Είναι κανείς εδώ; - Page 198
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 198 of 261 FirstFirst ... 98148188196197198199200208248 ... LastLast
Results 2,956 to 2,970 of 3913
  1. #2956
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Καλημέρα!!
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν!

    Αναρωτιέμαι γιατί νιώθω τόσο άγχος που δεν φεύγει εντελώς ούτε όταν είμαι σε διακοπές και με ταλαιπωρεί...
    Με βοηθάει όμως να το εκφράζω γι' αυτό και γράφω εδώ σήμερα σε μια προσπάθεια να το μειώσω... Ένιωσα την ανάγκη να το πω κάπου...
    Σε ποιο μέρος εισαι θάλασσα;
    Φέρε τόν εαυτό σου καί τό σώμα σού, την ενέργεια σού στο σημείο που βρίσκεσαι.
    Στο μέρος που βρίσκεσαι. Κλείσε τά ματιά καί άκου τους ήχους γύρω, κατέγραψε.
    Επίσης νιώσε τό σώμα σού εκεί που κάθεται, όλα τά μέλη τού σώματος.
    Εμένα αυτό Με βοηθά όταν είμαι κάπου καί ξεφυτρώνει τό άγχος.. καί προσπαθώ να φέρω τόν εαυτό μου εκεί ακριβώς που βρίσκομαι. Χωρίς νά σκέφτομαι άλλα άσχετα πράγματα.

    Να φύγει αυτό τό παλιοαγχος!

  2. #2957
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Καλημέρα!!Σε ποιο μέρος εισαι θάλασσα;
    Φέρε τόν εαυτό σου καί τό σώμα σού, την ενέργεια σού στο σημείο που βρίσκεσαι.
    Στο μέρος που βρίσκεσαι. Κλείσε τά ματιά καί άκου τους ήχους γύρω, κατέγραψε.
    Επίσης νιώσε τό σώμα σού εκεί που κάθεται, όλα τά μέλη τού σώματος.
    Εμένα αυτό Με βοηθά όταν είμαι κάπου καί ξεφυτρώνει τό άγχος.. καί προσπαθώ να φέρω τόν εαυτό μου εκεί ακριβώς που βρίσκομαι. Χωρίς νά σκέφτομαι άλλα άσχετα πράγματα.

    Να φύγει αυτό τό παλιοαγχος!
    Ήμουν μέχρι χθες στο χωριό μου που είναι κοντά στη θάλασσα... Γύρισα και νιώθω το άγχος μου να γίνεται πιο έντονο στην πόλη, δεν ξέρω όμως ακριβώς το γιατί... Όσο έλειπα πάλι είχα αλλά λιγότερο... Κι εγώ έκανα προσπάθεια σαν κι εσένα να μην σκέφτομαι αλλά δεν πετυχαίνει πάντα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #2958
    hlias1988
    Guest
    Τι ειναι αυτο που μας ποιανει τις γιορτες.........

  4. #2959
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,096
    Είναι το πρέπει να περάσω καλά ή αυτό που νομίζουμε ότι τέτοιες μέρες όλοι περνούν φανταστικά εκτός από μας...

  5. #2960
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Είναι το πρέπει να περάσω καλά ή αυτό που νομίζουμε ότι τέτοιες μέρες όλοι περνούν φανταστικά εκτός από μας...
    αυτο ακριβως.............!!!!!!!!!

  6. #2961
    hlias1988
    Guest
    Ο Νταλαρας λεει σε ενα τραγουδι

    Ολοι μας εχουμε γραμμενο που το λενε πεπρωμενο και ο καθενας το παλευει οπως ξερει και μπορει..!!!

  7. #2962
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Τι ειναι αυτο που μας ποιανει τις γιορτες.........
    Toν 15-αυγουστο ποτε δεν τον ένιωσα σαν γιορτή τύπου Χριστούγεννα. Αν δεν έχεις παρέα κάνε κάτι μόνος σου, δες ταινία, πήγαινε βόλτα. Κάνε κάτι όμορφο.

  8. #2963
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Είναι το πρέπει να περάσω καλά ή αυτό που νομίζουμε ότι τέτοιες μέρες όλοι περνούν φανταστικά εκτός από μας...
    Αυτή την πίεση του να περάσω καλά την νιώθω κι εγώ και κυρίως τα Χριστούγεννα αν και μαζί με την Πρωτοχρονιά είναι η αγαπημένη μου γιορτή... Ίσως επειδή προσπαθώ ότι περνάει απ' το χέρι μου να είναι τέλειο κι αυτό με αγχώνει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2964
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Toν 15-αυγουστο ποτε δεν τον ένιωσα σαν γιορτή τύπου Χριστούγεννα. Αν δεν έχεις παρέα κάνε κάτι μόνος σου, δες ταινία, πήγαινε βόλτα. Κάνε κάτι όμορφο.
    Κι εγώ το ίδιο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #2965
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    133
    Ναι ουτε και γω μπορώ να χαλαρώσω. Δεν ξέρω πώς νιώθει κάποιος χωρίς άγχος. Οι γιορτές περισσότερο με αγχωνουν και με κουράζουν πάρα με ηρεμούν. Διακοπές μόνο 3-4μέρες κι αυτές μόνο αν πάω ταξίδι. Προτιμώ να δουλεύω τέτοιες μέρες. Σήμερα πέρασα τη μέρα στη δουλειά. Προτιμώ να πηγαίνω δουλειά πάρα κάτι άλλο.

  11. #2966
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Συμπάσχω...Το φετινό καλοκαίρι το πέρασα πιο πολύ σαν αγγαρεία παρά σαν ευκαιρία για χαλάρωση. Άμα έχεις σκέψεις να σε ταλανίζουν, δε νομίζω ότι σε βοηθάει η εποχή ή το μέρος που βρίσκεσαι ιδιαίτερα. Μόνο αν κάνεις πολλές δραστηριότητες μέσα στην ημέρα, κάπως ξεχνιέσαι αλλά είναι σα να βάζεις το πρόβλημα κάτω από το χαλάκι...Από φθινόπωρο σκέφτομαι να αλλάξω κάποια πράγματα στη ζωή μου μήπως και φτάσω πιο κοντά στην ευτυχία!

  12. #2967
    hlias1988
    Guest
    Ειναι το πρωτο καλοκαιρι που δεν εκανα κανενα μπανιο στην θαλασσα!
    Το εριξα στην γυμναστικη!

  13. #2968
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Συμπάσχω...Το φετινό καλοκαίρι το πέρασα πιο πολύ σαν αγγαρεία παρά σαν ευκαιρία για χαλάρωση. Άμα έχεις σκέψεις να σε ταλανίζουν, δε νομίζω ότι σε βοηθάει η εποχή ή το μέρος που βρίσκεσαι ιδιαίτερα. Μόνο αν κάνεις πολλές δραστηριότητες μέσα στην ημέρα, κάπως ξεχνιέσαι αλλά είναι σα να βάζεις το πρόβλημα κάτω από το χαλάκι...Από φθινόπωρο σκέφτομαι να αλλάξω κάποια πράγματα στη ζωή μου μήπως και φτάσω πιο κοντά στην ευτυχία!
    Καλημέρα...

    Καλά θα κάνεις, αν μπορείς να τα αλλάξεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #2969
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Καλησπέρα παιδιά...

    Θέλω να ρωτήσω κάτι... Τις τελευταίες μέρες είχα κάτι ενοχλήσεις στο στομάχι, τάση για εμετό και κάτι σαν καούρα... Έγκυος δεν είμαι... Είμαι όμως αρκετά αγχωμένη, υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #2970
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα παιδιά...

    Θέλω να ρωτήσω κάτι... Τις τελευταίες μέρες είχα κάτι ενοχλήσεις στο στομάχι, τάση για εμετό και κάτι σαν καούρα... Έγκυος δεν είμαι... Είμαι όμως αρκετά αγχωμένη, υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό;
    , να πας σε γιατρο να του τα πεις

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •