μπορείτε να βοηθήσετε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    32

    μπορείτε να βοηθήσετε;

    Φοβάμαι πως έχω κολλήσει κάποιο αφροδίσιο νόσημα μετά απο επαφή χωρίς προφυλάξεις...τα συμπτωματα ειναι συχνοουρια πόνος και αιμοραγία κατα την σεξουαλική επαφή και την εξέταση...συνεχίζονται επί 4 μήνες..ουρολοίμωξη δεν υπάρχει όμως η συχνοουρία επηρεάζει έντονα την καθημερινότητά μου...ο γιατρός μ υποψιάζετε μια λοίμωξη από χλαμύδια παρότι η εξεταση δεν εβγαλε το μικρόβιο. Εσεις πιστεύετε ότι μια τέτοια λοίμωξη μπορεί να προκαλέσει τέτοια συμπτώματα; υγρά από κάτω δεν έχω καθόλου. Τι πιστεύεται εσείς; Είχατε ποτέ κάτι παρόμοιο; επι 4 μηνες μου συμβαίνουν όλα αυτά και φοβάμαι πως η συχνοουρία μπορεί να παραμείνει για χρόνια η και μόνιμη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    O φιλος σου ειχε καποιο θεμα πριν? τον ρωτησες?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    32
    δεν μιλαμε πια, δεν μπορώ να τον βρω..αλλά αν μαζί μου δεν πήρε προφυλάξεις τότε πιθανόν να μην πήρε ούτε με άλλες..υποθέτω δεν ξέρω..εκείνος συμπτώματα δεν έχει πάντος..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τα συμπτωματα αυτα απο ποτε τα εχεις?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αρχικα θα πω οτι δεν ειμαι γιατρος για να σου πω καπιο πορισμα ουτε μπορω να σου πω με βεβαιοτητα για τι ακριβως συμβαινει αφου το μυαλο μου λειτουργει με ενα μονο συγκεκριμενο τροπο κ σε αντιθετη περιπτωση δε μπορω να πω κ πολα..
    οστοσο αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι συχνοουρια εχω κ γω πολα χρονια κ δεν εχω καταληξει σε ενα συμπερασμα για το αν ειναι ψυχολογικο η αν φταιει το οτι σπανια πινω νερο..
    τωρα σχετικα με τη δικη σου περιπτωση υποψιαζομαι κατι μεν αλλα δε ξερω αν ειμαι σε θεση να απαντησω...ρωτα γιατρους κλπ αλλα φανταζομαι οτι θα το εχεις κανει ειδη.

  6. #6
    Δεν εχεις πολυ κυιιστικες ωοοθηκες, ετσι ? Γιατι η εμφανιση αιματος εχει παρουσιαστει σε αρκετες γυναικες που ξερω και εχουν πολυκυιστικες.

    Η συχνοουρια συνοδευεται απο καψιμο και τσουξιμο ? Αν ναι κανε μια καλλιεργεια γιατι μπορει απλα να υπαρχει ενα βακτηριδιο.

    Το ΤΕΣΤ ΠΑΠ θα βγαλει αν υπαρχει καποιο Σ.Μ.Ν ---

    Η συχνοουρια ειναι συνηθες φαινομενο αγχους, απεκλεισε πολυ κυιιστικες, απεκλεισε φλεγμονη ουροποιητικου και μετα σε γυναικολογικο επιπεδο οφειλει ο γιατρος να κανει να ενδοκολπικο ελεγχο για τραχηλο κτλ.


    Σου ευχομαι να ειναι το πιο απλο αλλά οτι και αν ειναι αντιμετωπιζεται.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    δεν το χω ξανακούσει αυτο για τις συχνοουρίες σαν συμπτωμα για κάποιο αφροδίσιο και εδω που τα λέμε 4 μήνες τωρα παιδευεσαι... δεν δοκιμάζεις και κανεναν αλλο γιατρο? στην θεση σου θα πήγαινα και σε εναν αφροδισιολόγο οσο να πεις εχει μια ειδίκευση. ψυχραιμια όλα διορθωνονται

  8. #8
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    32
    ''αρχικα θα πω οτι δεν ειμαι γιατρος για να σου πω καπιο πορισμα ουτε μπορω να σου πω με βεβαιοτητα για τι ακριβως συμβαινει αφου το μυαλο μου λειτουργει με ενα μονο συγκεκριμενο τροπο κ σε αντιθετη περιπτωση δε μπορω να πω κ πολα..
    οστοσο αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι συχνοουρια εχω κ γω πολα χρονια κ δεν εχω καταληξει σε ενα συμπερασμα για το αν ειναι ψυχολογικο η αν φταιει το οτι σπανια πινω νερο..
    τωρα σχετικα με τη δικη σου περιπτωση υποψιαζομαι κατι μεν αλλα δε ξερω αν ειμαι σε θεση να απαντησω...ρωτα γιατρους κλπ αλλα φανταζομαι οτι θα το εχεις κανει ειδη




    εσένα η συχνοουρία σε επηρεάζει από τις δραστηριότητές σου ή απλά πιστεύεις ότι πηγαίνεις πιο συχνά; πως και πότε ξεκίνησε; το ότι πίνεις ελάχιστο νερό δεν μπορεί να είναι από μόνο του μια αιτία. Μπορείς να γυμνάζεσαι γτ εμένα δεν με αφήνει είναι τόσο έντονη, και τι ηλικία έχεις; Αν κάνω πολλές ερωτήσεις είναι γτ έχω πλεον απελπιστεί με αυτό που με συμβαίνει. Με φοβίζει αυτο που μου λες, πως χρόνια το έχεις..τι υποψιάζεσαι πως μπορεί να μου συμβαίνει..ουρολοίμωξη δεν έχω και είναι 100% σιγουρο

  9. #9
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    32
    εχω κάνει εξετάσεις αίματος και δεν μου εμφάνισε για πολυ κυιστικές ωοθήκες...εχω αλλάξει πολλούς γιατρούς και αυτός που πηγαίνω τώρα με συμβούλεψε πως πιθανόν να οφείλεται σε χλαμύδια..δεν ξέρω ειλικρινά..σκόπευα να γινω προπονήτρια και τώρα αυτο με εμποδίζει να προπονούμαι..και η συχνοουρία εμφανίστηκε λιγες βδομάδες μετά από την επαφή..μέσα στον ίδιο μήνα..

  10. #10
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    32
    πάντως στην εξέταση στο ιατρείο ο γιατρός μου εντόπισε μια φλεγμονή εκεί κάτω..είμαι πολύ απογοητευμένη..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ξεκηνισε απο το καιρο της κατοχης οταν ειμουν 17 νομιζω τωρα προσφατα που πατησα τα 30 το εχω ακομα κ απλως πηγαινω στο μπανιο συχνοτερα κ εχω ακουσει κ αλλους που μιλαω να κανουν το ιδιο δε μπορω να βγαλω πορισμα αλλα υποψιαζομαι οτι εχεις καπια νευρικοτητα κ αυτο σε κανει ετσι παλια το χα κ γω μηπως εισαι νευρικη κ ανυσιχεις με το παραμικρο? μηπως πρεπει να χαλαρωσεις? εισαι σε υπερενταση? μπορεις να χαλαρωσεις λιγο?

  12. #12
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    32
    και να προσθέσω κάτι ακόμη..η φίλη μου στης οποίας το σπίτι είχα πάει αυτό το καιρό μου είπε πως έπαθε και η ίδια συχνοουρία...σκέφτηκα ότι δεν μπορεί να είναι σύμπτωση παρότι αυτό μου είπε ο γιατρός..αυτό που υποτίθεται πως έχω δεν μπορεί να κολλήσει από όσο ξέρω..όλα μοιάζουν σαν άλυτος γρίφος..δεν μπορώ να καταλάβω..ας ήξερα απλά την αιτία

  13. #13
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    32
    με το παραμικρό νομίζω πως ήρθε το τέλος του κόσμου..εσύ μπορείς να κάνεις όμως τις καθημερινές σου ασχολίες η σε εμποδίζει; έχεις αυτήν την συνεχή αίσθηση, την πίεση στη κύστη;

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επειδη δεν ειμαι πια τοσο νευρικος οσο παλιοτερα δε με εμποδιαζει αλλα πηγαινω συχνα στη τουαλετα παλιοτερα ισως κ να με εμποδιζε αν κ συχνοουρια φαινεται να εχω μονιμα... ισως ειναι ψυχολογικο η μια μορφη ανυσιχιας εγω τουλαχιστον ετσι το βλεπω..
    αργοτερα οταν πιστεψα στους ανθρωπους κ τους εμπιστευτικα υποχωρισαν τα παντα κατα ενα μερος δηλαδη δεν ηταν τοσο αγρια οπως πριν...

  15. #15
    Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    32
    καταλαβα..εσυ τοτε ειχες καθολου επαφές; γτ εμενα μετα απο επαφη ξεκινησαν ολα..και 4 μηνες τρ δν υποχωρεί με τπτ..εσυ είχες καθόλου σκαμπανεβάσματα; δλδ να υποχωρούσε για λίγες μερες λίγο και έπειτα να γινόταν ξανά όπως πριν..και η φίλη μου πως το έπαθε; εκείνη είναι ήρεμη,πιστεύει πως θα της περάσει εγώ όμως φοβάμαι πολύ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μια βοηθεια αμα μπορείτε! :/ !
    By Alexandra312 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-09-2013, 00:34
  2. Replies: 8
    Last Post: 06-03-2013, 07:52
  3. πρωτη φορα εδω.μπορειτε να με βοηθησετε?
    By vista in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 03-05-2012, 13:37
  4. Μπορειτε να με βοηθησετε?
    By gramle in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 43
    Last Post: 06-11-2007, 14:23
  5. Μπορειτε να με βοηθησετε?
    By Ifigeneia24 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 5
    Last Post: 07-07-2006, 17:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •