Είναι κανείς εδώ; - Page 103
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 103 of 252 FirstFirst ... 35393101102103104105113153203 ... LastLast
Results 1,531 to 1,545 of 3779
  1. #1531
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Στις αρνητικές σκέψεις και στα παιχνίδια του μυαλού πρέπει να εστίασεις και όχι στις σπασμένες φλέβες...
    Καλημέρα!

    Έχεις δίκιο, πρέπει να ξαναβρώ την ισορροπία μου γιατί τις τελευταίες εβδομάδες έχω αποσυντονιστεί λίγο και το καταλαβαίνω...και πρέπει να εστιάσω και στον να μην υπάρξουν ξανά τραυματισμένες φλέβες από μένα την ίδια γιατί κι αυτό το έχω δοκιμάσει...καμιά ιδέα πώς να το καταφέρω να διώχνω τέτοιες σκέψεις;

    Πάντως το μελάνιασμα χειροτέρεψε, τώρα πήρε ένα χρώμα πρασινομωβ...αλλά οκ, δεν ανησυχώ απλά δεν μου αρέσει να το βλέπω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #1532
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα!

    Έχεις δίκιο, πρέπει να ξαναβρώ την ισορροπία μου γιατί τις τελευταίες εβδομάδες έχω αποσυντονιστεί λίγο και το καταλαβαίνω...και πρέπει να εστιάσω και στον να μην υπάρξουν ξανά τραυματισμένες φλέβες από μένα την ίδια γιατί κι αυτό το έχω δοκιμάσει...καμιά ιδέα πώς να το καταφέρω να διώχνω τέτοιες σκέψεις;

    Πάντως το μελάνιασμα χειροτέρεψε, τώρα πήρε ένα χρώμα πρασινομωβ...αλλά οκ, δεν ανησυχώ απλά δεν μου αρέσει να το βλέπω...
    Το μελάνιασμα θα φυγει ...αλλάζει αποχρώσεις -κανει παιχνιδάκια
    Τωρα το πως θα διώξεις τέτοιες σκεψεις...μμ βάζεις δύσκολα....δεν ειναι εύκολο αλλα υπάρχουν διάφοροι τρόποι .τι έχεις δοκιμασει και τι σε συμβουλεύουν οι ψυχιατροι-ψυχολογοι?δεν έχουν βοηθήσει?...θέλει δουλειά αυτο...και προσπάθεια απο εσένα.

  3. #1533
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Το μελάνιασμα θα φυγει ...αλλάζει αποχρώσεις -κανει παιχνιδάκια
    Τωρα το πως θα διώξεις τέτοιες σκεψεις...μμ βάζεις δύσκολα....δεν ειναι εύκολο αλλα υπάρχουν διάφοροι τρόποι .τι έχεις δοκιμασει και τι σε συμβουλεύουν οι ψυχιατροι-ψυχολογοι?δεν έχουν βοηθήσει?...θέλει δουλειά αυτο...και προσπάθεια απο εσένα.
    Ναι, με έχουν βοηθήσει απλά αυτές τις μέρες νιώθω σαν να έχω ξεχάσει τα πάντα ίσως να είμαι φορτισμένη συναισθηματικά...
    Σήμερα κοιμήθηκα αρκετά μέσα στη μέρα γιατί ζαλιζόμουν αλλά ούτε πάλι ηρέμησα, έβλεπα εφιάλτες...και με ταλαιπώρησε ακόμα επιπλέον ψυχολογικά αυτό, τρόμαξα...κι ένα από τα δύο συναισθήματα που δεν αντέχω είναι ο φόβος...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #1534
    Καλα αποτελεσματα απο την εξεταση κυκνακι, καλως ορισες νεο μελος γενικης ιατρικης.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #1535
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Καλα αποτελεσματα απο την εξεταση κυκνακι, καλως ορισες νεο μελος γενικης ιατρικης.
    Ευχαριστω καλώς σας βρήκα...

  6. #1536
    αν επιτρεπεται αποφασισες για ιατρικη κατοπιν καποιου προσωπικου ισχυρου ερεθισματος ;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #1537
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Καλα αποτελεσματα απο την εξεταση κυκνακι, καλως ορισες νεο μελος γενικης ιατρικης.
    Σ' ευχαριστώ cc μου! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #1538
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    αν επιτρεπεται αποφασισες για ιατρικη κατοπιν καποιου προσωπικου ισχυρου ερεθισματος ;
    Μου άρεσε και μου αρεσει -ιδιαιτερα κάποιοι τομείς της ιατρικης.
    Δεν ξέρω αν σε κάλυψε η απαντηση?η αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο...

  9. #1539
    Καλα αποτελεσματα κυκνε ...και ειμαστε εδώ .....να εκφράσεις τις ανησυχίες σου και να μιλήσεις....

  10. #1540
    Γνωριζω ποσο διαβασμα εχει σχετικα, το ζητημα της πρακτικης της ειδικοτητας και λυπαμαι που στη χωρα μας εχει υποβαθμιστει η σπουδαιοτητα της ιατρικης και της παιδειας. Φανατικη μελετητρια ανθρωπινου σωματος και Greys anatomy εδω... αλλά κυριως η συνδεση νευρο-βιολογιας και ψυχικων ασθενειων με απασχολει τωρα τελευταια. κυκνακι συγνωμη αν σου χαλαω το θεμα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #1541
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Γνωριζω ποσο διαβασμα εχει σχετικα, το ζητημα της πρακτικης της ειδικοτητας και λυπαμαι που στη χωρα μας εχει υποβαθμιστει η σπουδαιοτητα της ιατρικης και της παιδειας. Φανατικη μελετητρια ανθρωπινου σωματος και Greys anatomy εδω... αλλά κυριως η συνδεση νευρο-βιολογιας και ψυχικων ασθενειων με απασχολει τωρα τελευταια. κυκνακι συγνωμη αν σου χαλαω το θεμα.
    Αχα,πολλά πράγματα έχουν υποβαθμιστει...άστα...
    Greys anatomy σίριαλ?? όσο την νευροβιολογία και ψυχικές ασθένειες άλλο μεγάλο αλλα σπουδαίο μάλλον κομμάτι...-έβγαλες συμπεράσματα απο αυτο?

  12. #1542
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Αχα,πολλά πράγματα έχουν υποβαθμιστει...άστα...
    Greys anatomy σίριαλ?? όσο την νευροβιολογία και ψυχικές ασθένειες άλλο μεγάλο αλλα σπουδαίο μάλλον κομμάτι...-έβγαλες συμπεράσματα απο αυτο?
    εβγαλα το συμπερασμα οτι αν ειχα χρημα θα ψαχνομουν πρωτα σε εξειδικευμενο κεντρο, θα εκανα ψυχοθεραπεια αλλά στο τελος θα επελεγα τα σκευασματα εαν τελικα ηταν απαραιτητα. Δυστυχως μονο αυτη η σειρα δεν εγινε. Εαν προκειται για γονιδιακη κλιση σε αναπαραγωγη παρομοιου μοντελου βλαβης με τον προγονο τοτε πως θα προχωρησουμε ; διαβαζω μελετες εξωτερικου, διαβαζω εσωτερικου, καπου σκεφτομαι φυσικα και τον παραγοντα Βιομηχανια χρημα αλλά η αγνοια ηταν και θα ειναι το ισχυροτερο οπλο. Ειδικα οσον αφορα την τρέλα βλεπε Μισελ Φουκω και το ποσο απλα γινεται οπλο η ταμπελα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #1543
    Μάλιστα,επειδή ειμαι νέος στο φόρουμ δεν ξέρω το ιστορικό σου ώστε να εκφέρω κάποια γνώμη πάνω σε αυτο .
    οσο για τις μελέτες πάνω σε αυτά τα θέματα φαντάζομαι οτι θα ειναι πολλές και σίγουρα αρκετές διφορούμενες .επισης όπως λες πρέπει να σκεφτόμαστε και άλλους παράγοντες π.χ. Κέρδος ,εταιρίες κ.τ.λ....

  14. #1544
    Νομιζω πως στην ψυχικη υγεια περα απο καποια τεκμηρια εγκεφαλικης δραστηριοτητας και οι ειδικοι, τουλαχιστον φιλανθρωποι ειδικοι, απορουν με το ανθρωπινο ειδος, τρωνε και εκεινοι καποιες ηττες βλεποντας ασανσερ θεραπειες. Την ορμητικη ταση της καταστροφης ενω υπαρχει η γνωση της δημιουργιας.
    Φιλοσοφησα στο θεμα της κυκνου μου, βαζω ανω τελεια, παω στο thread τι σκεφτεστε
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #1545
    Okαλλάζουμε thread...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 17:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 20:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 05:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 16:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 16:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •