Είναι κανείς εδώ; - Page 224
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 224 of 299 FirstFirst ... 124174214222223224225226234274 ... LastLast
Results 3,346 to 3,360 of 4471
  1. #3346
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι μου ο ανθρωπος αυτος ειχε κατανοιση ??γιατι δε εδοκε δεύτερη ευκαιρία ??? οπως κι ναχει αν κατι σταματα πρεπει να προχωράμε αλιως μένοντας εκει εμεις ποναμε κι δε εχει νοημα .ο ανθρωπος αυτους σημάδεψε τη ζωη σου κρατα οτι ομορφο σου εδωκε κι προχωρα θα βρεις σιγουρα παλι κατι ομορφο. ετσι εσυ πιο σοφα θα πράξεις να μην χαθει ποτε απ κοντα σου ξανα η αγαπη. οσο για μενα αυτα δε υπάρχουν εμενα ουτε γατα δε με πλησιάζει ατομα σα και μενα ουτε δευτερόλεπτο αλλοι δε θελουν να εχουν κι να χαραμιζουν απ τη ζωη τους.
    Θα σου εξηγήσω αλλά πρέπει να το πάρω από την αρχή... Εγώ επειδή έχω το ψυχικό μου τραύμα από την σεξουαλική επίθεση (που δυστυχώς κάποιοι δυσκολεύονται να καταλάβουν ακόμα κι εδώ μέσα) χρειαζόμουν χρόνο ώστε να νιώσω ασφαλής μαζί του και να μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω κι αυτόν τον χρόνο μου τον έδωσε... Επιπλέον κάποιες φορές που είχα προσπαθήσει αλλά φοβήθηκα επειδή μου ήρθαν στο μυαλό οι άσχημες αναμνήσεις σταματούσε κι εγώ αυτό το εκτιμώ... Κι ούτε καν θύμωνε να μου μιλήσει νευρικά π.χ. αντ' αυτού γινόταν ακόμα πιο τρυφερός... Γι' αυτό λέω ότι δύσκολα θα ξαναβρώ τέτοια περίπτωση...
    Αλλά για την δεύτερη ευκαιρία έχεις δίκιο...

    Όσο για σένα, επειδή δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι το σύνδρομο asperger αν δεν σε φέρνω σε δύσκολη θέση εξήγησε το μου λίγο... Αν δεν θέλεις όμως δεν πειράζει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #3347
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    γλυκο φιλαρακι μου εχεις χοντρο λουκι περασει αυτο ειν μεγα θεμα που περασες δε ειν αστειο κι οποιος λιγο δε μπορει να το σεβαστεί αν οχι να το νιωσει ανθρωπινα ειν μπουχεσας μεγαλος με κορωνα . οφειλει καποιος ανθρωπος πνευματικα ωριμος να σεβαστεί το θεμα σου κι μην το δει επιφανειακα δε εις ρομποτ ανθρωπος εισαι. αν αυτο δε μπορει ο αλλος να το δει κι κοιτα το πουλι του να ταΐσει ας παει αλλου γιοματο η γη με ετοιμα προιοντα για χρηση. δικαιωμα κι μαγκια σου να μην γουσταρεις να κανεις τα κεφια του καθε πουλοπροσκινητη να το πω ετσι χαριτωμενα .οσο για το δικο μου θεμα εχω απο ολα εγω κι ΔΕΠΥ και ασπεργκερ κι δυσγραφια απο ολα τα καλα εχει το μενου το δικο μου.δες κατω

    https://www.google.com/search?q=%CE%...hrome&ie=UTF-8
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3348
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γλυκο φιλαρακι μου εχεις χοντρο λουκι περασει αυτο ειν μεγα θεμα που περασες δε ειν αστειο κι οποιος λιγο δε μπορει να το σεβαστεί αν οχι να το νιωσει ανθρωπινα ειν μπουχεσας μεγαλος με κορωνα . οφειλει καποιος ανθρωπος πνευματικα ωριμος να σεβαστεί το θεμα σου κι μην το δει επιφανειακα δε εις ρομποτ ανθρωπος εισαι. αν αυτο δε μπορει ο αλλος να το δει κι κοιτα το πουλι του να ταΐσει ας παει αλλου γιοματο η γη με ετοιμα προιοντα για χρηση. δικαιωμα κι μαγκια σου να μην γουσταρεις να κανεις τα κεφια του καθε πουλοπροσκινητη να το πω ετσι χαριτωμενα .οσο για το δικο μου θεμα εχω απο ολα εγω κι ΔΕΠΥ και ασπεργκερ κι δυσγραφια απο ολα τα καλα εχει το μενου το δικο μου.δες κατω

    https://www.google.com/search?q=%CE%...hrome&ie=UTF-8
    Εσύ καλά τα λες αλλά κάποιοι δεν καταλαβαίνουν και με κάνουν να νιώθω άσχημα... Ναι, εντάξει, δεν έγινε ολοκληρωμένη σεξουαλική πράξη αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν φοβήθηκα και δεν ένιωσα αηδία που κάποιος σχεδόν άγνωστος με είχε στριμώξει και με άγγιζε... Μερικές φορές όταν το σκέφτομαι ακόμα νιώθω να σιχαίνομαι τον εαυτό μου... Ευτυχώς έχει μειωθεί η συχνότητα που συμβαίνει αυτό...

    Διάβασα ένα άρθρο από το link που μου έδωσες και πήρα μια ιδέα, σ' ευχαριστώ...
    Αν σε παρηγορεί καθόλου, εγώ έχω επιπλέον κατάθλιψη κι ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #3349
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    φιλαρακι εσυ νιωθεις χαλια με αυτο που σου εκαναν εχεις δικιο που σε ποναει η αδικια μα αυτοι πρεπει να ΝΤΡΕΠΟΝΤΕ που υπάρχουν . δε φέρονται ανθρωποι με ηθος αρχες αξιες ετσι σε αλο ατομο ΤΕΛΟς ! αυτοι απ τρυπες βγηκαν οχι απ σπιτια με οικογενειες και σοβαροτητα στο κυκλο τους . ετσι φερονται οι ουγκανοι αυτο ειναι ΝΟΜΟς. αυτοι πρεπει να νιωθουν αισχος με τους εαυτους τους γιατι σα ατομα δε αξιζουν τιποτα. χωματινη ψυχη μυαλο σκουλικιασμενο ολα σαπια μεσα τους .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #3350
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι εσυ νιωθεις χαλια με αυτο που σου εκαναν εχεις δικιο που σε ποναει η αδικια μα αυτοι πρεπει να ΝΤΡΕΠΟΝΤΕ που υπάρχουν . δε φέρονται ανθρωποι με ηθος αρχες αξιες ετσι σε αλο ατομο ΤΕΛΟς ! αυτοι απ τρυπες βγηκαν οχι απ σπιτια με οικογενειες και σοβαροτητα στο κυκλο τους . ετσι φερονται οι ουγκανοι αυτο ειναι ΝΟΜΟς. αυτοι πρεπει να νιωθουν αισχος με τους εαυτους τους γιατι σα ατομα δε αξιζουν τιποτα. χωματινη ψυχη μυαλο σκουλικιασμενο ολα σαπια μεσα τους .
    Σ' ευχαριστώ για την στήριξη...

    Θέλω να πω και κάτι άλλο... Χθες πέτυχα στην τηλεόραση μια ταινία που είχα δει παλιότερα, αυτή: https://www.imdb.com/title/tt0278435/ Την έκλεισα αλλά με αναστάτωσε και μόνο που την θυμήθηκα γιατί πέφτει πολύ ξύλο... Δυσκολεύτηκα να κοιμηθώ χθες κι όταν τα κατάφερα έβλεπα έντονους εφιάλτες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #3351
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    φιλαρακι μου καλο οτι θυμιζει κατι που σε πονα μην το πλισιαζεις οπως τετοια εργα η ιστοριες αν ακους καλυτερα κρατα μια αποσταση να μην σε κανει να θυμασε πραματα . προφυλαξε τον εαυτο σου να τον κρατας ηρεμο.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #3352
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι μου καλο οτι θυμιζει κατι που σε πονα μην το πλισιαζεις οπως τετοια εργα η ιστοριες αν ακους καλυτερα κρατα μια αποσταση να μην σε κανει να θυμασε πραματα . προφυλαξε τον εαυτο σου να τον κρατας ηρεμο.
    Προσπαθώ να τα αποφεύγω, ναι, αλλά χθες δεν ήξερα ότι θα έβαζε αυτή την ταινία... Έκανα ότι μπορούσα, την έκλεισα αμέσως αλλά και μόνο που την θυμήθηκα μου έφτασε για να αναστατωθώ... Αναρωτιέμαι τι σόι άντρες είναι αυτοί που σηκώνουν χέρι σε γυναίκες... Ας τα βάλουν με κάποιον στα μέτρα τους αν είναι τόσο μάγκες, να δούμε τολμάνε;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #3353
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967

    Lightbulb

    φιλαρακι μου γλυκο πονεμενο δες αυτο εδω αν ομως σε κανει να νιωσεις ασχημα το σταματας με την πρώτη οκ ??

    https://www.youtube.com/watch?v=glLinQqznxs
    Ας μάθουμε μερικούς χρήσιμους όρους για θέματα προσταστασίας από σεξουαλική βία.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #3354
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι μου γλυκο πονεμενο δες αυτο εδω αν ομως σε κανει να νιωσεις ασχημα το σταματας με την πρώτη οκ ??

    https://www.youtube.com/watch?v=glLinQqznxs
    Ας μάθουμε μερικούς χρήσιμους όρους για θέματα προσταστασίας από σεξουαλική βία.
    Καλημέρα...

    Θα το δοκιμάσω μόλις νιώσω λίγο δυνατή γιατί αυτή τη στιγμή δεν το νιώθω καθόλου... Σ' ευχαριστώ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #3355
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Καλημέρα και καλό μήνα! Είμαι χαρούμενη που μπήκε ο μήνας των Χριστουγέννων!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #3356
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    932
    Καλό μήνα κυκνε.
    Εγώ δεν είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος, γιατί τα Χριστούγεννα φέτος λόγω των ψυχ διαταραχών δεν θα τα απολαύσω.

  12. #3357
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Καλό μήνα κυκνε.
    Εγώ δεν είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος, γιατί τα Χριστούγεννα φέτος λόγω των ψυχ διαταραχών δεν θα τα απολαύσω.
    Καλημέρα...

    Τι ακριβώς σε προβληματίζει; (αν βέβαια θέλεις να πεις)... Ρωτάω μήπως μπορώ να βοηθήσω κάπως...

    Καλά κι εγώ μην νομίζεις ότι τα απολαμβάνω στο έπακρο γιατί μου προκαλούν και άγχος εκτός από χαρά αλλά ακόμα κι έτσι χαίρομαι λίγο περισσότερο από τις καθημερινές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #3358
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    932
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα...

    Τι ακριβώς σε προβληματίζει; (αν βέβαια θέλεις να πεις)... Ρωτάω μήπως μπορώ να βοηθήσω κάπως...

    Καλά κι εγώ μην νομίζεις ότι τα απολαμβάνω στο έπακρο γιατί μου προκαλούν και άγχος εκτός από χαρά αλλά ακόμα κι έτσι χαίρομαι λίγο περισσότερο από τις καθημερινές...
    Καλησπέρα,
    Με προβληματίζει το άγχος και η κατάθλιψη που δεν περνάνε και μερικοί ψυχαναγκασμοί.
    Παρόλο που παίρνω αγωγή τρία χρόνια.
    Θέλω να γίνω καλά τελείως.
    Ελπίζω κάποια μέρα να το πετύχω και να μην έχω πια άγχος.

    Ελπίζω να τα απολαύσεις τα φετινά Χριστούγεννα και με λιγότερο άγχος από την νέα χρονια

  14. #3359
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Καλησπέρα,
    Με προβληματίζει το άγχος και η κατάθλιψη που δεν περνάνε και μερικοί ψυχαναγκασμοί.
    Παρόλο που παίρνω αγωγή τρία χρόνια.
    Θέλω να γίνω καλά τελείως.
    Ελπίζω κάποια μέρα να το πετύχω και να μην έχω πια άγχος.

    Ελπίζω να τα απολαύσεις τα φετινά Χριστούγεννα και με λιγότερο άγχος από την νέα χρονια
    Καλησπέρα...

    Σε καταλαβαίνω... Έχουμε περίπου τα ίδια προβλήματα...

    Σ' ευχαριστώ! Κι εσύ το ίδιο!

    Σήμερα είμαι πολύ αγχωμένη γιατί έχω σκύλο και γάτες στο ίδιο σπίτι (προσωρινά) και δεν τα πάνε πολύ καλά οπότε πρέπει να προσέχω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #3360
    Καλησπέρα Κύκνε!

    Υπομονή με τα ζωάκια. Αν είχε κάποιος τη δυνατότητα να πάει το σκύλο βόλτα για αρκετή ώρα καθε μέρα θα βοηθούσε. Και ο σκύλος θα ήταν πιο κουρασμένος και θα έπεφτε για υπνο και τα γατιά θα έπαιρναν μια ανάσα

    Κατα τα άλλα χαίρομαι που περιμένεις τα Χριστούγεννα. Και εγώ φετος τα περιμένω

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •