Στοιχειωματα και λοιπες αηδιες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 95
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    169

    Στοιχειωματα και λοιπες αηδιες

    Πηγα χθες με την παρεα μου στο σανατοριο 2μιση το βραδυ κι κατσαμε μεχρι τις 5μιση.Το εξερευνησαμε ολο κι καταληξαμε στην ταρατσα να κοιταμε την εκλειψη.Το μονο που μας ψιλοτρομαξε ηταν κατι ηχοι ελαφιων στην αρχη,που δεν ξεραμε τι ηταν κι αλλη μια παρεα που ψιλοφοβηθηκαμε μηπως ειναι τιποτα περιεργοι.Απο την ολη εμπειρια δεν υπηρξε τιποτα το υπερφυσιιιικο.Ουτε οπτασιες,ουτε κραυγες,ουτε συρσιματα,ουτε σκιες,ουτε ψιθυροι,ουτε καν κρυα ρευματα.Σημερα μπηκα σε διαφορα φορουμ υπερφυσικου,να διαβασω τις υπερφυσικες τους αηδιες και επεσα κατω απο τα γελια.Ειναι δυνατον ρε παιδια <<φυσιολογικοι>> ανθρωποι,που πιστευουν σε αυτα,να θεωρουνται πιο λογικοι και σοβαροι απο εμας με τις ψυχικες παθησεις?Σιγα σιγα αρχιζω και πιστευω πως αυτοι που χρειαζονται περισσοτερο απο καθε αλλον ψυχιατρο,ειναι αυτοι οι αρρωστοι που κρυβονται πισω απο μια μασκα σοβαροφανειας κι δεν ζητησαν ποτε βοηθεια.Αυτο που μας διαχωριζει απο αυτους ειναι οτι εμεις καταλαβινουμε οτι κατι δεν παει καλα κι ζηταμε βοηθεια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by aggelos11 View Post
    Πηγα χθες με την παρεα μου στο σανατοριο 2μιση το βραδυ κι κατσαμε μεχρι τις 5μιση.Το εξερευνησαμε ολο κι καταληξαμε στην ταρατσα να κοιταμε την εκλειψη.Το μονο που μας ψιλοτρομαξε ηταν κατι ηχοι ελαφιων στην αρχη,που δεν ξεραμε τι ηταν κι αλλη μια παρεα που ψιλοφοβηθηκαμε μηπως ειναι τιποτα περιεργοι.Απο την ολη εμπειρια δεν υπηρξε τιποτα το υπερφυσιιιικο.Ουτε οπτασιες,ουτε κραυγες,ουτε συρσιματα,ουτε σκιες,ουτε ψιθυροι,ουτε καν κρυα ρευματα.Σημερα μπηκα σε διαφορα φορουμ υπερφυσικου,να διαβασω τις υπερφυσικες τους αηδιες και επεσα κατω απο τα γελια.Ειναι δυνατον ρε παιδια <<φυσιολογικοι>> ανθρωποι,που πιστευουν σε αυτα,να θεωρουνται πιο λογικοι και σοβαροι απο εμας με τις ψυχικες παθησεις?Σιγα σιγα αρχιζω και πιστευω πως αυτοι που χρειαζονται περισσοτερο απο καθε αλλον ψυχιατρο,ειναι αυτοι οι αρρωστοι που κρυβονται πισω απο μια μασκα σοβαροφανειας κι δεν ζητησαν ποτε βοηθεια.Αυτο που μας διαχωριζει απο αυτους ειναι οτι εμεις καταλαβινουμε οτι κατι δεν παει καλα κι ζηταμε βοηθεια...
    μηπως εννοεις "πλανηταριο"? το σανατοριο ειναι ψυχιατρειο...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    169
    νοπ,στο σανατοριο στην παρνηθα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by aggelos11 View Post
    νοπ,στο σανατοριο στην παρνηθα
    Α, κρίμα που δεν μένω Αθήνα να του κάνω μια επίσκεψη...είχα δει ένα πολύ ωραίο θρίλερ με τέτοιο θέμα αλλά δεν θυμάμαι τον τίτλο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Α, κρίμα που δεν μένω Αθήνα να του κάνω μια επίσκεψη...είχα δει ένα πολύ ωραίο θρίλερ με τέτοιο θέμα αλλά δεν θυμάμαι τον τίτλο...
    πλακα μας κανεις κυκνα? εσυ φοβασαι και την σκια σου, τα σκηνικα για θριλερ λυμπιστηκες?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    τι ωραια φαση!!! μπραβο αγγελε και μπραβο και στην παρεα σου!! τωρα για τα φαντασματα δεν ξερω... αν όντως υπάρχουν 9 διαστασεις, και το ανθρωπινο ματι αντιλαμβανεται τις 3...ολα παιζουν !!.. ολα και τιποτα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πλακα μας κανεις κυκνα? εσυ φοβασαι και την σκια σου, τα σκηνικα για θριλερ λυμπιστηκες?

    Αυτο το χιουμορ , ρεμ , μακαρι να το βλεπω συχνοτερα , πολυ καλο , γελασα !!!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by aggelos11 View Post
    .Σημερα μπηκα σε διαφορα φορουμ υπερφυσικου,να διαβασω τις υπερφυσικες τους αηδιες και επεσα κατω απο τα γελια.Ειναι δυνατον ρε παιδια <<φυσιολογικοι>> ανθρωποι,που πιστευουν σε αυτα,να θεωρουνται πιο λογικοι και σοβαροι απο εμας με τις ψυχικες παθησεις?α...

    Εγω πιστευω στο μεταφυσικο ,, φιλε συνονοματε , και δεν ειμαι διαταραγμενος !!!! εχω διαβασει πολλα για στοιχειωμενα σπιτια , εχω δει ντοκυμαντερ , το σπιτι του κολλητου μου σενα χωριο ειναι στοιχειωμενο , απο τον φονο μιας γυναικας απο τον αντρα της , προ 80 ετων , που και που εχουν δει/ακουσει ολοι σε αυτο το σπιτι ' κατι ' . Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν , αλλοι πιστευουν στο μεταφυσικο , αλλοι οχι .

  9. #9
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως εννοεις "πλανηταριο"? το σανατοριο ειναι ψυχιατρειο...
    Το σανατοριο στην Παρνηθα ηταν για ανθρωπους που επασχαν απο φυματιωση.Δεν ηταν ψυχιατρειο.

  10. #10
    Η Πίστη στο άυλο της ψυχής χρονολογείται ιστορικά από τότε που δεν είχε ανακαλυφθεί φυσικά το κύτταρο και η ανθρώπινη εξέλιξη. Επαναλαμβάνονται σε πολλούς λαούς τελετουργίες και ευχαριστίες.
    Οι αναλύσεις πάμπολλες Φίλτατε. Είχα διαβάσει κάποτε την εξής παρομοίωση «Εάν κάποιος σας χτυπούσε την πόρτα, ανοίγατε και δεν βλέπατε κάποιον, πως θα αντιδρούσατε ?»
    Τα πιτσιρίκια που παίζουν από άγνοια με επικλήσεις και λοιπές καρικατούρες βιβλίων που κυκλοφορούν στο εμπόριο είναι σαν να βάζουν φωτιά στο σπίτι τους.
    Είτε πρόκειται για αυθυποβολή είτε για πραγματικότητα, η καλύτερη στάση είναι να μην ενοχλείς εκεί που δε σε παίρνει.
    Όσον αφορά την ψυχική νόσο… εδώ διοικούσαν Πολιτισμούς και ανθρώπους ---Άνθρωπο –Τέρατα σφάζοντας και λεηλατώντας…
    Το αν κάποιος πιστεύει σε Φαντάσματα είναι το κυριότερο ?
    ----
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Το σανατοριο στην Παρνηθα ηταν για ανθρωπους που επασχαν απο φυματιωση.Δεν ηταν ψυχιατρειο.
    στην παρνηθα δεν ξερω τι ειναι, η διευκρινηση εγινε αργοτερα, οπως ειδες.
    σανατοριο γενικα μπορει να ειναι και το ψυχιατρειο κι ενα θεραπευτηριο γενικοτερα, πχ για φυματιωση που λες, κλπ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πλακα μας κανεις κυκνα? εσυ φοβασαι και την σκια σου, τα σκηνικα για θριλερ λυμπιστηκες?
    Έχω πάθει μια μετάλλαξη τις τελευταίες μέρες και δεν είμαι και πολύ ο εαυτός μου...μερικές φορές μου έρχονται κάτι τρελές ιδέες...φάση είναι, θα περάσει...
    Αλλά με τίποτα δεν θα πήγαινα μόνη μου φυσικά!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Το σανατοριο στην Παρνηθα ηταν για ανθρωπους που επασχαν απο φυματιωση.Δεν ηταν ψυχιατρειο.
    χαχαχα...οχιιιιιι!! τι αποτομη προσγειωση ήταν αυτη!!! χαχαχα;ρ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλα , δεν εχετε νιωσε ποτε ενα κρυο χερι να σας ακουμπαει στον ωμο ? εγω , δοξα τω Θεο , οχι !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    169
    Εγω ξερω πως αμα δω φαντασμα,το πρωτο που θα υποθεσω αυτοματα ειναι πως αρχιζω κι εχω παραισθησεις.Για μενα ο ανθρωπος ειναι απλα οργσνικη υλη κι ως εκ τουτου ουτε ψυχες,ουτε θεοι,ουτε αλλη ζωη υπαρχει....για μενα παντα

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κοινωνιοφοβια μου κ λοιπες φοβιες
    By μυσπ in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 14
    Last Post: 22-04-2013, 22:43
  2. Replies: 26
    Last Post: 04-06-2012, 18:44
  3. Πρέπει, κανόνες καλής συμπεριφοράς και λοιπές μαλακίες.
    By betelgeuse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 27-05-2012, 20:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •