Είναι κανείς εδώ; - Page 187
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 187 of 252 FirstFirst ... 87137177185186187188189197237 ... LastLast
Results 2,791 to 2,805 of 3779
  1. #2791
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Ευχαριστώ πολύ.. Γύρισα σπίτι πριν λίγο και απο συνήθεια την περίμενα να έρθει να με χαιρετήσει..έκανα να φάω και την περίμενω να έρθει δίπλα μου να ζητιανεψει φαγητό.. Δεν συνηθίζεται ρε γαμωτο...
    Ουφ...οχι δυστυχως...ειδικα αυτα που εχεις συνηθισει να κανει...δεν νομιζω οτι μπορει να το απαλυνει τιποτα αυτο περα απτο να αφησουμε τον χρονο να κανει την δουλεια του...εμενα μου λειπει οταν την επαιρνα αγκαλια...

  2. #2792
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Άνθρωπος που ρίχνει φόλες και γενικά βασανίζει ζώα, έχει πολύ μεγάλο πρόβλημα και μπορεί κάποια στιγμή να σκοτώσει και άνθρωπο. Δυστυχώς έχω βρεθεί πολλές φορές στη δυσάρεστη θέση να χάσω ζώα αδέσποτα που φροντίζω έτσι. Είναι θλιβερό και εξοργιστικό! Το μόνο καλό είναι ότι κάποια στιγμή αγριέψαμε κάποιοι εδώ που μένω, είναι και κάποια πιο νέα παιδιά πλέον με άλλες αντιλήψεις σε θέσεις ευθύνης στον τοπικό δήμο κτλ και το φαινόμενο έχει μειωθεί πολύ. Γιατί παλιότερα τέτοιες συμπεριφορές είχαν την ανοχή κάτι αχαρακτήριστων βλαχοδήμαρχων κτλ....
    Συμφωνω απολυτα. Το ατομο που κατα πασα πιθανοτητα φολιασε το σκυλο μου ειναι η ψυχοπαθης απο πανω που ενα χρονο πριν ειχε ξεκινησει να κλωτσαει το πατωμα τις νυχτες διωχνοντας με απο το δωματιο μου. Την επομενη του θανατου του μας επισκεφθηκε με καποια δικαιολογια ζητωντας απο τον αδελφο μου (που ειναι πρωην της) να περασει μεσα. Συνειδητοποιωντας οτι δεν ακουσε βηματα/γαυγισμα σκυλου ως συνηθως, δε μπορεσε να συγκρατησει το γελιο της, μιλαγε και η φωνη της ακουγοταν σαν του χλαπατσα, πνιγοταν απο χαρα.

  3. #2793
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Καλημέρα κορίτσια!

    Καλημέρα George!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #2794
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα κορίτσια!

    Καλημέρα George!
    Καλημέρα
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #2795
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα κορίτσια!

    Καλημέρα George!
    Μαρεσει που εμένα μου λες καλημέρα ξεχωριστά...

    Καλημέρα.. Είσαι καλά?

  6. #2796
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μαρεσει που εμένα μου λες καλημέρα ξεχωριστά...

    Καλημέρα.. Είσαι καλά?
    Ε, αφού δεν είσαι κορίτσι

    Καλά είμαι αλλά νυστάζω κι έφτιαξα καφέ για να με ξυπνήσει... Εσύ;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #2797
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ε, αφού δεν είσαι κορίτσι [emoji14]

    Καλά είμαι αλλά νυστάζω κι έφτιαξα καφέ για να με ξυπνήσει... Εσύ;
    Κάποτε γκρινιάζω σαν κορίτσι..

    Δεν είμαι και στα πάνω μου. Είμαι καλά όμως.

  8. #2798
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Κάποτε γκρινιάζω σαν κορίτσι..

    Δεν είμαι και στα πάνω μου. Είμαι καλά όμως.
    Χαίρομαι
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2799
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Κάποτε γκρινιάζω σαν κορίτσι..
    .
    Δεν ειναι κακο αυτο ......ο θυμος κι η γκρινια ειναι καλο να εκφραζονται ......μην τα βαζουμε μεσα μας , ιδιως τον θυμο.....

  10. #2800
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ειναι κακο αυτο ......ο θυμος κι η γκρινια ειναι καλο να εκφραζονται ......μην τα βαζουμε μεσα μας , ιδιως τον θυμο.....
    Εγώ όταν γκρινιάζω για κάτι είναι σαν και παλεύω για να το φτιάξω. Όταν σταματήσω να γκρινιάζω τότε σημαίνει ότι μου είναι αδιάφορο.

  11. #2801
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εγώ όταν γκρινιάζω για κάτι είναι σαν και παλεύω για να το φτιάξω. Όταν σταματήσω να γκρινιάζω τότε σημαίνει ότι μου είναι αδιάφορο.
    Μαλιστα , καταλαβα .....

  12. #2802
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Το γράφω εδώ μιας κι είναι το δικό μου θέμα αντί να συνεχίσω στο "τι σκέφτεστε;"...
    Το απόγευμα θα φύγω εκτός πόλης για μια δυο μέρες και μ' έχει πιάσει άγχος ότι δεν θα προλάβω να ετοιμάσω τα πράγματα μου και να κάνω μπάνιο, άγχος που ξέρω ότι είναι υπερβολικό γιατί έχω πολλές ώρες μπροστά μου αλλά παρόλα αυτά δεν μπορώ να σταματήσω να το νιώθω... Το γράφω εδώ μήπως με τη συζήτηση το εκλογικεύσουμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #2803
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Το γράφω εδώ μιας κι είναι το δικό μου θέμα αντί να συνεχίσω στο "τι σκέφτεστε;"...
    Το απόγευμα θα φύγω εκτός πόλης για μια δυο μέρες και μ' έχει πιάσει άγχος ότι δεν θα προλάβω να ετοιμάσω τα πράγματα μου και να κάνω μπάνιο, άγχος που ξέρω ότι είναι υπερβολικό γιατί έχω πολλές ώρες μπροστά μου αλλά παρόλα αυτά δεν μπορώ να σταματήσω να το νιώθω... Το γράφω εδώ μήπως με τη συζήτηση το εκλογικεύσουμε...
    Μου συμβαίνει και εμένα αυτό με το άγχος του "δεν θα προλάβω" ..Αλλά τελικά προλαβαίνω
    Και φυσικά τα μισά πράγματα τα ξεχνάω
    Αν αρχίσεις από τώρα να ετοιμαστείς,θα προλάβεις σίγουρα..Εγώ πιστεύω είναι καλύτερα να ετοιμάσεις πρώτα τα πράγματα σου και μετά να κάνεις μπάνιο κτλ...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #2804
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μου συμβαίνει και εμένα αυτό με το άγχος του "δεν θα προλάβω" ..Αλλά τελικά προλαβαίνω
    Και φυσικά τα μισά πράγματα τα ξεχνάω
    Αν αρχίσεις από τώρα να ετοιμαστείς,θα προλάβεις σίγουρα..Εγώ πιστεύω είναι καλύτερα να ετοιμάσεις πρώτα τα πράγματα σου και μετά να κάνεις μπάνιο κτλ...
    Ήδη έχω βάλει μερικά ρούχα μέσα και πιο μετά θα βάλω και τα υπόλοιπα, τώρα έφτιαξα έναν καφέ μήπως και χαλαρώσω... Θα δω με τι σειρά θα τα κάνω, δεν έχω αποφασίσει ακόμα...
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, με καθησυχάζει κάπως η συζήτηση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #2805
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ήδη έχω βάλει μερικά ρούχα μέσα και πιο μετά θα βάλω και τα υπόλοιπα, τώρα έφτιαξα έναν καφέ μήπως και χαλαρώσω... Θα δω με τι σειρά θα τα κάνω, δεν έχω αποφασίσει ακόμα...
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, με καθησυχάζει κάπως η συζήτηση...
    Οικογενειακως θα πάτε?

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 17:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 20:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 05:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 16:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 16:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •