Και πάλι υποτροπή, αλλά και πάλι νέο ξεκίνημα... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Δυο λέξεις κλειδιά είπε η μαρουλιώ: ΘΑΡΡΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ. Το πρώτο το χω, το δεύτερο το προσπαθώ...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Καλημέρα! Σήμερα δεν ειμαι και πολύ καλά...γενικα εχω μια περίεργη εμμονη ιδέα και τώρα έχω αρχίσει και ανησυχώ άσχημα....στην αρχή λόγω άγχους μάλλον είχα ευαισθησία στους ήχους...και μου έγινε εμμονη ιδέα μην κουφαθω ή μήπως δεν αντέξω να ακούω...βουλωνουν τα αυτιά μου και πονάνε πολλές φορές και εχω αγχωθεί τρελα....θελω να πάω σε ωρλα....αλλα φοβάμαι ρε γαμωτο....ως ποτε θα συνεχίζεται αυτο πια....λιγο καιρό πριν παλευα με τις κεφαλαλγίες όπου πήγαινε να σπάσει το κεφάλι μου οποτε τους έδινα σημασία....παλια μήπως σταματήσει η καρδιά ή η αναπνοή....τωρα η ακοή.....ελεος πια!!! Ποτε θα βαρεθώ να φοβάμαι!!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    σε καταλαβαινω. και εγω με αλλο σύμπτωμα καθε μερα. εκτος αν μου κολλησει καποια ασθενεια οποτε εχω το συμπτωμα της για καποιες μερες. μην τρεχεις ακομα σε ωρλ ανωφελο ειναι. ξερω και ποσο κουραστικό επίσης...κανε λιγο υπομονή. εγω πριν λιγες μερες που αρχισα το λαντοζ ακουγα απο το ενα αυτί μου ενα βομβο για καποιες στιγμες...μετα το ξεχασα γιατι επαθα κατι αλλο..σε καταλαβαινω οσο δεν μπορεις να φανταστείς.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Γεια σου Δάφνη. Παίρνω εσκιταλοπράμη και ρισπεριδόνη. Προσπαθώ με πολύ κόπο να σταματήσω τους ψυχαναγκασμούς, αλλά μου είναι αρκετά δύσκολο. Σήμερα είμαι στην 49η μέρα από την αρχή της αγωγής. Φοβάμαι τα φάρμακα γενικά, πως θα μπορούσαν να μου κάνουν κάπου κακό. Βέβαια, με ψυχοθεραπεία το έχω κάπως ξεπεράσει. Σκέφτομαι πως και να μου έκοβαν χρόνια (λέμε τώρα) είναι προτιμότερο να ζήσεις 70 καλά χρόνια, παρά 75 κακά χρόνια.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    marouliw. Μήπως είσαι κρυωμένη και άδικα παιδεύεσαι; Κυκλοφορεί κάτι αυτήν την περίοδο που σου κάνει και πόνους στα αυτιά. Εγώ μόλις που αναρρώνω τωρα από αυτό.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  6. #21
    Γάτε μου τα φάρμακα χαρίζουν ζωή. Δεν έχω δει κανένα φάρμακο να σκοτώνει, ίσα ίσα... Αυτό που μας σκοτώνει είναι παλιοαρρώστια μας. Κάνε υπομονή, είναι νωρίς ακόμα με τα φάρμακα. Μόλις ανεβούν τα επίπεδα στο αίμα σου, θα δεις τι καλά που θα σαι. 20 χρόνια το χω και ξέρω...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Σε ευχαριστώ που μου δίνεις κουράγιο... είμαι σε πολύ άσχημη κατάσταση. Το έχω από 8 χρονών και είμαι 28. 15 χρόνια το πάλευα μόνος, δίχως να το έχω πει σε κανέναν και πριν 5 χρόνια άρχισα ψυχοθεραπεία. Υποτροπίασα ομως και ξεκινώντας την αγωγή, εφτασα να πιστεύω πως δεν θα δω αποτελέσματα.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  8. #23
    Θα δεις αποτέλεσμα και εδώ θα μαστε για να μου το πεις... Θα πηγαίνεις στον καθρέφτη και θα δίνεις δύναμη και αγάπη στον εαυτό σου... Γιατί όσο αξίζεις εσύ, κανένας άλλος δεν αξίζει... Και να χεις πάντα κατά νου το τραγούδι της Γαλάνη: ΖΩΉ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΖΩ, ΤΟΛΜΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΖΩ...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Δάφνη μου. Να είσαι πάντα καλά.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  10. #25
    Καλό και ήσυχο βράδυ σε όλους...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Μπα δεν είναι ίωση.....μαλ@@ία του μυαλού ειναι....φοβαμαι μην επηρεαστούν τα αυτιά μου και βουλώνουν με τη φασαρία και τους αποτομους θορύβους.....αλλα φοβάμαι να πάω και στον ωρλ γτ θα μου πει πρόσεχε αυτιά ειναι δεν παίζουμε μαυτά αλλα εγώ απο το άγχος μου και μόνο θα το προκαλώ η ίδια πάλι....η λύση όπως σε ολα ειναι να μην δίνω σημασία, το ξερω, όμως μπορω?! Δύσκολο!!!

  12. #27
    Καλή μας μέρα... Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Προσπαθώ και γω να ισορροπήσω, αύξησα λίγο το cipralex και θα περιμένω...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    καλημερα Δαφνη, εγω χθες εκανα την πρωτη στον ψυχιατρο. θα δειξει. προς το παρον λιγο πιο ηρεμη. τριτη εβδομαδα ladose

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Πόσο cipralex παίρνεις Δάφνη; Εμένα μου έχει δώσει το Escitalopram (γενόσημο) και παίρνω 10mg/μέρα.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Γατε πολυ λίγο νομίζω παίρνεις.....στις ιδεοληψίες για να σε πιάσει το αντικαταθλιπτικο νομίζω θέλει απο 40 mg και πάνω......
    Μπορεί να κάνω και λαθος όμως...ρωτα τη γιατρο

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! ΠΑΛΙ!!! ΥΠΟΤΡΟΠΗ!
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 13-11-2014, 13:32
  2. δυστυχως και παλι υποτροπη..
    By στελιος66 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 11-04-2014, 11:50
  3. ΕΚOΨΑ ΤΑ ΚΩΛΟΧΑΠΙΑ Κ ΠΑΛΙ ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΓΑΜΩΤΟ SOS
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 25-06-2011, 18:05
  4. υποτροπη! οχι παλι ρε γαμωτο:(
    By selas-selas in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2010, 23:36
  5. Υποτροπή πάλι...
    By dimi79 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 27-06-2010, 23:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •