Είναι κανείς εδώ; - Page 101
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 101 of 252 FirstFirst ... 519199100101102103111151201 ... LastLast
Results 1,501 to 1,515 of 3779
  1. #1501
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Παρατηρείς κάποια βελτίωση στην ψυχολογία σου όλα αυτά τα χρόνια ;;;
    Ναι, έχουν υπάρξει κάποια διαστήματα στα οποία είμαι καλύτερα αλλά υπάρχουν κι άλλα όπως το τωρινό που είμαι χώμα και δεν ξέρω τι να κάνω...έχει μισή ώρα που ξύπνησα κι ενώ θα έπρεπε να νιώθω καλά λογικά εγώ τρέμω κι έχω ταχυκαρδία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #1502
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ναι! οτι δε κοιμασαι το βραδυ.
    Κοιμάμαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #1503
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, έχουν υπάρξει κάποια διαστήματα στα οποία είμαι καλύτερα αλλά υπάρχουν κι άλλα όπως το τωρινό που είμαι χώμα και δεν ξέρω τι να κάνω...έχει μισή ώρα που ξύπνησα κι ενώ θα έπρεπε να νιώθω καλά λογικά εγώ τρέμω κι έχω ταχυκαρδία...
    Έχεις κάποια δραστηριότητα για να ξεφύγεις λίγο από τις άσχημες σκέψεις σου;;
    Θέλω να πω, εγώ συνηθίζω να περπατάω και να σκέφτομαι, κάποια στιγμή εξαντλείσαι...

  4. #1504
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Έχεις κάποια δραστηριότητα για να ξεφύγεις λίγο από τις άσχημες σκέψεις σου;;
    Θέλω να πω, εγώ συνηθίζω να περπατάω και να σκέφτομαι, κάποια στιγμή εξαντλείσαι...
    Όχι καθημερινή αλλά για παράδειγμα χθες βράδυ βγήκα με παρέα και πέρασα καλά αλλά σήμερα δεν ήθελα πάλι να σηκωθώ απ' το κρεβάτι, δεν ξέρω τι έχω πάθει...δεν καταλαβαίνω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #1505
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι καθημερινή αλλά για παράδειγμα χθες βράδυ βγήκα με παρέα και πέρασα καλά αλλά σήμερα δεν ήθελα πάλι να σηκωθώ απ' το κρεβάτι, δεν ξέρω τι έχω πάθει...δεν καταλαβαίνω...
    Το παθαίνω και εγώ αυτό λόγω ρουτίνας και πραγματικά είναι πολύ άσχημο αυτό.... Νιώθω σαν να μην έχω ή να μην μπορώ να κάνω τίποτα...
    Έχεις πει αν δεν κάνω λάθος ότι με τους γονείς σου δεν τα πας πολύ καλά, με τους φίλους σου μπορείς να πεις τον πόνο σου;;

    Τεσπα, καλή σου νύχτα και καλή ξεκούραση κυκνε

  6. #1506
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Το παθαίνω και εγώ αυτό λόγω ρουτίνας και πραγματικά είναι πολύ άσχημο αυτό.... Νιώθω σαν να μην έχω ή να μην μπορώ να κάνω τίποτα...
    Έχεις πει αν δεν κάνω λάθος ότι με τους γονείς σου δεν τα πας πολύ καλά, με τους φίλους σου μπορείς να πεις τον πόνο σου;;

    Τεσπα, καλή σου νύχτα και καλή ξεκούραση κυκνε
    Δεν την λες και τόσο ξεκούραστη τη χθεσινή νύχτα, έβλεπα εφιάλτες...και πάλι ξύπνησα νιώθοντας θλίψη και τρέμοντας, πρέπει να βρω τι φταίει αυτές τις μέρες...

    Δυστυχώς ούτε με τους φίλους μου μπορώ να πω ιδιαίτερα τα θέματα μου γιατί η κοπέλα που νιώθω πιο πολύ κοντά μου μένει πια σε άλλη πόλη οπότε μιλάμε κυρίως από το τηλέφωνο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #1507
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οταν διανυω περιοδο στρες φοβερου εχω τρομερη τρεμουλα κ φοβο οταν ξυπναω το πρωι..
    δλδ δεν την παλευω με το πρωινο στρες..ειναι τρομερα εντονο τις πρωινες ωρες!
    γι αυτο οταν περναω κατι τετοιο χρησιμοποιω για λιγο καιρο ρεμερον το βραδυ που μου εχει δωσει ο γαιτρος μου να το παιρνω βραδι για να σηκωνομαι το πρωι καλα κ να πηγαινω δουλεια.
    δυστυχως πρεπει να το παιρνω οταν νιωθω ετσι για να γινω παλι λειτουργικη.αλλιως στην δουλεια δεν προκειται να παω ποτε..
    αλλα αυτο ευτυχως μου κραταει κανα μηνα..
    κ γενικα ο.τι κ αν συμβει κ με ταραξει..το στρες κανει εντονη την παρουσια του το πρωι μολις ανοιγω τα ματια...ειναι τρομερο..ειναι φρικη..

  8. #1508
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    την προηγουμενη τριτη εγω επαθα κριση πανικου και δεν ηξερα τι μου ειχε συμβει μου το πε μετα ενας φιλος τι ηταν θα το πω στην γιατρο αλλα δεν μπορουμε να κανουμε και κατι παραπερα ηρεμιστηκα υπνωτικα και συναφη ειναι απαγορευτηκα για μενα...αλλα γενικα δεν λυγιζω ευκολα φανταστειτε για να λυγισω επρεπε να υποτροπιασω στην ψυχωση να σπασω μια πορτα να βγαλω μαχαιρι στον πατριο μου να παθω κριση πανικου συν καταθλιψη εδω και 1 μηνα που με γαμησε γιατι δεν νιωθω μονο θλιψη και απελπισια αλλα και σωματικη κοπωση διακεκομενο υπνο με εφιαλτη και μεταμεσονυχτιες παρανοιες....γενικα ειμαι μαθημενος να μαι μπουρδελο η χαρα και ευτυχια ειναι απιαστα ονειρα για μενα εδω και 3 μερες νιωθω καλυτερα αλλα εμενα με βοηθανε και οι ομαδες αυτοβοηθειας που κανω για τον εθισμο μου εχω καπου να μιλαω για τα συναισθηματα μου και την τρελα μου σε καθημερινη βαση

  9. #1509
    https://www.youtube.com/watch?v=Pr5EZ-YVpaE

    κυκνακι δεν σου βγαζει μια ηρεμια ;;; για τσεκαρε το
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #1510
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    απαντηση σε θεμα 101 ουαουυυυ!!

  11. #1511
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Cc μου, θα το δω μετά το βιντεάκι που μου έβαλες γιατί σε λίγο θα φύγω για την ψυχολόγο...ελπίζω να με βοηθήσει να νιώσω καλύτερα γιατί προς στιγμήν καταφύγιο βρίσκω μόνο σε παλιές, καλές κι ανακουφιστικές αναμνήσεις με τον πρώην μου αλλά αυτό δεν θα μπορεί να είναι αρκετό για πάντα κάποια στιγμή πρέπει να ζήσω ξανά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #1512
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    https://www.youtube.com/watch?v=Pr5EZ-YVpaE

    κυκνακι δεν σου βγαζει μια ηρεμια ;;; για τσεκαρε το
    Ωραίο το βιντεάκι cc, σ' ευχαριστώ! ♥ Θα το ξαναδώ και πιο μετά για να το εμπεδώσω...
    Πάντως σήμερα θα ήθελα να μην το κουνήσω απ' το σπίτι αλλά δεν γίνεται, πάλι σε γιατρό έχω να πάω και ζορίζομαι τρομερά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #1513
    αχ............. τουλαχιστον να βγει σε καλο η επισκεψη κυκνακι.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #1514
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    αχ............. τουλαχιστον να βγει σε καλο η επισκεψη κυκνακι.
    Μακάρι να βγει σε καλό, τώρα την Παρασκευή πρέπει να κάνω και μαγνητική τομογραφία εγκεφάλου για να δούμε τι παίζει μες στο μυαλό μου και πριν που έκλεισα ραντεβού μου είπαν ότι δεν πρέπει να πιω ούτε καφέ κι ούτε καν νερό για τις τελευταίες δύο ώρες...δύσκολη η προετοιμασία γι' αυτή την εξέταση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #1515
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Οι γονείς μου ψιλοτσακώθηκαν πριν λίγο κι ο πατέρας μου είπε στη μάνα μου ότι θα τη βαρέσει, φαίνεται ότι πάντα πρέπει κάποιος να τρώει ξύλο σ' αυτό το σπίτι δε γίνεται...και χτυπιόντουσαν για λίγο αλλά μετά ο πατέρας μου γέλασε, δεν ξέρω αν το έκαναν σαν παιχνίδι δεν ανακατεύομαι αλλά εκνευρίστηκα, αυτός ο άνθρωπος δεν λέει να καταλάβει ότι δεν χτυπάμε τους άλλους ούτε μιλάμε έτσι άσχημα...με έχουν κουράσει τα νεύρα του...θέλω να φύγω από εδώ μέσα!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 17:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 20:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 05:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 16:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 16:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •