αγαπες γενικα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχαχα και εσυ εφτειαξες ωραια υπογραφη ...θα απαντησω κ εγω με υφος της υπογραφης στον leg ...leg be....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ιφ γιου νοου γουατ αι μιν
    ου λα λα...
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχαχαχα αμ πως...μονο εσυ με τις ταρατσες θα μας ουλαλας??

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχαχα αμ πως...μονο εσυ με τις ταρατσες θα μας ουλαλας??
    αααααχχ και να ταν μονο οι ταρατσες :p
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  5. #20
    favvel
    Guest
    legalize έχεις κάνει κάτι ρομαντικό με ταράτσα?ή πάνω σε ταράτσα?αν κατάλαβα καλά εε?
    ή με την ταράτσα φόντο?
    και τι άλλο ρομαντικό έχεις κάνει πέρα από το σχετικό με την ταράτσα?
    να παίρνω ιδέες κι εγώ σε περίπτωση ανάγκης που μου τύχει κάτι και θέλω να κάνω κάτι ρομαντικό δλδ..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    γιατι στιριζεστε σε ανθρωπους που βλεπετε να μην λειτουργει το ολο το θεμα και το ονομαζετε και σχεση και μετα λετε οτι τον/την αγαπουσα,αμα σας χωριζε ο αλλος ή η αλλη πρωτα,τα ιδια θα ελεγε ο αλλος και το αντιστροφο.φοβαστε να πειτε δεν περναω καλα πια,δεν υπαρχει κατι πια ενδιαφερον μεταξυ μας,"αντιο"...ή μηπως δεν αγαπατε αρκετα τον εαυτο σας και ψαχνετε μια επιβεβεωση απο αλλους?υπαρχει μια ερωτηση που λεει αμα ησασταν σε μια βαρκα και μπορουσατε να σωσετε μονο εναν ανθρωπο,και οι επιλογες ηταν δυο,εναν ανθρωπο που αγαπας και εναν ανθρωπο που σε αγαπαει,ποιον θα εσωζες?εννοειτε καποιον που με αγαπαει.γενικα ποσο αδυναμο κοσμο εχω δει που εχει σχεση μονο και μονο για να νιωθει οτι αξιζει,γιατι δεν θα μπορουσε να παρει αποφασεις μονος/η,γιατι δεν ξερει πως αλλιως να γεμισει την μερα,δεν εχει σιγκεκριμενα ενδιαφεροντα...και τους διχνω με το δαχτυλο και γελαω.γενικα δεν καταλαβαινω τι σκεφτεστε με αυτα που λετε,αληθεια απορω μερικες φορες με τον κοσμο αμα τα λεει στα σοβαρα
    To να κάνεις σχέση μόνο για να έχεις σχέση και να μη είσαι μόνος το κάνουν συνήθως πολύ ανασφαλείς ή ναρκισσιστικά άτομα ... στην ουσία όμως μια τέτοια σχέση δεν σε κάνει να ολοκληρώνεσαι σαν άτομο ... και δεν υπάρχει μέλλον ..

    Το να βρεθείς σε μια αδύναμη στιγμή η επιστήμη λέει πως σε κάτι τέτοιες στιγμές ερωτεύεσαι και ο άλλος να μην μπορεί να δει καν πως νοιώθεις ενώ εσύ έχεις φάει ωστόσο το κόλλημα είναι πάλι άλλο καπέλο ...

    Εν ολίγοις είναι πολύ δύσκολο τελικά ο καθένας από μας να βρει το άλλο του μισό .. αλλά όταν το βρει όπως και και όσο κρατήσει ... μπορεί για μια ζωή ... μπορεί κανείς δεν ξέρει ..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  7. #22
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    βρε favvel μου επιτρέπεις να διορθωσω την υπογραφη σου,μου φαινεται θες να πεις " la vita e bella"(ετσι πάντως γραφεται στα Ιταλικα),σορρυ ειμαι λιγο grammar nazi

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Μμμ, κάτι ρομαντικό που μου έχουν κάνει...θα πω αυτά που με άγγιξαν πιο πολύ αν και το πρώτο ήταν ένα απλό κόκκινο τριαντάφυλλο όμως σε άσχετη στιγμή, ήταν απρόσμενο και χάρηκα που ένιωσε την ανάγκη να μου το προσφέρει γιατί είμαι λέει πολύ γλυκιά...και το δεύτερο όταν ενώ ήταν φαντάρος κι είχε έξοδο όχι όμως διανυκτέρευση μου πρότεινε να φύγει από εκεί που υπηρετούσε και να περάσει τη νύχτα στην πόλη μου και μάλιστα στο αμάξι έξω από το σπίτι μου (μιας και μένω με γονείς) επειδή προς το τέλος της συνάντησης μας μου είπε κάτι που με έκανε να κλάψω... <3

    Εγώ έχω κάνει τα συνηθισμένα ρομαντικά νομίζω να γράφω καρτούλες, γράμματα και ν' αγοράζω δωράκια επίσης σε άσχετες στιγμές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #24
    favvel
    Guest
    Quote Originally Posted by iliotropio View Post
    βρε favvel μου επιτρέπεις να διορθωσω την υπογραφη σου,μου φαινεται θες να πεις " la vita e bella"(ετσι πάντως γραφεται στα Ιταλικα),σορρυ ειμαι λιγο grammar nazi
    χαχααα οκ!!ναι σύ ξέρεις καλύτερα..το viva est μου'χει μείνει απ'τα λατινικά μάλλον που κάναμε σχολείο..
    ιταλικά δεν ξέρω αλλά τώρα που το λες,το έχω ακούσει κι εγώ έτσι όπως το έγραψες αλλά δεν το θυμόμουν!
    πάω να τη δορθώσω!
    (ευχαριστώ για την επισήμανση)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    γιατι στιριζεστε σε ανθρωπους που βλεπετε να μην λειτουργει το ολο το θεμα και το ονομαζετε και σχεση και μετα λετε οτι τον/την αγαπουσα,αμα σας χωριζε ο αλλος ή η αλλη πρωτα,τα ιδια θα ελεγε ο αλλος και το αντιστροφο.φοβαστε να πειτε δεν περναω καλα πια,δεν υπαρχει κατι πια ενδιαφερον μεταξυ μας,"αντιο"...ή μηπως δεν αγαπατε αρκετα τον εαυτο σας και ψαχνετε μια επιβεβεωση απο αλλους?υπαρχει μια ερωτηση που λεει αμα ησασταν σε μια βαρκα και μπορουσατε να σωσετε μονο εναν ανθρωπο,και οι επιλογες ηταν δυο,εναν ανθρωπο που αγαπας και εναν ανθρωπο που σε αγαπαει,ποιον θα εσωζες?εννοειτε καποιον που με αγαπαει.γενικα ποσο αδυναμο κοσμο εχω δει που εχει σχεση μονο και μονο για να νιωθει οτι αξιζει,γιατι δεν θα μπορουσε να παρει αποφασεις μονος/η,γιατι δεν ξερει πως αλλιως να γεμισει την μερα,δεν εχει σιγκεκριμενα ενδιαφεροντα...και τους διχνω με το δαχτυλο και γελαω.γενικα δεν καταλαβαινω τι σκεφτεστε με αυτα που λετε,αληθεια απορω μερικες φορες με τον κοσμο αμα τα λεει στα σοβαρα
    καλε σε ποιους μιλας? σε μας?
    (you talkin to me?)

    παντα μου προκαλουν απορια τετοιου ειδους γενικευσεις και ισοπεδωτικες κρισεις.
    ποιοι τα κανουμε ολα αυτα????
    εγω οχι, παντως.

    αν εννοεις οσοι τα κανουν, αν τα κανουν, αν τυχει, αν τους ξερουμε, αν αν αν αν,
    εχω να πω, αν δεν βρεξει, θα χιονισει, κι αν η γιαγια μου ειχε καρουλια...
    υπαρχουν εκατομυρια συμπεριφορες αντικρουομενες και ολων των ειδων, για ολα τα γουστα.
    δεν βλεπω το νοημα να τις αποδιδουμε σε ολους και να μιλαμε υποθετικα.

    τωρα, αν τα λες στην πεθερα να τα ακουει η νυφη, η αν εχεις στο μυαλο σου κατι πολυ συγκεκριμενο που δεν θελεις να συζητησεις και το γενικευεις για ολη την υφηλιο, ειναι αλλο θεμα, αλλα ειναι πολυ βαρετο να συζηταει κανεις με τετοιες γενικευσεις, ελεος.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    remedy χαχαχαααααααααα χαχα
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Γενικά.
    By | Γιώργος | in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 5
    Last Post: 04-12-2014, 12:55
  2. γενικα
    By deleted_member27-11-2015 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 12-10-2014, 23:01
  3. Ζήλια, γενικά.
    By Gothly in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 02-10-2011, 22:26
  4. Η αγαπες χανονται ? (σβηνουν σαν τα αστερια)
    By Black in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 22-01-2007, 18:37
  5. Οι αγάπες χάνονται..
    By a_friend in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 04-10-2006, 19:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •