τον θελω αλλα ειναι με αλλη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6

    τον θελω αλλα ειναι με αλλη

    καλησπερα. πηρα την προτοβουλια να γραψω εδω γιατι νιωθω καπως περιεργα και δεν μπορω να βρω λυση.
    μου αρεσει καποιος 4 χρονια μικροτερος μου ο οποιος εχει σχεση με μια 18 χρονη....
    τον γνωρισα εκει που γυμναζομαι και αμεσως δεσαμε σαν παρεα, τελευταια βλεπω οτι με κοιταζει περιεργα και θελει απο οσο εχω καταλαβει να περναει χρονο μαζι μου
    με πειραζει πεταει υπονοουμενα και ξερω επισης οτι με την κοπελα του δεν τα παει καθολου καλα. κανουμε παρεα εκτος εχουμε παει βολτες μαζι περπατημα καφε κλπ
    καταλαβαινω οτι κατι παιζει. απο μεριας μου μια μερα ηρθαμε κοντα και μιλουσαμε γενικα για ψυχολογικα θεματα και ενιωσα πολυ ομορφα μαζι του. οταν πηγα σπιτι ομως
    του εστειλα ενα μηνυμα για να τον ενημερωσω πως δεν μπορουμε να ερχομαστε τοσο βαθεια γιατι ισως καποιος απο τους δυο μας παθει ζημια με τον αλλον. εκεινος μου απαντησε οτι εχει μαθει
    να ξεχωριζει το φιλικο απο το ερωτικο και δεν το συνεχισαμε.... την επομενη μερα ηταν απομακρος,αλλα οχι τιποτα ιδιαιτερο. τωρα ξεκινησε παλι τα ιδια. με κοιταει παλι περιεργα. με παιρνει στα
    ξαφνικα και μου λεει ελα μαζι μου παμε βολτα κλπ μου πεταει καμια φορα οτι δεν μπορει με την δικια του και οτι τον κανει να εχει πολλα νευρα κλπ αλλα μεχρι εκει. εγω νομιζω οτι εχω δαγκωσει την
    λαμαρινα μαζι του και δεν ξερω τι να κανω. να ξεκοψω μαζι του? η να του μιλησω ηλικρινα για οσα νιωθω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    εγω προτεινω να μην ανακατευτεισ γτ μυριζομαι μαλακια θα γινει αλλα τα ξερεισ κι εσυ αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Noμιζω εκανες λαθος που του εστειλες εκεινο το μηνυμα.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    το εστειλα για να ξεκαθαρισω τι προκειται να συμβει γιατι και εγω και εκεινος μπαιναμε σε βαθεια μονοπατια και ανοιχτηκαμε παρα πολυ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    μια συμβουλη θα σου δωσω γιατι ειμαι παθουσα: οι ανθρωποι ολοι αλλα καποιοι λιγο περισσότερο εχουν απλα αναγκη απο επιβεβαιωση. Μη νομιζεις οτι αυτος δεν εχει καταλαβει. μια χαρα εχει καταλαβει πως νιωθεις. θα το τραβηξει μεχρι να φτασεις να του πεις οτι σαρεσει περισσοτερο απο φιλος και εκει θα κανει πισω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα ταν καλυτερο να συγκρατηθεις και να αφησεις εκεινον να κανει κινησεις και μετα θα εβλεπες, ειναι λιγο σαν να τον φοβιζεις ή να τον φρεναρεις αποτομα. Μπορει να γυρισει να σου πει εγω δε σου εδειξα κατι ερωτικο, εσυ το παρεξηγησες. Ετσι τον φρεναρες τελειως. Πιστευω ομως οτι του αρεσεις και εκει οφειλεται ολη αυτη η αμηχανια και τα παιχνιδισματα. Τωρα που βρισκοσαστε; στο γυμναστηριο;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Θα ταν καλυτερο να συγκρατηθεις και να αφησεις εκεινον να κανει κινησεις και μετα θα εβλεπες, ειναι λιγο σαν να τον φοβιζεις ή να τον φρεναρεις αποτομα. Μπορει να γυρισει να σου πει εγω δε σου εδειξα κατι ερωτικο, εσυ το παρεξηγησες. Ετσι τον φρεναρες τελειως. Πιστευω ομως οτι του αρεσεις και εκει οφειλεται ολη αυτη η αμηχανια και τα παιχνιδισματα. Τωρα που βρισκοσαστε; στο γυμναστηριο;
    γυμναζομαστε σε εξωτερικους χωρους. δημοσια παρκα κλπ ειναι και αυτος τις εξωτερικης γυμναστικης στην φυση...εκεινος κανει αρκετες κινησεις παντως απλα δεν ξερω ακομα το τι γινεται..... ειμαι μπερδεμενη...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Επομενως τον συναντας θελω να πω τακτικα.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Επομενως τον συναντας θελω να πω τακτικα.
    αν οχι καθε μερα καθε δυο μερες σιγουρα. παμε ιδιες ωρες.και εχουμε ανταλαξει και τηλεφωνα.οποτε σιγουρα βρισκομαστε. ή ενημερωνουμε ο ενας τον αλλον.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ωραια. Εξω εκτος γυμναστικης εχετε βγει; γτ λες οτι σου εχει προτεινει βολτες. Τι σου λεει εκει οταν βγαινετε;

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ωραια. Εξω εκτος γυμναστικης εχετε βγει; γτ λες οτι σου εχει προτεινει βολτες. Τι σου λεει εκει οταν βγαινετε;
    κυριως εχουμε παει σε εξωτερικες γυμναστικες δραστηριοτητες παρκα τρεξιμο εχουμε παει και μια φορα για καφε. επισης εχει ερθει 2 φορες σπιτι μου την μια φορα με την παρεα μου και την αλλη φορα εχθες για να του δωσω ενα σακιδιο που
    δεν το ηθελα και του ειπα αν το ηθελε.εχω παει και εγω μια φορα σπιτι του με την παρεα μου παλι.οταν εχουμε βρεθει μονοι μας προσπαθει να ειναι ευγενικος να με κανει να γελαω συνεχεια και αν με δει κακοκεφη να προσπαθησει να με
    κανει να περασω ομορφα μαζι του.... παραδειγμα εχθες ειχαμε παει για καφε σε μια φιλη του (με πηρε τηλεφωνο και μου λεει που εισαι? ελα βγες εξω τωρα παμε για καφε σε μια φιλη μου ελα για παρεουλα" και ετσι πηγα...ετυχε να ειναι εκει
    ενας αντρας που στην πλακα μας ειπε τον καφε. μας τα ειπε ολα καλα. απλα εκεινος ειχε καρφωθει στο "φλιτζανι μου"και περιμενε να ακουσει και να μαθει για μενα και αλλα. καποια στιγμη μου λεει ο κυριος οτι "ψαχνεις την αληθινη αγαπη εισαι καλος ανθρωπος"
    και εκεινος γυρισε και με κοιταξε χαμογελοντας μου. ξερω οτι ειναι βλακειες ολα αυτα και δεν τα πιστευω ηταν ολα στον χαβαλε αλλα απο βλεματα και μονο ενιωσα οτι κατι ηταν για αυτον.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οι δυο σας μονο σου χει προτεινει να βγειτε;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by matoula View Post
    καλησπερα. πηρα την προτοβουλια να γραψω εδω γιατι νιωθω καπως περιεργα και δεν μπορω να βρω λυση.
    μου αρεσει καποιος 4 χρονια μικροτερος μου ο οποιος εχει σχεση με μια 18 χρονη....
    τον γνωρισα εκει που γυμναζομαι και αμεσως δεσαμε σαν παρεα, τελευταια βλεπω οτι με κοιταζει περιεργα και θελει απο οσο εχω καταλαβει να περναει χρονο μαζι μου
    με πειραζει πεταει υπονοουμενα και ξερω επισης οτι με την κοπελα του δεν τα παει καθολου καλα. κανουμε παρεα εκτος εχουμε παει βολτες μαζι περπατημα καφε κλπ
    καταλαβαινω οτι κατι παιζει. απο μεριας μου μια μερα ηρθαμε κοντα και μιλουσαμε γενικα για ψυχολογικα θεματα και ενιωσα πολυ ομορφα μαζι του. οταν πηγα σπιτι ομως
    του εστειλα ενα μηνυμα για να τον ενημερωσω πως δεν μπορουμε να ερχομαστε τοσο βαθεια γιατι ισως καποιος απο τους δυο μας παθει ζημια με τον αλλον. εκεινος μου απαντησε οτι εχει μαθει
    να ξεχωριζει το φιλικο απο το ερωτικο
    και δεν το συνεχισαμε.... την επομενη μερα ηταν απομακρος,αλλα οχι τιποτα ιδιαιτερο. τωρα ξεκινησε παλι τα ιδια. με κοιταει παλι περιεργα. με παιρνει στα
    ξαφνικα και μου λεει ελα μαζι μου παμε βολτα κλπ μου πεταει καμια φορα οτι δεν μπορει με την δικια του και οτι τον κανει να εχει πολλα νευρα κλπ αλλα μεχρι εκει. εγω νομιζω οτι εχω δαγκωσει την
    λαμαρινα μαζι του και δεν ξερω τι να κανω. να ξεκοψω μαζι του? η να του μιλησω ηλικρινα για οσα νιωθω?
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    μια συμβουλη θα σου δωσω γιατι ειμαι παθουσα: οι ανθρωποι ολοι αλλα καποιοι λιγο περισσότερο εχουν απλα αναγκη απο επιβεβαιωση. Μη νομιζεις οτι αυτος δεν εχει καταλαβει. μια χαρα εχει καταλαβει πως νιωθεις. θα το τραβηξει μεχρι να φτασεις να του πεις οτι σαρεσει περισσοτερο απο φιλος και εκει θα κανει πισω.
    συμφωνω απολυτα με φλερ.
    με την ερωτηση που του εκανες, τον απενοχοποιησες πληρως.
    αυτογκολ λεγεται...
    με μια απλη ερωτηση, του εδωσες την ευκαιρια να δηλωσει οτι οσα κανει/ κανετε ειναι σε φιλικα πλαισια οποτε οσο κι αν το τραβηξετε, αυτος θα σου θυμιζει παντα οτι ειναι ξεκαθαρος απεναντι σου και δεν σημαινει τιποτε για εκεινον...
    καθολου ξεκαθαρος δεν ειναι, σαφως κωλοτριβεται, αλλα κατα την γνωμη μου το κανει στα πλαισια που λεει και η φλερ.
    απλα τονωνει τον εγωισμο του και επιβεβαιωνεται.
    οταν μιλαει για "φιλικο", απλα εννοει οτι δεν προκειται να προχωρησει σε κατι μαζι σου και εχει την σχεση του (αυτη που τον εκνευριζει...).
    αν δεν ησουν τσιμπημενη θα σου ελεγα να κινηθεις οπως νοιωθεις.
    επειδη εισαι ομως, σε συμβουλευω να απομακρυνθεις αμεσα.
    αν προχωρησετε σε κατι σεξουαλικο, την επομενη που εσυ θα ελπιζεις οτι σε ερωτευτηκε οπως εσυ, αυτος θα σου θυμισει την σχεση του.
    αν νομιζεις οτι οντως εχει προβλημα η σχεση του και δεν σε δουλευει για να ξενοπηδηξει, περιμενε να χωρισει πρωτα.

    οπως στρωσεις, θα κοιμηθεις. προσεχε.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    6
    [QUOTE=kerasi;568302]Οι δυο σας μονο σου χει προτεινει να βγειτε;[/QUO

    κυριως παντα ειμαστε με αλλα ατομα μαζι.αλλα μολις γυρισει απο ενα ταξιδι που κανει τωρα μου ειπε να κανονισουμε να παμε για καφε.

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!!
    By weirdthings in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 31
    Last Post: 18-02-2014, 01:14
  2. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-2011, 05:50
  3. Ειναι γκει, ερωτευμενος με καποιον αλλο/αλλη, η υπερβολικα δειλος ???
    By ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 18-12-2010, 18:02
  4. τον θελω αλλα ειναι αλλου
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 145
    Last Post: 09-05-2008, 01:01
  5. Θελω να βοηθησω αλλα πως?
    By gramle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 16-05-2007, 15:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •