Είναι κανείς εδώ; - Page 251
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 251 of 286 FirstFirst ... 151201241249250251252253261 ... LastLast
Results 3,751 to 3,765 of 4288
  1. #3751
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    πολυ ωραια τωρα αυτο ξεκινά θεραπεια που θα συντηρεί το πρόβλημα να μην υποτροπιάσει κι ετσι θα εχει μια καλη ζωη το μικρο φιλαρακι σου θελει προσοχη κι στην τροφή του .

    στελνω κατι που θα αρεσει σίγουρα !!!!!!!!!!!!!!!!

    https://www.youtube.com/watch?v=oXWxDQsK184
    Καλημέρα Άσπεργκερ!

    Τρώει καλή τροφή... Αυτή την στιγμή η μια μου γάτα "ζυμώνει" ένα χνουδωτό μαξιλάρι που έχω... Της αρέσει πολύ αυτό, είναι η καθημερινή της ιεροτελεστία...

    Όντως μου άρεσε πάρα πολύ το βίντεο σου με το ελαφάκι! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #3752
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,591
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Τι ταινία είδατε?

    Μάλλον είναι το αρχικό αγχος που παραμένει ακόμη και το νιώθεις, σιγά σιγά θα νιώσεις καλύτερα πιστεύω...

    Μελαγχολικός ο στίχος που ήθελες να στείλεις. Καλύτερα όμως να στέλνεις εδώ τις αφιερώσεις παρα να στελνεις σε αυτον και να σκαλίζεις το παρελθον. Έχεις μάθει νεα του ολα αυτά τα χρόνια?
    Καλημέρα Σπουργίτι!

    Αυτή την ταινία είδαμε https://www.imdb.com/title/tt26658104/ και μου άρεσε πολύ!

    Ναι, το ξέρω πως είναι μελαγχολικός αλλά έτσι νιώθω... Σίγουρα είναι καλύτερα να μην στέλνω σ' εκείνον, δεν θέλω να τον ενοχλώ με τα δικά μου... Πάνε πολλά χρόνια από τότε που είχα νέα του, πάντως με είχαν ξαλαφρώσει τα όσα είπε τότε κυρίως ότι με συγχωρεί για όσα λάθη έκανα κι ότι ξέρει πως δεν τα έκανα από κακία... Μου έφυγε το βάρος των ενοχών... Ελπίζω να είναι καλά... Αν του έστελνα σήμερα τραγούδι θα του έστελνα αυτό:

    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3753
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    Κύκνος αυτοι ειν οι καλυτεροι φιλοι μας δε μας προδιδουν ποτε δε ζηταν πολλα ειν παντα εκει για σενα . γατες σκυλοι ειν οι φιλοι μας κι η μοναξια χανεται μα ειναι σα παιδια χρειαζονται φροντιδα πολυ . αυτο το καναλι που σε εστειλα με το ελαφι εχει παρα πολλα ζωακια ετσι αν δεις βιντεακια αξιζει να το βανεις στα αγαπημενα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #3754
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,382
    Εγώ στα σκυλάκια έχω περισσότερο αδυναμία

  5. #3755
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    Κύκνος αυτοι ειν οι καλυτεροι φιλοι μας δε μας προδιδουν ποτε δε ζηταν πολλα ειν παντα εκει για σενα . γατες σκυλοι ειν οι φιλοι μας κι η μοναξια χανεται μα ειναι σα παιδια χρειαζονται φροντιδα πολυ . αυτο το καναλι που σε εστειλα με το ελαφι εχει παρα πολλα ζωακια ετσι αν δεις βιντεακια αξιζει να το βανεις στα αγαπημενα .
    Καλημέρα Άσπεργκερ!

    Ακολούθησα την συμβουλή σου και το έβαλα
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #3756
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    εχει το γιουτουμπ πολλα ωραια τετοια βιντεακια κι απολαυσετα να περνα η ωρα σου να δες κι αυτα .



    https://www.youtube.com/@TheDodo/videos


    https://www.youtube.com/@lizardthebuddy/videos
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #3757
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Σπουργίτι!

    Αυτή την ταινία είδαμε https://www.imdb.com/title/tt26658104/ και μου άρεσε πολύ!

    Ναι, το ξέρω πως είναι μελαγχολικός αλλά έτσι νιώθω... Σίγουρα είναι καλύτερα να μην στέλνω σ' εκείνον, δεν θέλω να τον ενοχλώ με τα δικά μου... Πάνε πολλά χρόνια από τότε που είχα νέα του, πάντως με είχαν ξαλαφρώσει τα όσα είπε τότε κυρίως ότι με συγχωρεί για όσα λάθη έκανα κι ότι ξέρει πως δεν τα έκανα από κακία... Μου έφυγε το βάρος των ενοχών... Ελπίζω να είναι καλά... Αν του έστελνα σήμερα τραγούδι θα του έστελνα αυτό:


    Οκ δε σε είχα καθόλου για τύπο που θα πήγαινε να δει θρίλερ. Εντυπωσιάστηκα.

    Στα της σχέσης τώρα, αυτός οκ σε συγχώρεσε, εσύ τον έχεις συγχωρέσει για τα λάθη που ( σίγουρα) έκανε? Τον εαυτό σου τον έχεις συγχωρέσει? Γιατί βλέπω να σου καταλογιζεις το μεγάλο μερίδιο ευθύνης μετά απο τόσα χρόνια και το βρίσκω άδικο. Σίγουρα σου έφυγε το βάρος των ενοχών που λες ? Και όχι τις ενοχές που ίσως ενιωθες προς αυτον αλλά προς τον εαυτό σου.

  8. #3758
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,591
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Οκ δε σε είχα καθόλου για τύπο που θα πήγαινε να δει θρίλερ. Εντυπωσιάστηκα.

    Στα της σχέσης τώρα, αυτός οκ σε συγχώρεσε, εσύ τον έχεις συγχωρέσει για τα λάθη που ( σίγουρα) έκανε? Τον εαυτό σου τον έχεις συγχωρέσει? Γιατί βλέπω να σου καταλογιζεις το μεγάλο μερίδιο ευθύνης μετά απο τόσα χρόνια και το βρίσκω άδικο. Σίγουρα σου έφυγε το βάρος των ενοχών που λες ? Και όχι τις ενοχές που ίσως ενιωθες προς αυτον αλλά προς τον εαυτό σου.
    Ναι, τον έχω συγχωρέσει αν και όταν θυμάμαι κάποια απ' αυτά (ευτυχώς όχι συχνά) στεναχωριέμαι γιατί με είχαν πονέσει...
    Όσον αφορά τον εαυτό μου όχι, δεν τον έχω συγχωρέσει για όσα μου έκανα γιατί είναι πολλά και πολύ άσχημα... Κι αυτός είναι ένας από τους λόγους που μόλις νιώσω έτοιμη και δυνατή θα πάω να εξομολογηθώ...
    Όμως νομίζω ότι εγώ έκανα τα περισσότερα λάθη που μας οδήγησαν στο χωρισμό γι' αυτό μου ρίχνω ευθύνη... Αλλά σίγουρα δεν με τρελαίνουν πλέον οι τύψεις αφού τώρα ξέρω ότι κατάλαβε πως δεν το έκανα επίτηδες κι ότι δεν ήταν από κακία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #3759
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    εχει το γιουτουμπ πολλα ωραια τετοια βιντεακια κι απολαυσετα να περνα η ωρα σου να δες κι αυτα .



    https://www.youtube.com/@TheDodo/videos


    https://www.youtube.com/@lizardthebuddy/videos
    Θα τα τσεκάρω κι αυτά, σ' ευχαριστώ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #3760
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    τιποτε φιλαρακι το νετ συχνα μπορει να ειν η παρεα μας στα βασανα μας κι λιγο να ξεχναμε .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  11. #3761
    Γειά σου Άσπι,
    χαίρομαι που άλλαξες άποψη τελικά και δεν αποχώρησες όπως έλεγες.


    Κυκνάκο,
    Χώρισες εδώ και χρόνια. Όλοι θυμόμαστε το παρελθόν μας κατά περιόδους... Έκανες και τον καταμερισμό ευθυνών που οκ, δεν ξερω την ιστορια για να δω αν είχες όντως το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης. Μήπως σε κρατάει πίσω όλο αυτό με το παρελθόν?

    Για το τι έκανες στον εαυτό σου, να σε συγχωρέσεις... Χθες! Περνούσες δύσκολα και έπεσες. Είναι ανθρώπινο. Το θεμα είνια τι θα κάνεις απο δω και πέρα! Πως θα σου φερθεις και πόσο θα σε αγαπήσεις.

    Αν νιώθεις ότι η εξομολόγηση θα σε βοηθήσει, να την κάνεις! Ελπίζω μονο να τύχεις καλο πνευματικό και να σε στηρίξει, μην πει καμιά βλακεία και σε πληγώσει χειρότερα...

    Τώρα πως είσαι? Νιώθεις μοναξιά? Θα ήθελες ενα άτομο για συντροφιά ? Ή σου αρέσει η μοναχικότητα?

    Το χέρι σου πως είναι? Είχες καμια βελτίωση απο πόνο?

  12. #3762
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,591
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Γειά σου Άσπι,
    χαίρομαι που άλλαξες άποψη τελικά και δεν αποχώρησες όπως έλεγες.


    Κυκνάκο,
    Χώρισες εδώ και χρόνια. Όλοι θυμόμαστε το παρελθόν μας κατά περιόδους... Έκανες και τον καταμερισμό ευθυνών που οκ, δεν ξερω την ιστορια για να δω αν είχες όντως το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης. Μήπως σε κρατάει πίσω όλο αυτό με το παρελθόν?

    Για το τι έκανες στον εαυτό σου, να σε συγχωρέσεις... Χθες! Περνούσες δύσκολα και έπεσες. Είναι ανθρώπινο. Το θεμα είνια τι θα κάνεις απο δω και πέρα! Πως θα σου φερθεις και πόσο θα σε αγαπήσεις.

    Αν νιώθεις ότι η εξομολόγηση θα σε βοηθήσει, να την κάνεις! Ελπίζω μονο να τύχεις καλο πνευματικό και να σε στηρίξει, μην πει καμιά βλακεία και σε πληγώσει χειρότερα...

    Τώρα πως είσαι? Νιώθεις μοναξιά? Θα ήθελες ενα άτομο για συντροφιά ? Ή σου αρέσει η μοναχικότητα?

    Το χέρι σου πως είναι? Είχες καμια βελτίωση απο πόνο?
    Θα σου πω όσο πιο συνοπτικά μπορώ την ιστορία κι αν θέλεις κάποια διευκρίνηση πες μου... Λοιπόν εγώ λόγω μιας επίθεσης που είχα δεχτεί πολλά χρόνια πριν τον γνωρίσω κλείστηκα στον εαυτό μου, απέφευγα τις σχέσεις με άντρες και τους φοβόμουν κι ακόμα τους φοβάμαι... Η επίθεση αυτή δεν ολοκληρώθηκε με την έννοια ότι δεν υπήρξε ολοκληρωμένη σεξουαλική επαφή αλλά ακόμα κι έτσι τα όσα έγιναν με τρόμαξαν πολύ... Κι όταν γνώρισα τον πρώην μου λόγω ενός άλλου συμβάντος, ενός άγαρμπου πεσίματος (από άλλο άτομο σε μια νυχτερινή έξοδο) θυμήθηκα εκείνη την επίθεση και δεν ήμουν καθόλου καλά, δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ και φοβόμουν πολύ, έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου εκείνο το βράδυ κι είχα κάνει μια δυο απόπειρες προσπαθώντας να γλιτώσω αλλά δεν τα κατάφερα γιατί πονούσα πάρα πολύ και δεν άντεξα να με τραυματίσω επαρκώς... Οπότε λόγω αυτού του φόβου δεν ήμουν εντάξει στις σεξουαλικές μου υποχρεώσεις και τον ταλαιπώρησα πολύ μ' αυτή την συμπεριφορά... Επίσης ίσως χωρίς να το συνειδητοποιώ σκεφτόμουν μόνο τον εαυτό μου, φέρθηκα εγωιστικά...
    Τώρα για το αν με κρατάει πίσω το παρελθόν με κρατάει εν μέρει γιατί δεν πιστεύω ότι θα βρω άλλον άντρα που θα μου φερθεί τόσο καλά και δεν θα θυμώνει όταν επειδή θυμάμαι τα παλιά και φοβάμαι δεν θα μπορώ να κάνω σεξ... Αλλά όσα χρόνια είμαι μόνη είχα βγει λίγα ραντεβού όμως έπεσα ακριβώς κατά σατανική σύμπτωση στον τύπο άντρα που δεν θέλω, αυτού που βιάζεται για το κρεβάτι οπότε δεν το συνέχισα...

    Θα ήθελα έναν άνθρωπο για συντροφιά αλλά μόνο αν δεν με πιέζει στο σεξουαλικό κομμάτι...

    Όσο για την συγχώρεση στον εαυτό μου, μου έκανα πολλά άσχημα... Αυτοτραυματισμούς, απόπειρες αυτοκτονίας με διάφορους τρόπους... Αυτά με κυνηγάνε σαν φαντάσματα...

    Το χέρι μου είναι τα ίδια χάλια, από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με έναν φυσικοθεραπευτή που μου σύστησαν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #3763
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    στελνω γιατι μου απαντα η κυκνος κι γιαυτο κι εγω με εκτιμιση απαντω ετσι στελνω κι υλικουλι να κοιταν ολοι αξιζουν πολλα απ αυτα

    https://www.google.com/search?q=%CE%...w=1263&bih=863
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #3764
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    στελνω γιατι μου απαντα η κυκνος κι γιαυτο κι εγω με εκτιμιση απαντω ετσι στελνω κι υλικουλι να κοιταν ολοι αξιζουν πολλα απ αυτα

    https://www.google.com/search?q=%CE%...w=1263&bih=863
    Καλά που έχουμε κι εσένα να μας βάζεις λίγο σε εορταστική διάθεση, μέρα που είναι
    Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή που πηγαίναμε να πετάξουμε χαρταετό κι είχαμε μια χαρά με τον αδελφό μου... Τώρα αυτή η ξενοιασιά δεν υπάρχει πια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #3765
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    ε φιλαρακι δες αυτο μπορει να σου φερει γλυκείες αναμνήσεις στο νου εγω αυτα κοιτω κι ξεχνιεμε οπως κι τοσα αλα βιντεακια γιουπιιιιιιιιι

    https://www.youtube.com/results?sear...%81%CE%B1+1998
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •