Είναι κανείς εδώ; - Page 102
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 102 of 260 FirstFirst ... 25292100101102103104112152202 ... LastLast
Results 1,516 to 1,530 of 3890
  1. #1516
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Φοβήθηκα πολύ σήμερα, αν είναι κανείς εδώ που να με συμπαθεί ας μου μιλήσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #1517
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Φοβήθηκα πολύ σήμερα, αν είναι κανείς εδώ που να με συμπαθεί ας μου μιλήσει...
    Καλησπέρα κυκνε ,τι συμβαίνει; Τι νεα εχεις;δεν μπορώ και να στείλω προσωπικό μυνημα...οτι θες μπορείς να πεις/ρωτήσεις οτιδήποτε

  3. #1518
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Καλησπέρα κυκνε ,τι συμβαίνει; Τι νεα εχεις;δεν μπορώ και να στείλω προσωπικό μυνημα...οτι θες μπορείς να πεις/ρωτήσεις οτιδήποτε
    Καλησπέρα και σ' ευχαριστώ για την απάντηση...

    Έκανα μαγνητική εγκεφάλου σήμερα και για μένα ήταν τρομαχτική εξέταση, δεν ξέρω αν έχεις κάνει ποτέ, κι από εκείνη την ώρα μου έχει μείνει μια ανασφάλεια μάλλον επειδή φοβόμουν όσο κράτησε αλλά έπρεπε να την αντέξω μόνη μου...μου έβαλαν κι ενδοφλέβια ένεση με φάρμακο που είναι απαραίτητο για να γίνει κι αυτό με έκανε να σκεφτώ διάφορα όπως για παράδειγμα την ένεση που κάνουν για ευθανασία κι εκτός αυτού τα αποτελέσματα θα βγουν την Δευτέρα κι αγχώνομαι μήπως έχω κάτι σοβαρό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #1519
    Όχι δεν εχω κανει μαγνητική προσωπικά αλλα την ξέρω την διαδικασία σαν γιατρος.ναι ειναι λίγο τρομακτική αλλα εφόσον την έκανες απο εκεί και πέρα όλα οκ-η ενδοφλέβια γίνετε για σκιαγράφηση οπότε ούτε αυτή πρέπει να σε τρομάζει πλέον ...έτσι γίνετε ...Όσο αφορά τα αποτελεσματα -γιατι σου πρότεινε ο γιατρος σου μαγνητική? τι συμπτωματα έχεις τωρα?μαλλον για να αποκλείσει το οτιδηποτε...ελπίζω και πιστεύω να ειναι οκ...

  5. #1520
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Όχι δεν εχω κανει μαγνητική προσωπικά αλλα την ξέρω την διαδικασία σαν γιατρος.ναι ειναι λίγο τρομακτική αλλα εφόσον την έκανες απο εκεί και πέρα όλα οκ-η ενδοφλέβια γίνετε για σκιαγράφηση οπότε ούτε αυτή πρέπει να σε τρομάζει πλέον ...έτσι γίνετε ...Όσο αφορά τα αποτελεσματα -γιατι σου πρότεινε ο γιατρος σου μαγνητική? τι συμπτωματα έχεις τωρα?μαλλον για να αποκλείσει το οτιδηποτε...ελπίζω και πιστεύω να ειναι οκ...
    Ναι, μωρέ απλά μου έχει μείνει ένα άγχος...ήταν πολύ τρομαχτικά μέσα σ' εκείνο το θάλαμο...τέλοσπαντων, φταίει η υπερευαισθησία μου που δεν συνήλθα ακόμα, πιστεύω πως αύριο θα είμαι καλύτερα...

    Μου το είπαν ότι γίνεται για σκιαγράφηση αλλά επειδή εγώ θα ήθελα να κάνω ευθανασία σκεφτόμουν εκείνη την ώρα "μη μου κάνετε ακόμα, δεν είμαι ακόμα έτοιμη", παράλογο το ξέρω αλλά αυτό σκεφτόμουν και γενικώς φοβάμαι να πεθάνω μόνη μου... Και θα μπορούσε να είχε συμβεί (όχι σήμερα) αλλά το προκάλεσα εγώ στον εαυτό μου περίπου τέτοια εποχή πέρυσι, πήρα πολλά χάπια...

    Τώρα για να μην ξεφεύγω από το θέμα, την μαγνητική μου την πρότεινε ο γιατρός γιατί έχω και κάποια θέματα νευρολογικά είναι η σωστή λέξη; Νευρολόγος - ψυχίατρος μου την πρότεινε γιατί θα περάσω από επιτροπή για σύνταξη...αλλά επειδή πριν μερικά χρόνια υπήρχε η πιθανότητα να έχω αδένωμα και μου είχε πει η ενδοκρινολόγος μου να κάνω και τότε μαγνητική αλλά δεν έκανα, τώρα σκέφτομαι μήπως εξελίχθηκε σε όγκο ξέρεις αν παίζει τέτοιο πράγμα; Τον φοβάμαι τον καρκίνο...τι ειδικότητα έχεις αν επιτρέπεται;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #1521
    Όντως ειναι τρομακτικά αλλα ....παει αυτό...θα ήθελες να κανείς ευθανασία??πηρες και χάπια λες πέρυσι...έχεις μεγάλο ιστορικό που μάλλον δεν το ξέρω....
    Ναι εάν είδε νευρολογικά συμπτωματα -οκ -τωρα για το αδενωμα που λες εν δυνάμει όλα παίζουν αλλα μην παει ο νους στο χειρότερο..
    Γενικος ιατρος ειμαι ...και ασχολούμαι με ψυχικη υγεια..

  7. #1522
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Όντως ειναι τρομακτικά αλλα ....παει αυτό...θα ήθελες να κανείς ευθανασία??πηρες και χάπια λες πέρυσι...έχεις μεγάλο ιστορικό που μάλλον δεν το ξέρω....
    Ναι εάν είδε νευρολογικά συμπτωματα -οκ -τωρα για το αδενωμα που λες εν δυνάμει όλα παίζουν αλλα μην παει ο νους στο χειρότερο..
    Γενικος ιατρος ειμαι ...και ασχολούμαι με ψυχικη υγεια..
    Ε ναι, αφού είσαι καινούριος εδώ λογικό να μην το ξέρεις, αν σου αρέσει και μείνεις θα το μάθεις...
    Έχω χρόνια ιστορικό, από τα 15 μου ταλαιπωρούμαι με την ψυχική μου υγεία και καλά που έστω κι αργά ανακάλυψα αυτό το φόρουμ και παίρνω έξτρα βοήθεια κι από εδώ...
    Ναι, πιστεύω ότι θα έπρεπε να νομιμοποιηθεί και στην Ελλάδα η ευθανασία, εσύ τι γνώμη έχεις; Για τον όγκο θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι όσο μπορώ αλλά αν είχα δεν θα είχε συμπτώματα που θα καταλάβαινα κι εγώ;

    Να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν το έχω καταλάβει απόλυτα στην κατάσταση που ήμουν τότε: το λεβάιν κι η πλύση στομάχου είναι το ίδιο πράγμα ή διαφορετικό; Ήμουν λίγο τέζα εκείνο το βράδυ και δεν θα με καταλάβαινε κανείς αν δεν σηκωνόμουν γιατί μάλλον από τα πολλά χάπια ήθελα να κάνω εμετό και προσπάθησα να πάω στο μπάνιο αλλά ζαλίστηκα κι έπεσα...αν ήμουν μόνη, τώρα θα είχα πετύχει το σκοπό μου αλλά γκαντεμιά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #1523
    Καλό ειναι το φόρουμ και βοηθητικό ....
    Για ευθανασία ..μεγάλο θέμα ...θεωρώ οτι ο καθένας έχει το δικαίωμα να το επιλέξει εάν δεν παει άλλο....αλλα θεωρώ επίσης οτι πρέπει να το παλέψει ο κάθε ασθενης.
    Το λεβαιν ειναι το σωλήνακι με το οποίο γίνετε η πλύση στομαχου-αυτή ειναι η διαφορα.βλεπεις ψυχίατρο?παρακολουθησε κανονικά?

  9. #1524
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Καλό ειναι το φόρουμ και βοηθητικό ....
    Για ευθανασία ..μεγάλο θέμα ...θεωρώ οτι ο καθένας έχει το δικαίωμα να το επιλέξει εάν δεν παει άλλο....αλλα θεωρώ επίσης οτι πρέπει να το παλέψει ο κάθε ασθενης.
    Το λεβαιν ειναι το σωλήνακι με το οποίο γίνετε η πλύση στομαχου-αυτή ειναι η διαφορα.βλεπεις ψυχίατρο?παρακολουθησε κανονικά?
    Α, οκ, τώρα κατάλαβα, σ' ευχαριστώ για την πληροφορία, το είχα απορία από τότε τι στο καλό μου έκαναν κι επέζησα...

    Ναι, βλέπω τακτικά ψυχίατρο κι ακόμα πιο τακτικά ψυχολόγο και παίρνω φάρμακα αλλά μερικές φορές μπαίνω πάλι στον πειρασμό να πάρω περισσότερα απ' όσα πρέπει και το κακό είναι ότι εκείνα που είχα πάρει τότε τα δίνουν και χωρίς συνταγή γιατρού...δεν λέω όνομα για να μην πάρω στο λαιμό μου κανέναν...αλλά αν με προστατεύει κάτι είναι εν μέρει το ότι όποτε τα σκέφτομαι αυτά τα χάπια με πιάνει αμέσως ναυτία...και να φανταστείς παθολόγος μου τα έδωσε, που να φανταστεί ο άνθρωπος τι θα περνούσε απ' το μυαλό μου...θα πω μόνο γενικά ότι ήταν για την υπέρταση (θα υπάρχουν πολλά φαντάζομαι αλλά αν θεωρείται επικίνδυνο αυτό που γράφω να το σβήσω) και θεώρησα ότι αν πάρω όλο το κουτί θα ρίξω πολύ την πίεση μου και θα πεθάνω, έχει βάση η σκέψη μου;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #1525
    Ναι υπάρχουν πολλά ειδη αντιυπερτασικων φαρμάκων αλλα ευτυχώς δεν κάνουν τόσο κακό όπως αλλα φάρμακα για την περίπτωση που αναφέρεις ...
    Καλό ειναι όχι μονο να μην γράφεις ονόματα αλλα και να μην κανείς και τέτοιες σκέψεις:/-ελπίζω να μην τις κανείς συχνά η τουλάχιστον να μην το κανείς συχνά πράξη....

  11. #1526
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Ναι υπάρχουν πολλά ειδη αντιυπερτασικων φαρμάκων αλλα ευτυχώς δεν κάνουν τόσο κακό όπως αλλα φάρμακα για την περίπτωση που αναφέρεις ...
    Καλό ειναι όχι μονο να μην γράφεις ονόματα αλλα και να μην κανείς και τέτοιες σκέψεις:/-ελπίζω να μην τις κανείς συχνά η τουλάχιστον να μην το κανείς συχνά πράξη....
    Όχι, έχει περάσει ένας χρόνος από την τελευταία φορά που έκανα κάτι πράξη...αλλά οι σκέψεις με βασανίζουν, κανονικά δεν θέλω να υπάρχω γιατί νιώθω πολύ δυστυχισμένη και τώρα κλαίω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #1527
    Καλό το οτι έχει περάσει ένας χρόνος έτσι...
    Για αυτό υπαρχει και αυτό το φόρουμ που ελπίζω να σου κανει καλό...
    Θέλει μάχη για να νικήσεις τις άσχημες σκέψεις...και σου εύχομαι να βγαίνεις νικητρια

  13. #1528
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Καλό το οτι έχει περάσει ένας χρόνος έτσι...
    Για αυτό υπαρχει και αυτό το φόρουμ που ελπίζω να σου κανει καλό...
    Θέλει μάχη για να νικήσεις τις άσχημες σκέψεις...και σου εύχομαι να βγαίνεις νικητρια
    Σ' ευχαριστώ, να 'σαι καλά! Προσπαθώ...
    Να σε ρωτήσω, πρέπει ν' ανησυχώ που έχει μελανιάσει η φλέβα μου εκεί που μου έβαλε η κοπέλα την πεταλούδα ή θα φύγει;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #1529
    Θα φύγει αυτό.λιγες μέρες κρατάει το πολύ...

  15. #1530
    Στις αρνητικές σκέψεις και στα παιχνίδια του μυαλού πρέπει να εστίασεις και όχι στις σπασμένες φλέβες...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •