Είναι κανείς εδώ; - Page 156
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 156 of 261 FirstFirst ... 56106146154155156157158166206256 ... LastLast
Results 2,326 to 2,340 of 3913
  1. #2326
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    μια χαρά εντός και εκτός εισαγωγικών γλυκιά μου.
    Χαίρομαι Εγώ έχω λίγη ένταση κι είπα να κάτσω λίγο στον υπολογιστή να χαλαρώσω για να νυστάξω...χαίρομαι επίσης που σε βλέπω εδώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #2327
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    ευχαριστώ καλό μου.
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  3. #2328
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Athens
    Posts
    8
    καλησπερα, εισαι καλα;

  4. #2329
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα! Καλή Πρωτομαγιά!

    The New One, κάπως καλύτερα για την ώρα, σ΄ευχαριστώ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #2330
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Είναι κάτι στιγμές που αισθάνομαι τρομερή ένταση, τόσο που θέλω να κλάψω και χρειάζομαι απεγνωσμένα κάποιον δίπλα μου και δεν αντέχω που δεν υπάρχει κανείς να με αγκαλιάσει ώστε να ηρεμήσω...ήθελα απλά να το γράψω για να ξεσπάσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #2331
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Κύκνε καλησπέρα!
    Και εγώ σήμερα είχα τις μαύρες μου. Έβαζα το δεξί μου χέρι στον αριστερό μου ώμο, παρηγορόντας ο ίδιος τον εαυτό μου.
    Που έχει φτάσει ο άνθρωπος στις μέρες μας!

    Δυστυχώς κάποιος άνθρωπος που τον θεωρούσα έμπιστο και αδελφικό, όπως όλα δείχνουν (εκτός και αν πρόκειται για παρεξήγηση)
    με παράτησε και με πρόδωσε.

    Να φωνάξω; Να κλάψω; Να είμαι ευγνώμων που έπεσαν οι μάσκες;
    Ο,τι και να συμβαίνει, εγώ νιώθω πολύ άσχημα μετά από πολύ καιρό.

    Θα περιμένω μέχρι να ανατείλει ο ήλιος για μένα... Μέχρι τότε υπομονή...!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  7. #2332
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Κυκνε είσαι εξαρτημένη από την αγάπη αυτή είναι η αξία σου ότι ψαχνεισ την αγάπη το τραγούδι λέει αν σε αγαπούν να μάθουν να το λένε κι αν δε στο πουν να μάθεις να το κλέβεις έτσι λέει το τραγούδι
    https://youtu.be/HiFiQE1yoBM
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #2333
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Κύκνε καλησπέρα!
    Και εγώ σήμερα είχα τις μαύρες μου. Έβαζα το δεξί μου χέρι στον αριστερό μου ώμο, παρηγορόντας ο ίδιος τον εαυτό μου.
    Που έχει φτάσει ο άνθρωπος στις μέρες μας!

    Δυστυχώς κάποιος άνθρωπος που τον θεωρούσα έμπιστο και αδελφικό, όπως όλα δείχνουν (εκτός και αν πρόκειται για παρεξήγηση)
    με παράτησε και με πρόδωσε.

    Να φωνάξω; Να κλάψω; Να είμαι ευγνώμων που έπεσαν οι μάσκες;
    Ο,τι και να συμβαίνει, εγώ νιώθω πολύ άσχημα μετά από πολύ καιρό.

    Θα περιμένω μέχρι να ανατείλει ο ήλιος για μένα... Μέχρι τότε υπομονή...!
    Καλησπέρα PostiveWave!

    Λυπάμαι για ότι έγινε κι εύχομαι να είναι όντως παρεξήγηση...

    Εγώ σήμερα ζήτησα για λίγο από τη μαμά μου να κάτσει στο κρεβάτι μου κι αυτό το έκανα γιατί φοβόμουν να κοιμηθώ...και μετά τα κατάφερα για κάνα δίωρο κι ευτυχώς γιατί χρειαζόμουν λίγο παραπάνω ύπνο...

    Δυσκολεύομαι να κάνω υπομονή, υποφέρω χρόνια κι έχω κουραστεί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2334
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κυκνε είσαι εξαρτημένη από την αγάπη αυτή είναι η αξία σου ότι ψαχνεισ την αγάπη το τραγούδι λέει αν σε αγαπούν να μάθουν να το λένε κι αν δε στο πουν να μάθεις να το κλέβεις έτσι λέει το τραγούδι
    https://youtu.be/HiFiQE1yoBM
    Αχ elis, αυτή είναι η αξία μου αλλά την ψάχνω και δεν τη βρίσκω και πληγώνομαι και φοβάμαι που δεν έχω που να στηριχτώ στις δύσκολες στιγμές...

    Ωραίος ο στίχος!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #2335
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα PostiveWave!

    Λυπάμαι για ότι έγινε κι εύχομαι να είναι όντως παρεξήγηση...

    Εγώ σήμερα ζήτησα για λίγο από τη μαμά μου να κάτσει στο κρεβάτι μου κι αυτό το έκανα γιατί φοβόμουν να κοιμηθώ...και μετά τα κατάφερα για κάνα δίωρο κι ευτυχώς γιατί χρειαζόμουν λίγο παραπάνω ύπνο...

    Δυσκολεύομαι να κάνω υπομονή, υποφέρω χρόνια κι έχω κουραστεί...
    Καλησπέρα Κύκνε!
    Τι να σου πω. Εγω που έχω διανύσει δυο δεκαετίες και κάτι ζωής, μερικές φορές αισθάνομαι ότι τα έχω δει όλα, ότι η ζωή δεν έχει να μου προσφέρει κάτι καλό, πως είναι μάταιο να προσπαθώ. Εσύ που έχεις περάσει και περνάς τόσες δυσκολίες στη ζωή σου, τελικά κυριολεκτείς όταν λες ότι έχεις κουραστεί και ότι κάθε μέρα προσπαθείς με δόντια και νύχια. Είναι δύσκολο να ζεις, αλλά καμιά φορά ας λέμε και ένα "ευχαριστώ" στη ζωή μας...! Τα πράγματα για μερικούς από εμάς πιθανόν να ήταν ακόμη πιο δύσκολα αν δεν υπήρχε αυτό το φόρουμ.

    Κατά τ' άλλα, πως είσαι;
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  11. #2336
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Καλησπέρα Κύκνε!
    Τι να σου πω. Εγω που έχω διανύσει δυο δεκαετίες και κάτι ζωής, μερικές φορές αισθάνομαι ότι τα έχω δει όλα, ότι η ζωή δεν έχει να μου προσφέρει κάτι καλό, πως είναι μάταιο να προσπαθώ. Εσύ που έχεις περάσει και περνάς τόσες δυσκολίες στη ζωή σου, τελικά κυριολεκτείς όταν λες ότι έχεις κουραστεί και ότι κάθε μέρα προσπαθείς με δόντια και νύχια. Είναι δύσκολο να ζεις, αλλά καμιά φορά ας λέμε και ένα "ευχαριστώ" στη ζωή μας...! Τα πράγματα για μερικούς από εμάς πιθανόν να ήταν ακόμη πιο δύσκολα αν δεν υπήρχε αυτό το φόρουμ.

    Κατά τ' άλλα, πως είσαι;
    Ναι, ότι θα ήταν πιο δύσκολα χωρίς το φόρουμ θα ήταν όντως...

    Πώς να είμαι; Νιώθω τρομερά μόνη, θέλω αλκοόλ αλλά δεν έχω να πιω και θα το ήθελα τόσο για να ζαλιστώ και να κοιμηθώ σαν τούβλο...ειδικά μαζί με ηρεμιστικό γίνεται ένα σούπερ αποτελεσματικό κοκτέηλ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #2337
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι, ότι θα ήταν πιο δύσκολα χωρίς το φόρουμ θα ήταν όντως...

    Πώς να είμαι; Νιώθω τρομερά μόνη, θέλω αλκοόλ αλλά δεν έχω να πιω και θα το ήθελα τόσο για να ζαλιστώ και να κοιμηθώ σαν τούβλο...ειδικά μαζί με ηρεμιστικό γίνεται ένα σούπερ αποτελεσματικό κοκτέηλ...
    Καλημέρα...!
    Ξύπνησα με ένα σφίξιμο στο στήθος και συνεχώς αναστενάζω. Πιο πολύ νομίζω βαριανασαίνω. Νιώθω λυπημένος...

    Θα ήθελα πολύ να ξυπνούσα και να έγραφα ότι ξύπνησα τέλεια, λες και είμαι σε διαφήμιση δημητριακών...

    Να που όμως πρέπει να έρθω αντιμέτωπος και να σφίξω τα δόντια μου και να πάω δυνατά μέχρι το βράδυ.

    Κύκνε, το ποτό κάποτε (και όταν λέω κάποτε εννοώ στην εποχή του Διονύσου) το έπιναν οι άνθρωποι για να φτάσουν στην απόλυτη χαρά. Αν έχεις λύπη, δεν αξίζει να κάνεις αυτό το κακό στον εαυτό σου.

    Απλά, πάλεψε και βάλε τον θυμό σου να παρασύρει κάθε δυσκολία. Που ξέρεις, αν οι δυσκολίες συνήθιζαν να σε λυγίζουν, μια μέρα μπορεί να τις λυγίσεις εσύ... Ίσως τις ξεγελάσεις, επειδή οι δυσκολίες είχαν συνηθίσει να κερδίζουν απέναντι σε έναν "εύκολο" αντίπαλο και μια μέρα απλά να σε υποτιμήσουν.

    Νομίζω ότι σε εσένα ειδικά το χρωστάει το Σύμπαν ολόκληρο να σε ανταμείψει για το κουράγιο, την υπομονή και την καλοσύνη σου.

    Συνηθίζεις να φέρεσαι καλά σε όλους. Για φέρσου με καλοσύνη και στον εαυτό σου! Καλύτερο φίλο και σύμμαχο, δεν έχεις από τον εαυτό σου!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  13. #2338
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Καλημέρα...!
    Ξύπνησα με ένα σφίξιμο στο στήθος και συνεχώς αναστενάζω. Πιο πολύ νομίζω βαριανασαίνω. Νιώθω λυπημένος...

    Θα ήθελα πολύ να ξυπνούσα και να έγραφα ότι ξύπνησα τέλεια, λες και είμαι σε διαφήμιση δημητριακών...

    Να που όμως πρέπει να έρθω αντιμέτωπος και να σφίξω τα δόντια μου και να πάω δυνατά μέχρι το βράδυ.

    Κύκνε, το ποτό κάποτε (και όταν λέω κάποτε εννοώ στην εποχή του Διονύσου) το έπιναν οι άνθρωποι για να φτάσουν στην απόλυτη χαρά. Αν έχεις λύπη, δεν αξίζει να κάνεις αυτό το κακό στον εαυτό σου.

    Απλά, πάλεψε και βάλε τον θυμό σου να παρασύρει κάθε δυσκολία. Που ξέρεις, αν οι δυσκολίες συνήθιζαν να σε λυγίζουν, μια μέρα μπορεί να τις λυγίσεις εσύ... Ίσως τις ξεγελάσεις, επειδή οι δυσκολίες είχαν συνηθίσει να κερδίζουν απέναντι σε έναν "εύκολο" αντίπαλο και μια μέρα απλά να σε υποτιμήσουν.

    Νομίζω ότι σε εσένα ειδικά το χρωστάει το Σύμπαν ολόκληρο να σε ανταμείψει για το κουράγιο, την υπομονή και την καλοσύνη σου.

    Συνηθίζεις να φέρεσαι καλά σε όλους. Για φέρσου με καλοσύνη και στον εαυτό σου! Καλύτερο φίλο και σύμμαχο, δεν έχεις από τον εαυτό σου!
    Καλησπέρα!

    Σ' ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση! Θα προσπαθήσω...αλλά ξέρεις τι με προβληματίζει αυτή τη στιγμή τουλάχιστον; Η κούραση...νιώθω εξαντλημένη σωματικά και θα ήθελα αργότερα να ξαπλώσω αλλά με εμποδίζει η ανασφάλεια, χρειάζομαι πάρα πολύ μιαν αγκαλιά ή έστω κάποιον να μου πει ότι δεν κινδυνεύω αν χαλαρώσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #2339
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Καλημέρα παιδιά!

    Είναι κανείς εδώ που να θέλει να μιλήσει; Είμαι μόνη μου και νιώθω πολύ άσχημα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #2340
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλημερα κυκνε μου τωρα το ειδα τι κανεις;

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •