Χωρισμος μετα απο μακροχρονια σχεση.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184

    Χωρισμος μετα απο μακροχρονια σχεση.

    Φιλοι μου θελω να μοιραστω το προβλημα μου για αλλα μια φορα σε αυτο το φιλοξενο φορουμ.
    Ειχα μια μεγαλη σχεση,6 χρονων περιπου,η οποια τερματιστηκε απο την κοπελα μου χωρις εγω να το θελω.
    Η ηλικια μου ειναι 33 και της κοπελας 23.
    Μεχρι πριν λιγο καιρο φαινοταν οτι τιποτα δεν θα αλλαξει και οτι θα συνεχιζαμε να ειμαστε μαζι για πολυ καιρο.Δεν υπηρχαν τσακωμοι ποτε,γενικα ηταν μια σχεση χαμηλων τονων με τα θετικα και τα αρνητικα που συνεπαγεται αυτη η διαπιστωση.
    Η κοπελα μου λοιπον μου ειπε πρωτη φορα να χωρισουμε προς τα τελη Αυγουστου.Της ειπα οτι αν αυτο θελει καλως.Μετα απο δυο μερες το πολυ αρχισε να μου ξαναστελενει μηνυματα και συναντηθηκαμε και τα ξαναβρηκαμε αμεσως.
    Τελη Σεπτεμβρη και μερα Σαββατο μου λεει να μιλησουμε και οτι την απασχολουν παλι τα ιδια θεματα,οτι δεν τραβαει η σχεση μας,οτι θελει να ζησει διαφορετικα.
    Οτι κουραστηκε να ειμαι απομακρος και να με περιμενει να αλλαξω και οτι σκοτωσε τα συναισθηματα και τα θελω της.
    Της λεω παλι ενταξει αλλα μεσα μου δεν το δεχθηκα.Αρχισα να στεναχωριεμαι πολυ.
    Μετα απο 4 μερες πηγα να την συναντησω και συγκεκριμενα να την παρω απο την δουλεια της χωρις να της το εχω πει.
    Με ειδε,μπηκε στο αμαξι και λυγισα.Αρχισα να κλαιω και να της λεω οτι την αγαπω και οτι την θελω πισω.Οτι θα κανω οτι μπορω για να ειμαστε καλα.
    Αυτη μου ειπε οτι με αγαπα αλλα θελει χρονο να σκεφτει αν μπορει να προσπαθησει ξανα.
    Μετα απο 2 μερες,την προηγουμενη Παρασκευη δηλαδη,πηγα σπιτι της και της ειπα οτι θα κανω οτι χρειαστει για να ειμαστε παλι μαζι και ειχε αμφιβολιες.
    Την επομενη μερα βγηκαμε,γυρισαμε σπιτι μου,καναμε ερωτα και εβαλε τα κλαματα.
    Οταν την ρωτησα γιατι μου ειπε οτι δεν ξερει απλα της ηρθε να ξεσπασει.
    Τελικα μετα απο λιγο ηρεμησε και κοιμηθηκαμε μαζι.
    Την Κυριακη ολα ηταν ενταξει,την γυρισα σπιτι της το απογευμα.
    Την Δευτερα το πρωι βρεθηκαμε,πηγαμε βολτα στο κεντρο,περασαμε καλα.Το εβλεπα στα ματια και στις αντιδρασεις της.
    Την Τεταρτη παλι βρεθηκαμε,καναμε ερωτα,ξαπλωσαμε και μετα απο λιγο μου ειπε πως δεν παει αλλο,φαινεται σαν να το τραβαμε απο τα μαλλια και θελει να χωρισουμε.
    Επισης μου ειπε κατι που με πειραξε,οτι θελει να βρει καποια στιγμη καποιον να την ερωτευθει γιατι εγω δεν το εκανα ποτε.
    Δεν εφερα παλι αντιρρηση,το θεωρησα ματαιο.
    Την πηρα τηλ την Παρασκευη και την ρωτησα αν θελει να βρεθουμε το Σαββατο,μου ειπε ναι.
    Το Σαββατο της εστειλα αν τελικα θελει,μου ειπε θελω αλλα δεν εχει αλλαξει κατι σε αυτα που σου εχω πει.
    Της ειπα πως αν δεν εχει να μου πει κατι καλυτερα να το αφησουμε κι ετσι εγινε.
    Εχω ταλαιπωρηθει πολυ αυτες τις 2 εβδομαδες,αρχισαν να γυρνανε οι κρισεις πανικου,εχω αυξησει το xanax γιατι αλλιως εχω ενα μονιμο βαρος στο στηθος και μια δυσπνοια.Επισης καθε μερα κλαιω.Ντρεπομαι που το λεω αλλα ετσι ειναι.
    Πειτε σας παρακαλω τι μπορω να κανω,αν εχει χαθει οριστικα η σχεση μας?
    Τι μπορω να κανω για να την ξανακερδισω?
    Ο πονος δεν περναει,εχω μιλησει με φιλους και διαφορους γνωστους,ο καθενας λεει τα δικα του.
    Θελω και καποιες γνωμες απο εσας φιλοι μου και ιδιαιτερα απο τις γυναικες του φορουμ.
    Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας αντικειμενικα χωρις περιστροφες.
    Ευχαριστω οσους μπηκαν στον κοπο να διαβασουν ολο αυτο.

  2. #2
    ματαιο νομιζω... βεβαια δεν μας λες τον λογο που θελει να χωρισετε...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    Θέλει να ζήσει άλλα πράγματα λέει. Την φοβίζει η προοπτική να είναι για πάντα αυτή η ζωή της από εδώ και πέρα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ειναι λογικό το πρώτο σου ένστικτο να είναι να διατηρήσεις τη σχέση και να διορθώσεις οτι πρόβλημα υπάρχει αν υπάρχει, να τη ξανακερδισεις, να επανορθώσεις χωρίς να ξέρεις για τι πράγμα και γενικα να κανεις τα πάντα για να φτιάξεις τα πράγματα. Αλλα αυτο είναι επειδη για εσενα όσα σου είπε ειναι καινούριες πληροφορίες, σκέψου εκείνη ποσο καιρό αραγε τσ σκεφτόταν και τα επεξεργαζόταν μεσα της μεχρι να σου μιλήσει; Οποτε θελω να πω πως πρεπει να λαβεις υπόψη οτι πιθανόν δεν βρίσκεστε στο ίδιο μήκος κύματος για τη σχέση σας, εκείνη μπορει να ειναι εντελώς αλλου από ότι πιστεύεις μεσα της γιατι είχε το προβάδισμα να τα επεξεργαστεί ολα και αυτο ειναι κατι που μπορει να αγνοείς εσκεμμένα. Και δεν λέω πως οταν κατι δεν πάει καλα σε μια σχέση τα παρατάμε και δεν προσπαθούμε να το διορθώσουμε, αλλα σίγουρα δεν αρκεί να προσπαθεί ο ένας και ο άλλος απλά να παρατηρεί και να δίνει την ευκαιρία επειδή δεν εχει το θάρρος να φέρει ολοκληρωτικά την απόφαση του εις πέρας...και η κοπέλα δεν φαίνεται να θέλει να προσπαθήσει...μπορει να κάνω και λαθος αλλα δώσε χρονο στον εαυτό σου να φτάσεις νοητικά εκει που βρίσκεται εκείνη όσον αφορά τη σχέση σας ώστε να δεις πιο καθαρά τα πράγματα και δώσε χρονο και ισως χώρο σε εκείνη ώστε να δει αν πράγματι αυτο θέλει...γιατι φαντάζομαι δεν θες να κρατας μια σχέση στη ζωη με το ζόρι ετσι δεν ειναι; Φαντάζομαι θέλεις να θέλει...αλλα αν η πραγματικότητα είναι τελικά πως δεν θέλει πρεπει να αρχίσεις να προδαρμοζεσαι σε αυτήν σιγα σιγα...Μπορει να μην τα λεω με τον ορθότερο τρόπο και με συγχωρεις αλλα και εγω χώρισα απο μακροχρόνια σχέση σχετικα πρόσφατα και αυτα ειναι λίγα απο τα πράγματα που εχω μάθει...

  5. #5
    τι να πω σαν κοπελα δεν θα το εκανα σε μια σχεση που κραταει τοσα χρονια γιατι δεν πιστευω πως ο σκοπος τις ζωης ειναι να αλλαζουμε συντροφους ενω εχουμε βρει καποιον που εχουμε περεσει ηδη πολλα μαζι και νιωθουμε ομορφα πραγματα ο ενας για τον αλλον..Σε αυτη την περιπτωση πιστευω πως πρεπει να την ξεχασεις αμα θελει να ζησει αλλα ας τα ζησει... δεν μπορουμε να κρατησουμε καποιον με το ετσι θελω και ακομα και ας μας ποναει αυτη η κατασταση... ξεχνα την..(στεναχωριεμαι οταν ακουω την δικαιολογια θελω να ζησω και αλλα, γιατι αυτο δηλωνει πως δεν υπαρχει αγαπη, γιατι οταν αγαπας καποιον δεν μπορεις να φανταστεις την ζωη σου μακρια του)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    Νομίζω ότι τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα λέει η Ναταλία. Δεν είπα ποτέ ότι θέλω να την κρατήσω με το ζόρι αλλά ήδη μου λείπει αφόρητα. Δεν ξέρω τι να κάνω, έχω χάσει την γη κάτω από τα πόδια μου. Πανικοβαλλομαι και φοβάμαι συνεχώς.

  7. #7
    Μεγάλε για να μην βάλω τα γέλια με τις φθηνές και ξεπερασμένες δικαιολογίες της κοπέλας θα σου πω το εξης: μάλλον παίζει να υπάρχει κάποιο φόρουμ για δικαιολογίες χωρισμού...παίζει αυτή την δικαιολογία, θέλω να ζήσω καινούργια πράγματα, που εσυ "ΦΥΣΙΚΑ" δεν μπορείς να της τα προσφέρεις, να την έχω ακούσει πόσες φορές ; Είναι η κλασική ατάκα, υπάρχουν κιαλλες βέβαια θα στις πει αν συνεχίσετε να μιλάτε, ξέρω και γω του τύπου: ήσουν μαλθακός, ήσουν παιδί και γω ψάχνω άντρα ( λες και αυτή είναι γυναίκα), ήσουν απόμακρος (ουπς στην είπε αυτήν), δεν με καταλάβαινες ποτε, δεν μιλούσαμε, δεν με άκουγες, δεν καταλάβαινες πως νιώθω,κτλ,κτλ,κτλ...φθηνές, ψεύτικες δικαιολογίες που σκοπό έχουν μόνο να καλύψουν τις ενοχές και τις τύψεις που νιώθουν επειδή δεν μπορούν να κοιτάξουν στα μάτια τον άντρα και να του πούνε την αλήθεια. Ποια είναι αυτή ; Ότι τσιμπήθηκε με άλλον η μικρή και σου λεει πάλι με αυτόν να είμαι, μια ζωή με αυτόν, εγω δεν θα έχω εμπειρίες, είμαι μικρή και θέλω να ζήσω πράγματα, χαχαχαχαχαχα !!! Και μόλις φάει το κεφάλι της από τον επόμενο ή τον μεθεπόμενο, γιατί είναι σίγουρο αυτό, τότε θα λέει στις φίλες της την αμέσως επόμενη κλασική ατάκα, δεν υπάρχουν άντρες, όλοι τα ίδια καθάρματα, μόνο στο σεξ είναι το μυαλό τους, που χάθηκαν οι αληθινοί άντρες ; Ποιοι άντρες κοπέλα μου, αυτοί που όταν τους είχες τους είχες βαρεθεί και ήθελες να πας να ζήσεις την ζωή σου ; Ορίστε λοιπόν ο δρόμος ανοιχτός και τα σκυλιά δεμένα...ζήσε την ζωή σου !!! Πάρε τα χαρτομαντιλάκια σου και πήγαινε αλλού να κλάψεις...μην μας ζαλίζεις τον έρωτα !!!

    Υ.Γ.1: Οι παραπάνω αθάνατες ατάκες δεν αφορούν όλες τις γυναίκες φυσικά, αλλά αφορούν όλες εκείνες που δήθεν κουράστηκαν από τις μεγάλες σχέσεις, έχασαν τον πόθο τους για τον σύντροφο τους και ξύπνησαν ξαφνικά και θέλουν να ζήσουν την ζωή τους. Έχει ο καιρός γυρίσματα όμως φίλε pngts και μην περιμένεις να γυρίσει ο τροχός...γύρισε τον μόνος σου !!! Σε λίγες εβδομάδες θα με θυμηθείς και θα έρθεις να μου πεις πόσο δίκιο είχα...μέχρι τότε υπομονή καθόλου αλκοόλ και πολύ γυμναστική ( βοηθάει πολύ να ξανανιώσεις χαρούμενος και ζωντανός ).

    Υ.Γ.2: Ωχχ τι έχω να ακούσω τώρα από τις γυναίκες του φόρουμ...:D

    Υ.Γ.3 Κάτσε ξέχασα και την άλλη αθάνατη ατάκα: Η αγάπη δεν φτάνει...τι να την κάνω εγω την αγάπη παιδάκι μου ; Εγω θέλω να με φτύνεις και να μου δίνεις και καμιά που και που...έτσι δείχνεις ότι είσαι άντρας !!! Τι ? Ισότητα ? Δεν την θέλω !!!
    Last edited by Försvarsadvokat; 12-10-2015 at 17:26.

  8. #8
    Quote Originally Posted by χτπ View Post
    τι να πω σαν κοπελα δεν θα το εκανα σε μια σχεση που κραταει τοσα χρονια γιατι δεν πιστευω πως ο σκοπος τις ζωης ειναι να αλλαζουμε συντροφους ενω εχουμε βρει καποιον που εχουμε περεσει ηδη πολλα μαζι και νιωθουμε ομορφα πραγματα ο ενας για τον αλλον..Σε αυτη την περιπτωση πιστευω πως πρεπει να την ξεχασεις αμα θελει να ζησει αλλα ας τα ζησει... δεν μπορουμε να κρατησουμε καποιον με το ετσι θελω και ακομα και ας μας ποναει αυτη η κατασταση... ξεχνα την..(στεναχωριεμαι οταν ακουω την δικαιολογια θελω να ζησω και αλλα, γιατι αυτο δηλωνει πως δεν υπαρχει αγαπη, γιατι οταν αγαπας καποιον δεν μπορεις να φανταστεις την ζωη σου μακρια του)
    Εσυ είσαι γυναίκα με Γ κεφαλαίο...πολλά μπράβο για τον τρόπο σκέψης σου !! Δεν έχουν καταλάβει ορισμένες αλλά και ορισμένοι ότι σε μια σχέση που διαρκεί χρόνια, ο έρωτας είναι λογικό να μην είναι όπως το πρώτο διάστημα, υπάρχει η αγάπη όμως που είναι πάνω από ολα και επίσης αν αφήσουν κάποιον/α για να πάνε στον επόμενο/η τι πιστεύουν ότι με αυτόν ο έρωτας θα κρατήσει για πάντα ; Ή μετά θα αφήσουν και τον επόμενο ; Και μετά τι ; Άντε πάλι από την αρχή...μέχρι πότε ; Ξέχασα μέχρι να πουν τώρα έζησα την ζωή ας βρω και γω επιτέλους έναν καλό άντρα να παντρευτώ, χαχαχαχαχα !!! Έλα όμως που τότε θα είναι αργά, γιατι οι καλοί άντρες θα έχουν πληγωθεί και οι μισοί από αυτούς θα έχουν γίνει μαλ..ες και οι υπόλοιποι ή θα έχουν κλειστεί στον εαυτό τους ή θα έχουν βρει μια σωστή γυναίκα και θα έχουν φτιάξει τις ζωές τους.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    Φίλε επειδή είχα και αρκετές προηγούμενες εμπειρίες μπορώ να πω ότι η κοπέλα δεν έχει βρει άλλον. Πρώτον είναι συνέχεια σπίτι και δεύτερον θα το καταλάβαινα απο άλλα πράγματα. Στο ότι ήμουν απομακρος έχει δίκιο. Για μεγάλο διάστημα ήμουν έτσι. Είχα να λύσω τα ψυχολογικά μου και να βρω τον εαυτό μου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by χτπ View Post
    τι να πω σαν κοπελα δεν θα το εκανα σε μια σχεση που κραταει τοσα χρονια γιατι δεν πιστευω πως ο σκοπος τις ζωης ειναι να αλλαζουμε συντροφους ενω εχουμε βρει καποιον που εχουμε περεσει ηδη πολλα μαζι και νιωθουμε ομορφα πραγματα ο ενας για τον αλλον..Σε αυτη την περιπτωση πιστευω πως πρεπει να την ξεχασεις αμα θελει να ζησει αλλα ας τα ζησει... δεν μπορουμε να κρατησουμε καποιον με το ετσι θελω και ακομα και ας μας ποναει αυτη η κατασταση... ξεχνα την..(στεναχωριεμαι οταν ακουω την δικαιολογια θελω να ζησω και αλλα, γιατι αυτο δηλωνει πως δεν υπαρχει αγαπη, γιατι οταν αγαπας καποιον δεν μπορεις να φανταστεις την ζωη σου μακρια του)
    Εγω παλι νομοζω οσες γυναικες θελουν " εμπειρίες " υπαρχουν χωροι ειδικα για αυτες τις προτειμησεις!!!! Τωρα οσες δεν θελουν συμφωνω με την παραπανω παραθεση
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  11. #11
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    38
    Τις ακουσα ολες αυτες τις δικαιολογιες και γω...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by pngts View Post
    Φίλε επειδή είχα και αρκετές προηγούμενες εμπειρίες μπορώ να πω ότι η κοπέλα δεν έχει βρει άλλον. Πρώτον είναι συνέχεια σπίτι και δεύτερον θα το καταλάβαινα απο άλλα πράγματα. Στο ότι ήμουν απομακρος έχει δίκιο. Για μεγάλο διάστημα ήμουν έτσι. Είχα να λύσω τα ψυχολογικά μου και να βρω τον εαυτό μου.
    ετσι ελεγα και γω...λαθος ομως...μην ριχνεις το βαρος σε σενα θα λυγισεις

  13. #13
    Quote Originally Posted by pngts View Post
    Φίλε επειδή είχα και αρκετές προηγούμενες εμπειρίες μπορώ να πω ότι η κοπέλα δεν έχει βρει άλλον. Πρώτον είναι συνέχεια σπίτι και δεύτερον θα το καταλάβαινα απο άλλα πράγματα. Στο ότι ήμουν απομακρος έχει δίκιο. Για μεγάλο διάστημα ήμουν έτσι. Είχα να λύσω τα ψυχολογικά μου και να βρω τον εαυτό μου.
    Η αλήθεια είναι ότι ο λόγος μου ήταν λίγο ισοπεδωτικός αλλά πάλι πιστεύω ότι μια κοπέλα που ξαφνικά θέλει να ζήσει νέα πράγματα, νέες εμπειρίες, από κάπου πρέπει να έλαβε αυτά τα ερεθίσματα. Λες ότι είναι συνέχεια στο σπίτι αλλά οι πειρασμοί μπορεί να προκύψουν και μέσω διαδικτύου. Από την άλλη αν μέσα της το έχει δουλέψει πολύ και έχει καταλήξει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει άλλο είναι πολύ δύσκολο να αντιστραφεί αυτή η κατάσταση, ιδίως αν η ίδια πραγματικά δεν θέλει. Είμαι πάντα της άποψης ότι ένας άντρας αξίζει να παρακαλέσει μια κοπέλα, μέχρι και στα πόδια της να πέσει, αλλά αν αυτό δεν έχει αποτέλεσμα, τότε θα πρέπει να φύγει όπως ήρθε...σαν κύριος !!! Πότε βέβαια είναι το κρίσιμο χρονικό σημείο για να πεις ότι τώρα φεύγω σαν κύριος αυτό δεν μπορώ να στο πω εγω !!! Ένα από αυτά που θα ήταν καλό να κάνεις είναι να δεις πραγματικά εσυ που έφταιξες, αν δηλαδή είναι κάτι στον χαρακτήρα σου, να το διορθώσεις και αργότερα να προχωρήσεις μπροστά. Αν το γυαλί ραγίσει δύσκολα ξανακολλα. Τα μόνα δυνατά χαρτιά που έχεις υπερ σου είναι ότι ήσασταν αρκετά χρόνια μαζί και δεν διαγράφονται με μιας όλα και αν ήσουν και ο πρώτος της στην ζωή της τότε οι πιθανότητες να το μετανιώσει αυξάνονται. Βέβαια πρέπει να σκεφτείς αν είσαι διατεθειμένος να την δεχτείς πίσω, σε περίπτωση που αυτή προχωρήσει στην ζωή της και ίσως αργότερα σε 6 μήνες ή 1χρόνο δει ότι δεν βρήκε αυτό που έψαχνε. Σε όλες τις περιπτώσεις, είτε θετικής είτε αρνητικής έκβασης της υπόθεσης, εσυ πρέπει να μάθεις να ζεις χωρίς αυτήν. Ξέρω είναι δύσκολο, ξέρω θέλει τον χρόνο του αλλά είναι αναγκαίο κακό για να μπορέσεις να στηρίξεις εσυ πρωτίστως τον δικό σου εαυτό.

  14. #14
    Πρωτα απο ολα ευχαριστω!!!:o :o Παντως καλαταβαινω ειναι λογικο να στεναρωριεσαι και να σου λειπει αφορητα αλλα δεν παει να πει οτι επειδη μας λειπει καποιος πρεπει να ειμαστε μαζι του, αυτη ειναι απλα μια διαδικασια ελελιξης... Δηλαδη ο εγωισμος σου που πηγε?? Τι θελει να πει η κυρια οταν λεει πως θελει να βγει καποια στιγμη καποιον να ερωτευτει?? Και εγω ξερω πως οταν αγαπαμε καποιον του συμπαραστεκομαστε και οταν περναει δυσκολα(και δεν τον χωριζουμε και μετα τα ξαναβρισκουμε και ξανα μανα).. Εγω πιστευω πως δεν χρειαζεται να δινεις καθολου χρονο αφου δεν μπορεις να την καλυπτεις και δεν νιωθει ευτυχισμενη και θελει να βρει τον ερωτα σε καποιον αλλον... απλα ειναι ανουσιο χαζες διαιολογιες...

  15. #15
    κατι ασχετο... η ηλικια εχει παιξει ποτε ρολο στην σχεση σας?? πχ. λες πως η κοπελα ειναι 23 τωρα αρα -6 17 πιστευω πως εδω υπαρχει μια διαφορα στα ενδιαφεροντα τον τροπο σχεψεις κλπ. βεβαια παιζει ρολο και ο χαρακρηρας... αλλα ισως οι κοπελα μπορει να επηρεαζεται απο φιλες της ξερω γω που μπορει να αλλαζουν τους γκομενους καθε τοσο και να μην νιωθει αυτη καλυμμενη απο αυτη την σχεση.(μια σκεψη, ισως να μην ειναι και ετσι).

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός και το μετά...
    By howtodream8 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 07-03-2015, 14:13
  2. Έλλειψη ερωτικής διάθεσης σε μακροχρόνια σχέση
    By Wolfcry in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 23-11-2012, 15:25
  3. Διακοπη Βενζοδιαζεπινων μετα απο μακροχρονια θεραπευτικη χρηση
    By nvex in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 27-08-2012, 23:59
  4. χωρισμος μετα απο πολυχρονη σχεση-αραβωνα
    By leo79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 246
    Last Post: 21-02-2008, 20:37
  5. ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙ?
    By gm in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 14-06-2006, 17:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •