αδυναμη μνημη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272

    αδυναμη μνημη

    ρε παιδια ξεχναω συνεχεια τα παντα ενω παλια δεν ημουν ετσι,δηλαδη μιλαμε ξεχναω τι εφαγα χθες τετοια πραματα αλλα και αλλα πιο σημαντικα ευτυχως θυμαμαι να παιρνω τα φαρμακα μου, εσεις το εχετε αυτο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    το άγχος το κάνει αυτό, και η καταθλιψη. δεν ξέρω τι πολεμάς. αλλα καμμια φορά και τα φαρμακα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    μπα δεν εχω αγχος ουτε ειμαι και στεναχωρημενος οσο για τα φαρμακα δεν ξερω, θα το συζητησω με τον γιατρο μου ισως του ζητησω να μου δωσει καμια πολυβιταμινη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    παντως για τη μνήμη καλό είναι το τζίγκο μπιλομπα να ξερεις. το επαιρνα κα εγω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Κατι διαβασα στο ιντερνετ σχετικα με αλλεργιες και ασθμα
    Εγω ειχα ασθμα μικρος και γενικα ειμαι αλλεργικος, εχω κανει θεραπεια
    Θα ρωτησω τη γιατρο μου
    Ευχαριστω πολυ fleur που ενδιαφερθηκες να απαντησεις και εγω προσπαθω με τα λιγα που ξερω να ειμαι χρησιμος σε ανθρωπους ομοιοπαθεις

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Eγώ στη φάση του ψυχωσικού επεισοδίου είχα χάλια μνήμη.Πχ πήγα να συμπληρώσω την δήλωση μαθημάτων στη σχολή μου και δεν θυμόμουν τι μαθήματα έπρεπε να πάρω.Το μυαλό δεν λειτουργούσε καθόλου.Ήμουν κ πόσες μέρες άυπνος.

    Τώρα τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα κ πιστεύω πως έχω φυσιολογική μνήμη.Πχ αν χρωστάω λεφτά σε κάποιον τα θυμάμαι και ας περάσει καιρός.Ο καλός ύπνος συμβάλει στο να έχει κάποιος καλή μνήμη.Αν δεν έχεις πρόβλημα με τη συγκέντρωση ξεκίνα διάβαζε και λογοτεχνικά βιβλία ή εφημερίδα,αλλά κ πρόβλημα να έχεις πρέπει να το προσπαθήσεις.
    Επίσης παίζω παιχνίδια στο Lumosity την δωρεάν έκδοση και στο http://www.cambridgebrainsciences.com/ που κάνεις έναν λογαριασμό και παίζεις δωρεάν όσο θες.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν ξενυχτας μετα δε θυμασαι τιποτα τωρα δε ξερω πως σχετιζεται αυτο αλλα το εχω προσεξει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    Κατι διαβασα στο ιντερνετ σχετικα με αλλεργιες και ασθμα
    Εγω ειχα ασθμα μικρος και γενικα ειμαι αλλεργικος, εχω κανει θεραπεια
    Θα ρωτησω τη γιατρο μου
    Ευχαριστω πολυ fleur που ενδιαφερθηκες να απαντησεις και εγω προσπαθω με τα λιγα που ξερω να ειμαι χρησιμος σε ανθρωπους ομοιοπαθεις
    Ρώτα τη γιατρό και αν δεν εχεις αλλεργια παρτό. εμενα παντως με βοηθησε σε θεματα συγκεντρωσης...τι ευχαριστεις μωρε...ασε ολοι στα ιδια ειμαστε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ειχα παρα πολυ καλη μνημη... μεχρι που συναντησα το αλοπεριντιν... μετα μνημη γιοκ

  10. #10
    ΟΤΑΝ ερχεται το αλλοπεριντιν οι ανθρωπινες λειτουργιες φευγουν...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    το αλλοπερντιν εφοσον σου δωσουν μαζι ακινετον μια χαρα φαρμακο ειναι

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    παιδια εγω δεν τα εχω παρει τα φαρμακα που λετε. αλλα ξερω σιγουρα οτι το αγχος μου κανει εκπτωση μνήμης

  13. #13
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ΟΤΑΝ ερχεται το αλλοπεριντιν οι ανθρωπινες λειτουργιες φευγουν...
    Δεν ξερω για εσενα αλλα εμενα με εχει βοηθησει παρα πολυ το aloperidin.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @μπουλετ τι δοση παιρεις? εμενα κυριολεκτικα με γ****ε το επαιρνα και με αλλα αντιψυχωσικα μαζι και ημουν ενα ορθιο ψοφημι

  15. #15
    καλα ειναι τα ψυχοφαρμακα(για μας...) αλλα το καλυτερο ειναι συνδιασμος αυτων κ το να μην αφηνουμε το μυαλο μας να αδρανοποιει.κ δεν εννοω με αυτο να σκεφτομαστε συνεχως τα ιδια και τα ιδια γτ αυτα μαλλον δεν καταληγουν πουθενα(που λεει ο λογος).εννοω να παιζουμε ταβλι,σκακι,παιχνιδια μνημης απο το νετ,ντοκυμαντερ,διαβασμα βιβλιων,διαβασμα μικυ μαους ξερω γω,συζητησεις με νοημα,χαρτια στην αναγκη,κτλ οτιδηποτε που θα μας κραταει τον εγκεφαλο σε φορμα!!!!!!!!!!!!!!!!!... τλκ εγω πιστεψα οτι αυτο ειναι το καλυτερο φαρμακο για μας κ ελπιζω οτι ο συνδιασμος μοντερνων αντιψυχωσικων και αυτο καθιστα δυνατη την επαναφορα στον πραγματικο εαυτο μας!!!!!
    ΠΙΣΤΕΥΩ οτι μπορουμε να κανουμε το μειονεκτημα μας να το μετατρεψουμε σε πλεονεκτημα τλκ...!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΧΑΝΩ ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ!
    By ioanna ioanna in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-2012, 16:57
  2. ΔΙΑΒΑΣΜΑ + μνημη
    By ME&I in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 22-09-2011, 15:48
  3. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 08:17
  4. Για να γραψεις μουσικη θες δυνατη μνημη...
    By WeakbutPowerfull in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-12-2010, 04:24
  5. ΕΥΦΙΑ=ΜΝΗΜΗ
    By seleios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 16-12-2010, 01:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •