Είναι κανείς εδώ; - Page 60
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 60 of 286 FirstFirst ... 1050585960616270110160 ... LastLast
Results 886 to 900 of 4283
  1. #886
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    γραψτου αλλα εξηγησε του για να σου απαντηση ,τωρα αμα δεν απαντησει δεν χαθηκε και ο κοσμος.

    Θα σου ηταν καλο να βρεις ενα χομπυ η κατι να κανεις εθελοντισμο.Και οι βολτες ειναι ωραιες.Σου ευχομαι κυκνε να εισαι καλα.

    Τι φοβασαι ?μην φοβασαι...Εδψ ειμαστε και εμεις
    Καλημέρα!

    Φοβάμαι όταν είμαι μόνη στο σπίτι μήπως μπει κανένας ξένος, διαρρήκτης δηλαδή...και θα μείνω και πάλι μόνη αργότερα το πρωί γιατί οι δικοί μου έχουν δουλειές...κάνε μου λίγη παρέα αν μπορείς...

    Αργότερα θα γράψω το μήνυμα που θα στείλω, εγώ ελπίζω ν' απαντήσει είναι πολύ σημαντικό για μένα...και για την ψυχική μου ισορροπία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #887
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    ....

    Μ' εκείνον είχαμε επικοινωνία για κάποιο διάστημα αφότου χωρίσαμε αλλά κάποια στιγμή θύμωσε πάρα πολύ που δεν τον άκουγα και μου είπε ότι αν θέλω να διατηρήσουμε επαφή να μην μιλήσω εκείνη τη στιγμή όμως εγώ πήγα να πω κάτι για να δικαιολογηθώ κι από τότε μου έκλεισε το msn και δεν μου ξαναμίλησε...εγώ του έχω εξηγήσει όλη την κατάσταση μου από τότε που έφυγε, του είπα για τις απόπειρες, για το ότι πήγα στο νοσοκομείο, για το πως νιώθω χωρίς εκείνον, τα πάντα...τον παρακάλεσα, του είπα ότι αν μου μιλήσει θα κάνω οτιδήποτε θέλει σεξουαλικά τίποτα...δεν μου μιλάει και δεν το αντέχω! Πες μου ότι υπάρχει κάτι να κάνω...όλα μου τα μηνύματα μένουν αναπάντητα και πονάω...
    μια γνωμη θα σου πω κι αν σου κανει, σκεψου την.
    το να μιλας σε καποιον που εχει απομακρυνθει, για αποπειρες και για την δυστυχια σου ,που υπονοεις ξεκαθαρα οτι στην προκαλεσε η απομακρυνση του, ειναι πολυ απωθητικο για εκεινον και ειναι και εμμεσα εκβιαστικο. τον διωχνεις μακρυτερα ετσι.
    ελπιζω να το αντιλαμβανεσαι.

    ουτε η εξιστορηση ιατρικων προβληματων, δυστυχιας, ουτε τα παρακαλια ειναι ελκυστικα σε καποιον.
    αυτο που ειναι ελκυστικο, ειναι να αντιληφθει εναν ανθρωπο που μπορει να ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΚΙ Ο ΔΙΔΙΟΣ σε μια σχεση, ακομα κι αν ειναι απλα φιλικη.

    κι αυτο συμβαινει οταν του δειχνεις οτι εισαι σε καλη διαθεση και μπορεις να περνας καλα, και οχι οτι εισαι δυστυχισμενη και τον περιμενεις πισω για να γραπωθεις πανω του..

    κανεις δεν θελει να κανει την πατεριτσα στους αλλους.
    οι ερωτικες σχεσεις ειναι αμοιβαια ικανοποιηση.
    και οχι, δεν αρκει να του δηλωνεις οτι θα του κανεις σεξουαλικα χατηρια σαν παραχωρηση, ωσαν μια πολη κουρσεμενη που τα θα τα δωσει ολα στον κατακτητη.
    και μονο ο τροπος που εκφραζεσαι γι αυτο, δειχνει ποσο απωθητικο σου ειναι, και το προτεινεις σαν ανταλλαγμα κι οχι σαν δικη σου επιθυμια.

    οσο του λες ποσο δυστυχισμενη εισαι χωρις εκεινον, τοσο πιο μακρια θα φευγει.
    just my two cents.

  3. #888
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μια γνωμη θα σου πω κι αν σου κανει, σκεψου την.
    το να μιλας σε καποιον που εχει απομακρυνθει, για αποπειρες και για την δυστυχια σου ,που υπονοεις ξεκαθαρα οτι στην προκαλεσε η απομακρυνση του, ειναι πολυ απωθητικο για εκεινον και ειναι και εμμεσα εκβιαστικο. τον διωχνεις μακρυτερα ετσι.
    ελπιζω να το αντιλαμβανεσαι.

    ουτε η εξιστορηση ιατρικων προβληματων, δυστυχιας, ουτε τα παρακαλια ειναι ελκυστικα σε καποιον.
    αυτο που ειναι ελκυστικο, ειναι να αντιληφθει εναν ανθρωπο που μπορει να ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΚΙ Ο ΔΙΔΙΟΣ σε μια σχεση, ακομα κι αν ειναι απλα φιλικη.

    κι αυτο συμβαινει οταν του δειχνεις οτι εισαι σε καλη διαθεση και μπορεις να περνας καλα, και οχι οτι εισαι δυστυχισμενη και τον περιμενεις πισω για να γραπωθεις πανω του..

    κανεις δεν θελει να κανει την πατεριτσα στους αλλους.
    οι ερωτικες σχεσεις ειναι αμοιβαια ικανοποιηση.
    και οχι, δεν αρκει να του δηλωνεις οτι θα του κανεις σεξουαλικα χατηρια σαν παραχωρηση, ωσαν μια πολη κουρσεμενη που τα θα τα δωσει ολα στον κατακτητη.
    και μονο ο τροπος που εκφραζεσαι γι αυτο, δειχνει ποσο απωθητικο σου ειναι, και το προτεινεις σαν ανταλλαγμα κι οχι σαν δικη σου επιθυμια.

    οσο του λες ποσο δυστυχισμενη εισαι χωρις εκεινον, τοσο πιο μακρια θα φευγει.
    just my two cents.
    Γεια σου Remedy, δεν ήξερα ότι διαβάζεις το θέμα μου...ευχαριστώ!

    Δεν ήθελα να υποννοήσω ότι αυτά τα προκάλεσε η απομάκρυνση του, του εξιστόρησα απλά κάποια γεγονότα που συνέβησαν όσο καιρό δεν μιλάμε (κάποιες φορές η αιτία για τις απόπειρες ήταν άλλα πράγματα)...Ίσως όμως άθελα μου να τον έκανα κι αυτόν να νιώσει υπεύθυνος γράφοντας μέσα στην ταραχή μου...

    Όμως εγώ δεν ψάχνω πια να ξαναείμαστε μαζί (καταλαβαίνω πως όσο και να το θέλω αυτό δεν γίνεται πια), θέλω μόνο να του μιλήσω...(αυτό το λέω επειδή μιλάς για ερωτικές σχέσεις)...
    Δηλαδή αν δείξω χαρούμενη πιστεύεις ότι θα το καταφέρω; (δεν του έχω στείλει ακόμα μήνυμα, κοιμόμουν για να ξεχαστώ οπότε προλαβαίνετε να μου κάνετε προτάσεις)...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #889
    Κυκνε η Ρεμεντυ τα λεει καλα και σωστα. Συμφωνω. Συνηθως οποιος ενδιαφερεται μας ψαχνει. Κλισε η ατακα μα ειναι η πραγματικοτητα.

    Να τα συζητησεις με την ψυχολογα σου ολα αυτα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #890
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνε η Ρεμεντυ τα λεει καλα και σωστα. Συμφωνω. Συνηθως οποιος ενδιαφερεται μας ψαχνει. Κλισε η ατακα μα ειναι η πραγματικοτητα.

    Να τα συζητησεις με την ψυχολογα σου ολα αυτα.
    Τα συζητάω cc φυσικά γιατί με πονάνε αλλά δεν έχω αναφέρει το κομμάτι με το υπονοούμενο γιατί δεν το είχα σκεφτεί ως τώρα, θα το συζητήσω αν όχι αύριο σε κάποια από τις επόμενες συνεδρίες...

    Όσο για το ενδιαφέρον πιστεύω ότι κατά βάθος κάτι πρέπει να έχει μείνει μέσα του και για μένα, ζήσαμε μια ιστορία γεμάτη συναίσθημα δεν μπορεί πια να μην υπάρχει τίποτα...μακάρι να υπάρχει έστω ένα ίχνος ανθρώπινου ενδιαφέροντος...
    Τον έχω ανάγκη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #891
    Μακαρι να αξιζει ρε κυκνακι ο τυπος, να σου αξιζει Δηλαδη, την παρεα σου, την αγκαλια σου, την κουβεντα σου, αν ειναι να μπαινο βγαινει στη ζωη σου και εσυ να γινεσαι χειροτερα δε λεει.

    Ισως κραταει αποστασεις και αυτος για να μην σε πληγωνει. Δεν ξερω. Παντως ολοι σχεδον περναμε λουκια παλουκια με τα συναισθηματα. Δεν ειναι τυχαιο οτι ο ερωτας στην Τεχνη ειναι νουμερο ενα ΘΕΜΑ.
    Εσυ να μη ξεχνας τις ειδοποιησεις ειπαμε, τις μελωδιες, τις δοσολογιες... και ενα ενα θα τα στρωσουμε.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #892
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Μακαρι να αξιζει ρε κυκνακι ο τυπος, να σου αξιζει Δηλαδη, την παρεα σου, την αγκαλια σου, την κουβεντα σου, αν ειναι να μπαινο βγαινει στη ζωη σου και εσυ να γινεσαι χειροτερα δε λεει.

    Ισως κραταει αποστασεις και αυτος για να μην σε πληγωνει. Δεν ξερω. Παντως ολοι σχεδον περναμε λουκια παλουκια με τα συναισθηματα. Δεν ειναι τυχαιο οτι ο ερωτας στην Τεχνη ειναι νουμερο ενα ΘΕΜΑ.
    Εσυ να μη ξεχνας τις ειδοποιησεις ειπαμε, τις μελωδιες, τις δοσολογιες... και ενα ενα θα τα στρωσουμε.
    Το θέμα είναι ότι απ' ότι έχω καταλάβει αυτός πιστεύει πως εγώ δεν αξίζω την αγκαλιά και την παρέα του...αλλά κι αυτό με τις αποστάσεις είναι πιθανό όμως έτσι με πληγώνει χειρότερα...δεν έχεις ιδέα πόσο βάλσαμο είναι στην ψυχή μου τα λόγια του όταν μου μιλάει καλά...

    Δεν τα ξεχνάω αυτά, μην ανησυχείς...έκλεισα και ραντεβού με τον ψυχίατρο αύριο...μακάρι να μπορεί να με βοηθήσει με τα φάρμακα κάπως γιατί δεν φαίνεται να βοηθάει ούτε η αύξηση του anafranil...Θέλω να έχω σταθερή διάθεση κι όχι να μελαγχολώ μέσα στη μέρα και κατά συνέπεια να κοιμάμαι για να μην νιώθω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #893
    Χαιρομαι που εισαι συνεπης με τα ραντεβου σου και το παλευεις. Δεν ξεπερνιουνται ευκολα καποια γεγονοτα, τραυματα, συναισθηματα. Και πολλες φορες αργουμε οχι επειδη δεν ΘΕΛΟΥΜΕ αλλά ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ το ΠΩΣ να παμε παρακατω.
    Αυτο ειναι πολυ σημαντικο να το ξερουν ολοι οι ανθρωποι που βασανιζονται για να μην αυτο μαστιγωνονται.

    Αλλά συνεχιζουμε τον αγωνα, δεν παραιτουμαστε, μονο κοντοστεκομαστε που και που γιατι εξαντλουμαστε. ενταξει κυκνακο ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #894
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Χαιρομαι που εισαι συνεπης με τα ραντεβου σου και το παλευεις. Δεν ξεπερνιουνται ευκολα καποια γεγονοτα, τραυματα, συναισθηματα. Και πολλες φορες αργουμε οχι επειδη δεν ΘΕΛΟΥΜΕ αλλά ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ το ΠΩΣ να παμε παρακατω.
    Αυτο ειναι πολυ σημαντικο να το ξερουν ολοι οι ανθρωποι που βασανιζονται για να μην αυτο μαστιγωνονται.

    Αλλά συνεχιζουμε τον αγωνα, δεν παραιτουμαστε, μονο κοντοστεκομαστε που και που γιατι εξαντλουμαστε. ενταξει κυκνακο ?
    Όντως αργώ επειδή δεν ξέρω πως να προχωρήσω...η καρδιά μου δεν με αφήνει...με κρατάει πίσω...

    Όσο για τον αγώνα προσπαθώ αλλά δεν σου κρύβω πως έχω κουραστεί...

    Τέλος θέλω να οργανώσω τις σκέψεις μου για να ωφεληθώ όσο γίνεται από το ραντεβού μου με τον ψυχίατρο, πιστεύεις ότι πρέπει να του πω κάτι παραπάνω από το ότι έχω κακή διάθεση και μελαγχολία κάθε μέρα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #895
    Και εγω δεν ηξερα το πως για αυτο και στραφηκα στην ψυχοθεραπεια. Παθουσα ειμαι και με κραζανε οτι δεν προσπαθω, μην αρχισω τωρα...

    Δευτερον στον ψυχιατρο δεν ξερω τι ειναι σωστο ή λαθος να πεις, εγω εχω επισημανει οτι εχεις φοβιες εντονες ( τυχον κακοποιησης ), αισθημα μοναξιας και μελαγχολια, να του πεις οτι με αυτα που παιρνεις τις αλλαγες που εσυ βλεπεις, τι εχει να προτεινει εκεινος, ποσες φορες τον μηνα νιωθεις την αναγκη για αυτοτραυματισμο πχ, οι ψυχιατροι δεν κανουν ψυχαναλυση, δεν ειναι γλυκουληδες να στο πω και ετσι, τα λενε πιο στεγνα.


    Ετσι σε θελω, αποφασιστικη και με στοχο. Οργανωσου, ροζ τετραδιο και σημειωσεις <3
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #896
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Γεια σου Remedy, δεν ήξερα ότι διαβάζεις το θέμα μου...ευχαριστώ!

    Δεν ήθελα να υποννοήσω ότι αυτά τα προκάλεσε η απομάκρυνση του, του εξιστόρησα απλά κάποια γεγονότα που συνέβησαν όσο καιρό δεν μιλάμε (κάποιες φορές η αιτία για τις απόπειρες ήταν άλλα πράγματα)...Ίσως όμως άθελα μου να τον έκανα κι αυτόν να νιώσει υπεύθυνος γράφοντας μέσα στην ταραχή μου...

    Όμως εγώ δεν ψάχνω πια να ξαναείμαστε μαζί (καταλαβαίνω πως όσο και να το θέλω αυτό δεν γίνεται πια), θέλω μόνο να του μιλήσω...(αυτό το λέω επειδή μιλάς για ερωτικές σχέσεις)...
    Δηλαδή αν δείξω χαρούμενη πιστεύεις ότι θα το καταφέρω; (δεν του έχω στείλει ακόμα μήνυμα, κοιμόμουν για να ξεχαστώ οπότε προλαβαίνετε να μου κάνετε προτάσεις)...
    γεια σου κυκνακο.
    εσυ μπορει να θελεις απλα μια φιλικη σχεση, εφοσον ομως ειχατε αλλου ειδους σχεση και μετα την απομακρυνση τον ψαχνεις ετσι, αυτος συμπεραινει οτι θελεις να συνεχισετε αυτο που ειχατε.
    εξαλλου , τι θεση εχουν οι ιδεες για σεξουαλικες παραχωρησεις, αν τον σκεφτεσαι μονο φιλικα?

    χαρουμενη, δεν μπορεις να δειξεις και δεν εχει και νοημα. πως να σε πιστεψει με την τοση μαυριλα που του λες, οτι ξαφνικα εγινες χαρουμενη?? θα νομιζει οτι τον δουλευεις. μπορει να σκιαχτει κιολας..

    αλλο το χαρουμενος κι αλλο το ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ.
    μπορεις να εισαι ευχαριστη χωρις να εισαι χαρουμενη, με το να μην φορτωνεις προβληματα σου και δυστυχια τον αλλο , με το να ενδιαφερεσαι για τα δικα του θεματα και να μην ασχολεισαι μονιμως με τα δικα σου, με το να εχεις ενδιαφεροντα, ενημερωση και να συζητας γι αυτα, οπως και για τα κοινα σας ενδιαφεροντα, με το να εχεις ωραιες προτασεις για εξοδους κι οχι την εικονα καποιου που δενε χει σκοπο να ξεκουνηθει με τπτ, κλπ.

    αυτο πιστευω πως πρεπει να κανεις, αλλα για να το κανεις αυτο, πρεπει να υπαρχει μια ελαχιστη επικοινωνια που αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει. δεν μπορεις να τον πιασεις με το ζορι καποιον που εχει σηκωσει τοιχο και να του πεις "ελα να δεις ποσο ευχαριστη μπορω να ειμαι"...

    τι προτεινω.
    ασε λιγο καιρο να περασει χωρις καμια απολυτως παρουσια σου, και αντι να στειλεις συναισθηματικα φορτισμενα μηνυματα, στειλε ενα απλο μηνυμα τυπου ¨αυριο παιζε εκει την ταδε παρασταση και θελω να την δω απο καιρο. να βγαλω εισιτηρια το σαββατο να παμε μαζι?".
    ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ, οχι συζητησεις για στηριξη και αποπειρες και δυστυχια, ουτε παρακαλια για αγαπη, φιλια, παρεα, κλπ.

    δεν σημαινει οτι θα ανταποκριθει οπωσδηποτε, αλλα εχεις περισσοτερες πιθανοτητες απο το να τον κυνηγας να του γνωστοποιησεις την δυστυχια σου.
    ΓΙΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΠΑΡΕΑ.

  12. #897
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα Remedy!

    Λοιπόν, οι σεξουαλικές παραχωρήσεις έχουν να κάνουν με το γεγονός ότι θέλω τόσο πολύ να μου μιλήσει που είμαι διατεθειμένη να τις κάνω αν πρέπει αν και δεν σου κρύβω πως με φοβίζουν λίγο...

    Τώρα όσον αφορά τα υπόλοιπα, να τον αφήσω κάποιο διάστημα χωρίς να επικοινωνήσω μπορώ να το κάνω αλλά να του προτείνω έξοδο δεν μπορώ γιατί δεν ζούμε στην ίδια πόλη...

    Κι επειδή ώρες ώρες μου τη δίνει αυτή η απόσταση θα βάλω αυτό το άσμα έτσι για να μου φύγουν τα νεύρα...

    ..

    Θα περιμένω να μου απαντήσεις...
    καλημερα κυκνα.
    καταλαβαινω τι εννοεις (με τις σεξ. παραχωρησεις), αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τον θελεις φιλικα, σημαινει απλα οτι επειδη δεν ελπιζεις σε κατι περισσοτερο οπως ειναι τα πραγματα, θα αρκουσουν σε οποιουδηποτε ειδους επικοινωνιας απο τον τοιχο που σου εχει επιβαλει.
    οσον αφορα τις παραχωρησεις, δεν εχει νοημα να προτεινεις τπτ που δεν ικανοποιει και σενα, απλα σαν παραχωρηση. τι ειναι δηλαδη ο αλλος? βιαστης? η μιση ηδονη στο σεξ ειναι η ικανοποιηση του αλλου. καποιος που ικανοποιειται οταν ο αλλος δεχεται να του κατσει σερνοντας, χωρις να γουσταρει, δεν παει καλα..

    για τι αποσταση μιλαμε? αθηνα- θεσσαλονικη η θεσσαλονικη- κατερινη?

    αν ειναι μια λογικη αποσταση στειλε του οτι θα πας για μια δουλεια στην πολη του κι αν ενδιαφερεται να πατε να δειτε και την ταδε ταινια η την ταδε συναυλια/ εκδηλωση, εστω καφε και ρωτα για εκεινον, μην αναφερεις τα προβληματα σου και την στεναχωρια σου.
    ολα αυτα ομως αφου περασει ΚΑΙΡΟΣ ηρεμιας.
    δεν προκειται να τσιμπησει οταν μεχρι χθες εκλαιγες και παρακαλουσες , ξαφνικα να το παιξεις ηρεμη. θα τρομαξει..

  13. #898
    Κυκνακι καλημερα, καλη συνεχεια, καλη δυναμη.
    Ευχομαι να παει καλα το ραντεβου σου με γιατρο και να νιωσεις πανω απο ολα καλυτερα εσυ !!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #899
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα κυκνα.
    καταλαβαινω τι εννοεις (με τις σεξ. παραχωρησεις), αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τον θελεις φιλικα, σημαινει απλα οτι επειδη δεν ελπιζεις σε κατι περισσοτερο οπως ειναι τα πραγματα, θα αρκουσουν σε οποιουδηποτε ειδους επικοινωνιας απο τον τοιχο που σου εχει επιβαλει.
    οσον αφορα τις παραχωρησεις, δεν εχει νοημα να προτεινεις τπτ που δεν ικανοποιει και σενα, απλα σαν παραχωρηση. τι ειναι δηλαδη ο αλλος? βιαστης? η μιση ηδονη στο σεξ ειναι η ικανοποιηση του αλλου. καποιος που ικανοποιειται οταν ο αλλος δεχεται να του κατσει σερνοντας, χωρις να γουσταρει, δεν παει καλα..

    για τι αποσταση μιλαμε? αθηνα- θεσσαλονικη η θεσσαλονικη- κατερινη?

    αν ειναι μια λογικη αποσταση στειλε του οτι θα πας για μια δουλεια στην πολη του κι αν ενδιαφερεται να πατε να δειτε και την ταδε ταινια η την ταδε συναυλια/ εκδηλωση, εστω καφε και ρωτα για εκεινον, μην αναφερεις τα προβληματα σου και την στεναχωρια σου.
    ολα αυτα ομως αφου περασει ΚΑΙΡΟΣ ηρεμιας.
    δεν προκειται να τσιμπησει οταν μεχρι χθες εκλαιγες και παρακαλουσες , ξαφνικα να το παιξεις ηρεμη. θα τρομαξει..
    Έχεις δίκιο σε ότι λες για μένα όσον αφορά τις σεξουαλικές παραχωρήσεις και την επικοινωνία...
    Όσο όμως για το βιασμό έχω μια ένσταση/απορία (δεν ξέρω πως ακριβώς να την χαρακτηρίσω): θέλω να πω ότι εφόσον εγώ του δίνω την "άδεια" πώς γίνεται να χαρακτηριστεί χρήση βίας;

    Η απόσταση δυστυχώς είναι Θεσσαλονίκη - Αθήνα... Τι να κάνω; Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω στείλει τίποτα...
    Επίσης ν' αναφέρω ότι πριν χρόνια είχα πάει να τον δω χωρίς να το ξέρει, εννοώ ότι του το είπα αφότου έφτασα Αθήνα και βρεθήκαμε αλλά μου είπε ότι αν ξαναπάω δεν θα με δει πάλι και μετά μαλώσαμε και σκατά... Δεν ξέρω τι να κάνω πια...είμαστε και μακριά που να πάρει, δεν είναι κοντά να πω χαλάλι η δοκιμή...άσε που θα είχα και θέμα με τους γονείς μου αν ξαναπήγαινα Αθήνα χώρια το κόστος...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #900
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,587
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνακι καλημερα, καλη συνεχεια, καλη δυναμη.
    Ευχομαι να παει καλα το ραντεβου σου με γιατρο και να νιωσεις πανω απο ολα καλυτερα εσυ !!!
    Γεια σου cc μου, πώς είσαι;

    Σ' ευχαριστώ...πήγα χθες και στον ψυχίατρο και μου αύξησε το anafranil λίγο ακόμα αλλά μόνο για 20 μέρες...από σήμερα θ' αρχίσω να το εφαρμόζω, άντε να δούμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •