άσχημο πρωι - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 326
  1. #46
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Αντρέα πόσο ετών είσαι??
    Το Remeron κι εγώ για ύπνο το παίρνω αλλά εμένα δεν μου βελτιώνει την διάθεση ιδιαιτέρως.
    Για το άγχος κάτι κάνει αλλά όχι πολλά.Το Tavor είναι βενζοδιαζεπίνη και καλό είναι να μην συνηθίσεις σε βενζοδιαζεπινούχα...
    Καλησπερα ειμαι 36 ετων..το ρεμερον ουτε εμενα μου βελτιωνει την διαθεση απλα το παιρνω για υπνο..οσο για το ταβορ θα το σταματησω γιατι το ξερω πως κανει εξαρτηση και δεν το θελω αυτο
    αλλα πραγματικα φιλαρακι εχω κουραστει απο ολη αυτην την περιπετεια..χιλιες φορες να μου σπαγανε το ποδι και να εκανα 5 μηνες σε γυψο παρα αυτο..ακουω προβληματα των αλλων και νομιζω οτι θα τα παθω και εγω..και νομιζω πως ολο αυτο ειναι αποτελεσμα του αγχους και της καταθλιψης

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Αντρέα έχεις δίκιο.Είναι βασανιστικό.Εγώ είμαι 32 ετών και κατά καιρούς αντιμετωπίζω διάφορα κολλήματα τέτοια...
    Δεν παλεύεται φίλε η αυπνία καταρχήν.Παίρνω 30άρι Remeron εγώ για να κοιμάμαι καλά.Αλλιώς καραούλι και σκέψεις διάφορες...!
    Γυμναστήριο συνεχίζεις να πηγαίνεις?Εγώ εδώ και 2 χρόνια θέλω να ξεκινήσω και όλο βαριέμαι!Επίσης όλο λέω να πάρω ποδήλατο για βόλτες και πάλι βαριέμαι...
    Δεν με βλέπω να γλιτώνω τα SSRIs Αντρέα.Να υποθέσω από το <7> στο Nickname σου, πως είσαι και Γαύρος?

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Εύχομαι να είναι όλα περαστικά Fleur.
    Ευχαριστώ γατούλη

  4. #49
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Αντρέα έχεις δίκιο.Είναι βασανιστικό.Εγώ είμαι 32 ετών και κατά καιρούς αντιμετωπίζω διάφορα κολλήματα τέτοια...
    Δεν παλεύεται φίλε η αυπνία καταρχήν.Παίρνω 30άρι Remeron εγώ για να κοιμάμαι καλά.Αλλιώς καραούλι και σκέψεις διάφορες...!
    Γυμναστήριο συνεχίζεις να πηγαίνεις?Εγώ εδώ και 2 χρόνια θέλω να ξεκινήσω και όλο βαριέμαι!Επίσης όλο λέω να πάρω ποδήλατο για βόλτες και πάλι βαριέμαι...
    Δεν με βλέπω να γλιτώνω τα SSRIs Αντρέα.Να υποθέσω από το <7> στο Nickname σου, πως είσαι και Γαύρος?
    Γαυρος ναι..γυμανστηριο δεν πηγαινω πια φιλαρακι πηγαινω βολτες με ποδηλατο ομως καθε μερα για μια ωριτσα..ετσι για να ξεχνιεμε..
    απλα νομιζω πως αμα τα σκεφτομε ολα αυτα ειμαι παραλογος και θα με κλεισουν σε κανα τρελλαδικο στο τελος.βλεπω αλλα ατομα καθε μερα και λεω
    μακαρι να ημουν σαν και αυτους χωρις προβληματα..βλακεια βεβαια γιατι δεν ξερεις τι προβληματα εχει ο καθε ανθρωπος..χτες το βραδυ πηρα το ρεμερον 15αρι παιρνω εγω
    αλλα ξυπνησα κατα τις 5 και μετα ολο σκεψεις..φοβιες ..και νομιζα πως στο τελος θα τρελλαθω και θα με κλεισουν μεσα.

    Το θεμα ειναι οτι ακουω και τα προβληματα των αλλων στην ψυχοθεραπεια και με πιανει και εμενα αγχος.ειδικα χτες που ακουσα κατι και σοκαριστηκα..

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    [QUOTE=STAVROS;566631]Fleur Θέλω να του τονίσεις πως έχεις αυτό το πρωινό πλάκωμα στο στήθος!
    Πες του το 2 φορές,είναι πολύ χαρακτηριστικό!Θα τον βοηθήσεις στην διάγνωση.
    Με τον όρο αγχώδης κατάθλιψη περιγράφονται συνήθως η ΓΑΔ+Κατάθλιψη.
    Δεν πιστεύω πως πληρείς τα κριτήρια της Υποχονδρίασης εσύ.Τουλάχιστον ακόμα.
    Απλά λόγω της ΓΑΔ και των γενικότερων ανησυχιών που αντιμετωπίζεις,έχες αποκτήσει και κάποιας μορφής νοσοφοβία.
    Νομίζω πως κάπου εκεί είμαστε.Εξέφρασε του και τις ενστάσεις σου για το Ladose...

    Θα του τα πω. σε ευχαριστώ γιατί δεν ξέρω και πολλά απο το τι θα ρωτησω. η προηγουμενη επαφη ήταν με ψυχολογο οχι με ψυχιατρο και ομολογουμενως εχω - τι περιεργο - λιγο αγχος.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by andreas7 View Post
    Γαυρος ναι..γυμανστηριο δεν πηγαινω πια φιλαρακι πηγαινω βολτες με ποδηλατο ομως καθε μερα για μια ωριτσα..ετσι για να ξεχνιεμε..
    απλα νομιζω πως αμα τα σκεφτομε ολα αυτα ειμαι παραλογος και θα με κλεισουν σε κανα τρελλαδικο στο τελος.βλεπω αλλα ατομα καθε μερα και λεω
    μακαρι να ημουν σαν και αυτους χωρις προβληματα..βλακεια βεβαια γιατι δεν ξερεις τι προβληματα εχει ο καθε ανθρωπος..χτες το βραδυ πηρα το ρεμερον 15αρι παιρνω εγω
    αλλα ξυπνησα κατα τις 5 και μετα ολο σκεψεις..φοβιες ..και νομιζα πως στο τελος θα τρελλαθω και θα με κλεισουν μεσα.

    Το θεμα ειναι οτι ακουω και τα προβληματα των αλλων στην ψυχοθεραπεια και με πιανει και εμενα αγχος.ειδικα χτες που ακουσα κατι και σοκαριστηκα..
    Καταρχήν Ανδρεα εγω θα σου ελεγα να κανεις ατομικες ψυχοθεραπειες αφου σε αγχωνουν οι ομαδικες. να σου πω την αληθεια και μενα θα με αγχωναν. κι εγω εχω έχω κουραστεί πολύ. το θεμα ειναι οτι δεν εχω εντοπισει τι με αγχωνει αλλα επικεντρωνομαι συνηθως σε θεματα υγειας. το ρεμερον δεν το εχω δοκιμασει αλλα η αληθεια ειναι παιδια οτι αυπνιες δεν εχω πεφτω τουβλο. αλλα..ξυπναω νωρις με αυτό το συναισθημα...

  7. #52
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    Καταρχήν Ανδρεα εγω θα σου ελεγα να κανεις ατομικες ψυχοθεραπειες αφου σε αγχωνουν οι ομαδικες. να σου πω την αληθεια και μενα θα με αγχωναν. κι εγω εχω έχω κουραστεί πολύ. το θεμα ειναι οτι δεν εχω εντοπισει τι με αγχωνει αλλα επικεντρωνομαι συνηθως σε θεματα υγειας. το ρεμερον δεν το εχω δοκιμασει αλλα η αληθεια ειναι παιδια οτι αυπνιες δεν εχω πεφτω τουβλο. αλλα..ξυπναω νωρις με αυτό το συναισθημα...
    Εχεις δικιο ..θα τις σταματησω τις ομαδικες ψυχοθεραπειες γιατι εκτος οτι με αγχωνουν ασε που ειναι και μακρυα και θελω και ταξι..χαχα..απλα δεν πιστευα οτι το σγχος μπορει να προκαλεσει ολα αυτα τα προβληματα.φαντασου οτι εγω αρχισα να εχω προβληματα απο τον μαρτιο..ξεκινησαν απο διαταραχες υπνου και σιγα σιγα εγιναν χειροτερα.αγοραφοβια και τα σχετικα..

    Απλα θελω να τα ξεπερασω και να ζησω την ζωη μου κανονικα ..ειναι πραγματικο βασσανο αυτο το πραγμα..και δυστυχως ανθρωποι που δεν το εχουν περασει δεν μπορουν να καταλαβουν τι περνας..

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    οχι κανεις δεν μπορει να το κατανοησει αν δεν το εχει περασει δυστυχως και καμμια φορα και εγω ειμαι αδικη με ανθρωπους που δεν καταλαβαινουν. απλα καποια στιγμη κουραζεσαι. να φανταστείτε αυτες τις μερες τριγυρναω με θερμομετρο στην τσαντα. μονο αυτο σας λεω.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Αντρέα και εγώ Γαύρος!
    Η Fleur δεν έχει ακριβώς θερμόμετρο,αλλά Λυσσόμετρο!Μετράει τα επίπεδα Λύσσας!Άντε να περάσει και η περίοδος επώασης ρε Fleur!
    Αυτό που λες πως φοβάσαι μην τρελαθείς,μου κάνει για ΙΔΨ Aντρέα!
    Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ Ψυχοθεραπεία.

  10. #55
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Αντρέα και εγώ Γαύρος!
    Η Fleur δεν έχει ακριβώς θερμόμετρο,αλλά Λυσσόμετρο!Μετράει τα επίπεδα Λύσσας!Άντε να περάσει και η περίοδος επώασης ρε Fleur!
    Αυτό που λες πως φοβάσαι μην τρελαθείς,μου κάνει για ΙΔΨ Aντρέα!
    Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ Ψυχοθεραπεία.
    Τι να σου πω φιλαρακι δεν ξερω..το θεμα ειναι οτι και ο γιατρος που κσνω τις ομαδικες θεραπειες δεν μου εδωσε νσ καταλαβω τι εχω..εγω εχω ενα άγχος και δεν ξερω απο τι προέρχεται. .ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι προβλημα παιδικης ηλικιας..

    Εγω το ξαναλεω..εχω κουραστει..περασα ενα καλοκαιρι σκατα και δεν θελω να ξαναπερασω τετοιο καλοκαιρι..

    Μακαρι να πανε ολα καλα!!

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Ελα μωρεεεεε Σταυρο. θα μου περασει αυτο θα με πιασει κατι αλλο...να ξερεις

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Γενικευμένη αγχώδης διαταραχή μου κάνει.Με λίγο ΙΔΨ.
    Σχετικά με το καλοκαίρι που πέρασες,δεν ξέρουμε λεπτομέρειες και το τι παίχτηκε.
    Πάντως κι εσύ όπως κι εγώ,δεν διακρίνουμε αντικαταθλιπτικό αποτέλεσμα από την Μιρταζαπίνη....
    Δεν είναι τυχαίο.Το συνταγογραφούν οι περισσότεροι για ύπνο και παραλλήλως με Ssri-Snri...
    Aνδρέα για μένα κόψε σταδιακά το Tavor και κάνε μια επίσκεψη στον Ψυχίατρο να δούμε τι θα σου πει...
    Αν συνεχίζεις να δυσφορείς,εκτιμώ πως για κάποιο χρονικό διάστημα θα χρειαστείς ένα καλό αντικαταθλιπτικό Ssri-Snri...Mέχρι να πάρεις τα πάνω σου...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εγω γιατι δεν τα παιρνω ακομη;; δηλαδις

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Fleur έχω ετοιμαστεί για την επόμενη πάθηση σου.Έχω διαβάσει αρκετά και οι φήμες λένε πως θα είναι νευρολογικής φύσεως...!


    εγω γιατι δεν τα παιρνω ακομη;; δηλαδις
    Ποια δεν παίρνεις ακόμη?Δεν το πολυκατάλαβα...Α το κατάλαβα!Γιατί δεν παίρνεις τα πάνω σου εννοείς...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    χμμμμμ καλαααα.... αυτο με την σκπ το εχω περασει. μαλιστα εχω και προσφατη μαγνητική.
    εννοω γιατι δεν παιρνω τα πανω μου που παιρνω λαντοζ

Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. χρηση της ψυχολογιας μας απο τριτους για ασχημο σκοπο.
    By toosensible in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 01-08-2013, 02:21
  2. Όταν δεν έχεις βιώσει κάτι άσχημο,φαντάζεσαι υποθετικά προβλήματα?...
    By Extreme_Ways in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 15-06-2012, 08:36
  3. ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΡΩΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 06-01-2012, 10:14
  4. καταθλιψη το πρωι !
    By gatakionline in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 07-10-2011, 13:08
  5. τρεμω ασχημο ονειρο παλι αμαν
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 29-04-2010, 22:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •