Αρχίζω και τρελαίνομαι!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    3

    Αρχίζω και τρελαίνομαι!!!

    Καλησπέρα, αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα για κάποια προβλήματα που με απασχολούν. Τα τελευταία 5 χρόνια η ζωή μου έχει γίνει χάλια και πάει απ το κακο στο χειρότερο με κάποιες αμελητέες διακυμάνσεις. 2 άτομα της οικογένειας μου αρρώστησαν βαριά κ πέθαναν και έμεινα μονος μου με τη μητερα μου. Πρόπερσι έκανα μια σοβαρή εγχείρηση και πέρυσι αρρώστησε η μητέρα μου και αναγκαζόμαστε κάθε μήνα ή 15 μέρες να πάμε στο νοσοκομείο για εξετάσεις. Η μητέρα μου έπεσε σε κατάθλιψη, το πήρε βαριά, όλη την ώρα βλέπει τηλεόραση φοράει μαύρα δεν περιποιείται τον εαυτό της και έχει αφεθεί. Σηκώνεται πρωι πρωι βλέπει τηλεόραση και μετα από τις 10 μέχρι το μεσημερι κάθεται στην κουζινα και κοιτάει τον τοίχο. Μετα κοιμάται 3 ώρες και σηκώνεται και μέχρι το βραδυ βλέπει τηλεόραση. Μαγειρεύει από καμια φορά,τη μια δεν εχει ορεξη, την άλλη την ππονάει η πλάτη της. Έχει κοίλες στην πλάτη της και δεν πάει στον γιατρό γιατρό γιατί πιστεύει οτι δεν θα της κάνει τιποτα. Κάθε μερα γι αυτό μαλώνουμε. Η αρρωστια ειναι ακινδυνη απλά το μονο κακο ειναι οτι πρέπει κάθε μηνα να μεταγγιζεται. Ευτυχώς αρχιζει και βελτιώνεται και πλκεον οι επισκεψεις στο γιατρό λιγοστεύουν. Όλα έχουν πέσει σε μένα να φροντίζω για τις δουλειές, το καθάρισμα, τα φάρμακα, την εφορια, τους λογαριασμούς, ψάχνω για δουλειά τα πάντα. Κάθε μέρα την καθυσυχάζω ότι δεν έχει τίποτα, πλέον το ξέρει κι εκεινη ότι δεν εχει τιποτα αλλα δεν εχει ορεξη να βγει. Της προτείνω πήγαιξνε στη διπλανη για καφε, πήγαινε στη θεία μου για καφε, πήγαινε μια βόλτα στα ξαδέρφια μου. Τίποτα, εκείνη λεει δεν εχω όρεξη και χωνεται στην τηλεόραση.Κάθε μέρα μαλώνουμε. Σήμερα όλο το μεσημερι καυγαδίζαμε. Αισθάνομαι οτι της βάζει λόγια για μένα μια γειτόνισσα και φίλης της με την οποια μάλωσα. Αυτή η γειτόνισσα είναι οτυπος της κακιάς πεθεράς που έρχεται κάθε μέρα σπίτι σου, ανοίγει το ψυγείο, ελέγχει τα πάντα και σου λέει τι να κανεις. Μαλώσαμε πριν 2 χρόνια γιατι μια μερα σπίτι μου κουτσομπόλευε την απο πάνω, έλεγε τι θα κανει η απο πάνω πως θα βγάλει τον χειμώνα, χωρις λεφτά και πετρέλαιο;(εμεις εχουμε αέριο)Και της απάντησα δεν ξέρω κυρια τούλα εγώ κοιτάζω τη δουλειά μου κάτι θα βρει να κανει. Εκεί ξίνισε επειδή δεν συμφώνησα μαζι της και μου λέει εισαι εγωιστης. Την άλλη μέρα μαθαίνω από τη μανα μου οτι ήρθε και με κατηγόρησε πάλι πίσω από την πλάτη μου. Νευρίασα τότε και δεν της ξαναμίλησα. Της είχα δώσει τους κωδικούς από το ιντερνετ για να μπαινει ονλαιν να δουλευει εξ αποστασεως και να βγάζει 1200 ευρω το μηνα με το δικό μου ιντερνετ και εγώ ήμουν άνεργος. Και το ευχαριστώ ήταν να με κατηγορεί; Μετά μάλωσα με τη μητερα μου γιατι μου είπε να μην μαλώσω με τη γειτόνισα για να μην στεναχωρηθει ο γιος της και να δωσω τοπο στην οργη. Απο τοτε που σταματησα να μιλώ στη γειτόνισσα η μανα μου άλλαξε. Όλη την ώρα μου λεέι "ε καλα εσυ όλα τα ξερεις , ξερόλα, μονο εσυ εχεις δίκιο και όλοι σου φταίνε". Το θέμα είναι ότι 5-6 φορες εσωσα τη μανα μου απο απατεώνες και αντι να το καταλάβει οτι θελω το καλο της παίρνει το μέρος των άλλων. Και φυσικά λόγω της αδικιας που νιώθω μου ανεβαινει το αίμα στο κεφάλι, νευριάζω και καυγαδιζουμε. Πέρυσι η γυναίκα του αδερφού της 30 χρόνια στην οικογενεια μας την έκλεψε 900 ευρώ κατω απο τη μυτη της. Ήξερε το pin της καρτας της μαμας μου και οποτε ερχοταν στο σπιτι έπαιρνε την καρτα, έβγαζε 200 ευρω και την ξαναεβαζε στη θεση της. Αν δεν κοιτουσα εγω το βιβλιάριο να δω τα ποσα των αναλήψεων δεν θα την καταλαβαίναμε ποτε. Ένας ηλεκτρολογος της έφαγε 100 ευρω για μια βρυση ενω της έλεγα οτι δεν μου αρεσει. Μια άλλη γιατρός που την ειχε αναλαβει στην αρχη, της έλεγα οτι δεν μου αρεσει και μου φαίνεται άσχετη. Πάλι η μανα μου δεν με πιστευε ώσπου τελικά της ζητησε φακελάκι εμεσως πλην σαφώς και τελικά αλλάξαμε γιατρό. Το σπίτι έχει μετατραπεί σε πεδίο τεράστιας αρνητικης ενέργειας. Και η προσωπική μου ζωή είναι ανύπαρκτη. Με 2-3 φίλους μου σταματησα να μιλώ επειδή μου έκαναν πουστιά. Πλέον έχω γίνει μυγιάγγιχτος. Με ενοχλει και το οποιοδηποτε σχόλιο. Είναι μέρες που θέλω να πλακώσω στο ξυλο τους πάντες. Μου λεει ο άλλος καλημερα και από μεσα μου τον διαολοστέλνω. Βλέπω άτομα που χαμογελούν κ αναρωτιέμαι ναρκωτικά παίρνουν και τα βλέπουν όλα τόσο ήρεμα και ωραία;Έχω 2 χρόνια να κανω σεξ. Τον 1ο χρονο δουλευα 12ωρα καθε μερα και τον 2ο στρατό.Στο στρατό πέρυσι γνώρισα πολλούς φίλους ήμουν πολυ κοινωνικός, έβγαινα μια βόλτα και με χαιρετούσαν 15 άτομα που δεν τα ήξερα αλλα εκεινοι με ηξεραν αλλά δυστυχώς όλοι οι στρατιώτες γυρισαμε στις πόλεις μας και μιλάμε μια στο τόσο στο τηλέφωνο. Ευτυχώς έχω 2-3 καλους φίλους αλλα δυστυχως ειμαστε σε αλλες πολεις κια μιλαμε μονο στοι τηλέφωνο. Όποτε μιλάμε βγάζω τον καλό μου θετικό εαυτό και δεν τους έχω αναφέρει τα προβλήματα μου γιατι και οι ιδιοι έχουν σοβαρα προβλήματα οικογενειακά ή θέματα υγειας, οπότε δεν θέλω να τους πρήζω με τα δικα μου. Μετά βρήκα δουλειά σε ενα μαγαζι για 4 μηνες.Και εκει καλά πέρασα μεσα στις άκρες. Τωρα παλι ανεργος πτυχιουχος. Τυχαίνει να ειμαι και γκει. Μέχρι το 2010 είχα τα παντα φίλους, υγεια, χαρα στην οικογένεια, γκόμενους , ημουν φοιτητης με το δικο μου σπίτι σε μια επαρχιακη και ωραία πόλη με μια γεματη ζωη με καθημερινές εξόδους και διασκέδαση. Βλέπω συνεχως γκει φίλους μου στο facebook που εμφανισιακά ειναι χάλια να έχουν φίλους κούκλους,μοντέλα και να τους ακολουθούν σε οποιοδηποτε σχόλιο. Και γω ψηλός ξανθος γαλανομάτης με ωραιο σώμα και με χιούμορ να τρώω φτύσιμο κ ν μην μπορώ να βρω να κανω ουτε ενα απλό σεξ. Αποφάσισα να δώσω τόπο στην οργη και να μιλάω στη γειτόνισσα και τώρα με το ζόρι μου μιλάει εκεινη κ ο αντρας της.Για να δείτε πόσο κακια ειναι. Συχνάζω σε ιντερνετ καφε και βλέπω τους πάντες να γνωριζονται και γω δεν ξερω κανεναν.Κανεις δεν με γνωριζει απλα μενουν όλοι σε ενα τυπικο γεια. Αρχίζω τελευταία να ζηλεύω απίστευτα. Ζηλεύω τον αλβανό που δουλεύει σε φαστφουντάδικο και γω ψαχνω για δουλειά, ζηλευω τους συμμαθητες μου που δουλευουν, ζηλευω τους παλιους μου φιλους που πήγαν Αθηνα έχουν σχεση, δουλειά, φίλους και κανουν μια καλή ζωή. Ζηλεύω όλους όσους κάνουν παρέα με ωραία αγόρια.Ξερετε αυτό που του λείπει του καθενός.Και γω στο πατρικο μου μονο με νοσοκομεια και μαλώματα με τους γιατρούς και τις νοσοκόμες. Και να τρέχω 2-3 φορες στο νοσοκομειο γιατι ο γιατρός ξεχνά να βαλει μια σφραγίδα η ξεχνα μια διάγνωση για την συνταγογράφηση. Αρχίζω και χάνω τον έλεγχο. Από την άλλη σκέφτομαι ότι μπορεί όλα να ειναι στο μυαλό μου και να τα τραγικοποιώ.Σκέφτομαι να παω σε ψυχολογο αλλα διστάζω να τα ξεστομισω αυτα μπροστα σε κάποιον. Αυτη τι στιγμη ειμαι ήρεμος αλλα φοβάμαι ότι η απελπισια και η θλίψη θα μου ξαναχτυπήσουν την πορτα.

  2. #2
    Καλησπέρα σου estoyaqui
    Εκτιμώ αφάνταστα την πρόταση που διατυπώνεις και σπάνια ακούγεται εδώ μέσα...
    Quote Originally Posted by estoyaqui View Post
    Από την άλλη σκέφτομαι ότι μπορεί όλα να ειναι στο μυαλό μου και να τα τραγικοποιώ.Σκέφτομαι να παω σε ψυχολογο αλλα διστάζω να τα ξεστομισω αυτα μπροστα σε κάποιον. Αυτη τι στιγμη ειμαι ήρεμος αλλα φοβάμαι ότι η απελπισια και η θλίψη θα μου ξαναχτυπήσουν την πορτα.
    μόνο και μόνο αυτή σου η πρόταση με κάνει να πιστεύω πως θα καταφέρεις να λύσεις τα όποια σου προβλήματα... τουλάχιστον ευκολότερα από όσους εθελοτυφλούν...

    Τελικά από την ιστορία σου για ακόμα μία φορά επιβαιβεώνεται πως για τις σχέσεις δεν μετράει η εμφάνισή ή δεν μετράει μόνο αυτή καλύτερα... αλλά το πως "πουλάς" τον εαυτό σου... τον πως τον πλασάρεις... και το πως τον στηρίζεις... απ' ότι καταλάβαινω παρά την όμορφη εμφάνιση σου έχεις πρόβλημα αυτοπεποίθησης, λογικό με τις "αποτύχίες" που έχεις φάει τον τελευταίο καιρό μαζεμένες..

    Απ' ότι κατάλαβα ο ένας συγγενής που πέθανε είναι ο πατέρας σου? Λογικό αυτό, αν ισχύει, να έχει τσακίσει την μητέρα σου... Κατανόηση όσο μπορείς πρέπει να δείξεις... δεν είναι εύκολο να χάνεις τον άνθρωπο σου... αλλά δεν είναι ανάγκη και να χώνεσαι στην ζωή της, ακόμα και αν τα συναισθήματα σου είναι αγνα και ο λόγος το να την προστατέψεις, ειδικά αυτό με την βρύση που δεν σου άρεσε ήταν τελείως άκυρο.. είμαι της άποψης πως βοήθεια που δεν ζητάτε δεν πρέπει να δίνεται, μιας και ο άλλος δεν πρόκειται να την εκτιμήσει με τίποτα ίσως και να μην την χρειάζεται... Λέγε απλά την γνώμη σου, χωρίς να θες να την επιβάλεις... κι αν δεν την θέλει κι αυτή οφείλεις να το σεβαστείς νομίζω.

    Οι φίλοι δεν είναι μόνο για τους χορόύς και για τα τραγούδια, γι αυτά είναι ο γνωστοί... οι φίλοι ειναι και για τις στραβές και για τις δύσκολες. Αν αυτά τα 2-3 άτομα που λες είναι όντως φίλοι σου, είσαι πολύ τυχερός που τους έχεις, εμπιστεύσου τους και μοιράσου μαζί τους το πρόβλημα σου, όπως κι αυτοί απ' ότι κατάλαβα μοιράζονται τα δικά τους... Δεν είναι ωραίο και γι αυτόυς να τους κρατάς έξω από την πραγματική σου ζωή. Οι φίλοι είναι στην ζωή μας και για να μας βοηθάνε, ακόμα και μόνο προσφέροντας αυτό το πολύτιμο αφτί που θα μας ακούσει και το χέρι που θα μας χτυπήσει φιλικά στον ώμο.

    Στον ψυχολόγο πήγαινε... μην το σκέφτεσαι... κανείς από όλους εμάς που έχουμε πάει δεν είπαμε με το καλημέρα τα μεγαλύτερα μας προβλήματα. Όλοι με το καλημέρα αρχίσαμε... σιγά σιγά θα λυθείς και θα του ανοιχτείς και πιστεύω πως είσαι άτομο που θα μπορέσει να πάρει βοήθεια από αυτή την διαδικασία γιατί η αλήθεια είναι πως δεν είμαστε όλοι για ψυχοθεραπεία.
    Να πηδιέστε σαν τους σκύλους ξέρετε, να αγαπάτε σαν αυτούς ούτε λόγος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Δεν τρελλενεσαι απλα εχεις πολλα στο κεφαλι σου ....προτεινω να μεινεις ψυχρεμος συνεχισε να κοιτας για δουλεια τωρα οσο για την προσωρινη κακια που σ βγαινει σκεψου πως ησουν εσυ πριν μερικα χρονια λογικα θα χαμολελουσες κι εσυ χωρις να παιρνεις ναρκωτικα...επισεις να ξερεις οτι ειναι προσωρινο ολα θα φτιαξουν θα δεις....( αρχισε να τσακωνεσε λιγοτερο με την μανα σου και κανετε συζητησεις που την ενδιαφερουν αρχισε πχ απο το τι ειδε στην τβ....ετσι θα ερθετε στο ιδιο στρατοπεδο μην ξεχνας πως και εκεινη περασε πολλα ισοσ δεν ειναι τοσο δυνατη οσο εισαι εσυ)
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το καλο ειναι οτι εισαι αρκετα ομιλιτικος ολα επειδη δεν ξερω κ πολα πραγματα για αυτο το θεμα δυσκολευομαι να απαντησω.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    3
    Σας ευχαριστώ όλους που μου απαντήσατε..Έκανα μια βλακεια νομιζοντας οτι θα καλυτερεύσει η διάθεση μου αλλα αντιθέτως. Ήμουν σε ένα νετ και 2 αρρενωπα αγόρια έψηναν εναν άλλο γκει να πάνω σε καποιο απομερο μερος να φασωθούν. Με έπιασε μια ακαταμάχητη ζήλια, πήγα στην τουαλέτα και έκλαψα λίγο, με έπιασε ένα παράπονο και απο απελπισία έστειλα μηνυμα στο πρωτο άτομο που βρηκα στο κινητό. Ήταν ένας που με ήθελε εδω και 3 χρόνια αλλα δεν ψιλοψηνόμουν. Κανονισαμε να βρεθούμε και μολις με βλέπει μου λεει πάχυνες. Σε προτιμουσα αδύνατο. Οταν με ήξερε ήμουν φέτες, τώρα ειμαι κανονικός 1.82 89 κιλά. Φασωθήκαμε σε ενα απόμερο μέρος και σε κάποιο διάστημα πέρασε μια μηχανή, τρόμαξε ο άλλος έβαλε μπρος τη μηχανή του αμαξιού και φύγαμε. Όταν τον ρώτησα τι κανουμε μετα μου λεει καλυτυερα να το αφήσουμε. !ον δεν μου αρεσε καθολου η φάση, ήταν παγοκωλώνα σκετη και 2ον του έστειλα μηνυμα επειδη θεωρούσα οτι θα μου φερθει πιο γλυκα επειδη με γουσταρε. Επειδη δεν ειδε τους κοιλιακους ξενέρωσε. Προσπάθησα να ξανοιχτώ με κάποιον πιο ασφαλή και τελικά επειδη δεν είμαι όπως ήμουν δεν εκατσε φάση. Όχι πως μου άρεσε αλλα εφοσον ξεκινησαμε κάτι ας το κάναμε καλά μεχρι το τέλος. Από δω και πέρα τι δηλαδη; Αυτό θα γίνεται θα βγαίνω χάλια ραντεβού και η αυτοπεποίθηση μου θα θάβεται κάτω από τα συντρίμια του κάθε μαλάκα; Τιποτα δεν θα παει καλά; Είχα απόλυτη αυτοπεποίθηση αλλα δεν βοήθησε. Αυτό θα γίνεται καθε φορά θα είμαι με τον φόβο μην στραβώσει το πράγμα στη μεση;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Έχω κόψει τα διαδικτυακά ραντεβού για τον ίδιο λόγο. Πλέον φοβάμαι να μπω στο γνωστό site γνωριμιών, διότι έχω βαρεθεί τα αποτυχημένα ραντεβού, που μου κατατρώνε την αυτοεκτίμηση! Μήπως να έκανες το ίδιο; Εκεί ψάχνουν όλοι για σεξ. Επίσης, καλό είναι να μελετάς τα σημάδια. Αν ήταν σοβαρός, θα κάνατε παρέα φιλικά και θα σε φλέρταρε διακριτικά. Και δεν έκανες βλακεία, απλά είχες ανάγκη από μια όμορφη παρέα και χτύπησες τη λάθος πόρτα.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αρχικα ειναι η προκαταληψη στη μεση που κανει τα πραγματα ετσι δηλαδη οτι ολοι ψαχνουν σεξ κ αυτο κανει τα σοβαρα ατομα να εξαφανιζονται απο κει η να βρισκονται κρυμενοι κ να μη θελουν να εμφανιστουν.
    αν καπιος μιλα σοβαρα κ δεν τον απασχολει το σεξ θα δυσκολευτεις να τον πλησιασεις.τιποτα δεν ειναι ευκολο αν θες μετα να το αξιοποιησεις.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    3
    Έχεις δίκιο για το σαιτ. Δεν το κόβω από ανάγκη. Ζω σε επαρχία , άνεργος, χωρις φιλους οπότε πέραν τούτου δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος γνωριμιών. Μα κι εγω σεξ εψαχνα. Γι'αυτό ξενερωσα γτ εμεινε η φαση στη μεση. Πάντως βλέπω τα σημάδια αλλα ο τύπος με φλέρταρε 2 χρόνια.Είχαμε βγει 2-3 φορές δεν ειχαμε κανει κατι, και που και που μου εστελνε μηνυματα. Είδα οτι ψιλοχαλαστηκε που είχα αλλάξει αλλα κι εκεινος χαλιας ηταν.Και αν δεν ηθελε ας ελεγε απ την αρχη εχω μια δουλειά. Δεν ξεκινω κατι και το αφηνω στη μεση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Εισαι αλανι μην μασας!!!Οσο για αυτους που γελανε σαν νηπια καθυστεριμενα και υποκριτικα οχι οχι δεν περνουν ναρκωτικα.Απλα δεν εχουνε φαει ακομα το ΜΠΟΥΚΕΤΑΚΙ πραγματικοτητας για να στρωσουν χαρακτηρα.

Similar Threads

  1. help τρελαινομαι?
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 18-06-2014, 11:55
  2. νομιζω οτι αρχιζω να ερωτευομαι, βοηθεια?
    By sonia_21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 28-04-2013, 01:16
  3. Αρχίζω πόλεμο και ό,τι γίνει έγινε
    By teo22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 08-09-2012, 16:23
  4. νιω8ω οτι τρελαινομαι
    By fabulous in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 05-03-2012, 00:14
  5. Τρελαίνομαι;;;
    By tirogaridaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 09-05-2010, 00:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •