Είναι κανείς εδώ; - Page 105
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 105 of 261 FirstFirst ... 55595103104105106107115155205 ... LastLast
Results 1,561 to 1,575 of 3913
  1. #1561
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Αφου γραφουμε εδω γενικα ας γραψω και εγω μην ανοιγω στο αγχος ακινουριο θεμα!!! Σημερα λοιπον στην δουλεια μου με επειασε πολυ αγχος πιο πολυ απο της προηγουμενες ημερες φοβαμαι μην κανω καμια στραβη στην πορεια γιατι δεν θελω να δινω δικαιωματα!!

  2. #1562
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Αφου γραφουμε εδω γενικα ας γραψω και εγω μην ανοιγω στο αγχος ακινουριο θεμα!!! Σημερα λοιπον στην δουλεια μου με επειασε πολυ αγχος πιο πολυ απο της προηγουμενες ημερες φοβαμαι μην κανω καμια στραβη στην πορεια γιατι δεν θελω να δινω δικαιωματα!!
    Έτσι στα ξαφνικά σ' έπιασε αυτό το άγχος; Κι εγώ είχα πολύ άγχος όταν δούλευα κι ένας από τους λόγους ήταν να μην δίνω δικαιώματα που λες κι εσύ...

    Καλά, αυτό το θέμα έχει γίνει ημερολόγιο...ξεκίνησε από τον θάνατο ενός γατιού (ακόμα στεναχωριέμαι όποτε το θυμάμαι, με τραυμάτισε και σκέφτομαι πως θ' αντέξω όταν φύγει κι ο γάτος που έχω τώρα) κι έκτοτε γράφονται όλα όσα με (μας) απασχολούν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #1563
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Δεν ειναι στα ξαφνικα Κυκνος χρονιο ειναι το προβλημα!! Απλος σημερα εγινε εντονοτερο!

  4. #1564
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Καλημέρα!

    Cc, πήρα τ' αποτελέσματα, δεν τα είδε ακόμα ο γιατρός μου καθώς έπρεπε να φύγει για το εξωτερικό αλλά πάντως από το διαγνωστικό κέντρο δεν βρήκαν κάτι ανησυχητικό οπότε ηρεμούμε για καρκίνο, οκ!

    Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #1565
    Κυκνακι μου χαρηκα με τα ευχαριστα νεα, ελπιζω να ενιωσες και εσυ καλα και να σου πω οτι η εικονα πανω πανω με εκανε και γελασα παρα πολυ, σε ευχαριστω !
    Συνεχιζουμε σταθερα στον αγωνα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #1566
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνακι μου χαρηκα με τα ευχαριστα νεα, ελπιζω να ενιωσες και εσυ καλα και να σου πω οτι η εικονα πανω πανω με εκανε και γελασα παρα πολυ, σε ευχαριστω !
    Συνεχιζουμε σταθερα στον αγωνα.
    Καλημέρα cc μου!

    Κι εγώ ηρέμησα κάπως αλλά θα ηρεμήσω εντελώς όταν γυρίσει ο γιατρός μου και τη δει κι αυτός...αλλά είναι πολύ σημαντικό ότι μου έφυγε η ιδέα του όγκου... Είχα μιλήσει και με μια φίλη μου και μου είπε ότι αν είχα για τρία χρόνο όγκο όπως μου μπήκε στο μυαλό θα είχα πεθάνει κι ηρέμησα...

    Άσχετο, τα ξημερώματα στις 5 είδα ένα φριχτό όνειρο: είχα βγει από το σπίτι με τη νυχτικιά, μιαν άσπρη (δεν έχω τέτοια νυχτικιά καν) και καθώς γύριζα συναντούσα συνέχεια εμπόδια, μέχρι κι ένα πτώμα βρήκα μπροστά μου μέσα σε κάτι καλαμιές κι οπισθοχώρησα κι εκείνη την ώρα ξύπνησα...τι μπορεί να σημαίνει αυτό;;; Τρόμαξα πραγματικά πολύ...

    Χαίρομαι που σου άρεσε η εικόνα με τον κόκκορα κι εγώ τη βρήκα πολύ αστεία!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #1567
    Κυκνακι ολο το αγχος που μαζεψες και ο μισος αυγουστος το ενα μετα το αλλο, ε θα φερει και εφιαλτες. Ειδα μια ταινια που ελεγε η ψυχολογος οτι " οι εφιαλτες ειναι ενας τροπος να μιλησει το καταπιεσμενο ασυνειδητο" εγω θα πω προσπαθησε οσο αντεχεις να ανεβαζεις τετοιες εικονες και να θυμασαι τις πλευρες του εαυτου σου που ειναι χαρισματικες.

    Ευχομαι να γινει συντομα το ραντεβου και να βγαλεις μια ακρη με επιτροπη,συστημα, υγεια μα πανω απο ολα να νιωσεις λιγο καλυτερα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #1568
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνακι ολο το αγχος που μαζεψες και ο μισος αυγουστος το ενα μετα το αλλο, ε θα φερει και εφιαλτες. Ειδα μια ταινια που ελεγε η ψυχολογος οτι " οι εφιαλτες ειναι ενας τροπος να μιλησει το καταπιεσμενο ασυνειδητο" εγω θα πω προσπαθησε οσο αντεχεις να ανεβαζεις τετοιες εικονες και να θυμασαι τις πλευρες του εαυτου σου που ειναι χαρισματικες.

    Ευχομαι να γινει συντομα το ραντεβου και να βγαλεις μια ακρη με επιτροπη,συστημα, υγεια μα πανω απο ολα να νιωσεις λιγο καλυτερα.
    Καλημέρα cc! Πάλι εφιάλτες έβλεπα χθες, χρειάζομαι μιαν αγκαλιά...με κουράζουν και με τρομάζουν πολύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #1569
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Νιώθω ακόμα τρομαγμένη κι εξαντλημένη σωματικά αλλά φοβάμαι να κοιμηθώ, τι να κάνω;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #1570
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Τελικά πήρα ένα ηρεμιστικό και κοιμήθηκα ως τις 10 αλλά θα πάρω κι άλλο, εξακολουθώ να νιώθω άσχημα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #1571
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κατάφερα και κοιμήθηκα επιτέλους χωρίς εφιάλτες το μεσημέρι...μακάρι να συνεχιστεί αυτό...
    Τώρα έφτιαξα καφέ, ελπίζω σιγά σιγά να νιώσω καλύτερα...

    Γιατρέ, αν δεις το ποστ μου λύσε μου μιαν απορία: είναι σίγουρο ότι οι ορμόνες σχετίζονται με την κατάθλιψη; Κι επίσης πώς είναι δυνατόν από μια μεγάλη στεναχώρια να καταρρέει όλο το σώμα; Ρωτάω γιατί την τελευταία φορά που μου πέθανε γάτα, έκλαψα τόσο πολύ και σε κάποια φάση ξύπνησα και δεν μπορούσα να πάρω ανάσα και με πήγε ο αδελφός μου με τη μαμά μου στο νοσοκομείο, εκεί έκανα εμετό και συνήλθα με ένεση primperan κι η γιατρός μου είπε ότι σφίχτηκε το στομάχι μου από τη στεναχώρια...κι αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση...
    Καλησπέρα,βλέπω έχουμε καλές εξελίξεις-μπράβο.
    Ναι οι ορμόνες συνδέονται με την καταθλιψη ,όσο για το επεισόδιο που είχες -ναι γίνετε απο την μεγάλη στεναχώρια να πάθει ο οργανισμός ενα είδος shock -να το πούμε απλά αλλα συνερχετε εύκολα.

  12. #1572
    Κυκνε φοβάσαι να κοιμηθείς λογω των άσχημων ονείρων?τι ηρεμιστικό σε πιάνει για τον ύπνο?

  13. #1573
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Κυκνε φοβάσαι να κοιμηθείς λογω των άσχημων ονείρων?τι ηρεμιστικό σε πιάνει για τον ύπνο?
    Καλησπέρα κι ευχαριστώ για την απάντηση!

    Ναι, φοβάμαι να κοιμηθώ...παίρνω seroquel για τον ύπνο κι αν ξυπνήσω από εφιάλτη lexotanil αλλιώς δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ αλλά μέχρι να δράσουν υποφέρω...μακάρι να γινόταν να μου κάνουν ένεση που δρα πιο γρήγορα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #1574
    Αςε την ένεση προς το παρών και προσπάθησε με άλλους τρόπους.π.χ πιο νωρίς ύπνο ,πιο νωρίς να σηκωνεσε,σπορ....το λεξο σε κοιμίζει αμέσως?

  15. #1575
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by drjai View Post
    Αςε την ένεση προς το παρών και προσπάθησε με άλλους τρόπους.π.χ πιο νωρίς ύπνο ,πιο νωρίς να σηκωνεσε,σπορ....το λεξο σε κοιμίζει αμέσως?
    Νωρίς κοιμάμαι συνήθως, πόσο πιο νωρίς πια;
    Το lexotanil θέλει κανένα μισάωρο κι αυτό το μισάωρο υποφέρω, γι' αυτό μιλάω για ένεση...εν τω μεταξύ παλιά υπέφερα πολύ συχνά από φόβο ότι κάποιος συγκεκριμένος "άνθρωπος" θα μου κάνει ξανά κακό γι' αυτό κι ο γιατρός που έβλεπα τότε μου έκανε μια δυο φορές ένεση aloperidin για να ηρεμήσω και πολύ μου άρεσε αυτό το φάρμακο...τώρα το έχω μόνο σε χάπι για τις περιπτώσεις που με πιάσει ξανά αυτή η κρίση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •