξενερωσει με τον εαυτο σου και τον παιρνει και αυτον η μπάλα, ετσι εχω καταλάβει. παιζει κ να εχεις κληρονομησει την καταθλιψουλα της μανουλας οποτε .. όλα αυτα να είναι συνεπειες της αρρωστειας σου.
    πάρε την ζωη σου στα χέρια σου! και απο εκει και πέρα χωρις βιτριολικες σκύλες ισως δεις την ζωη σου να αλλαζει και να προχωράει με καλυτερο ρυθμο.. η επανακτηση της αυτοπεπηθησης σου ειναι ενας μακρυς δρόμος αλλα αξιζει καθε στιγμη της διαδρομης!!;)

  4. #4
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Γεια σου. Δεν καταλαβα η μαμα σου γιατι σε βριζει? Θελω να πω ως τι σε κατηγορει? ποιες ειναι αυτες οι κακιες που σου λεει? δεν κανεις πραγματα που θελει η ιδια? τι συμβαινει?
    Κερασι μου , καθως μεγαλωνα επειδη ηθελα να κανω τα δικα μου τα οποια δεν συμβαδιζανε με εκεινα που ηθελε η μαμα μου για μενα και επειδη αντιδρουσα ειχα γινει το "κακο παιδι" ή και το "προβληματικο παιδι" αυτο δεν επαψε ποτε να υπαρχει μεσα τους , αρα οποτε κατι γινοτανε την πληρωνα εγω και φυσικα μια ανεξηγητη κακια της μανας μου προς εμενα μετα που εκανα οικογενεια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    απο αυτα που λεσ ο αντρασ σου φαινεται καλοσ γτ δεν τον αγαπασ;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Quote Originally Posted by rea View Post
    καλημερα κορίτσι μου!.. εχεις καθε δίκιο να θυμωνεις με τον εαυτό σου που δεν εχεις πατήσει πόδι σε σχεση με το σόι σου! θα πρεπει να τις ειχες διαγραψει απο την ζωή σου εδω και καιρό. σε δηλητηριάζουν με την κακία τους και εσυ το ανέχεσαι για καποιο λόγο..δεν είναι ευκολο το ξέρω μα και αυτό που κανεις δεν σε βοηθαει και είναι αδικο να περιμένεις απο τον αντρα σου να σε σώσει..εσυ η ίδια πρεπει πρωτα να το κάνεις!.. ριξε τους μια παχουλη μουτζα και στειλτους!...αν υπάρχει καποιο οικονομικό όφελος απο αυτην την υπόθεση πετα τους τα λεφτα στα μουτρα...δεν αξιζει όλο αυτο για όλα τα λεφτα του κόσμου!

    οσον αφορα τον γάμο σου. εχψ δει πολλα ζευγαρια που ξεκινουν με αγριο παθος και παραφορο ερωτα και τελειωνουν με αυτο σε χρόνο μηδεν..η αγαπη ειναι κατι που μπορείς να χτίσεις... ο ερωτας οχι.. δεν ξερω απο γαμους καθολου, αλλα βλέπω οτι τελικα παρολη την βιασύνη σας βγηκες τυχερη σε θεμα επιλογης. Μακαρι να ειχα βρει και εγω εναν ανθρωπο που εσπαγε το γραφειο του για πάρτη μου!!:p (ποσο σεξυ ειναι αυτο!!!)
    εχεις ξενερωσει με τον εαυτο σου και τον παιρνει και αυτον η μπάλα, ετσι εχω καταλάβει. παιζει κ να εχεις κληρονομησει την καταθλιψουλα της μανουλας οποτε .. όλα αυτα να είναι συνεπειες της αρρωστειας σου.
    πάρε την ζωη σου στα χέρια σου! και απο εκει και πέρα χωρις βιτριολικες σκύλες ισως δεις την ζωη σου να αλλαζει και να προχωράει με καλυτερο ρυθμο.. η επανακτηση της αυτοπεπηθησης σου ειναι ενας μακρυς δρόμος αλλα αξιζει καθε στιγμη της διαδρομης!!;)
    Ρεα μου σε ευχαριστω πολυ που απαντησες και αφιερωσες λιγο χρονο για να μου πεις μερικα πραγματα .
    Το να μην ειμαι ερωτευμενη με τον αντρα μου ειναι σιγουρο , απο τη δικια μου πλευρα τουλαχιστον και σε αυτο δεν ωφειλετε δυστηχως η ευτυχως η καταθλιψη μου , εχουμε περασει πολλα με εκεινον αλλα τιποτα δεν μας ενωσε , ισα ισα εμενα με απομακρυνει συνεχως και το ονειρο μου ειναι να γιανει η ψυχη μου και τα ψυχοσωματικα μου για να ζησω μονη μου με τα παιδια μας , και σιγουρα θελω να εχω φιλικες σχεσεις μαζι του , τον αγαπαω , απλα δεν μπορω να τον δω σαν αντρα πλεον .Τολμω να πω οτι εχω τη ζωη μου στα χερια μου εδω και πολλα χρονια , παρολα τους κακους δαιμονες που τρωνε το μυαλλο μου , εχω προσωπικη και οικονομικη ανεξαρτησια . Τη καταθλιψη λιγο αδυνατον να την κληρονομισα απο αυτη τη μαμα μου γιατι οπως ειπα ειμαι υοθετιμενη . Φοβαμαι οτι και παλι δυστηχως ή ευτυχως δεν εσπασε το γραφειο για παρτι μου αλλα επειδη τον ειχα φτασει εγω με τις κουβεντες μου και τις φωνες μοιυ σε σημειο απελπισιας και μαλλον δεν ηθελε να αγγιξει εμενα . Με τον παναγιωτη δεν εχουμε γιορτασει ποτε μια επειτειο γαμου , δεν μου εκανε καν μια αξιοπρεπη προταση γαμου , που μπορει εγω να ημουνα παντα λιγο πιο αντρακι απο αυτα και να μην τα γουσταρα ομως ολες κρυβουμε μια γυναικα βαθια μεσα μας . Παντρευτηκαμε βιαστικα με τροπο που δεν ηθελα , εγω απλα θα ηθελα να παω στο δημαρχειο οι δυο μας και κανεις αλλος , δεν το δεχοτανε , δεν δεχοτανε καν να περιμενουμε να γεννηθει το μωρακι και μετα να παντρευτουμε . Χρονικα μπορω να ξερω ποια στιγμη ξενερωσα μαζι του και εκεινη ηταν οταν μαλωσαμε για το ονομα του παιδιου μας !!!! ναι συμβαινουνε και στην εποχη μας , εκεινος ηθελε του πατερα του , εγω δεν το συζητουσα για του πατερα μου , ετσι και αλλιως δεν πιστευα σε αυτα ομως ο πατερας μου ηταν ενα αρρωστος ανθρωπος που και μονο οταν εδειχνε την κοιλια μου και ελεγε "εδω μεσα ειναι ο κωνσταντινος??" μου εκανε τη μερα μου καλυτερη . Μαλωσαμε πολυ , ηθελε να διαλυσουμε το γαμο , πραγμα που τωρα θα το ειχα κανει , τοτε δειλιασα σαν κοτα παλι , επειτα τον συνετισε ο πατερας του , ομως εγω ειχα ξενερωσει γιατι ακουσε τον πατερα του και οχι εμενα . Απο τοτε σιγα σιγα μου περασε για τον πανο . Τυχερη νοιωθω γιατι εχω 3 ζευγαρια ματια στη ζωη μου για τα οποια ζω και αναπνεω , ομως και γιατι απεκτησα εναν τοσο δικο μου ανθρωπο οπως ο αντρας μου , ειπαμε το σεξ δεν καθοριζει τις ανθρωπινες σχεσεις και θα ηταν αδικο να μην τον αποκαλω ανθρωπο της ζωης μου επειδη δεν κανω πλεον σεξ μαζι του . Τα οικονομικα ολης της οικογενειας , του σογιου μου δηλαδη εχουνε περασει στα δικα μου χερια εδω και αρκετα χρονια , και η μανα μου ειναι πλεον μια ανυμπορη γριουλα που με χιλιοευχαριστει οταν παω και την βλεπω , εστω και με την πικρια μεσα στην καρδια μου , η αδελφη της δεν τολμισε να μου ξαναμιλησει ετσι και παντα ειναι ευγενικη .

  7. #7
    Quote Originally Posted by elis View Post
    απο αυτα που λεσ ο αντρασ σου φαινεται καλοσ γτ δεν τον αγαπασ;
    Γιατι το απλα να ειναι ενα καλος καποιος δεν αρκει για να εισαι ερωτευμενη με καποιον ανθρωπο , δεν ειπα οτι δεν τον αγαπαω , τον αγαπαω παρα πολυ , ερωτικα δεν τον βλεπω πλεον. Αμα δεν ηταν και τοσο καλος τοτε δεν θα τον αγαπησει καν οταν περασε η καψουρα , δεν ταιριαξαμε ποτε σαν ανρθωποι , σαν τυποι , σαν χαρακτηρες , εκεινος εχει κανει πολλες φιλοτιμες προσπαθειες εδω και 1 χρονο να συγκλινει τις αποψεις του μαζι μου και με συγκινει αυτο . Δεν εχουμε ζησει ποτε πραγματα μονο οι 2 μας , εδω και 9 χρονια ειμαστε μονο γονεις των παιδιων μας , περα απο καποιες λιγοστες φορες που φεραμε καποια νταντα να τα κρατησει για να παμε να πιοθμε ενα ποτο . Ποτε δεν ταξιδεψαμε οι 2 μας , δεν τα κρατουσε η μανα του η οποια ειναι τωρα ειναι 60 ετων δξλαδη ειναι υπερβολικα νεα . Ποτε δεν ξυπνησαμε ενα πρωι να χαλαρωσουμε στοε κρεββατι σαν ερωτευμενο ζευγαρι . Ταξιδευουμε παντα με τα παιδια μας , η κοντα θα παμε ή μακρια , αυτο φυσικα μας εδεσε ως οικογενεια αλλα μας απομακρυνε ακομα ποιο πολυ ως ζευγαρι λες και δεν ειχαμε ηδη τα δικα μας προβληματα . Δεν καταλαβαινε καν την αναγκη μου να φευγουμε οι 2 μας για 5 μερες το χρονο σε καποιο ρομαντικο μερος , αλλα οπως ειπα εκανε φιλοτιμες προσπαθειες να με νοιωσει ομως και να θελαμε καποια στιγμη δεν ειχαμε που να αφησουμε τα μικρα μας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    μια χαρα ειναι ο αντρα σου να τον αγαπασ αντρα πηρεσ οχι ποδηλατο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    [QUOTE=elis;565266]μια χαρα ειναι ο αντρα σου να τον αγαπασ αντρα πηρεσ οχι ποδηλατο[/QUOTE
    Φοβουμε οτι η συγκριση σου ειναι ατυχης , βεβαια σεβομαι την αποψη σου . Θενκς για το χρονο σου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    η απαντηση μου φαινεται κενη αλλα δεν ειναι οι στρατιωτικοι ειναι ψημενοι ανθρωποι
    και στισ μαλακιεσ και σε αντοχεσ και θα πρεπε να τον αγαπασ το λιγοτερο
    τωρα αμα εσυ θεσ ποδηλατο παρε ποδηλατο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Quote Originally Posted by elis View Post
    η απαντηση μου φαινεται κενη αλλα δεν ειναι οι στρατιωτικοι ειναι ψημενοι ανθρωποι
    και στισ μαλακιεσ και σε αντοχεσ και θα πρεπε να τον αγαπασ το λιγοτερο
    τωρα αμα εσυ θεσ ποδηλατο παρε ποδηλατο
    Μαλιστα , καλη σου μερα λοιπον

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    μια χαρα ειναι ο αντρα σου να τον αγαπασ αντρα πηρεσ οχι ποδηλατο
    εεε μεγαλε σε φορουμ υποστηριξης δεν στηριζουμε μονο τους μελλοντικους εν δυναμει δολοφόνους...που και που ριχνουμε και κανεναν σεβασμο σε ανθρωπους που λένε την αλήθεια τους!!!..λέω εγω τωρα....

  13. #13
    Quote Originally Posted by rea View Post
    εεε μεγαλε σε φορουμ υποστηριξης δεν στηριζουμε μονο τους μελλοντικους εν δυναμει δολοφόνους...που και που ριχνουμε και κανεναν σεβασμο σε ανθρωπους που λένε την αλήθεια τους!!!..λέω εγω τωρα....
    ευχαριστω ρεα μου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Quote Originally Posted by rea View Post
    εεε μεγαλε σε φορουμ υποστηριξης δεν στηριζουμε μονο τους μελλοντικους εν δυναμει δολοφόνους...που και που ριχνουμε και κανεναν σεβασμο σε ανθρωπους που λένε την αλήθεια τους!!!..λέω εγω τωρα....
    αμα ρε ρεα ολο να μου το χαλασ θελεισ αμαν πια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    κοιταξε οπωσ ειδε στηριζουμε μονο αυτουσ που ειναι τακτικοι εδω μεσα και εχουμε διαμορφωση μια αοπψη
    στουσ υπολοιπουσ εγω απλα λεω τη γνωμη μου οπυ μπορει να ναι σωστη μπορει να ναι και λαθοσ
    και απο οτι ακουω ειναι λαθοσ δε με πειραζει εμενα να ειναι λαθοσ η γνωμη μου κι ασ ειναι και ολα
    λαθοσ εγω εδω μεσα γραφω για να ηρεμησω για κανενα αλλο λογο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ειναι λαθος να θελω να παω μαζι της στο ταξιδι?
    By Pandemonium in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 23-01-2014, 13:52
  2. Λάθος επιλογές
    By popi2911 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2013, 03:40
  3. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 10:53
  4. ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΜΜΟΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΤΟ ΣΩΜΑ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΙ?
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 22-06-2012, 13:11
  5. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 11:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •