Σχιζοφρένεια Αποδιοργανωμένου τύπου/Disorganized schizophrenia - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    Χωρις φαρμακα είχες αυτές τις δραστηριότητες;
    επαιρνα φαρμακα παντα στην αρχη ημουνα καλα μετα κλαταρα και τωρα ξαναειμαι καλα
    δηλαδη εβγαλα το στρατο με φαρμακα αρα ημουν λειτουργικοσ απο μικροσ ομωσ αθλουμαι εστω λιγο παντα κατι κανω
    μολισ βγηκα απο το στρατο κλαταρα δηλαδη κοιμομουνα ολη μερα κι εκανα 1 ωρα δουλεια με τα ζορια
    και τωρα ξανα αρχισα να κανω τισ δραστηριοτητεσ μου ανετα δλδ τισ βολτεσ μου και το ποδηλατακι μου
    λιγο ζοριζομαι βεβαια αλλα ενταξει δεν τα κανω ανετα δλδ αλλα τα κανω επισησ περπαταω πολυ
    ολα αυτα που σασ λεω μη φανταστειτε οτι τρεχω σιγα σιγα με το ρυθμο μου και με το πασο μου δλδ
    αμα ειναι να παω γυμναστηριο δε παιρνω το λεοφωρειο να παω κατευθειαν με παιρνει κανα δυωρο
    σταματαω πινω κανα καφεδακι μονοσ μου γενικα ολα τα κανω σε ρυθμο βολτασ σιγα σιγα κι εχω αποτελεσμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    @elis πόσα χρόνια πέρασαν από την τελευταία σου αγωγή;;είχες υποτροπή;;την πρόλαβες ή είχες οξύ ψυχωσικό επεισόδιο;;
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    κοιταξε εγω εχω εξαρσεισ και υφεσεισ δε ξερω πωσ γινεται αυτο
    αλλα αλοτε για καποιυσ μηνεσ δεν την παλευω καθολου δλδ ισα που κανω ποδηλατο
    και για καποιυσ μηνεσ γυρναω ολη μερα τωρα θα μου πεισ αυτο μοιαζει με διπολικη
    εγω δε πιστευω οτι ειναι και πιστευω οτι γινεται απο τη γυμναστικη δλδ καπου ο οργανσμοσ κολαει
    και μετα ξεκολαει δεν ειμαι δηλαη χαρουμενοσ να μιλαω συνεχεια σπαζοκλαμπανιασ ειμαι και λεω μαλακιεσ
    απλα η λειτουργικοτητα μου δεν ειναι σταθερη δε ξερω τι ειναι αυτο αν ξερει κανενασ να μου πει και μενα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @σειριε απο τις πολλες διαγνωσεις που εχω παρει ειναι και αυτη.. εγω δε βλεπω διαφορα πανω μου σε ολες τις αλλαγες δαγνωσεων ειναι οτι να ναι

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    @εσωτερική πως το βλέπεις,βελτιώνεσαι;;Πόσος καιρός πέρασε από την τελευταία σου νοσηλεία;;Είχες οξύ ψυχωσικό επεισόδιο την τελευταία φορά;;
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @σειριε ναι ειχα μια γερη υποτροπη πριν απο περιπου ενα χρονο και εκατσα στην κλινικη δυο μηνες και κατι... τωρα οσον αφορα τη βελτιωση εχω φασεις οκ και φασεις σκατα και φασεις πολυ ανεβασμενες τα χαπια παιζουν με το μυαλο μου και οι γιατροι με θελουν εκτος παιχνιδιου.. και θελουν να με εχουν σε καταστολη αλλα δεν τους κανω τη χαρη

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Σεριο μην δινεις σημασια στις διαγνωσεις ειναι πλανη κοιτα να εισαι οσο καλυτερα μπορεις με πολλα η με λιγα χαπια η καθολου και να το παλευεις συνεχως στο να εξελισεσαι ειτε εσωτερικη αναπτυξη η δουλεια η γκομενα η σπορ.να μην μενουμε στασιμοι εμενα αυτη ειναι η φιλοσοφια μου.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437

    ζαχαρο και αντιψυχωσικα

    αυτη την στιγμη ειμαι σιναχωμενος.μολις γινω καλα με ειπε η παθολογος μου να κανω μια εξεταση που λεγεται καμπυλη σακχαρου σε παιρνουν αιμα το πρωι νηστικος μετα πινεις ενα πολυ γλυκο σιροπι οπου μενεις φωρις να φας χωρις να καπνισεις σε μια καρεκλα στο εργαστηριο για 2 ωρες και σε ξανα παιρνουν αιμα.εαν ειναι πανω απο 140-200 θα κανεις διαβητη σιγουρα εαν ειναι πανω απο 200 εισαι διαβητικος.προχθες ηπια εναν καφε μετριο με μαυρη ζαχαρη και σε μια ωρα μετρηθηκα και ητανε 94 κανονικα δηλαδη και οσες εξετασεις εχω κανει λογω χοληστερινης η οποιοα οφειλεται στα αντιψυχωσικα κανω πολλες φορες και σακχαρο και βγαινουν κομπλε.αλλα η αληθεια ειναι οτι ανχωθηκα για τις εξετασεις της επομενης εβδομαδας.

    εχει κανει κανεις αυτην την εξεταση της καμπυλης ζακχαρου?
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Quote Originally Posted by mamra1983 View Post
    αυτη την στιγμη ειμαι σιναχωμενος.μολις γινω καλα με ειπε η παθολογος μου να κανω μια εξεταση που λεγεται καμπυλη σακχαρου σε παιρνουν αιμα το πρωι νηστικος μετα πινεις ενα πολυ γλυκο σιροπι οπου μενεις φωρις να φας χωρις να καπνισεις σε μια καρεκλα στο εργαστηριο για 2 ωρες και σε ξανα παιρνουν αιμα.εαν ειναι πανω απο 140-200 θα κανεις διαβητη σιγουρα εαν ειναι πανω απο 200 εισαι διαβητικος.προχθες ηπια εναν καφε μετριο με μαυρη ζαχαρη και σε μια ωρα μετρηθηκα και ητανε 94 κανονικα δηλαδη και οσες εξετασεις εχω κανει λογω χοληστερινης η οποιοα οφειλεται στα αντιψυχωσικα κανω πολλες φορες και σακχαρο και βγαινουν κομπλε.αλλα η αληθεια ειναι οτι ανχωθηκα για τις εξετασεις της επομενης εβδομαδας.

    εχει κανει κανεις αυτην την εξεταση της καμπυλης ζακχαρου?
    Προσωπικά δεν έχω βάλει πολλά κιλά και έχω να κάνω γενικές εξετάσεις πολλά χρόνια.Ίσως πάω κάποια στιγμή,είχα απορία για τα επίπεδα της προλακτίνης.

    Εύχομαι το αποτέλεσμα της εξέτασης να είναι ''αρνητικό''.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Προσωπικά δεν έχω βάλει πολλά κιλά και έχω να κάνω γενικές εξετάσεις πολλά χρόνια.Ίσως πάω κάποια στιγμή,είχα απορία για τα επίπεδα της προλακτίνης.

    Εύχομαι το αποτέλεσμα της εξέτασης να είναι ''αρνητικό''.
    σειριε καλημερα καταρχην ηθελα να κανω νεο ποστ αλλα μπηκε εδω.να πας οπωσδηποτε να κανειςν εξετασεις χοληστερινη εγω ανεβασα και παιρνω φαρμακα ζαχαρο υπατικα προλακτινη και ενα καρδιογραφημα.οι ψυχιατροι αδιαφορουνε για την υπολοιπη υγεια του ασθενη.αυτα που παιρνουμε δεν ειναι φαρμακα ειναι φαρμακια.βρες εναν καλο παθολογο να σε κατατοπισει.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Eυχαριστώ για την συμβουλή!!Νομίζω όλοι μας πρέπει να κάνουμε τακτικά εξετάσεις για το καλό μας...το αμέλησα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @σειριε και γω για εφτα οχτω μηνες εκανα καθε βδομαδα και ενα μηνα καθε μερα.. ασε απο τρυπημα αλλο τιποτα
    τωρα θα ξανακανω 3 νοεμβρη

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    @σειριε και γω για εφτα οχτω μηνες εκανα καθε βδομαδα και ενα μηνα καθε μερα.. ασε απο τρυπημα αλλο τιποτα
    τωρα θα ξανακανω 3 νοεμβρη
    το ζαχαρο σου πως ειναι?εαν εχω ζαχαρο η θα κανω λογω αντιψυχωσικου θα με δειτε στις ειδησεις.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Έχω ένα τέρας μέσα μου,θα γίνει ο πιστός μου σκύλος.
    Έχω άφθονη λάσπη μέσα μου,θα γίνει όμορφο λουλούδι.

    Έτσι βλέπω την πάθηση μου!!!
    Καλή δύναμη παίδες!!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σχιζο-συναισθηματική διαταραχή καταθλιπτικού τύπου.
    By Constantly curious in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 09-03-2020, 21:15
  2. Replies: 13
    Last Post: 26-04-2013, 18:50
  3. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ Κ ΒΟΥΛΙΜΙΑ ΜΗ ΚΑΘΑΡΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 13
    Last Post: 29-11-2011, 20:35
  4. εμμονες ιδεες απλου τυπου
    By Lou! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 28-01-2011, 17:50
  5. ΛΙΘΙΟ ΚΑΙ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΤΥΠΟΥ ΙΙ
    By firefly in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 22-01-2011, 22:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •