Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566

    Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει

    να μπαίνει να γράφει σκέφτηκα εδώ πως κ τι ακριβώς νιώθει την ημέρα του ,ετσι ώστε να το βγάζει απο μέσα του...!
    Οταν το γράφεις είναι αλλιως κ ειδικά εδώ π είμαστε όλοι πανω κάτω στα ιδια.



    Σήμερα εγώ σκέφτομαι ποσο έχω κουραστεί να κατηγορώ τον εαυτό μου και να με υποτιμάω..ενω προσπαθώ να το αλλαξω...αληθεια δν αντέχεται!
    ΜΑζί με αυτό να τα θεωρώ όλα αποτυχια μέχρι τωρα ενώ "Δεν" είναι αν τα δω απ την αλλη πραγματικα είναι ενα εμποδιο π μ εφερε κτ καλό.
    ΑΛΛΑ δδεν μπορώ ν το χωνέψω.

    Καλησπέρα

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    21
    Καλησπερα νεραιδα!! Πολυ καλο το θεμα σου πιστεψε με θα χεις πολυ λαο να βγαλει τα εσωψυχα του!!χαχα.δεν χρειαζεται να υποτιμας τον εαυτο σου εκτος αν σε εχουν επηρρεασει καταστασεις και ανθρωποι και νιωθεις ετσι.ετσι εισαι και σε οποιον αρεσεις!!

    Εγω νιωθω παλι νιωθω μια καταθλιψη σαν τον καιρο ας πουμε!!!τεσπα ολα περνανε!!(μαλλον)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Kαλησπέρα και σε σενα περφεκτο! Μια κουβέντα είναι αυτο που ειπες...εμενα μ βασανίζει τη ζωή αυτο όμως!! αστα..ολα έχουν συμβάλλει μαλλον αλλα οκ πιο πολύ εγώ!
    Καταθλιψη χωρίς λόγο εννοεις εσυ ;;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    21
    Δεν χρειαζεταινα νιωθεις ετσι!το ξερω ειναι δυσκολο αλλα για ποιο λογο να μειωνεις τον εαυτο σου και να χαλιεσαι!?? Πολλα εχω εγω μην το ψαχνεις ανχος,ταχυκαρδια,ΙΔΨ υγιης λεμε χαχαχ!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Απ το τρόπο που εκφράζεσαι όμως το προσπαθείς και είσαι κ σχετικα αισιοδοξη όμως εχω ν πω και μπραβο!!
    Σχεδόν παντού αλλα ειδικά κ στη σχολη έχω θέμα,ποτε δν νιώθω ικανοποιηση κ ειμαι τιγκα στην ανασφαλεια ασε!!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    21
    Στο λεω γιατι και εγω υποτιμαω τα παντα και ανασφαλης φουλ..να δινω συμβουλες μπορω να τα κανω δεν μπορω!!!ανασφαλεια με τι θεμα εχεις ???

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    με την εμφανιση μου, με τις επιδοσεις μ ,με την προσπαθεια μ π ποτε δν την θεωρω αρκετή κ αλλα...

    γ ν μν χαλαμε ομως το θεμα εδω , αν θελεις να συνεχισουμε στειλε μ προσωπικο μηνυμα!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    1
    Δεν ξέρω που πρέπει να γράψω είμαι νέο μέλος στο φόρουμ αλλά το παρακολουθώ εδώ και δύο τρεις μήνες και παίρνω δύναμη από όλους σας. Είμαι 26 χρονών και έχω και εγώ αγχώδη διαταραχή η οποία μου εκδηλώθηκε τέλη Απριλίου με κρίσεις πανικού καθημερινές ταχυκαρδίες πόνους στο στήθος και άλλα πολλά, επειδή όμως είμαι πολύ τυχερή κοπέλα έπαθα στα καπάκια και οισοφαγιτιδα και γαστριτιδα τα οποία με έκαναν να περάσω ένα μαρτυρικό καλοκαίρι συν ρινίτιδα αλλεργική που μου φέρνει ζαλάδες και ναι έχω και αυχενικό που έχει χειροτερεψει τώρα με τα κρύα με αποτέλεσμα να μην αντέχω ώρες ώρες τον εαυτό μου. Προσπαθώ να μένω ψύχραιμη και κάπως έχω κοντρολαρει την κατάσταση αλλά τις τελευταίες 2 νύχτες συμπεριλαμβανομενης και της σημερινής δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα! Έχω έντονη μυική τάση όταν πάω να χαλαρώσω και με ενοχλεί το στομάχι μου συν ταχυκαρδία. Εχθές πήρα μισό ζαναξ και επειδή δεν μου έκανε τίποτα πήρα άλλο μισό και κοιμήθηκα κάποια στιγμή μετά τις 3 αλλά ξύπνησα με ταχυκαρδία 120 σφυγμος που με ανάσες χαλάρωσης τις έριξα μέσα στο μισάωρο με μια ώρα το πολύ στους 73. Τώρα πάλι έχω ανησυχία και ενώ δεν έχω ταχυκαρδία νομίζω πως αν κοιμηθώ θα σταματήσει η καρδιά μου.. Βλακείες δλδ. Δεν μπορώ άλλο θέλω να ηρεμήσω επιτέλους και τα κόψω τα ζαναξ..καταραμένο άγχος!! Όταν δεν κοιμάμαι καλά την άλλη μέρα είμαι χάλια. Και είμαι και άνεργη και δεν ξέρω πως να γεμίσω την μέρα μου δεν θέλω να κάθομαι στο σπίτι και από την άλλη δεν έχω που να πάω!! Όλοι οι γιατροί μου λένε να κάνω πράγματα να ασχολούμαι για να πηγαίνω κουρασμένη σπίτι και να κοιμάμαι κατευθείαν.. Αμ δε!!το μόνο καλό από όλη την κατάσταση είναι ότι εξαιτίας των γαστρεντερίκων θεμάτων μου έχασα 5~6 κιλά γιατί δεν μπορώ να φάω ποσότητα και τρώω μόνο συγκεκριμένα πράγματα. Αυτά τα δικά μου Τα είπα και ξεθύμανα!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Νεραιδα View Post
    να μπαίνει να γράφει σκέφτηκα εδώ πως κ τι ακριβώς νιώθει την ημέρα του ,ετσι ώστε να το βγάζει απο μέσα του...!
    Οταν το γράφεις είναι αλλιως κ ειδικά εδώ π είμαστε όλοι πανω κάτω στα ιδια.



    .....
    Καλημερα νεραιδα.
    Για τον ιδιο ακριβως λογο υπαρχουν ηδη δυο ξεχωριστα θεματα στα "γενικα". Το "τι αισθανεσαι" και το "τι σκεφτεσαι". Γραφουμε εκει τετοιες σκορπιες καθημερινες σκεψεις συνηθως.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    χμμ . Αν δεν επιτρεπεται εδω απλα αφήστε το να πέσει τοτε! Δεν το ειχα δει!!

    Gini89 κουράγιο!! ελπιζω ν βρίσκεις την αιτία σιγα σιγά κ ν ηρεμήσεις!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν απαγορευεται. απλα σε ενημερωσα οτι το θεμα αυτο υπαρχει , ηδη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Σήμερα ένιωθα μια τρομερή υπνηλία που με έριχνε και ψυχολογικά κι ήθελα μόνο να κοιμάμαι αλλά ευτυχώς βρήκα το κουράγιο και βγήκα έξω και πέρασα καλά...αλλά με το που γύρισα σπίτι μου έσπασε τα νεύρα η μάνα μου και με στεναχώρησε και τώρα προσπαθώ να μην αφήσω αυτό το γεγονός να με ρίξει πάλι ώστε να κοιμηθώ με τις κότες ενώ είχα άλλα σχέδια για το βράδυ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Eγω σιγά σιγά , συνειδητοποιώ νομίζω..τι "λαθη" έχω κάνει εναντιον μου...και προσπαθώ κ βλέπω αποτελεσμα κ νιωθω λιγο καλυτερα!
    Αρχίζω να πιστεύω στο δρόμο της ελπίδας!!

  14. #14
    -Ορμητικη αναγκη αλλαγης συνηθειων και ταυτοχρονη εσω-περιστροφη 360 μοιρων γιατι απλά το τελος καταληγει πικρο, οχι οτι απαισιοδοξώ,μα ειναι να απορω ? αφου τοσα χρονια μου εγινε γνωστο το να απογοητευτω ?
    Ριμες, παιχνιδια με τις λεξεις για να αυτο παρηγορηθω που ακομη προσπαθω να βαλω μυαλο
    στον κοσμο αυτον τον επικυνδυνα δελεαστικο !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Εσυ το βγαλες αυτο;; αυτο σε εκφραζει;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 31-07-2014, 00:26
  2. χαλαρη συζητησηη.. οποιος θελει συμμετεχειι!!
    By κατερίνα κ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 80
    Last Post: 12-05-2014, 21:38
  3. πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-06-2013, 21:41
  4. Κάθε μέρα η ίδια μέρα
    By gianniss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-01-2011, 19:27
  5. Οποιος θελει να chat-αρει.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 84
    Last Post: 03-10-2009, 19:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •