Είναι κανείς εδώ; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 252 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 3768
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Macgyver και εμενα ενας τοξικομανης μου ζητησε απο τα xanax μου.Ειχα παει στο φαρμακειο να αγορασω τα φαρμακα μου και τα ειδε και μου λεει ''θα μου δωσεις xanax?'' βλεπει το κουτι που γραφει 0,5 και ξαναλεει '' α! αυτα δεν ειναι καλα! τα 2 mg ειναι τα καλυτερα! ε! και το 1 mg αν παρεις μπολικα κατι κανει'' και εφυγε.

    Tωρα που το λες , bullet , κι εμενα που ειχα του 1mg ζαναξ , μου ειπε το ιδιο , οτι υπαρχουν και των 2mg !! το ξερω , του λεω , αλλα ειναι δυσευρετα . Θα σου πω εγω , μου λεει , που θα πας να βρεις !!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Πω πω...τι να πω, σοκάρομαι...μακριά από μας τέτοιες βαριές ουσίες! Θυμήθηκα τώρα την πρώτη φορά που έδειξα σε γιατρό τα χέρια μου με αυτοκόλλητες γάζες επάνω (στην κλείδωση) η πρώτη του ερώτηση ήταν αν κάνω ενέσεις και θίχτηκα λίγο αλλά οκ, απάντησα ευγενικά πως δεν παίρνω ναρκωτικά...

    Παντα οι γιατροι κανουν τετοιες ερωτησεις . Το 05 , ειχα βαλει τσιπουρο σενα μπουκαλι αλκοολ , σουπερμαρκετ μπουκαλι , και κατα λαθος , βαζω την αλη μερα σε χυμο , αντι για το τσιπουρο , την καθαρη βενζινη , που ηταν διπλα !!! παιρνω τηλ. στο δηλητηριασεων , αι μου λενε , γρηγορα νοσοκομειο.!! δεν πανικοβληθηκα , αλλα λεω καλου κακου , ας παω . Ειδα κι επαθα να πεισω τους γιατρους οτι τοκανα εκ λαθους , δεν με πιστευαν !!! θελαν να με κρατησουν , εβαλα μια υπογραφη , και εφυγα !!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Παντα οι γιατροι κανουν τετοιες ερωτησεις . Το 05 , ειχα βαλει τσιπουρο σενα μπουκαλι αλκοολ , σουπερμαρκετ μπουκαλι , και κατα λαθος , βαζω την αλη μερα σε χυμο , αντι για το τσιπουρο , την καθαρη βενζινη , που ηταν διπλα !!! παιρνω τηλ. στο δηλητηριασεων , αι μου λενε , γρηγορα νοσοκομειο.!! δεν πανικοβληθηκα , αλλα λεω καλου κακου , ας παω . Ειδα κι επαθα να πεισω τους γιατρους οτι τοκανα εκ λαθους , δεν με πιστευαν !!! θελαν να με κρατησουν , εβαλα μια υπογραφη , και εφυγα !!!
    Αουτς! Νόμιζαν ότι ήθελες να μαστουρώσεις με την βενζίνη ή ν' αυτοκτονήσεις; Και τί σου έκαναν εκεί;
    Τώρα θυμήθηκα στην παλιά μου δουλειά μια μέρα που είχα ξεμείνει από νερό και πήγα να πάρω από το διπλανό γραφείο, ανοίγω το ψυγείο παίρνω το πλαστικό μπουκάλι του νερού και με το που το ανοίγω μου έρχεται μια ζαλάδα...είχε τσίπουρο μέσα! Καλά που δεν το άνοιξα βιαστικά να πιω γκλου γκλου γκλου!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Κυκνάκι, λυπάμαι για το γατουλίνι σου!
    Το καλοκαίρι μου μαζεύτηκε ένα θηλυκό κι έχει γίνει ένα φανταστικό γατούλι, φουντωτό ασπρόμαυρο! Τρέμω όμως μη βγει στο κεντρικό δρόμο... Ακόμα δεν την έχω στειρώσει αυτή...
    Μετά από απόπειρα διάρρηξης, που μας έγινε ένα άλλο, που είχα μέσα στο σπίτι, τώρα βγήκε κι αυτό έξω, αλλά αυτός δεν απομακρύνεται... μέχρι στιγμής...
    Μέσα στο σπίτι έχουμε ένα σκυλάκο κι έναν άλλο, αλλά αυτόν έξω.

    Άντε πάω τώρα να τα βγάλω βόλτα... Καλημέρα!


    Υ.γ. Άμα γεννήσει η Κοκόνα θα σου ταχυδρομήσω ένα μικρούλι.
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Κυκνάκι, λυπάμαι για το γατουλίνι σου!
    Το καλοκαίρι μου μαζεύτηκε ένα θηλυκό κι έχει γίνει ένα φανταστικό γατούλι, φουντωτό ασπρόμαυρο! Τρέμω όμως μη βγει στο κεντρικό δρόμο... Ακόμα δεν την έχω στειρώσει αυτή...
    Μετά από απόπειρα διάρρηξης, που μας έγινε ένα άλλο, που είχα μέσα στο σπίτι, τώρα βγήκε κι αυτό έξω, αλλά αυτός δεν απομακρύνεται... μέχρι στιγμής...
    Μέσα στο σπίτι έχουμε ένα σκυλάκο κι έναν άλλο, αλλά αυτόν έξω.

    Άντε πάω τώρα να τα βγάλω βόλτα... Καλημέρα!


    Υ.γ. Άμα γεννήσει η Κοκόνα θα σου ταχυδρομήσω ένα μικρούλι.
    Σ' ευχαριστώ Μαρκέλα μου! <3

    Να χαίρεσαι τα σκυλάκια και τα γατάκια σου και να είναι πάντα γερά και χαρούμενα εύχομαι!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Fleur, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που μου επαναλαμβάνεις ότι έκανα ότι μπορούσα γιατί έχω μεγάλη ανάγκη να το ακούω, μου απαλύνει λίγο τον πόνο...
    Οκ, άντε το κλάμα να το δεχτώ αλλά σίγουρα πρέπει να τρώω χθες δεν είχα φάει σχεδόν τίποτα όλη μέρα και την έβγαζα με καφέδες κι ίσως να επιβάρυνε κι αυτό τον οργανισμό μου...
    εννοείται οτι επιβαρυνει τον οργανισμό και ριχνει το ανοσοποιητικο σου το να μην τρως. εγω το κανω πολυ οταν στεναχωριεμαι οταν εχω αγχος και ταυτοχρονα γεμιζω αφθες, σπυρακια, στομαχι και διαφορα ολα..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτος , μια και πιασαμε κουβεντα , ηταν και φανατικος Χρυσαυγιτης . Και σε καποιον ξυλοδαρμο , τον κυνηγησαν καποιοι και αναγκαστηκε να πηδηξει απο 4-5 μετρα υψος , και επαθε εκ των υστερων θρομβωση στο ποδι , απο την γαμπα και κατω , ηταν 2πλασιο το ενα ποδι απ το αλλο , καιπιθανον , αν δεν το ξεκουραζε , που δεν το ξεκουραζε , να του το κοβαν . Τωρα στον Ερυθρο Σταυρο , γινεται τετοιο μπαχαλο , που ουτε ξερουν ποιος μπαινει και ποιος βγαινει . Μετα του ταψαλλαν οι γιατροι , αλλα αμα ο αλλος ειναι στον κοσμο των ναρκωτικων χαμενος , τι να καταλαβει . Μουκανε εντυπωση που ειχα ενα κουτακι ζαναξ μαζι μου , και μου ζητησε . Του λεω , οκ , παρε ενα . Τι ενα , 3 ηθελε , τουλεω ειναι βαρια 3 , τι βαρια , τα καταπιε με την μια , και ουτε καταλαβε τιποτα . Ηρθε κι ενας φιλος του , και μπηκαν στο μπανιο ,. και μετα βρωμαγε χασις .
    μα μαστουρωσες τον Χρυσαυγίτη;;; χαχαχαχχαχα (για να ελαφρυνω λιγο το κλιμα)

  8. #38
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μου φτιάχνει λίγο τη διάθεση ν' ακούω για παιχνιδιάρικα σκυλάκια...πόσο χρονών είναι ο Ερμής;
    Παίρνω αγωγή και μάλιστα ουκ ολίγα χάπια, αν δεν έπαιρνα κι αυτά δεν θ' άντεχα τις δυσκολίες που μου προκαλεί η κατάθλιψη κι η ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή και θα έβλεπα τα ραδίκια ανάποδα...βλέπω και ψυχολόγο και χθες μετά το συμβάν την πήρα τηλέφωνο κι επίσπευσα το ραντεβού μας για αύριο γιατί δεν μπορώ να περιμένω ως την Τετάρτη που είναι κανονικά...
    Ο Ερμης στης 12 Νοεμβριου θα γινει 5 χρονων.Ειναι πολυ ζωηρος, φαγανος αλλα δεν βαζει γραμμαριο πανω του (ειναι σταθερα 4 κιλα) και πολυ παιχνιδιαρης! η μητερα μου εχει γατο σαν και εσενα τον Τσιτσο.Εχει δεθει παρα πολυ μαζι του και η γατα δενεται με το αφεντικο της δυστηχως ο κοσμος εχει κακια γνωμη για της γατες αλλα δεν ειναι ετσι.Ο τσιτσος ειναι αφασια! ολη μερα φαγητο και υπνο! ειναι και λιγο χοντρουλης αλλα ειναι σκετη γλυκα! ειναι 4 χρονων με κοκκινη γουνα και πρασινα ματια.Ελπιζω να τα πηγαινεις καλα με την φαρμακευτικη αγωγη σου και να βρεις την ανακουφιση που τοσο πολυ ολοι θελουμε.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    εννοείται οτι επιβαρυνει τον οργανισμό και ριχνει το ανοσοποιητικο σου το να μην τρως. εγω το κανω πολυ οταν στεναχωριεμαι οταν εχω αγχος και ταυτοχρονα γεμιζω αφθες, σπυρακια, στομαχι και διαφορα ολα..
    Άρα δεν είμαι η μόνη που αντιδρά έτσι όταν δεν νιώθει καλά ψυχολογικά...αυτό με κάνει να νιώθω λιγότερο εξωγήινη...αν και χθες εκτός από τον μεθυσμένο νεαρό είχε έρθει και μια κοπέλα με κρίση άγχους και της έβαλαν ορό...με ηρεμιστικό υποθέτω...δεν είμαστε οι μόνοι που έχουμε τέτοια προβλήματα τελικά, εμένα με κάνει να νιώθω λίγο καλύτερα όταν το βλέπω αυτό κι έξω (αν κι είναι κρίμα γι' αυτούς που υποφέρουν). δεν ξέρω εσάς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Ο Ερμης στης 12 Νοεμβριου θα γινει 5 χρονων.Ειναι πολυ ζωηρος, φαγανος αλλα δεν βαζει γραμμαριο πανω του (ειναι σταθερα 4 κιλα) και πολυ παιχνιδιαρης! η μητερα μου εχει γατο σαν και εσενα τον Τσιτσο.Εχει δεθει παρα πολυ μαζι του και η γατα δενεται με το αφεντικο της δυστηχως ο κοσμος εχει κακια γνωμη για της γατες αλλα δεν ειναι ετσι.Ο τσιτσος ειναι αφασια! ολη μερα φαγητο και υπνο! ειναι και λιγο χοντρουλης αλλα ειναι σκετη γλυκα! ειναι 4 χρονων με κοκκινη γουνα και πρασινα ματια.Ελπιζω να τα πηγαινεις καλα με την φαρμακευτικη αγωγη σου και να βρεις την ανακουφιση που τοσο πολυ ολοι θελουμε.
    Ναι, το ξέρω ότι κι οι γάτες δένονται με το αφεντικό τους 4 έχουν περάσει από τα χέρια μου και με όλες είχα πολύ αγαπησιάρικη σχέση...η 4η ζει ακόμα, φτου να μην τον ματιάξω!

    Η φαρμακευτική αγωγή που παίρνω τώρα με έχει βοηθήσει αρκετά, απλά μερικές φορές τον τελευταίο καιρό ξεχνάω κάποιες δόσεις κι αυτό δεν είναι καλό...παίρνω και 3 φορές την ημέρα φάρμακα και καμιά φορά ξεχνιέμαι/μπερδεύομαι...νιώθω λες κι όλη την ώρα καταπίνω χάπια πρωί - μεσημέρι - βράδυ...
    Σ' ευχαριστώ πολύ για την ευχή, από το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί...έχω τεράστια ανάγκη να ανακουφιστώ...

    Δεν έχει πολλή ώρα που ξύπνησα, στην αρχή ένιωθα ευεξία και ξεκούραση σωματικά αλλά τώρα έχω αρχίσει πάλι να νιώθω στεναχώρια καθώς ξύπνησα πάλι στην σκληρή πραγματικότητα όπου το γατί μου δεν υπάρχει πια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Καλημέρα!

    Μήπως είναι κανένας ξύπνιος να μιλήσω;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Μια ώρα μετα σου απαντάω. ξύπνας και εσύ νωρίς ε;;;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καλημερα Κυκνακο, και fleur , τι εγινε παλι ? ο γατος ? το ξυπνημα στις 06.00 το καθιερωσες , ε ?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    Μια ώρα μετα σου απαντάω. ξύπνας και εσύ νωρίς ε;;;
    Ναι, βασικά τα έχω κάνει λίγο θάλασσα με τον ύπνο και πρέπει να το τακτοποιήσω το θέμα αλλά δεν ξέρω πως...ξυπνάω πολύ νωρίς και συνήθως χρειάζομαι κι άλλον ύπνο, μετά ακριβώς επειδή έχω ξυπνήσει τόσο πρωί κοιμάμαι και πολύ νωρίς (χθες κοιμήθηκα κατά τις 9) και συνεπώς την επομένη ξυπνάω πάλι νωρίς και πάει λέγοντας...
    Εσύ γιατί ξυπνάς νωρίς;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλημερα Κυκνακο, και fleur , τι εγινε παλι ? ο γατος ? το ξυπνημα στις 06.00 το καθιερωσες , ε ?
    Αν εννοείς τον Τζέρυ καλά είναι, φτου φτου! Βγήκε την πρωινή του βόλτα και γύρισε...
    Δεν έγινε κάτι απλά έχω ανάγκη να μιλάω γενικά (με βοηθάει, με ανακουφίζει) πόσο μάλλον όταν είμαι επιβαρυμένη συναισθηματικά...σήμερα έχω ραντεβού με την ψυχολόγο μου στις 12, ελπίζω να με βοηθήσει που θα μιλήσω κι εκεί...
    Εσύ τί κάνεις;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 3 of 252 FirstFirst 123451353103 ... LastLast

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 17:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 20:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 05:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 16:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 16:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •