Είναι κανείς εδώ; - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 261 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 181 to 195 of 3913
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ωωω σήμερα έκανα ήδη κοτοσουπα. για να δουμε. σε ευχαριστώ ομως πολύ που ασχολήθηκες. αντε μακαρι απο βδομαδα να περασει και να μην τρεχω στους γιατρους.

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν θα σου καναν κατι οι γιατροι !! δεν υπαρχει κατι , δεν εχει εφευρεθει ακομα !!

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Δεν μπορώ να βγω για φαρμακείο τελικά, δεν έχω κουράγιο...δεν πειράζει, δεν παθαίνω τίποτα για μια μέρα αλλά όποιος μπορεί ας μου κάνει παρέα, δεν αισθάνομαι καλά και με βοηθάει να νιώθω λιγότερο μόνη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    τι έγινε κυκνακο; πηγες τελικα σε φαρμακειο; δεν μπορει να παει καποιος αντι για σενα; μη μεινεις παντως ολο το σκ χωρις αντικαταθλιπτικα. ελπιζω να κοιμηθηκες λιγακι

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    τι έγινε κυκνακο; πηγες τελικα σε φαρμακειο; δεν μπορει να παει καποιος αντι για σενα; μη μεινεις παντως ολο το σκ χωρις αντικαταθλιπτικα. ελπιζω να κοιμηθηκες λιγακι
    Καλημέρα fleur!
    Όχι, δεν πήγα τελικά και δεν ήθελα να επιβαρύνω τον πατέρα μου ήδη τρέχει όλη μέρα για διάφορες δουλειές...ίσως πάω σήμερα, θα δω...είμαι και πολύ στριμωγμένη οικονομικά ούτε γι' αυτά δεν έχω καλά καλά τώρα ενώ αν τα πάρω Δευτέρα τα παίρνω από το φαρμακείο της γειτονιάς και τα πληρώνω όταν μου τα γράψει ο γιατρός...

    Ναι, ευτυχώς μπόρεσα και κοιμήθηκα...είδα την ταινία μου (ωραία ήταν, είχε πλάκα) και μετά κοιμήθηκα, μ' έπιασε το seroquel...και για μια φορά επιτέλους ξύπνησα αργά, στις 09:30...αν και νιώθω το κεφάλι μου κάπως βαρύ και δεν ξέρω γιατί...
    Πάντως ούτε σήμερα έχω όρεξη να βγω έξω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Είμαι ολομόναχη στο σπίτι τώρα και φοβάμαι...περίεργο αφού το πήρα χθες το βράδυ το αντιψυχωσικό, μάλλον έχω απορρυθμιστεί κάπως...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #187
    Καλημεραααα, τον φοβο τον νιωθεις με σωματικες ενοχλησεις ή οταν λειπουν και οι δυο απο το σπιτι εχεις καποια συγκεκριμενη σκεψη οτι θα γινει κατι κακο?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Καλημεραααα, τον φοβο τον νιωθεις με σωματικες ενοχλησεις ή οταν λειπουν και οι δυο απο το σπιτι εχεις καποια συγκεκριμενη σκεψη οτι θα γινει κατι κακο?
    Καλημέρα cc! Η μόνη σωματική ενόχληση που έχω είναι δυσκολία στην αναπνοή και τρέμουλο...κατά τα άλλα έχω ψυχολογικά συμπτώματα όπως αίσθημα ταραχής και φόβου...κι αυτό που φοβάμαι είναι όπως λες ότι θα γίνει κάτι κακό και συγκεκριμένα πάντα στο υποσυνείδητο μου όταν φοβάμαι υπάρχει η σκέψη εκείνου του ανθρώπου κι ότι θα μου κάνει ξανά κακό, αυτό είναι στάνταρ...αλλά μερικές φορές φοβάμαι και τον πρώην μου και το θυμό του γιατί αφότου χωρίσαμε μαλώσαμε και μου είπε πολύ άσχημα και τρομαχτικά πράγματα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Γιατι αν θεωρεις οτι απειλειται η ζωη σου απο τον πρωην σου αφου σε τρομοκρατησε με οσα σου ειπε και δεν ηταν πολιτισμενη κουβεντα δεν πας στην αστυνομια να του κανεις ασφαλιστικα μετρα;

  10. #190
    Μαλιστα, υπαρχει μια απλη σχετικα σκεψη που ισως να σε βοηθησει

    " σε περιπτωση που οποιοςδηποτε προσπαθησει να μου κανει κακο εχω κοντα μου τηλεφωνο και ειδοποιω αμεσως την αστυνομια"
    Βαση λογικης η θεραπεια σου η φαρμακευτικη θα βοηθησει στο να μην βγαινει εντονα ο φοβος.

    Καλη δυναμη κυκνακο μου, μη το βαζεις κατω, καποια στιγμη δεν θα ναι τοσο εντονο
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by ippotis View Post
    Γιατι αν θεωρεις οτι απειλειται η ζωη σου απο τον πρωην σου αφου σε τρομοκρατησε με οσα σου ειπε και δεν ηταν πολιτισμενη κουβεντα δεν πας στην αστυνομια να του κανεις ασφαλιστικα μετρα;
    Γιατί τον αγαπώ ακόμα και δεν θέλω να του προκαλέσω κανένα πρόβλημα στη ζωή του ούτε ν' αναστατώσω την οικογένεια του...φαντάσου πόσο θα τρόμαζε η μητέρα του αν έβλεπε στην πόρτα αστυνομικούς να ζητάν το γιο της; Μου έχει πει ότι τον αγαπάει πάρα πολύ (όπως είναι και το σωστό άλλωστε)...είχα συμβουλευτεί δικηγόρο στο παρελθόν γι' αυτό το θέμα κι όταν μου είπε τις άσχημες συνέπειες για εκείνον που θα μπορούσαν να έχουν τα λόγια του έβαλα τα κλάματα και προτίμησα να σωπάσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Μαλιστα, υπαρχει μια απλη σχετικα σκεψη που ισως να σε βοηθησει

    " σε περιπτωση που οποιοςδηποτε προσπαθησει να μου κανει κακο εχω κοντα μου τηλεφωνο και ειδοποιω αμεσως την αστυνομια"
    Βαση λογικης η θεραπεια σου η φαρμακευτικη θα βοηθησει στο να μην βγαινει εντονα ο φοβος.

    Καλη δυναμη κυκνακο μου, μη το βαζεις κατω, καποια στιγμη δεν θα ναι τοσο εντονο
    Πολύ καλή ιδέα αυτή που μου προτείνεις, σ' ευχαριστώ! Όσο απλή κι αν όντως είναι, δεν την σκέφτηκα ίσως λόγω πανικού...κι ας έχω συνήθως τηλέφωνο κοντά για ευκολία...
    Απλά (ναι, μάλλον η ψυχοπαθολογία μιλάει τώρα) αν δεν προλάβω να το κάνω; Θα μου πεις λογικά αν κάποιος προσπαθήσει να μπει στο σπίτι λογικά θα ακούσω θόρυβο και θα έχω το χρόνο να ειδοποιήσω, έτσι δεν είναι;

    Ναι, η θεραπεία θα βοηθήσει σίγουρα απλά ίσως λόγω αυξημένου στρες τον τελευταίο καιρό να μην με πιάνει τόσο καλά, με έριξε πολύ το άγχος κι η αγωνία που είχα για την γάτα ακόμα και τώρα που τελείωσε έχει επίδραση πάνω μου...
    Τουλάχιστον ευτυχώς μου έφερε ο πατέρας μου τα αντικαταθλιπτικά (βρήκε φαρμακείο εδώ κοντά) οπότε δεν χρειάζεται να βιαστώ να βγω έξω...ελπίζω να με βοηθήσουν κι αυτά λίγο αν και τώρα στο αντιψυχωσικό βασίζομαι πιο πολύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #193
    Ναι Κυκνακο μου, αντιληπτο, αλλά σκεψου και την δικη σου ψυχουλα που βασανιζεται απο φοβο μη τυχον εμφανιστει. Δε λεω να κανεις καταγγελια, απλα να εχεις κατα νου οτι αν κινδυνευσεις υπαρχει λυση.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Εχεις δεχτει επιθεση ειτε λεκτικη ειτε σωματικη ξανα απο τον πρωην σου ξανα απο τοτε;Ειναι τρομος απο τα παλια η σε ενοχλει;

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ναι Κυκνακο μου, αντιληπτο, αλλά σκεψου και την δικη σου ψυχουλα που βασανιζεται απο φοβο μη τυχον εμφανιστει. Δε λεω να κανεις καταγγελια, απλα να εχεις κατα νου οτι αν κινδυνευσεις υπαρχει λυση.
    Ναι, το ξέρω ότι πρέπει να σκέφτομαι ότι υπάρχει λύση και σ' ευχαριστώ που μου το λες γιατί εγώ όταν φοβάμαι μπλοκάρει κάθε λογική σκέψη, με κατακλύζει πανικός...θα διαβάζω αυτή τη συζήτηση και στο μέλλον όταν νιώθω έτσι εκτός από οτιδήποτε λέμε εκείνη τη στιγμή...και κυρίως σε στιγμές που δεν είστε on line...

    Πάντως πιο πολύ με τρομοκρατεί ο άλλος που προσπάθησε να με βλάψει στο παρελθόν κι αυτός ο φόβος είναι εντελώς παράλογος μιας και δεν ξέρει που να με βρει...μακάρι να μπορούσα να τον ελέγξω...είμαι τόσο φοβισμένη τώρα που μου έρχεται να κλάψω κι ας είναι όλοι στο σπίτι τώρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •