Τι θελει από μένα τελικα;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    20

    Τι θελει από μένα τελικα;;;

    Καλησπέρα σας,
    Είμαι πολύ καινούρια στο forum και χαίρομαι πολύ που το βρήκα γιατί ασχολιόμουν πάντα με θέματα ψυχολογίας. Ας σας πω το πρόβλημά μου. Πριν από ένα μήνα περίπου χώρισα από μια σχέση 2,5 χρόνων. Στην ουσία όμως θεωρώ ότι θα έπρεπε να χωρίσω νωρίτερα μιας και τα συναισθήματά μου είχαν παρουσιάσει πτώση εδώ και κανα τρίμηνο. Τελοσπάντων, πριν 2 βδομάδες περίπου γνώρισα ένα παιδί σε μια έξοδό μου, ανταλλάξαμε βιαστικά τηλέφωνα και μετά από 2 περίπου μέρες κανονίσαμε να βγούμε. Ήταν ένας φιλικός καφές, πολύ ενδιαφέρον τύπος, με πολλά ενδιαφέροντα, ήξερε να μιλήσει, περιποιητικός, μαζεμένος γενικά... Τεσπα, βγήκαμε Τρίτη και μετά μου έστειλε να βγούμε πάλι Κυριακή...Όλο χαρά εγώ, άρχισε να μου αρέσε... Βγαίνουμε κ.λπ πάλι μιλούσαμε, μιλούσαμε και οτνα πηγαίναμε στο αυτοκίνητο γυρνάει και με φιλάει... Ήταν κάτι που το ήθελα και'γω... Μες στο αυτοκίνητο μου λεει αν θες συνεχίζουμε σπίτι μου,εγώ του απαντάω άστο καλύτερα και ήταν πολύ κατανοητικός... Με αφήνει σπίτι μου, χαιρετιόμαστε κ.λπ...Στέλναμε κάθε μέρα μηνύματα τι κάνει κ.λπ, δε μιλούσαμε στο τηλ. και τα είπαμε για έναν τρίτο και τελευταίο καφέ μετά απο 4 μέρες περίπου. Εγώ στην ουσία ήθελα να συνεχίσω μαζί του, αλλά μ έπιασαν τα θέματα και λεω ντάξει μου είχε πει πολλά για τον εαυτό του, αλλά ας μην πάμε κατευθείαν και στο ψητό... Δεν είναι ότι δεν ήθελα αλλά αν κάποιος θέλει κάτι περιμένει...Επίσης, δεν έχω χωρίσει πολύ καιρό και δε θέλβ να βιαστώ για κάτι αλλά θεωρώ ότι αυτό άξιζε τον κόπο... Τεσπα, βγαίνουμε λοιπόν για έναν άλλο καφέ, γενικά δεν είχε και τα πολύ κέφια του, ημουν και γω συγκρατημένη γενικά και φιληθήκαμε όταν με αποχαιρέτησε μέσα στο αυτοκίνητο... Το Σαββατοκύριακο πήγε με τους φίλους του εκδρομή και μιλούσαμε κανονικά με μηνύματα κάθε μέρα...Μου είχε πει όταν θα έρθει θα μου στείλει να βγούμε... Του έστειλα εγω την ημέρα που θα ερχόταν αν ήθελε να κάνουμε κάτι χαλαρό και ήταν λίγο απότομος, δηλαδή μου ειπε δνε έχουμε φτάσει ακόμα, ειμαι στο δρομο, οποτε θ αργησω να φτάσω και τιποτα αλλο,ουτε φιλια, ουτε μιλαμε αυριο για καφε ας πούμε... Πάντα μου έστελνε... Σήμερα πάλι τίποτα ενω μεχρι προτινος στελναμε καθε μερα απο 1,2 μηνυματα... Τι γινεται αραγε;;; Περασε καλα στην εκδρομη και δε θελει τιποτα αλλο;;; Ξενερωσε που δε του εκατσα αμέσως; Γενικά, να σας πω οτι ηταν πολυ περιποιητικος, τρυφερος σ ολα του gentleman με ρωτουσε για τη μερα μου κ.λπ. Γι αυτο μου κανει εντυπωση.... Δε μου χει πει ομως τι θελει, πχ θελει σχεση,θελει κατι πιο ελευθερο, τπτ απολυτως...Θα τρελαθω αν δε στειλει παλι, τι φταιω;;; Με απασχολεί πολύ και σπάω το κεφάλι μου ενώ δε θα'πρεπει...
    Σας παρακαλώ πείτε μου ρη γνώμη σας
    Last edited by louloudaki1; 27-10-2015 at 01:58.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    μου θυμιζει τον εαυτο μου στο λυκειο.λιγες εμπειριες κ κατα συνεπεια κομπλεξαρισμενος με τις γυναικες.οποτε βγαιναμε ολα τα αγορια της εποχης με κοπελα παντα καναμε σεξ ενω στη πραγματικοτητα δεν εκανε κανεις.μιλαμε για εποχη που σεξ στο πρωτο η δευτερο ραντεβου δεν εκαναν με τιποτα η συντριπτικη πλειοψηφια των κοριτσιων της επαρχιας.γιατι αναγκαζομασταν να λεμε ψεμματα?γιατι ειδαλλλως επεφτε πολυ καζουρα κ η γνωστη λεξη μαχαιρια για καθε αντρα ''καληνυχτακιας''.ο μεγαλυτερος φοβος του αντρα σε καθε γνωριμια με το αλλο φυλο.θυμαμαι που ειχαμε κ σταθερα δεδομενα.αν στη τριτη εξοδο απο τη μερα που θα φιληθεις δεν κανεις σεξ σε βλεπει σαν φιλο κ δε προκειται ποτε να κανεις.δε περνουσε καν απο το μυαλο μας οτι ολες οι κοπελες δνε ειναι ιδιες να αντιδορυν σε καθε ερεθισμα το ιδιο.

    στη περιπτωση σου δυο τινα πιστευω συμβαινουν.ειτε οι φιλοι του τον εκαναν να αισθανθει λιγος ως αντρας κ ζοριστηκε.ειτε σου κανει πεισματα για να σε αναγκασει να κανετε σεξ.ψυχολογικος εκβιασμος με λιγα λογια.δε πιστευω οτι βρηκε αλλη εκει.απλα απειρια μου δειχνει κ λαθος κινηση να σε κατακτησει.στη θεση σου απλα δε θα τσιμπαγα στη μπλοφα του.κ οσον αφορα το σεξ εννοειται θα κανεις οταν θελετε κ οι δυο κ μονο.

    κ κατι τελευταιο.αν δε γυρισει να ξερεις οτι κατα πασα πιθανοτητα δεν υπαρχει αλλη.απλα σε ηθελε για σεξ κ μονο κ αφου αυτο δεν το εχει οσο ευκολα περιμενε, εφυγε.το λεω γιατι με προβληματισε αυτο που ειπες οτι σου ζητησε να συνεχισετε σπιτι του μετα το πρωτο φιλι.φανταζομαι για να εχει ελευθερο χωρο κ ιχ μαλλον δεν ειστε ανηλικα.κ ως ενηλικας αντρας επρεπε να σεβαστει λιγο περισσοτερο οτι εισαι χωρισμενη απο μεγαλη σχεση κ να εχει υπομονη.

    κοινως αν επιστρεψει απλα εχει λαθος τροπους προσεγγισης πιθανον κ απο απειρια.αν δεν επιστρεψει γλυτωσες απο μεγαλο μ....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    20
    Δεν έχουμε μιλήσει καθόλου για το παρελθόν μας,δηλαδή εγώ δε του χω πει οτι ειμαι χωρισμενη.. Δεν εχουν τεθει θεματα προσωπικα.. Επισης, να σας πω οτι ειμαι 24, αυτος 29 δεν ειναι μωρο... Και αλλη δεν παιζει να εχει, αυτο το ξερω καλα...Γενικα μου το παιζει εμπειρος και στην κουβεντα του σε αλλα θεματα, εχει γνωσεις γενικα με ξεπερναει στην ετυμολογια κ.λπ, με λεει μικρο χαριτολογωντας.. Μου φαινεται ειλικρινης τυπος, τι να πω απο την αλλη ας πουμε δεν εχουμε μιλησει καθολου στο τηλ.μονο με μηνυματα.. Τι να πω... Αν δε μου στειλει μεσα σε 2 μερες ας πουμε,εγω να του στειλω κατι;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mαλλον ξενερωσε που δεν προχωρανε τα πραγματα. Στην ηλικια που ειναι ο ιδιος με τις εμπειριες που θα εχει δε χωρανε ενδοιασμοι. Εσυ ισως το βλεπεις διαφορετικα. Κ γω παντως θα ξενερωνα στη θεση του εφοσον πανε ολα τελεια κ σ αρεσει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    ουτε απο την ηλικια ουτε απο την ετυμολογια του δε προκυπτει απο καπου οτι ειναι εμπειρος με τις γυναικες.αλλα κ παλι ακομη κ οι πιο εμπειροι ανθρωποι χανουν μυαλο κ λογικη οταν ερωτευτουν.αν πιστευεις οτι αξιζει κ δεν θες να τον χασεις απο δικα σου κολληματα δε σου συνιστω να πιεστεις να κανεις σεξ αλλα γιατι δε του εξηγεις τι τρεχει (πως ειχες μεγαλη σχεση κ θες χρονο κτλ).θα φοβηθει λογικα λιγο αλλα αν ειναι τοσο τζεντλεμαν οσο πιστευεις θα το σεβαστει.κακως δεν εισαι ειλικρινης.αυτο κ η εμπιστοσυνη ειναι τα θεμελια της σχεσης

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    20
    Δε μου'δινε την πάσα να μιλήσουμε για τα προσωπικά, δεν είναι ότι δεν ήθελα να του το πω αλλά δε μπορούσα να ξεκινήσω εγώ τη συζήτηση για πρώην κ.λπ... Και επίσης το ΣΚ έφυγε, ηθελα να του μιλήσω αλλά δείλιαζα γιατι μιλούσαμε συνεχώς για αλλα πράγματα...Αν ειναι να ξενερώσει απ'το δεύτερο ραντεβού τι να πω. Και δε γίνεται μέχρι και το τριτο ραντεβου να ειναι ολα οκ και να μου λέει θα σε πάρω κ.λπ και να μου στέλνει και απο εκει που εχει παει μηνυματα και ξαφνικα μετά να στένει ένα απότομο μήνυμα και να εξαφανιστεί. Η αλήθεια είναι ότι έχω περιέργεια να δω τη συνέχεια και όντως θα'θελα να του πω σε τι φάση είμαι... Αλλά σε μήνυμα δε λέει,αν του στείλω μήνυμα να βρεθούμε να μιλήσουμε; Ή έστω να του πω δυο πράγματα σε μήνυμα;; Θα δεχτεί ή θα με γράψει;
    Last edited by louloudaki1; 27-10-2015 at 11:55.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    63
    λουλουδακι εγω θα προτεινα να μην κανεις άλλη κίνηση,ήδη εκανες μια και δεν ανταποκριθηκε,αν ξαναστειλεις (και ειδικά αυτο που λες "να του πω δυο πραγματα σε μήνυμα")θα φανει και λίγο σαν πιεση/κυνηγι.Λογικά κάποια στιγμή θα εμφανιστεί και τοτε θα ξεκαθαρισουν τα πράγματα,μέχρι τότε κάνε υπομονή.

Similar Threads

  1. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 31-07-2014, 00:26
  2. Κατι απο μενα
    By nikos8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 09-04-2014, 00:06
  3. Τί θέλει από μένα;
    By Aναστασία in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 03-01-2013, 06:04
  4. για μενα
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 23-09-2009, 21:07
  5. Γιατι ολα σε μενα?
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 05-07-2008, 20:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •