Είναι κανείς εδώ; - Page 153
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 153 of 261 FirstFirst ... 53103143151152153154155163203253 ... LastLast
Results 2,281 to 2,295 of 3913
  1. #2281
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    καληνύχτα κύκνε. θα κοιμηθώ αργά αν χρειαστείς κάτι. μούτσος κίσες. Τ.
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  2. #2282
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    καληνύχτα κύκνε. θα κοιμηθώ αργά αν χρειαστείς κάτι. μούτσος κίσες. Τ.
    Λογικά έχεις κοιμηθεί τώρα αλλά θα το πω και μου απαντάς όταν το δεις...πριν λίγο ξύπνησα από έναν φοβερό εφιάλτη, είδα εφιάλτη που εμπεριείχε σεξουαλική βία και τίποτα δεν με ταράζει όσο αυτό, είμαι πολύ τρομαγμένη τώρα και δεν θέλω να ξανακοιμηθώ, έφτιαξα καφέ αλλά είμαι τρομερά ταραγμένη, θα προσπαθήσω να ξεχαστώ με τον υπολογιστή αλλά αν τυχόν δεις τώρα κοντά το μήνυμα μου μίλα μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #2283
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    et voilà! η Τόνυα είναι εδώ
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  4. #2284
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    λοιπόν μου αρέσεις κυκνάκι μου γενικά αλλά όταν αρχίζεις να λες τα πράγματα με το όνομά τους μου αρέσεις περισσότερο. δεν σε βλέπω ονλάιν, κοιμήθηκες; θα σε περιμένω πέντε λεπτά. μετά θα βγω καιιιιιι, δεν θα το πιστέψεις, θα κοιμηθώωωω!! έκλεισα τηλέφωνα, πήρα το πρωινό μου χάπι (!!!), έβαλα το ναρθηκάκι στα δόντια μου και είμαι έτοιμη για τούφες.
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  5. #2285
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    λοιπόν μου αρέσεις κυκνάκι μου γενικά αλλά όταν αρχίζεις να λες τα πράγματα με το όνομά τους μου αρέσεις περισσότερο. δεν σε βλέπω ονλάιν, κοιμήθηκες; θα σε περιμένω πέντε λεπτά. μετά θα βγω καιιιιιι, δεν θα το πιστέψεις, θα κοιμηθώωωω!! έκλεισα τηλέφωνα, πήρα το πρωινό μου χάπι (!!!), έβαλα το ναρθηκάκι στα δόντια μου και είμαι έτοιμη για τούφες.
    Έλα Τόνια, ξανακοιμήθηκα τελικά αλλά συνέχισα να βλέπω εφιάλτες και συνεπώς εξακολουθώ να είμαι ταραγμένη...πήρα κι εγώ πρωινό χάπι τώρα, ηρεμιστικό για να συνέλθω...ελπίζω να με βοηθήσει, θα μιλήσουμε αργότερα που θα ξυπνήσεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #2286
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    ξυπνήηηηηηησατεεε; πως ειναι η παρέα; εγω ακόμα με λιγοτερο ειναι η αλήθεια μουδιασμένο αντίχειρα..

  7. #2287
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    37
    Καλημέρα σε όλους

    Sent from my HTC Desire 626G dual sim using E-Psychology Forum mobile app

  8. #2288
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    ξυπνήηηηηηησατεεε; πως ειναι η παρέα; εγω ακόμα με λιγοτερο ειναι η αλήθεια μουδιασμένο αντίχειρα..
    Καλημέρα fleur & Joker girl! Τι κάνετε;

    Εγώ είμαι ακόμα λίγο φοβισμένη και σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο την ψυχολόγο μου μπας και με συνεφέρει αλλά αργότερα γιατί πίνω καφέ τώρα και χαλαρώνω όσο μπορώ...

    Fleur, χαίρομαι για σένα αλλά γιατί μούδιασες; Είναι ψυχοσωματικό; Ρωτάω γιατί κι εγώ το παθαίνω να μουδιάζουν τα χέρια μου πολλές φορές από το άγχος...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2289
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Καλημέρες κύκνε γιατί φοβισμένη; δεν διαβασα παραπάνω; είσαι σε κρίση; θα διαβασω να δω. Εγώ μουδιασα πριν απο 12 μερες στο συγκεκριμένο σημείο, κατα διαστηματα σε συγκεκριμένη στάση (πχ στο γραφειο ή όταν σκύβω μπροστά) μουδιάζει και ο δείκτης (αλλα η περιεργη αισθηση στον μισο αντιχειρα μενει μονιμα)....αρα μαλλον κατι ορθοπεδικο θελω να ελπιζω οτι ειναι...ταυτοχρονα εχω κοψει και το εφεξορ πριν καν 2μηνο και το αντικατεστησα με λαντοζ το οποιο κοβω τωρα...το λεξοτανιλ βεβαια σταθερο :Ρ...

  10. #2290
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    Καλημέρες κύκνε γιατί φοβισμένη; δεν διαβασα παραπάνω; είσαι σε κρίση; θα διαβασω να δω. Εγώ μουδιασα πριν απο 12 μερες στο συγκεκριμένο σημείο, κατα διαστηματα σε συγκεκριμένη στάση (πχ στο γραφειο ή όταν σκύβω μπροστά) μουδιάζει και ο δείκτης (αλλα η περιεργη αισθηση στον μισο αντιχειρα μενει μονιμα)....αρα μαλλον κατι ορθοπεδικο θελω να ελπιζω οτι ειναι...ταυτοχρονα εχω κοψει και το εφεξορ πριν καν 2μηνο και το αντικατεστησα με λαντοζ το οποιο κοβω τωρα...το λεξοτανιλ βεβαια σταθερο :Ρ...
    Α, καλά, δεν το συζητάω το λεξοτανίλ είναι απαραίτητο...αυτό με ηρέμησε το πρωί...είμαι φοβισμένη (αν κι όσο περνάει η ώρα λιγοστεύει όλο και πιο πολύ) γιατί είδα έναν εφιάλτη με ότι φοβάμαι και με ταράζει περισσότερο λόγω του παρελθόντος...ονειρεύτηκα σεξουαλική επίθεση και ξύπνησα κατατρομαγμένη στις 5 το πρωί...

    Εσύ πάντως μια χαρά είσαι με τα τόσα λίγα φάρμακα, εγώ παίρνω πολλά δεν ξέρω αν θυμάσαι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #2291
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    θυμάμαι θυμάμαι αλλά για να βλεπεις εφιαλτες μήπως θελεις μια αναπροσαρμογη; και βρε παιδί λογικο ειναι να ειμαστε και φοβισμένες ποτε ποτε το θεμα ειναι να μην πανικοβαλλομαστε...εγω όπως σου ειπα ναι μεν παιρνω λιγα τωρα αλλα..νομιζω οτι ξανακυλαω...με επιασε παλι το κολλημα με την ΣΚΠ...

  12. #2292
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    θυμάμαι θυμάμαι αλλά για να βλεπεις εφιαλτες μήπως θελεις μια αναπροσαρμογη; και βρε παιδί λογικο ειναι να ειμαστε και φοβισμένες ποτε ποτε το θεμα ειναι να μην πανικοβαλλομαστε...εγω όπως σου ειπα ναι μεν παιρνω λιγα τωρα αλλα..νομιζω οτι ξανακυλαω...με επιασε παλι το κολλημα με την ΣΚΠ...
    Βασικά χθες κοιμήθηκα συνεχόμενα απ΄το απόγευμα και δεν ξύπνησα το βράδυ οπότε δεν πήρα τα βραδινά χάπια κι ίσως να έφταιξε κι αυτό σε συνδυασμό με το ότι χθες δεν πήγα στην ψυχολόγο μου όπως κάθε βδομάδα γιατί έχει άδεια...ελπίζω απόψε να καταφέρω να κοιμηθώ χωρίς φόβο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #2293
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Καλημέρα, είναι κανείς εδώ;

    Είναι Κυριακή του Θωμά και θα γιόρταζε ο θείος μου σήμερα κι είμαι λίγο λυπημένη...και θα μείνω και μόνη μου αργότερα γιατί οι γονείς μου θα πάνε στο νεκροταφείο να κάνουν τρισάγιο και φοβάμαι λίγο...εγώ αποφεύγω να πηγαίνω γιατί μελαγχολώ χειρότερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #2294
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    κυκνοπούλι μπήκα για λίγο έτσι για ένα γεια σε σένα και τα άλλα παιδιά. σήμερα με τις γιορτές καλοζαλιστήκαμε. είμαι κρυολογημένη λιγάκι και έκατσα μέσα. μία μέρα μέσα μου αρέσει, στις δύο αρχίζω και μελαγχολώ. και επειδή σας διάβασα πιο πάνω για να δω τί έχω χάσει, μου ήρθαν δυο σκέψεις και τις γράφω: 1) ο μεσημεριανός ύπνος με διαλύει, με καταθλίβει, σέρνομαι στα πατώματα μετά. ένα δεκάλεπτο στα όρθια δεν είναι κακό, αλλά έτσι κι οριζοντιωθώ, την έβαψα. Συστήνω: μην κοιμάστε μεσημέρια , 2) αριστερός αντίχειρας και δείκτης μουδιάζουν από τη δισκοκήλη στον αυχένα μου που βρίσκει το βραχιόνιο πλέγμα. Συστήνω: κρατάτε τον αυχένα σας ζεστό αυτόν τον καιρό με τα σκαμπανεβάσματα του καιρού (κασκόλ. και μέσα στο σπίτι εννοώ. πάρτε κανένα αντιφλεγμονώδες, πχ xefo rapid, και για πιο γρήγορα βάλτε θερμοφόρα. η δισκοκήλη αυτή απέχει 5 εκατοστά από την επιδερμίδα σας και επειδή είναι βαθιά, η θερμότητα αργεί να φτάσει, να έχετε υπομονή. αυτάαααα... καλό ξημέρωμα βρε!! xoxoxo
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  15. #2295
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    κυκνοπούλι μπήκα για λίγο έτσι για ένα γεια σε σένα και τα άλλα παιδιά. σήμερα με τις γιορτές καλοζαλιστήκαμε. είμαι κρυολογημένη λιγάκι και έκατσα μέσα. μία μέρα μέσα μου αρέσει, στις δύο αρχίζω και μελαγχολώ. και επειδή σας διάβασα πιο πάνω για να δω τί έχω χάσει, μου ήρθαν δυο σκέψεις και τις γράφω: 1) ο μεσημεριανός ύπνος με διαλύει, με καταθλίβει, σέρνομαι στα πατώματα μετά. ένα δεκάλεπτο στα όρθια δεν είναι κακό, αλλά έτσι κι οριζοντιωθώ, την έβαψα. Συστήνω: μην κοιμάστε μεσημέρια , 2) αριστερός αντίχειρας και δείκτης μουδιάζουν από τη δισκοκήλη στον αυχένα μου που βρίσκει το βραχιόνιο πλέγμα. Συστήνω: κρατάτε τον αυχένα σας ζεστό αυτόν τον καιρό με τα σκαμπανεβάσματα του καιρού (κασκόλ. και μέσα στο σπίτι εννοώ. πάρτε κανένα αντιφλεγμονώδες, πχ xefo rapid, και για πιο γρήγορα βάλτε θερμοφόρα. η δισκοκήλη αυτή απέχει 5 εκατοστά από την επιδερμίδα σας και επειδή είναι βαθιά, η θερμότητα αργεί να φτάσει, να έχετε υπομονή. αυτάαααα... καλό ξημέρωμα βρε!! xoxoxo
    Καλημέρα Τόνια και περαστικά!

    Εγώ νιώθω πολύ πεσμένη αυτή τη στιγμή, μόνη, πονεμένη, μελαγχολική και φοβισμένη...είμαι μόνη μου στο σπίτι, ξύπνησα και δεν βρήκαν κανέναν γιατί ο παππούς μου είναι στο νοσοκομείο από χθες κι η μαμά μου είναι εκεί αλλά ευτυχώς θα έρθει το μεσημέρι, μέχρι τότε όμως είμαι μόνη μου και νιώθω χάλια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •