Είναι κανείς εδώ; - Page 246
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 246 of 299 FirstFirst ... 146196236244245246247248256296 ... LastLast
Results 3,676 to 3,690 of 4471
  1. #3676
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    γεια στα φιλαρακια μου να πω στο γλυκο φιλαρακι που το παιδεύει το χερι ακομα μήπως θελει κι ιαματικά νερα να βαλει το χερι να το ηρεμει ? μηπως βοηθάν κι αλιφες ??
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #3677
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    γεια στα φιλαρακια μου να πω στο γλυκο φιλαρακι που το παιδεύει το χερι ακομα μήπως θελει κι ιαματικά νερα να βαλει το χερι να το ηρεμει ? μηπως βοηθάν κι αλιφες ??
    Για ιαματικά νερά δύσκολο αλλά για αλοιφή ξεκίνησα από χθες να βάζω, πιστεύω πως κάτι θα κάνει...
    Αλλά δεν φταίει μόνο το χέρι για την κακή μου ψυχολογία απλώς επιδεινώνει την κατάσταση...
    Η καταραμένη η κατάθλιψη φταίει κυρίως...
    Περιμένω να βολέψει να βγω καμιά βόλτα, πιστεύω πως θα μου κάνει καλό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3678
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    κανε οτι σαρεσει κι σε εκφραζει βολτες χομπη οτι σε εκφράζει κι ειν ομορφο καντο οσο για τη κατάθλιψη ο γιατρός εχει δωσει κατι ?? αν σε δωκει κατι καλο θα βοηθισει θα εισ καλυτερα θαρρω .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #3679
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα!

    Σήμερα δεν σηκώθηκα καθόλου καλά αλλά προσπαθώ να κάνω κουράγιο... Δεν βγήκα γιατί δεν βόλεψε τα παιδιά με τις δουλειές τους αλλά θα γίνει...
    Το χέρι εξακολουθεί να με δυσκολεύει σε κάποιες κινήσεις... Χθες έκανα για δεύτερη φορά φυσικοθεραπεία κι από εβδομάδα θα έχω πιο εντατικά, δυο φορές την εβδομάδα... Άντε να δούμε...

    Εδώ μέχρι στιγμής δεν βρέχει αλλά κάτι άκουσα στις ειδήσεις χθες ότι έρχονται βροχές γενικά...
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα!

    Σήμερα δεν σηκώθηκα καθόλου καλά αλλά προσπαθώ να κάνω κουράγιο... Δεν βγήκα γιατί δεν βόλεψε τα παιδιά με τις δουλειές τους αλλά θα γίνει...
    Το χέρι εξακολουθεί να με δυσκολεύει σε κάποιες κινήσεις... Χθες έκανα για δεύτερη φορά φυσικοθεραπεία κι από εβδομάδα θα έχω πιο εντατικά, δυο φορές την εβδομάδα... Άντε να δούμε...

    Εδώ μέχρι στιγμής δεν βρέχει αλλά κάτι άκουσα στις ειδήσεις χθες ότι έρχονται βροχές γενικά...
    Ουφφ, αρκουν οι 2 φορες την εβδομάδα ? Τι σου ειπαν τα παιδια εκει?

    Μεχρι να μπορούν οι φίλοι σου να βγείτε δεν πας για κανενα περπάτημα μόνη σου , ή καμια βόλτα στα μαγαζιά? Οτιδήποτε για να σε βγάλει απο το σπίτι καλό θα είναι

  5. #3680
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    κανε οτι σαρεσει κι σε εκφραζει βολτες χομπη οτι σε εκφράζει κι ειν ομορφο καντο οσο για τη κατάθλιψη ο γιατρός εχει δωσει κατι ?? αν σε δωκει κατι καλο θα βοηθισει θα εισ καλυτερα θαρρω .
    Ναι, μου έχει δώσει απλώς τον τελευταίο καιρό αισθάνομαι χειρότερα απ' ότι παλιότερα... Ίσως να χρειάζομαι κάποια ενίσχυση... Θα τον ρωτήσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #3681
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Ουφφ, αρκουν οι 2 φορες την εβδομάδα ? Τι σου ειπαν τα παιδια εκει?

    Μεχρι να μπορούν οι φίλοι σου να βγείτε δεν πας για κανενα περπάτημα μόνη σου , ή καμια βόλτα στα μαγαζιά? Οτιδήποτε για να σε βγάλει απο το σπίτι καλό θα είναι
    Ναι, λένε ότι αρκούνε...

    Υπάρχει περίπτωση να βρεθούμε σήμερα... Αν όχι, θα βγω μόνη μου εδώ στη γειτονιά αν το επιτρέψει ο καιρός γιατί είδα ότι θα βρέχει όλη τη μέρα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #3682
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    φιλαρακι να στο αλλάξει ο γιατρος πρεπει το φαρμακο νομιζω αν δε σε καλύπτει . πρεπει να το δει κι να το φτιαξει το ειν η βαση κι των αλλων θεματων σου αυτο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #3683
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, λένε ότι αρκούνε...

    Υπάρχει περίπτωση να βρεθούμε σήμερα... Αν όχι, θα βγω μόνη μου εδώ στη γειτονιά αν το επιτρέψει ο καιρός γιατί είδα ότι θα βρέχει όλη τη μέρα...
    Ελπίζω να δεις γρήγορα βελτίωση με τις θεραπείες ! Να ανακουφιστείς και απο τον πόνο. Έχεις και την κυρία Γκέκα να βγάζεις βολτα αν δεν θελεις να περπατάς μόνη σου

  9. #3684
    @Άσπι τι κάνετε κυρία μου εσείς? Καιρό έχετε να μας πείτε τα δικά σας

    Και σε ρώτησα και για το ρόφημα που κάνεις με κάστανο και κακάο πως το φτιάχνεις αλλά μάλλον δε θα το είδες το μηνυμα

  10. #3685
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    φιλαρακι μου γεια χαρα ολα καλα ??δε μου εχεις απευθυνει λογο σε αυτα τα μηνυματα τα κοιταξα μανουλα μου μιλας στη κοπελα την αλην . τα καφεδακια ειν μίγμα που εν ετσι τα βρίσκεις αυτα σε γευσεις διαφορες κι ειν ολα πολυ ωραια .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  11. #3686
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Ελπίζω να δεις γρήγορα βελτίωση με τις θεραπείες ! Να ανακουφιστείς και απο τον πόνο. Έχεις και την κυρία Γκέκα να βγάζεις βολτα αν δεν θελεις να περπατάς μόνη σου
    Κι εγώ το ελπίζω...

    Όσο για την σκυλίτσα δεν είναι ότι πιο εύκολο να την βγάζω βόλτα με ένα μόνο χέρι καλό εκτός κι αν δεν κουβαλάω τίποτα άλλο...

    Τελικά δεν βγήκα σήμερα καθόλου γιατί βρέχει συνέχεια κι απ' ότι είδα στο ίντερνετ έτσι θα συνεχίσει και τις επόμενες μέρες... Εκεί που είσαι εσύ τι καιρό κάνει;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #3687
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,703
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι να στο αλλάξει ο γιατρος πρεπει το φαρμακο νομιζω αν δε σε καλύπτει . πρεπει να το δει κι να το φτιαξει το ειν η βαση κι των αλλων θεματων σου αυτο .
    Εγώ σκέφτομαι μήπως χρειάζεται κάποια αλλαγή δοσολογίας...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #3688
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,967
    γεια φιλαρακι μου καλο πρεπει να μιλήσεις με το γιατρο να δει τι θα γινει μαυτο για να εισαι εσυ καλα ψυχολογικά . αυτο που μετρα ειν να εις καλα εσυ κι μετα οσα ζεις θανε πιο φωτεινά στη ζωη σου .

    ενα πολυ ευχαριστο τραγουδακι αφιερωνω εδω στα φιλαρακια τα γλυκα

    https://www.youtube.com/watch?v=viUa8WhhuUg
    Last edited by asperger39; 02-03-2024 at 18:37.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #3689
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    τα καφεδακια ειν μίγμα που εν ετσι τα βρίσκεις αυτα σε γευσεις διαφορες κι ειν ολα πολυ ωραια .
    Ακούγεται πολύ ωραίο ρόφημα!

    Πως είσαι σήμερα ? Τι έκανες, πως περνας το ΣΚ σου?

  15. #3690
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εγώ το ελπίζω...

    Όσο για την σκυλίτσα δεν είναι ότι πιο εύκολο να την βγάζω βόλτα με ένα μόνο χέρι καλό εκτός κι αν δεν κουβαλάω τίποτα άλλο...

    Τελικά δεν βγήκα σήμερα καθόλου γιατί βρέχει συνέχεια κι απ' ότι είδα στο ίντερνετ έτσι θα συνεχίσει και τις επόμενες μέρες... Εκεί που είσαι εσύ τι καιρό κάνει;
    Έχεις δίκιο με ένα χερι ειναι λιγο άβολο να τη βγάζεις. Αύριο θα εχει ήλιο εδώ και θα βγω και για καφε

    Ελπίζω να βγείτε και εσεις!

    Αυτό που συζητάτε με την Άσπι, οτι μπορεί να χρειάζεται καμια προσαρμογή η δοσολία πολύ σωστό, να το κοιτάξεις και αυτό, ίσως ευθύνεται και αυτό λιγο που είσαι τοσο ντάουν εδω και μέρες

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •