Είναι κανείς εδώ; - Page 148
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 148 of 261 FirstFirst ... 4898138146147148149150158198248 ... LastLast
Results 2,206 to 2,220 of 3913
  1. #2206
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Joker Girl View Post
    Κορίτσι μου με όλο το θάρρος μην περιμένεις ποτεεεε να υπάρξουν ευνοϊκές συνθήκες για να δουλέψεις με τον εαυτό σου και να προχωρήσεις πάντα έστω κ ένα μικρό αγκαθακι θα είναι παράγοντας αποφυγής οπότε άρχισε να το επεξεργαζεσαι ως πρώτο σου μέλημά δεν είναι δύσκολο στο λέω εγώ που το πέρασα όπως το λες.. κι όμως από το πουθενά κ μέσω δειλών πειραμάτων ήρθε ο άνθρωπος που μου αλλξε τη ζωή.. απίστευτο για εμένα όμως αληθινοτατο ξέρω πως σου ακούγεται δύσκολο να σε φαντάζεσαι πόσο εύκολο είναι
    Λέγοντας ευνοϊκές συνθήκες εννοούσα καθαρά οικονομικά...σε λίγο καιρό πρώτα ο Θεός θα έχω κάποια δικά μου χρήματα μέρος των οποίων θα μπορέσω να διαθέσω σε κάποιο χόμπυ ώστε να κοινωνικοποιηθώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2207
    Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Λέγοντας ευνοϊκές συνθήκες εννοούσα καθαρά οικονομικά...σε λίγο καιρό πρώτα ο Θεός θα έχω κάποια δικά μου χρήματα μέρος των οποίων θα μπορέσω να διαθέσω σε κάποιο χόμπυ ώστε να κοινωνικοποιηθώ...
    Μπορείς μέχρι τότε να ψάξεις και για κάτι ανέξοδο ώστε να πάρεις μια γεύση κι εγώ ψάχνω για να κάνω κάτι για εμενα ίσως κάποια δωρεαν σεμινάρια στην πόλη η τον Δήμο σου εργαστήρια δημιουργίας πάλι του Δήμου έναν περίπατο η βόλτα με καποια φίλη εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατευψην κ να μη το βάλεις κάτω πάντα με χαμόγελο

  3. #2208
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    α) έχει και σεξ φαντασιωσικό. οι άντρες δουλεύουν τη φαντασία τους καλύτερα από εμάς, μπορείς να το εκμεταλλευτείς.
    β) υπάρχουν πολλοί άντρες, καλότατοι, που δεν μπορούν να έχουν σεξ. έχω συναντήσει τέτοιους
    α) χιλιάδες άντρες ανά τον κόσμο καθημερινά, που έχουν δυσκολία ανεύρεσης συντρόφου, καταφεύγουν στο διαδίκτυο και λειτουργούν με τη φαντασία τους. οι συζητήσεις και οι έρωτες παίρνουν και δίνουν και το σεξ επίσης. εκεί μπορεί να "εκπαιδευτεί" ένας άμαθος ή να ξεδώσει ένας μόνος άνθρωπος.

    β) πολλοί άντρες, χοντρικά 50-65 χρονών, έχουν υποστεί χειρουργική αφαίρεση προστάτη που τους άφησε μόνιμη στυτική δυσλειτουργία. είναι και άλλοι, νεότεροι, που αντιμετωπίζουν τέτοιο ζήτημα. πολύ θα ήθελαν μία σύντροφο που δεν τους ζητάει περισσότερα.
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  4. #2209
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    α) χιλιάδες άντρες ανά τον κόσμο καθημερινά, που έχουν δυσκολία ανεύρεσης συντρόφου, καταφεύγουν στο διαδίκτυο και λειτουργούν με τη φαντασία τους. οι συζητήσεις και οι έρωτες παίρνουν και δίνουν και το σεξ επίσης. εκεί μπορεί να "εκπαιδευτεί" ένας άμαθος ή να ξεδώσει ένας μόνος άνθρωπος.

    β) πολλοί άντρες, χοντρικά 50-65 χρονών, έχουν υποστεί χειρουργική αφαίρεση προστάτη που τους άφησε μόνιμη στυτική δυσλειτουργία. είναι και άλλοι, νεότεροι, που αντιμετωπίζουν τέτοιο ζήτημα. πολύ θα ήθελαν μία σύντροφο που δεν τους ζητάει περισσότερα.
    Αν βρω κάποιον νεότερο με τέτοιο θέμα θα είμαστε μια χαρά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #2210
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Joker Girl View Post
    Μπορείς μέχρι τότε να ψάξεις και για κάτι ανέξοδο ώστε να πάρεις μια γεύση κι εγώ ψάχνω για να κάνω κάτι για εμενα ίσως κάποια δωρεαν σεμινάρια στην πόλη η τον Δήμο σου εργαστήρια δημιουργίας πάλι του Δήμου έναν περίπατο η βόλτα με καποια φίλη εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατευψην κ να μη το βάλεις κάτω πάντα με χαμόγελο
    Για δωρεάν πράγματα έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι που να με ενδιαφέρει...αλλά βόλτες όλο και βγαίνω, όχι πολύ συχνά αλλά βγαίνω...

    Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #2211
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αν βρω κάποιον νεότερο με τέτοιο θέμα θα είμαστε μια χαρά...
    είμαι σίγουρη κύκνε ότι εδώ μέσα που είμαστε, υπάρχουν πολλοί νέοι που αντιμετωπίζουν στυτική δυσλειτουργία είτε από ψυχολογικά αίτια είτε από φαρμακευτικά. οι άντρες δεν μιλούν καθόλου γι αυτό το θέμα ή μιλούν πολύ δύσκολα και κάτω από προϋποθέσεις, γιατί νιώθουν μειονεκτικά. λαχταρούν και ελπίζουν ότι μόλις τελειώσει η θεραπεία τους θα επανέλθουν και πιθανότατα αυτό θα συμβεί. τότε θα χρειαστούν κοντά τους μια γυναίκα τρυφερή με κατανόηση, που αν μάλιστα έχουν στο μεταξύ μεγαλώσει μαζί της θα είναι ιδανική περίπτωση γι αυτούς. το φαντάζομαι πολύ τρυφερό όλο αυτό, ένας πλατωνικός έρωτας με κατανόηση, και στη διαδρομή βλέπουμε... νομίζω πως θα σε πλησιάσουν άντρες από εδώ αν νιώσουν ότι δεν θα τους περιφρονήσεις.

    αφού τώρα τελειώσαμε για την ώρα το όμορφο και ευαίσθητο αυτό θέμα, θέλω να σε ρωτήσω, από την αρχή ήθελα, ποιος είναι ο λόγος που διάλεξες το ψευδώνυμο κύκνος;

    και κάτι ακόμα, του καφέ που λέω και γω: τί έκανες σήμερα για σένα από το πρωί που ξύπνησες;
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  7. #2212
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Καλησπερα!!!αργησα λιγο!!εγω διαφωνω!!γιατι να βρει καποιον που δεν μπορει??η ιδια δεν θελει να κανει γτ εχει μια ασχημη εμπειρια!συγνωμη αλλα κατι πρεπει να κανει να το αντιμετωπισει αυτο!!ολο κ κατι θα της θυμιζει ολο το σκηνικο!!κυκνακι μου ηθελα να σε ρωτησω τα παιδικα σου χρονια πως ηταν?!αλλαξες συμπεριφορα μετά το γεγονος?αν δεν θες να μου πεις δεν με πειραζει!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  8. #2213
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Της εχω κανει πολλα μαθηματα , πιο ανεπιδεκτη στα ηλεκτρονικα κι απο μενα τον εντελως ασχετο ....
    Βλεπεις,υπαρχει κ μια πιο ασχετη απο σενα!νομιζω θα ζητησω την βοηθεια της διαχειρισης!!χριστε μου ποσο ξανθια ειμαι?????
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  9. #2214
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Βλεπεις,υπαρχει κ μια πιο ασχετη απο σενα!νομιζω θα ζητησω την βοηθεια της διαχειρισης!!χριστε μου ποσο ξανθια ειμαι?????
    Aφου σου λεω οτι κι εγω ειμαι ανεπιδεκτος μαθησης στα ηλεκτρονικα , κι ασχολουμαι 3.5 χρ με τον η/υ ...............η Κυκνος ξερει απο η/υ .............

  10. #2215
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    είμαι σίγουρη κύκνε ότι εδώ μέσα που είμαστε, υπάρχουν πολλοί νέοι που αντιμετωπίζουν στυτική δυσλειτουργία είτε από ψυχολογικά αίτια είτε από φαρμακευτικά. οι άντρες δεν μιλούν καθόλου γι αυτό το θέμα ή μιλούν πολύ δύσκολα και κάτω από προϋποθέσεις, γιατί νιώθουν μειονεκτικά. λαχταρούν και ελπίζουν ότι μόλις τελειώσει η θεραπεία τους θα επανέλθουν και πιθανότατα αυτό θα συμβεί. τότε θα χρειαστούν κοντά τους μια γυναίκα τρυφερή με κατανόηση, που αν μάλιστα έχουν στο μεταξύ μεγαλώσει μαζί της θα είναι ιδανική περίπτωση γι αυτούς. το φαντάζομαι πολύ τρυφερό όλο αυτό, ένας πλατωνικός έρωτας με κατανόηση, και στη διαδρομή βλέπουμε... ;
    Καλε , εσυ μας εβγαλες αχρηστους ολους

  11. #2216
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλε , εσυ μας εβγαλες αχρηστους ολους
    άπαααα, πώς συμπέρανες κάτι τέτοιο; άχρηστους; τί λέξη! όλους; από πού κι ως πού; φαντάζομαι πλάκα κάνεις
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  12. #2217
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    άπαααα, πώς συμπέρανες κάτι τέτοιο; άχρηστους; τί λέξη! όλους; από πού κι ως πού; φαντάζομαι πλάκα κάνεις
    Κι εσυ φανταζομαι οτι πλακα κανεις οταν γραφει οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουν προβληα στυσης ,ε ? οχοχοχο , πλακιτσες κανεις χωρατατζου εισαι .....την ειδα την ηλικια σου , 40 , ε ? να τα κατοστησεις

  13. #2218
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Καλησπερα!!!αργησα λιγο!!εγω διαφωνω!!γιατι να βρει καποιον που δεν μπορει??η ιδια δεν θελει να κανει γτ εχει μια ασχημη εμπειρια!συγνωμη αλλα κατι πρεπει να κανει να το αντιμετωπισει αυτο!!ολο κ κατι θα της θυμιζει ολο το σκηνικο!!κυκνακι μου ηθελα να σε ρωτησω τα παιδικα σου χρονια πως ηταν?!αλλαξες συμπεριφορα μετά το γεγονος?αν δεν θες να μου πεις δεν με πειραζει!
    ανατρέχοντας προς τα πίσω τα θέματα της φίλης μας μήπως και κατανοήσω, δεν είδα πουθενά να αναφέρει τί της συνέβη ακριβώς που τη σημάδεψε, λέει κάτι γενικό που δεν είναι αρκετό νομίζω να σημαδέψει μια ζωή έτσι όπως ακροθιγώς αναφέρεται. ωστόσο αυτό το γεγονός της επηρέασε δραματικά το γενετήσιο κομμάτι (και όχι μόνον). επομένως, πάντα κατά τη γνώμη μου βέβαια (πολύ θα ήθελα να ακούσω έναν ειδικό πώς το βλέπει), αυτό το τμήμα του εαυτού πρέπει να κινηθεί ήπια μπροστά. σέβομαι τους φόβους της, πρέπει η ίδια να τους ξεπεράσει, αλλά νομίζω ότι αν της πω "Γίνε πρώτα καλά και αυτό το μέρος του εαυτού σου θα το δεις μετά", της στερώ ένα μέρος του ονείρου της και έχει ανάγκη το όνειρο. από την άλλη, μια κοινή διαδρομή με έναν άνθρωπο δεν μοιάζει αυτή τη στιγμή αντικειμενικά εφικτή χωρίς το γενετήσιο κομμάτι.
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  14. #2219
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κι εσυ φανταζομαι οτι πλακα κανεις οταν γραφει οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουν προβληα στυσης ,ε ? οχοχοχο , πλακιτσες κανεις χωρατατζου εισαι .....την ειδα την ηλικια σου , 40 , ε ? να τα κατοστησεις
    α καλά, οκ, να είσαι καλά, καλό βράδυ
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  15. #2220
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    είμαι σίγουρη κύκνε ότι εδώ μέσα που είμαστε, υπάρχουν πολλοί νέοι που αντιμετωπίζουν στυτική δυσλειτουργία είτε από ψυχολογικά αίτια είτε από φαρμακευτικά. οι άντρες δεν μιλούν καθόλου γι αυτό το θέμα ή μιλούν πολύ δύσκολα και κάτω από προϋποθέσεις, γιατί νιώθουν μειονεκτικά. λαχταρούν και ελπίζουν ότι μόλις τελειώσει η θεραπεία τους θα επανέλθουν και πιθανότατα αυτό θα συμβεί. τότε θα χρειαστούν κοντά τους μια γυναίκα τρυφερή με κατανόηση, που αν μάλιστα έχουν στο μεταξύ μεγαλώσει μαζί της θα είναι ιδανική περίπτωση γι αυτούς. το φαντάζομαι πολύ τρυφερό όλο αυτό, ένας πλατωνικός έρωτας με κατανόηση, και στη διαδρομή βλέπουμε... νομίζω πως θα σε πλησιάσουν άντρες από εδώ αν νιώσουν ότι δεν θα τους περιφρονήσεις.

    αφού τώρα τελειώσαμε για την ώρα το όμορφο και ευαίσθητο αυτό θέμα, θέλω να σε ρωτήσω, από την αρχή ήθελα, ποιος είναι ο λόγος που διάλεξες το ψευδώνυμο κύκνος;

    και κάτι ακόμα, του καφέ που λέω και γω: τί έκανες σήμερα για σένα από το πρωί που ξύπνησες;
    Ελπίζω να μην σου φανεί χαζός ο λόγος...το διάλεξα κυρίως γιατί κάποτε ήμουν κύκνος (όχι στην πραγματικότητα προφανώς ), είχα ντυθεί γιατί είχαμε χορέψει στο μπαλέτο την "Λίμνη των κύκνων" που είναι αγαπημένο μου κομμάτι...και για να γελάσετε και λίγο να σας πω τι έγινε όταν γύρισα σπίτι κι έβγαλα το φτερό που φορούσα στα μαλλιά μου...το πήρε ο Τόμυ, ο γάτος μου (τώρα δεν ζει πια δυστυχώς) και άρχισε να το μαδάει...

    Σήμερα συγκεκριμένα ήταν μια συνηθισμένη μέρα αν εξαιρέσεις ότι βγήκα για λίγο έξω, πήγα μέχρι το πάρκο να ταίσω τα σκυλάκια και είδα μια σειρά που μου αρέσει...αυτά τα λίγα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •