Είναι κανείς εδώ; - Page 152
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 152 of 261 FirstFirst ... 52102142150151152153154162202252 ... LastLast
Results 2,266 to 2,280 of 3913
  1. #2266
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω βλεπω τελευταιας προβολης ονειρα , εχω συνδρομητικη ονειρικη ........

  2. #2267
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Καλημερα κοριτσια μου!!τι κανετε??εγω βλεπω καθε μερα ονειρα οχι εφιαλτες αλλα βλακειες κ θα συνεχισω να βλεπω μεχρι να σταματησω την αγωγη!κυκνο μου δεν εχω καταλαβει ακριβως τι εχεις!
    Καλησπέρα pink floyd!
    Κοίτα, εγώ έχω κατάθλιψη αλλά αυτή ως επί το πλείστον είναι εντάξει με τα φάρμακα πλην μερικών σκαμπαβανεσμάτων...έχω όμως και φοβίες ότι θα μου κάνει ξανά κακό εκείνο το άτομο που το προσπάθησε στο παρελθόν τις οποίες είναι φορές που αδυνατώ να τις εκλογικεύσω ώστε να μην τρομάζω και βασανίζομαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #2268
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Αφου με την καταθλιψω τα χεις βρει πρεπει κατι να κανεις κ με τις φοβιες σου!πριν ποσο καιρο εγινε το σκηνικο?
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  4. #2269
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Αφου με την καταθλιψω τα χεις βρει πρεπει κατι να κανεις κ με τις φοβιες σου!πριν ποσο καιρο εγινε το σκηνικο?
    Έχει πολλά χρόνια αλλά αυτές μου έχουν εντυπωθεί κι απ' ότι φαίνεται ακόμα κι όταν δεν σκέφτομαι το συγκεκριμένο γεγονός υπάρχει στο υποσυνείδητο μου...
    Εν τω μεταξύ κοιμήθηκα το μεσημέρι και το ευχαριστήθηκα (το χρειαζόμουν προφανώς) αλλά τώρα νιώθω μια θλίψη... Θα τα αναφέρω αυτά στον ψυχίατρο την Τετάρτη να δω τι θα μου πει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #2270
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Καλημερα κυκνε!!εχω παρατηρησει οτι αναφερεσαι συχνα σε αυτο το συμβαν!καπου πιστευω οτι εχεις εγκλωβιστει σε αυτο κ το χεις κανει τροπο ζωης!κ θεωρω αυτο ειναι επιλογη σου!πρεπει λιγο να ταρακουνησεις τον εαυτο σου κ να ζεις την ζωη σου!να ξεκινησεις με μικρα βηματακια!αν σκεφτεσαι συνεχεια οτι ειμαι θλιμμενη,οτι μου συνεβει αυτο κλπ δεν προχωρας,μενεις στασιμη!κ μονο την ζωη σου χαλας!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  6. #2271
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Καλημερα κυκνε!!εχω παρατηρησει οτι αναφερεσαι συχνα σε αυτο το συμβαν!καπου πιστευω οτι εχεις εγκλωβιστει σε αυτο κ το χεις κανει τροπο ζωης!κ θεωρω αυτο ειναι επιλογη σου!πρεπει λιγο να ταρακουνησεις τον εαυτο σου κ να ζεις την ζωη σου!να ξεκινησεις με μικρα βηματακια!αν σκεφτεσαι συνεχεια οτι ειμαι θλιμμενη,οτι μου συνεβει αυτο κλπ δεν προχωρας,μενεις στασιμη!κ μονο την ζωη σου χαλας!
    Κοίτα, εδώ αναφέρομαι μιας κι είναι τέτοιος ο χώρος που λέμε τι μας φταίει αλλά αναφέρομαι κυρίως επειδή ακόμα κι αν δεν το σκέφτομαι πια αυτό το γεγονός (γιατί δεν το σκέφτομαι πάντα, όχι συνειδητά τουλάχιστον) ο φόβος ότι θα μου συμβεί κάτι κακό παραμένει κι αυτό με βασανίζει...κι ειδικά όταν είμαι κουρασμένη κι άρα πιο αδύναμη ν' αντισταθώ είναι ακόμα μεγαλύτερος...και τώρα νιώθω κουρασμένη αλλά όσο είμαι όρθια δεν φοβάμαι τόσο πολύ...δεν ξέρω τι θα γίνει το βράδυ που θα ξαπλώσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #2272
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Ρε κούκλα επιτέλους βρήκα άκρη μαζί σου ο φόβος σου είναι πολύ λογικός κ κοινός τον έχω κι εγώ από την ώρα που καταλαβεσ σε τι κόσμο ζούμε φοβάσαι μη πετύχεις κανένα μαλακά κι εγω το έχω αυτό δεν αντιδραω πολύ γτ δεν ξέρω τι μυαλά κουβαλάει ο άλλος αυτό πάντως δεν είναι ανησυχητικό όλοι το φοβούνται αυτό όσοι έχουν μυαλό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #2273
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ρε κούκλα επιτέλους βρήκα άκρη μαζί σου ο φόβος σου είναι πολύ λογικός κ κοινός τον έχω κι εγώ από την ώρα που καταλαβεσ σε τι κόσμο ζούμε φοβάσαι μη πετύχεις κανένα μαλακά κι εγω το έχω αυτό δεν αντιδραω πολύ γτ δεν ξέρω τι μυαλά κουβαλάει ο άλλος αυτό πάντως δεν είναι ανησυχητικό όλοι το φοβούνται αυτό όσοι έχουν μυαλό
    Χαίρομαι που με κατάλαβες έστω κι αργά και που βρίσκεις το φόβο μου λογικό Αλλά όταν φτάνει σε σημείο να μου διαταράσσει τον ύπνο δεν πρέπει να γίνει κάτι;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2274
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Για να σε καταλάβει κάποιος όταν θέλεις να του λες το ίδιο πράγμα με άλλα λόγια τώρα το γραψεσ έτσι ώστε να το καταλάβω και σ λέω το έχω κι εγώ όταν έχεις φοβίες λογικό να μην κοιμάσαι καλά αλλά νομίζω τα φάρμακα δεν κάνουν κ πολλά πρέπει να εξασκηθεισ στην ψυχραιμία κ να πιστέψεις ότι και να σου τύχει θα το αντιμετωπίσεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #2275
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Για να σε καταλάβει κάποιος όταν θέλεις να του λες το ίδιο πράγμα με άλλα λόγια τώρα το γραψεσ έτσι ώστε να το καταλάβω και σ λέω το έχω κι εγώ όταν έχεις φοβίες λογικό να μην κοιμάσαι καλά αλλά νομίζω τα φάρμακα δεν κάνουν κ πολλά πρέπει να εξασκηθεισ στην ψυχραιμία κ να πιστέψεις ότι και να σου τύχει θα το αντιμετωπίσεις
    Δεν ξέρω τι να πω τώρα γιατί είμαι φρικαρισμένη...τώρα ξύπνησα κι έβλεπα πάλι εφιάλτες και τρόμαξα πολύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #2276
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Θέλω να πω κάτι μήπως και ξαλαφρώσω γιατί μου τρώει την ψυχή και μου προκαλεί άγχος...περιμένω να έρθει ο ξάδελφος μου με τη γυναίκα του για επίσκεψη και να μας φέρουν και τα προσκλητήρια του θρησκευτικού πλέον γάμου και ζορίζομαι γιατί πρέπει να δείξω ενδιαφέρον και χαρά ενώ αυτή τη στιγμή δεν νιώθω χαρούμενη...κι επιπλέον αγχώνομαι από τώρα πολύ για τη μέρα του γάμου μιας και πρέπει να κάνω γκράντε εμφάνιση κι αγχώνομαι για το πότε θα τα προλάβω όλα, κομμωτήριο, ντύσιμο, βάψιμο και να πάω νωρίς από το σπίτι για να ντύσουμε και το γαμπρό...ουφ, ούτε εγώ να ήμουν η νύφη!

    Όποιος έχει καμιά ιδέα για ν' αποφορτιστώ απ' αυτό το άγχος ας μου την πει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #2277
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Καλημέρα παιδιά! Τι κάνετε;

    Είναι κανείς εδώ τώρα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #2278
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα παιδιά! Τι κάνετε;

    Είναι κανείς εδώ τώρα;
    ψψψττττ! καλέεεεε! εγώ, σου κάνω εγώ;
    τί κάνεις κυκνοπούλι; πέρασες καλά τις μέρες της αργίας;
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  14. #2279
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    ψψψττττ! καλέεεεε! εγώ, σου κάνω εγώ;
    τί κάνεις κυκνοπούλι; πέρασες καλά τις μέρες της αργίας;
    Φυσικά και μου κάνεις Τόνια, αναρωτιόμουν που είσαι...

    Πέρασα καλά τις μέρες των μίνι διακοπών, ναι, αλλά από την Κυριακή που γύρισα στην πόλη με πιάνει κάποιες στιγμές μια μελαγχολία την οποία προσπαθώ όσο μπορώ να κατανικήσω (για παράδειγμα βγήκα για καφέ με τον αδελφό μου και γύρισα πριν λίγο) αλλά είναι στιγμές που με νικάει ειδικά όταν είμαι μόνη μου...

    Εσύ πώς πέρασες; Όλα καλά;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #2280
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    μια χαρά νομίζω αν και παραμονή βράδυ τα πήρα με τις εξυπνάδες της κόρης μου, αλλά έδωσα τόπο στην οργή. ζωγραφίζω κυκνούλι μου και γράφω ποιηματάκια. τώρα ζωγραφίζω
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •