Είναι κανείς εδώ; - Page 208
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 208 of 252 FirstFirst ... 108158198206207208209210218 ... LastLast
Results 3,106 to 3,120 of 3779
  1. #3106
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ε, απλά θα θέλουν να σκαρφαλώσουν λίγο ή να παίξουν βόλλεϋ με τα στολίδια.
    Χα χα!!! Πάντως για την ώρα είναι στη θέση του...

    Ευτυχώς που το στόλισα χθες γιατί αδιαθέτησα σήμερα κι είμαι σαν ζαλισμένο κοτόπουλο, ζαλίζομαι και νιώθω πολύ αδύναμη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #3107
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Σήμερα ξύπνησα με πολύ χάλια διάθεση κι άγχος, δεν έχω καμία όρεξη ν' ακούω τα κάλαντα... Ευτυχώς έχει ώρα που επικρατεί ησυχία κι ελπίζω να συνεχίσει μήπως κι ηρεμήσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3108
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Σήμερα το πρωί είδα πάλι έναν περίεργο εφιάλτη που με τάραξε και δεν μπορώ να αναπνεύσω καλά τώρα...


    Παρεμπιπτόντως, καλή χρονιά σε όλους με λιγότερα προβλήματα! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #3109
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα, Καλή Χρονιά.
    Κάνε κάτι να ξεχαστείς, βγες να λιαστείς και να χαζέψεις βιτρίνες.
    Πως θυμάστε συνεχώς τα όνειρα και τους εφιάλτες σας μερικοί, εγώ ξυπνάω και δεν θυμάμαι ποτέ τίποτα. ΧαΧα!

  5. #3110
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Καλά θεοφάνεια, δεν ξέρω και πώς ευχόμαστε σήμερα!! Όνειρα είναι κύκνος, ψέματα μη δίνεις σημασία!

  6. #3111
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Καλημέρα, Καλή Χρονιά.
    Κάνε κάτι να ξεχαστείς, βγες να λιαστείς και να χαζέψεις βιτρίνες.
    Πως θυμάστε συνεχώς τα όνειρα και τους εφιάλτες σας μερικοί, εγώ ξυπνάω και δεν θυμάμαι ποτέ τίποτα. ΧαΧα!
    Επίσης Σόνια!

    Έβαλα μουσική και νομίζω πως θα με βοηθήσει... Θα χαϊδέψω και τις γάτες μου, με ηρεμεί...

    Μακάρι να μην τα θυμόμουν κι εγώ τα όνειρα...


    Μου ήρθε αυτό το τραγούδι στο μυαλό τώρα:

    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #3112
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Καλά θεοφάνεια, δεν ξέρω και πώς ευχόμαστε σήμερα!! Όνειρα είναι κύκνος, ψέματα μη δίνεις σημασία!
    Χρόνια πολλά Ανδρέα, σ' ευχαριστώ για την απάντηση...

    Θα προσπαθήσω να ξεχαστώ... Θα βάλω κι ακόμα ένα σχετικό τραγούδι:



    Δεν ξέρω αν είναι του γούστου σου, τι μουσική ακούς;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #3113
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Χρόνια πολλά Ανδρέα, σ' ευχαριστώ για την απάντηση...

    Θα προσπαθήσω να ξεχαστώ... Θα βάλω κι ακόμα ένα σχετικό τραγούδι:



    Δεν ξέρω αν είναι του γούστου σου, τι μουσική ακούς;
    Είναι ακριβώς του γούστου μου!

  9. #3114
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Είναι ακριβώς του γούστου μου!
    Χαίρομαι που το πέτυχα!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #3115
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Τραγουδιών συνέχεια...



    "Θα 'ρχονται κάτι νύχτες αδελφέ μου
    που θα ζητάς ότι αγάπησες
    και θα μισείς τον εαυτό σου
    που δεν το κράτησες"...


    Έτσι ακριβώς νιώθω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #3116
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Σκέφτομαι κάτι (ή πιο σωστά, κάποιον) εδώ και ώρα αλλά δεν θέλω ν' ανοίξω καινούριο θέμα...

    Πάνε πολλά χρόνια που δεν είμαστε πια μαζί μ' αυτόν τον άνθρωπο αλλά δεν καταφέρνω να τον ξεχάσω (ίσως να φταίνε κι οι συνθήκες, ότι δεν έκανα καμιά αξιόλογη γνωριμία μετά το τέλος της σχέσης μας) και μου λείπει πολύ...

    Με εκφράζει πολύ αυτό το τραγούδι, στους στίχους που λέει "θα 'μαι πάντα εδώ, όσα χρόνια κι αν περάσανε" γιατί για κάποιο λόγο ακόμα τον σκέφτομαι και τον θέλω αλλά ξέρω ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα επανασύνδεσης...



    Δεν είμαι σίγουρη γιατί τα γράφω όλα αυτά τώρα πέρα από την ανάγκη που νιώθω για να τα εκφράσω, να μιλήσω σε κάποιον...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #3117
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Σκέφτομαι κάτι (ή πιο σωστά, κάποιον) εδώ και ώρα αλλά δεν θέλω ν' ανοίξω καινούριο θέμα...

    Πάνε πολλά χρόνια που δεν είμαστε πια μαζί μ' αυτόν τον άνθρωπο αλλά δεν καταφέρνω να τον ξεχάσω (ίσως να φταίνε κι οι συνθήκες, ότι δεν έκανα καμιά αξιόλογη γνωριμία μετά το τέλος της σχέσης μας) και μου λείπει πολύ...

    Με εκφράζει πολύ αυτό το τραγούδι, στους στίχους που λέει "θα 'μαι πάντα εδώ, όσα χρόνια κι αν περάσανε" γιατί για κάποιο λόγο ακόμα τον σκέφτομαι και τον θέλω αλλά ξέρω ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα επανασύνδεσης...



    Δεν είμαι σίγουρη γιατί τα γράφω όλα αυτά τώρα πέρα από την ανάγκη που νιώθω για να τα εκφράσω, να μιλήσω σε κάποιον...
    Καλησπερα. Ολοι αυτο κανουμε. Βρισκουμε παρεα εδω μεσα για να ξεγελαμε τη μοναξια μας. Δεν ξερω αν εχεις φιλες-ους αλλα και αυτους δεν μπορεις να τους ενοχλουμε συνεχεια με τα προβληματα μας. Ειδικα οταν ειναι τα ιδια και τα ιδια. Θα γινω μονοτονος αλλα το περπατημα βοηθαει εστω για λιγο. Δεν ξερω αν μενεις σε μεγαλη πολη αλλα βοηθαει πολυ να περπατας μεταξυ αγνωστων. Οποτε, γραφε. Αχ αυτη η συναισθηματικη μοναξια.

  13. #3118
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    Καλησπερα. Ολοι αυτο κανουμε. Βρισκουμε παρεα εδω μεσα για να ξεγελαμε τη μοναξια μας. Δεν ξερω αν εχεις φιλες-ους αλλα και αυτους δεν μπορεις να τους ενοχλουμε συνεχεια με τα προβληματα μας. Ειδικα οταν ειναι τα ιδια και τα ιδια. Θα γινω μονοτονος αλλα το περπατημα βοηθαει εστω για λιγο. Δεν ξερω αν μενεις σε μεγαλη πολη αλλα βοηθαει πολυ να περπατας μεταξυ αγνωστων. Οποτε, γραφε. Αχ αυτη η συναισθηματικη μοναξια.
    Καλησπέρα...

    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση...

    Έχω λίγες φίλες αλλά όπως πολύ σωστά είπες δεν θέλω να τις ζαλίζω συνέχεια με τα ίδια άλυτα θέματα...

    Μένω σε αρκετά μεγάλη πόλη αλλά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα να περπατάω μόνη...

    Όντως, η συναισθηματική μοναξιά είναι μεγάλο θέμα και δύσκολο να την αντέξεις... Καλά που υπάρχει κι αυτό το φόρουμ να λέμε τον πόνο μας...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #3119
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    [QUOTE=Κύκνος;1188631][FONT=Times New Roman]Καλησπέρα...

    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση...

    Έχω λίγες φίλες αλλά όπως πολύ σωστά είπες δεν θέλω να τις ζαλίζω συνέχεια με τα ίδια άλυτα θέματα...

    Μένω σε αρκετά μεγάλη πόλη αλλά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα να περπατάω μόνη...

    Όντως, η συναισθηματική μοναξιά είναι μεγάλο θέμα και δύσκολο να την αντέξεις... Καλά που υπάρχει κι αυτό το φόρουμ να λέμε τον πόνο μας...
    [/FON
    Ο λογος που δεν περπατας μονη σου ειναο λογω ντροπης; Κακα τα ψεμματα αλλα μονο Αθηνα και Θεσ/κη υπαρχει πληρη ανωνυμια. Να χανεσαι μεσα στο πληθος και να εχεις τη δυνατοτητα να κανεις διαφορετικες διαδρομες.

  15. #3120
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by oubna1 View Post
    Ο λογος που δεν περπατας μονη σου ειναο λογω ντροπης; Κακα τα ψεμματα αλλα μονο Αθηνα και Θεσ/κη υπαρχει πληρη ανωνυμια. Να χανεσαι μεσα στο πληθος και να εχεις τη δυνατοτητα να κανεις διαφορετικες διαδρομες.
    Όχι, οι λόγοι είναι άλλοι... 1ον δεν περνάω καλά μόνη μου εκτός κι αν έχω συγκεκριμένο λόγο που βγήκα, π.χ. για ψώνια στη γειτονιά, εκεί δεν είναι απαραίτητη η παρέα... 2ον δεν νιώθω και πολύ ασφαλής μόνη μου, ειδικά αν δεν είναι μέρα...
    Θεσσαλονίκη μένω, το πέτυχες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 17:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 20:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 05:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 16:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 16:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •