Είναι κανείς εδώ; - Page 97
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 97 of 261 FirstFirst ... 47879596979899107147197 ... LastLast
Results 1,441 to 1,455 of 3909
  1. #1441
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,386
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    γεια σου κυκνε κι εγω μονη ειμαι προς το παρον τι κανεις?
    Καλούτσικα, άρχισα κάπως να ηρεμώ με τη μουσική που ακούω μιας κι επιτέλους γύρισα στο σπίτι μου...έλειπα για 3 μέρες στο χωριό για το γάμο μιας ξαδέλφης μου κι αν και χάρηκα φυσικά ένιωθα λίγο έξω απ' τα νερά μου σ' εκείνο το σπίτι, είναι και γεμάτο αναμνήσεις από το πρώην μου και με ζόρισε αυτό, τα βράδια δεν μπορούσα να κοιμηθώ...

    Εσύ πώς είσαι;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #1442
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλούτσικα, άρχισα κάπως να ηρεμώ με τη μουσική που ακούω μιας κι επιτέλους γύρισα στο σπίτι μου...έλειπα για 3 μέρες στο χωριό για το γάμο μιας ξαδέλφης μου κι αν και χάρηκα φυσικά ένιωθα λίγο έξω απ' τα νερά μου σ' εκείνο το σπίτι, είναι και γεμάτο αναμνήσεις από το πρώην μου και με ζόρισε αυτό, τα βράδια δεν μπορούσα να κοιμηθώ...

    Εσύ πώς είσαι;
    εγω κλασσικα κλεισουρα καποιες μερες δεν βγηκα απο το σπιτι σημερα βγηκα για κατι δουλειες.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  3. #1443
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3
    καλησπερα, και καλως σας βρηκα.
    Σχετικα με το ΛΑΝΤΟΖ ηθελα να πω και γω την εμπειρια μου . Σημερα εκλεισα 3 βδομαδες με αυτο , μετα απο 3ετης χορηγηση CYMBALTA . Πριν απο μια εβδομαδα εγεινε το εξης...για μενα τραγικο συναισθημα. Ηασταν σε παραλια , νυχτα, και βλεπαμε τον ουρανο . Παντα μου αρεσε να βλεπω τα αστερια . Ομως ξαφνικα με επιασε μια περιεργη ανασφαλεια σαν να μην παταω στη γη . Σαν να χανομαι στο διαστημα . Σηκωθηκα αμεσως να κοιταξω κατω να νοιωσω καλυτερα , οπως οταν μας πιανει ιλιγγος . Απο τοτε εχω μια τρομερη φοβια και δεν μπορω να κοιταω ψηλα κτηρια και γενικα τον ουρανο . Νιωθω τρομερη ασταθεια οταν εχω διπλα μου ψηλα κτηρια , βουνα , και γενικα αν κοιταω τον ουρανο . Και μονο που το σκεφτομαι να κοιταξω ψηλα , με κανει να ζαλιζομαι. Τ ειπα του γιατρου και μου ειπε οτι το χαπι δεν ειναι υπευθυνο για κατι τετοιο . Ομως εγω δεν το ειχα ποτε αυτο . Πως απεκτησα ξαφνικα μια φοβια σε κατι που καποτε με συναρπαζε ( θεα υψηλων κτηριων , αστερια ...κτλ ) ;
    Εχει κανεις παρομοια εμπειρια;

  4. #1444
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,386
    Ουφ...νυστάζω και θέλω να ξαπλώσω αλλά δεν νιώθω ασφαλής και προσπαθώ να μείνω όρθια μέχρι να με πιάσει το φάρμακο...ελπίζω να μην αργήσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #1445
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,386
    Καλημέρα! Ξύπνησε κανείς;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #1446
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα! Ξύπνησε κανείς;
    Καλημερα κυκνε τι κανεις?
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  7. #1447
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by thesakas View Post
    . Και μονο που το σκεφτομαι να κοιταξω ψηλα , με κανει να ζαλιζομαι. Τ ειπα του γιατρου και μου ειπε οτι το χαπι δεν ειναι υπευθυνο για κατι τετοιο . Ομως εγω δεν το ειχα ποτε αυτο . Πως απεκτησα ξαφνικα μια φοβια σε κατι που καποτε με συναρπαζε ( θεα υψηλων κτηριων , αστερια ...κτλ ) ;
    Εχει κανεις παρομοια εμπειρια;
    Δεν φταιει το λαντοζ , ουτε φαρμακο μπορει να προκαλεσει τετοια παρενεργεια ....................μαλλον ( σιγουρα ) ειναι θεμα αγχους η φοβια , θα περασει μολις πιασει για τα καλα το λαντοζ , στην αρχη , εχει κατι τετοια πρατραγουδα ( αγχος εξτρα ) ....

  8. #1448
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,386
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    Καλημερα κυκνε τι κανεις?
    Καλημέρα ftalt!

    Είμαι λίγο αγχωμένη, έχω να πάω μια επίσκεψη το απόγευμα και δεν έχω καθόλου διάθεση...πρέπει να πιεστώ...

    Εσύ;

    Αν είναι κανείς ξύπνιος ας μιλήσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #1449
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα ftalt!

    Είμαι λίγο αγχωμένη, έχω να πάω μια επίσκεψη το απόγευμα και δεν έχω καθόλου διάθεση...πρέπει να πιεστώ...

    Εσύ;

    Αν είναι κανείς ξύπνιος ας μιλήσει...

    καλημερα κυκνε.
    και γιατι πας αφου δεν θελεις?
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  10. #1450
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,386
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    καλημερα κυκνε.
    και γιατι πας αφου δεν θελεις?
    Δεν θα πάω σήμερα τελικά, δεν είναι η κατάλληλη μέρα...
    Έχω αρκετό άγχος επειδή πρέπει να πάω στον γιατρό αύριο και θα πρέπει να βγάλω τη μπλούζα μου και ντρέπομαι, δεν θέλω κι άλλο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #1451
    Κυκνακι δουλευει γιατρος και κυριακη ή μιλας για εφημερευοντα νοσοκομεια ; αβολη θεση το γυμνο με τους γιατρους αλλά αν επειγει ειναι σα να παιρνεις βαθια ανασα πριν μπεις στη θαλασσα που τη νιωθεις κρυα, καποια στιγμη τελειωνει.
    Χαθηκα γιατι ο μισος σχεδον ολος αυτος μηνας χαλια πηγε. Καθε μερα και προσπαθεια να αφηνω στην ακρη την πικρα και να κανω ο,τι μπορω απλα για να κυλα η μερα. Αποογοητευτηκα αλλα ελπιζω πως θα ειναι περαστικο !!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #1452
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,386
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνακι δουλευει γιατρος και κυριακη ή μιλας για εφημερευοντα νοσοκομεια ; αβολη θεση το γυμνο με τους γιατρους αλλά αν επειγει ειναι σα να παιρνεις βαθια ανασα πριν μπεις στη θαλασσα που τη νιωθεις κρυα, καποια στιγμη τελειωνει.
    Χαθηκα γιατι ο μισος σχεδον ολος αυτος μηνας χαλια πηγε. Καθε μερα και προσπαθεια να αφηνω στην ακρη την πικρα και να κανω ο,τι μπορω απλα για να κυλα η μερα. Αποογοητευτηκα αλλα ελπιζω πως θα ειναι περαστικο !!
    Καλημέρα cc!

    Αύριο θα πάω, αλλά θέλω να κάνω αποτρίχωση και μπάνιο οπότε θα μου φάει αρκετές ώρες...
    Θα πάω στον ορθοπεδικό γιατί με πονάει η πλάτη μου κι αναγκαστικά θα πρέπει να βγάλω την μπλούζα μου για να μ' εξετάσει, έχω χρόνιο πρόβλημα και μ' αυτό δυστυχώς...

    Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι περαστικό...γιατί όμως τόση πίκρα ειδικά αυτό το μήνα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #1453
    Κλεισε ματακια τοτε αφου το σημειο ειναι η πλατη και πιστεψε με θα περασει γρηγορα, καποιιοι γιατροι ειναι πολυ ευγενικοι με τις γυναικες και σεβονται οτι δεν νιωθουν ανετα να βγαζουν ρουχα.

    Ξερω και εγω βρε κυκνακι γιατι ; δοκιμασια το ονομασα. Ισχυρη δοκιμασια νευρων, αντοχων, υπομονης. Δε μου βγαινει να γραψω εναν εναν τους λογους παντως δεν αφορουσε πχ διακοπες ή νυχτοπερπατηματα. Κυριως σε ψυχολογικο επιιπεδο δεχθηκα επιθεση σχετικα μαζεμενη και επρεπε να ορθωνω αναστημα. Εφτασα σε σημειο να θελω να πονεσω εμενα. Καμπανακι πιεσης λεγεται αυτο. Απο τον αλλο μηνα αλλη μια βολτα στον ψυχιατρο. Αστα.... βραστα
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #1454
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,386
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κλεισε ματακια τοτε αφου το σημειο ειναι η πλατη και πιστεψε με θα περασει γρηγορα, καποιιοι γιατροι ειναι πολυ ευγενικοι με τις γυναικες και σεβονται οτι δεν νιωθουν ανετα να βγαζουν ρουχα.

    Ξερω και εγω βρε κυκνακι γιατι ; δοκιμασια το ονομασα. Ισχυρη δοκιμασια νευρων, αντοχων, υπομονης. Δε μου βγαινει να γραψω εναν εναν τους λογους παντως δεν αφορουσε πχ διακοπες ή νυχτοπερπατηματα. Κυριως σε ψυχολογικο επιιπεδο δεχθηκα επιθεση σχετικα μαζεμενη και επρεπε να ορθωνω αναστημα. Εφτασα σε σημειο να θελω να πονεσω εμενα. Καμπανακι πιεσης λεγεται αυτο. Απο τον αλλο μηνα αλλη μια βολτα στον ψυχιατρο. Αστα.... βραστα
    Εντάξει, έχω ξαναπάει σ' αυτόν τον γιατρό τον ξέρω χρόνια απλά πάντα νιώθω άβολα...τι να γίνει, θα το υποστώ...

    Αυτό το να θέλεις να πονέσεις εσένα το καταλαβαίνω απόλυτα όπως ξέρεις αφού το έχω κάνει πολλές φορές...κι ένα θα σου πω: όποιος σε φέρνει σε τέτοιο σημείο δεν αξίζει...

    Τώρα πήρα μυοχαλαρωτικό για την πλάτη μου, τόσο πολύ πονάει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #1455
    Κυκνακι μου, μηχανισμο αμυνας το ονομαζω, ολη η πιεση καπου θελει να βγει ... το οτι βρεθηκα κατηγορουμενη δεν δικαιολογει το να εχω και τοσο μισος εις εαυτον ομως... αυτο θα μου πει και ο ψυχιατρος. Το λογικο. Απλα ισως παλι να μην εγινε σωστη διαγνωση και να χρειαζομαι κατι επιπλεον ή κατι διαφορετικο. Εκεινη τη στιγμη του θυμου, της οργης, ειμαι απολυτα πεπεισμενη οτι ο πονος ειναι βοηθεια. Ντρεπομαι που το λεω αλλά τελικα αυτο εφαρμοζα απο μικρη με διαφορετικους τροπους. Τωρα το βλεπω πεντακαθαρα και λεω μηπως ο γιατρος ξεκλειδωσει αυτο το ασχημο ριζωμενο μοτιβο. Να στρεφομαι εναντιον μου. Μη ξεχνας οτι εμεινα χωρις ψυχοθ κ ολο το μηνα οποτε ολα τα νευρα και ολη η ενταση των αλλων τσοουυυυυπ ηρθε παλι σε εμενα. Ουτε αυτο ομως ειναι δικαιολογια. Κανονικα θα επρεπε να μπορω να αντιστεκομαι περισσοτερο και να μην ποναει τοσο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •