βαριεμαι....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352

    βαριεμαι....

    Κανεις για παρεα? Ειμαι αρρωστη και δεν εχω τπτ να κανω......ΒΑΡΙΕΜΑΙΙΙΙΙΙΙ
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Γεια σου!!! Για πες λίγα λόγια για σένα....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Ειμαι 17 μου αρεσει η ιππασια ....ειμαι γενικα κλειστος χαρακτηρας δεν εχω φιλους αυτα....αν θες ρωταμε συγκεκριμενα να σου απαντω γτ ετσκ στο ξεκαρφωτο δεν μου βγαινει
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Ε τόση ώρα μετα ελπίζω να ξεβαρεθηκες....και πάσχει απο κάποια διαταραχή? Η σε έχει φάει η μελαγχολία?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Η μελανχολια η πιο σωστα η βαρεμαρα .....γενικοτερα εγω συνηθησει να ειμκ μονη απο παντα δεν εχω συνηθησει ομως να μην εχω να κνω τπτ
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Ξέρει ποσα πράγματα μπορεί να κάνει ο άνθρωπος?! Μπορω τωρα πρόχειρα να σου προτείνω άπειρα!
    Να βρεις καμια δραστηριότητα να κανεις, να γραφτείς σε κανένα σύλλογο κλπ με κόσμο, μην μένεις μόνη είσαι μικρή και πρέπει να ζήσεις οτι προλαβαίνεις.....γτ μετα ακολουθούν τα ζόρια :p

  7. #7
    Γραφεις εισαι κλειστος χαρακτηρας ομως ζεις "στον κοσμο που βοηθας τους αλλους" οι αλλοι ειναι η οικογενεια σου ?

    Του χρονου πανελληνιες? καποια προτιμηση για σπουδες ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    και μενα δε μ αρεσει αυτο το να βοηθασ αλλουσ για ανελυσε το αυτο γτ ειναι κριμα να ταλαιπωρησε εισαι μικρη ακομα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Θελω να δωσω για πυροσβεστικη βοηθαω τπυς αλλους μεσω του προσκοπισμου - εθελοντισμου γενικα μου αρεσει να δινω βοηθεια οπου μπορω βεβαια και οχι οι αλλοι δεν ειναι η οικογενεια μου αλλα αγνωστοι ανθρωποι που ισως δεν θα ξαναδω ποτε
    Μαρουλιο ναι πες μου εκτιμω την βοηθεια σου
    Ελις εσενα γτ δεν σου αρεσει αυτο? Κι εσυ βοηθας τους αλλους εδω στο φορουμ αλλωστε εισαι πιο παλιος απο μενα και το γνωριζεις καλυτερα
    Οταν βοηθας τους αλλους δεν ταλαιπωρισε ( αν βεβαια σου αρεσει αυτο που κανεις) γενικα εγινα 18 πριν λιγες μερες και σε αυτα τα 17 χρονια και λιγες μερες εχω καταλαβει πως υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι αξιζουν βοηθεια ,ανθρωποι που σε θελουν μονο οταν σε χρειάζονται απο συμφερον και τελος ανθρωποι που δεν βγαζουν μιλια κι πρεπει εσυ να κανεις την πρωτη κινηση γιατι σε εχουν και αυτοι αναγκη
    Επισεις νομιζω πως οποιος καταλαβαινει τα ζωα καταλαβαινει και τους ανθρωπους που εχουν αυτη την αναγκη μιας και στην αναγκη σχεδον ολοι λειτουργουν ειτε απο εστικτο ειτε απο συμφερον
    ** φετος Πανελλήνιες
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  10. #10
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Γραφεις εισαι κλειστος χαρακτηρας ομως ζεις "στον κοσμο που βοηθας τους αλλους" οι αλλοι ειναι η οικογενεια σου ?
    Δεν γράφει αυτό... γράφει "στον κόσμο της βοήθειας προς τους άλλους." (πνεύμα αντίρρησης ε?)... αλλά είναι ενδιαφέρουσα η ερμηνεία σου.

    Το ότι δεν έχεις φίλους αρνταμπεν ίσως οφείλεται σε κάτι άλλο, γιατί συνήθως οι "κλειστοί" χαρακτήρες δυσκολεύονται να ενταχθούν σε ομάδες όπως των προσκόπων (αλλά μάλλον μιλάω για τους πολύ "κλειστούς" χαρακτήρες), και δεν είσαι μόνη σου.. για καποιο λόγο αισθάνεσαι μόνη σου και αν είναι μόνιμο αυτό και δεν σε έχει πιάσει τώρα γκρίνια που είσαι άρρωστη, το πιθανότετο είναι και να μείνεις μόνη σου στο τέλος.
    Και θα συνεχίσω ως "πνεύμα αντίρρησης" γιατί νομίζω πως είναι και ο μόνος τρόπος να γίνει διάλογος... Το ότι όποιος καταλαβαίνει τα ζώα καταλαβαίνει και τους ανθρώπους δεν στέκει καθόλου προφανώς, βέβαια οι περισσότεροι άνθρωποι μπορεί να νομιζουν πως καταλαβαίνουν τα ζώα επειδή τα εξανθρπωπίζουν για να καλύψουν δικά τους κενά και έτσι μπερδεύονται τελείως, μπερδεύουν και τα ζώα.. Πιο πιθανό είναι να στέκει το αντίθετο.. "όποιος καταλαβαίνει τους ανθρώπους μπορεί να καταλάβει και τα ζώα" μιας και είναι απλούστερα στα πάντα.
    Τα ζώα δεν λειτουργούν από συμφέρον και τους ανθρώπους η λογική μας έχει απομακρύνει από το ένστικτο. Στην τελευταία σου πρόταση "αυτή η ανάγκη" ποια ανάγκη είναι δεν κατάλαβα.
    Να πηδιέστε σαν τους σκύλους ξέρετε, να αγαπάτε σαν αυτούς ούτε λόγος.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    θα σου πω επακριβωσ γτ ειναι ευκολο αοπ τον καναπε του σπιτιου μου να πω
    πεντε μαλακιεσ για πραγματα που εχω περασει και πωσ τα ξεπερασα
    και να βαζω και λιγη μουσικουλα και γενικα να φτιαξω μια εικονα
    στην πραγματικη μου ζωη ομωσ δεν το κανω αυτο αντιμετωπιζω θεωρω εγω
    κοινωνικο προβλημα και δε μιλαω σε κανενα και ζω δυσκολη κοινωνικα ζωη
    κατα τα αλλα τα βαρεθηκα ολα και τισ δουλειεσ και ολα και δεν εχω ορεξη για τιποτα
    ουτε περιμενω αοπ κανενα τιποτα απλα θελω να μ αφηνετε να λεω τισ μαλακιεσ μου
    εθελοντησ ημουνα για καποιο καιρο και θελω να μου πεισ την εμπειρια σου και τι εκανεσ θελω να μαθω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Θελω να δωσω για πυροσβεστικη βοηθαω τπυς αλλους μεσω του προσκοπισμου - εθελοντισμου γενικα μου αρεσει να δινω βοηθεια οπου μπορω βεβαια και οχι οι αλλοι δεν ειναι η οικογενεια μου αλλα αγνωστοι ανθρωποι που ισως δεν θα ξαναδω ποτε
    Μαρουλιο ναι πες μου εκτιμω την βοηθεια σου
    Ελις εσενα γτ δεν σου αρεσει αυτο? Κι εσυ βοηθας τους αλλους εδω στο φορουμ αλλωστε εισαι πιο παλιος απο μενα και το γνωριζεις καλυτερα
    Οταν βοηθας τους αλλους δεν ταλαιπωρισε ( αν βεβαια σου αρεσει αυτο που κανεις) γενικα εγινα 18 πριν λιγες μερες και σε αυτα τα 17 χρονια και λιγες μερες εχω καταλαβει πως υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι αξιζουν βοηθεια ,ανθρωποι που σε θελουν μονο οταν σε χρειάζονται απο συμφερον και τελος ανθρωποι που δεν βγαζουν μιλια κι πρεπει εσυ να κανεις την πρωτη κινηση γιατι σε εχουν και αυτοι αναγκη
    Επισεις νομιζω πως οποιος καταλαβαινει τα ζωα καταλαβαινει και τους ανθρωπους που εχουν αυτη την αναγκη μιας και στην αναγκη σχεδον ολοι λειτουργουν ειτε απο εστικτο ειτε απο συμφερον
    ** φετος Πανελλήνιες
    πολυ καλα τα λεσ αλλα γτ εισαι εδω ενω εισαι τοσο μικρη δεν εχω καταλαβει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by καθρεπτης View Post
    Δεν γράφει αυτό... γράφει "στον κόσμο της βοήθειας προς τους άλλους." (πνεύμα αντίρρησης ε?)... αλλά είναι ενδιαφέρουσα η ερμηνεία σου.

    Το ότι δεν έχεις φίλους αρνταμπεν ίσως οφείλεται σε κάτι άλλο, γιατί συνήθως οι "κλειστοί" χαρακτήρες δυσκολεύονται να ενταχθούν σε ομάδες όπως των προσκόπων (αλλά μάλλον μιλάω για τους πολύ "κλειστούς" χαρακτήρες), και δεν είσαι μόνη σου.. για καποιο λόγο αισθάνεσαι μόνη σου και αν είναι μόνιμο αυτό και δεν σε έχει πιάσει τώρα γκρίνια που είσαι άρρωστη, το πιθανότετο είναι και να μείνεις μόνη σου στο τέλος.
    Και θα συνεχίσω ως "πνεύμα αντίρρησης" γιατί νομίζω πως είναι και ο μόνος τρόπος να γίνει διάλογος... Το ότι όποιος καταλαβαίνει τα ζώα καταλαβαίνει και τους ανθρώπους δεν στέκει καθόλου προφανώς, βέβαια οι περισσότεροι άνθρωποι μπορεί να νομιζουν πως καταλαβαίνουν τα ζώα επειδή τα εξανθρπωπίζουν για να καλύψουν δικά τους κενά και έτσι μπερδεύονται τελείως, μπερδεύουν και τα ζώα.. Πιο πιθανό είναι να στέκει το αντίθετο.. "όποιος καταλαβαίνει τους ανθρώπους μπορεί να καταλάβει και τα ζώα" μιας και είναι απλούστερα στα πάντα.
    Τα ζώα δεν λειτουργούν από συμφέρον και τους ανθρώπους η λογική μας έχει απομακρύνει από το ένστικτο. Στην τελευταία σου πρόταση "αυτή η ανάγκη" ποια ανάγκη είναι δεν κατάλαβα.
    Λοιπον αρχικα το κλειστος χαρακτηρας νομιζω εχει διαφορετικη ερμηνια για τον.καθενα και ναι δεν μου εινι ευκολο ν ενταχθω σε ομαδα μου πηρε πολυ καιρο και πιο συγκεκριμενα χρονια
    Τοανθα μεινω μονη μου στο τελος δεν τοκερω αν ενοης ομως απο πλευρας φιλιας εχω ηδη μεινει μονη εδω και χρονια καο εχω μάθει να ζω με αυτο
    Τωρα οσο αναφορα τα ζωα ...τα ζωα λειτουργουν με ενστικτο σωστα? Λοιπον οταν ενας ανθρωπος πχ φοβατε τι θα κανει?το ποιο πιθανων ειναι τρεξει αρα την συγκεκριμενη στιγμη λειτούργησε απο ενστικτο φυσικα και δεν λειτουργουμε συνεχως απο ενστικτο γτ οπως ειπες ορθα εχουμε λογικη σε αντιθεση με τα ζωα που δεν εχουν.
    Η "αναγκη" στο τελος αναφερετε γενικα. ενας ανθρωπος μπορει να εχει αναγκη απο γιατρο ενω ενας αλλος απο ψυχολογικη υποστηριξη η αναγκη ειναι διαφορετικη για τον καθενα
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    σαν εθελοντησ τι εκανεσ που βοηθησεσ και πωσ ηταν η εμπειρια σου εχω απορια να δω με τα δικα μου γι αυτο σε ρωταω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by elis View Post
    θα σου πω επακριβωσ γτ ειναι ευκολο αοπ τον καναπε του σπιτιου μου να πω
    πεντε μαλακιεσ για πραγματα που εχω περασει και πωσ τα ξεπερασα
    και να βαζω και λιγη μουσικουλα και γενικα να φτιαξω μια εικονα
    στην πραγματικη μου ζωη ομωσ δεν το κανω αυτο αντιμετωπιζω θεωρω εγω
    κοινωνικο προβλημα και δε μιλαω σε κανενα και ζω δυσκολη κοινωνικα ζωη
    κατα τα αλλα τα βαρεθηκα ολα και τισ δουλειεσ και ολα και δεν εχω ορεξη για τιποτα
    ουτε περιμενω αοπ κανενα τιποτα απλα θελω να μ αφηνετε να λεω τισ μαλακιεσ μου
    εθελοντησ ημουνα για καποιο καιρο και θελω να μου πεισ την εμπειρια σου και τι εκανεσ θελω να μαθω
    Κοιτα για μενα δεν ειναι μαλακιες αυτα που γραφεις τελος παντων ομως αυτο εινι προσωπικη γνωμη μου
    Εθελοντης εχω παει σε εκαβ και στην πυροσβεστικη αλλα.μονο σε τροχεα επισεις ημουν για καποιο καιρο εθελοντης στο χαμογελο του παιδιου ενω εχω μαξει αρκετα πραγματα μεσω της θαραπευτικης ιππασιας τωρα ειμακ εθελοντης σε τοπικη μοναδα στηριξεις αδεσποτων ζωων
    Το γτ γραφτηκα εδω ουτε εγω δεν το ξερω καλα καλα ξερω παντως οτι εχω γνωρισει πολλα αξιολογα ατομα ενω εχω μαθει πραγματα που κανενας δεν θα μπορουσε να ξερεις μη μιλωντας με ολους εσας
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. βαριεμαι που ζω
    By elirene in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 24-11-2021, 11:13
  2. Βαριεμαι!!!
    By rainbow96 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 02-06-2015, 00:09
  3. Βαριέμαι που ζώ
    By newlife in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 06-02-2015, 08:58
  4. Βαριέμαι
    By anton in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 24-01-2012, 16:19
  5. ΒΑΡΙΕΜΑΙ
    By confused in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 12-01-2006, 17:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •