Είναι κανείς εδώ; - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 264 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast
Results 211 to 225 of 3952
  1. #211
    Κυκνε μου, υπαρχουν Ανθρωποι που εχουν συναισθηματικη νοημοσυνη και σεβονται τα ανθρωπινα ορια. Ουσιαστικα ο στοχος ειναι καλλιεργησεις τα δικα σου οπως και την αυτο προστασια σου.
    Ολα τα αλλα θα ερθουν.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,423
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνε μου, υπαρχουν Ανθρωποι που εχουν συναισθηματικη νοημοσυνη και σεβονται τα ανθρωπινα ορια. Ουσιαστικα ο στοχος ειναι καλλιεργησεις τα δικα σου οπως και την αυτο προστασια σου.
    Ολα τα αλλα θα ερθουν.
    Μακάρι, μου δίνεις λίγη ελπίδα και θάρρος μ' αυτό που λες...Επίσης, είπες κάτι πολύ σημαντικό κι αναρωτιέμαι πως με κατάλαβες, μπράβο! Γιατί όντως ενώ υπάρχουν πράγματα που δεν θέλω τα όρια μου είναι αρκετά έως πολύ ελαστικά, δηλαδή έχω συμφωνήσει σε πράγματα τα οποία δεν ήθελα για χατήρι του άλλου κι αυτό τελικά μου έκανε κι άλλη ψυχολογική ζημιά...και γι' αυτό φταίω εγώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Ετσι θα γελας θα σκεφτεσαι αισιοδοξα οτι εισαι μια κουκλαρα και δεν μπορεσε να σου δειξει με καλο τροπο τον ποθο του.Χρειαζεσαι να βγαινεις με καλες παρεες και να ξεσκας και μετα να μην σκεφτεσαι ολα αυτα αλλα οτι περασες ωραια.

  4. #214
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μακάρι, μου δίνεις λίγη ελπίδα και θάρρος μ' αυτό που λες...Επίσης, είπες κάτι πολύ σημαντικό κι αναρωτιέμαι πως με κατάλαβες, μπράβο! Γιατί όντως ενώ υπάρχουν πράγματα που δεν θέλω τα όρια μου είναι αρκετά έως πολύ ελαστικά, δηλαδή έχω συμφωνήσει σε πράγματα τα οποία δεν ήθελα για χατήρι του άλλου κι αυτό τελικά μου έκανε κι άλλη ψυχολογική ζημιά...και γι' αυτό φταίω εγώ...
    Κυκνε μου, ως προς τα ορια εχω κανει κατι αναλογο και "εσπασα" απο αυτο. Το πολεμαμε με οσες δυναμεις εχουμε. Ανθρωποι ειμαστε και λυγιζουμε. Με σωστα βηματα μπορουμε να αλλαξουμε.

    Πιστεψε με το να σε αμφισβητησεις συνεχως δεν σε βοηθαει. Το εκανα και αυτο και απλα η ψυχολογια επιανε Αδη. Χαμογελα που και που ... μονο και μονο επειδη προσπαθεις...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,423
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνε μου, ως προς τα ορια εχω κανει κατι αναλογο και "εσπασα" απο αυτο. Το πολεμαμε με οσες δυναμεις εχουμε. Ανθρωποι ειμαστε και λυγιζουμε. Με σωστα βηματα μπορουμε να αλλαξουμε.

    Πιστεψε με το να σε αμφισβητησεις συνεχως δεν σε βοηθαει. Το εκανα και αυτο και απλα η ψυχολογια επιανε Αδη. Χαμογελα που και που ... μονο και μονο επειδη προσπαθεις...
    Χαίρομαι που δεν είμαι η μοναδική στο θέμα με τα όρια... Για διάφορους λόγους αλλά εν μέρει γιατί νιώθω πως έκανα ένα μεγάλο λάθος και τα βάζω με τον εαυτό μου γι' αυτό και το να βλέπω πως δεν είμαι η μόνη ίσως να με βοηθήσει στο να πάψω να μου επιτίθομαι επιτέλους...
    Τώρα για το χαμόγελο μου βγαίνει μόνο όταν είμαι με κοντινά μου άτομα κυρίως γιατί μου κάνει καλό η παρουσία τους...και σε λίγες μέρες θα έρθει μια φίλη μου που έχει μετακομίσει αλλού κι έχω καιρό να τη δω κι αυτό με κάνει να χαίρομαι...έχει και μικρό παιδάκι το οποίο βάφτισε ο αδελφός μου (είναι παιδική μας φίλη) και χαίρομαι που θα το δω κι αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #216
    Δεν εισαι Μονη, παρα πολλες γυναικες εχουμε γαλουχηθει στο να αυτο-προσδιοριζομαστε σε αναλογια με το τι και ποσα παρεχουμε. Κρατα τις θετικες σκεψεις και τηρησε ευλαβικα την θεραπεια σου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,423
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Δεν εισαι Μονη, παρα πολλες γυναικες εχουμε γαλουχηθει στο να αυτο-προσδιοριζομαστε σε αναλογια με το τι και ποσα παρεχουμε. Κρατα τις θετικες σκεψεις και τηρησε ευλαβικα την θεραπεια σου.
    Για την θεραπεία οκ, εύκολο είναι...αλλά θετικές σκέψεις δεν βρίσκω αυτή τη στιγμή, δεν μπορώ να κάνω εκτός απ' αυτές που έγραψες εσύ κι ο ιππότης νωρίτερα...θα τα διαβάζω για να παίρνω θάρρος... Αφού μόνη μου δεν μπορώ να μου δώσω...πάντως σχετικά μ' αυτό που λες για το πόσα παρέχουμε, το χειρότερο είναι να έχεις δώσει ότι περισσότερο μπορούσες σε μια σχέση και να γυρνάει ο άλλος και να λέει ότι δεν του έδωσες τίποτα...απογοήτευση και λύπη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Ισα ισα πρεπει να λες παλι καλα που απομακρυνθηκες απο ενα τετοιο ατομο.Σε μια σχεση εκτιμαμε το ετερον μας ημισι και εφοσον εχουμε συναισθηματα αναμεσα μας ειναι υπεροχο.

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,423
    Quote Originally Posted by ippotis View Post
    Ισα ισα πρεπει να λες παλι καλα που απομακρυνθηκες απο ενα τετοιο ατομο.Σε μια σχεση εκτιμαμε το ετερον μας ημισι και εφοσον εχουμε συναισθηματα αναμεσα μας ειναι υπεροχο.
    Έτσι πρέπει να είναι, ναι...
    Αλλά επειδή δεν θέλω να είμαι άδικη μαζί του και να τον παρεξηγούν οι άλλοι έκανε πολλά για μένα άσχετα αν δεν αναγνώρισε ότι έκανα εγώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Οπως και να εχει αυτη η σχεση τελειωσε οποτε μην ταλαιπωρεισαι να τα σκεφτεσαι ολα αυτα.Προσπαθησε να εισαι αισιοδοξη και οταν τυχεις καποια αλλη σχεση να ασχοληθεις.

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,423
    Quote Originally Posted by ippotis View Post
    Οπως και να εχει αυτη η σχεση τελειωσε οποτε μην ταλαιπωρεισαι να τα σκεφτεσαι ολα αυτα.Προσπαθησε να εισαι αισιοδοξη και οταν τυχεις καποια αλλη σχεση να ασχοληθεις.
    Καλησπέρα, σ' αυτό έχεις δίκιο...Απλά επειδή ήταν πολύ σημαντικός για τη ζωή μου συχνά τον σκέφτομαι χωρίς να μπορώ να το αποφύγω...

    Ξύπνησα πριν λίγο από μεσημεριανό ύπνο και πάλι τρέμω, τί στο καλό; Είναι πολύ ενοχλητικό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #222
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Εσυ τουλαχιστον εχεις καποιον να σκεφτεσαι.Να σου δινουν χαρα τα θετικα πραγματα.Εμενα επειδη με τις πρωην κοπελες μου δεν ειχα καποια καλη σχεση με ωραια συναισθηματα αναμεσα μας ελπιζω να βρω την κοπελα που να αγαπιομαστε.

  13. #223
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,423
    Quote Originally Posted by ippotis View Post
    Εσυ τουλαχιστον εχεις καποιον να σκεφτεσαι.Να σου δινουν χαρα τα θετικα πραγματα.Εμενα επειδη με τις πρωην κοπελες μου δεν ειχα καποια καλη σχεση με ωραια συναισθηματα αναμεσα μας ελπιζω να βρω την κοπελα που να αγαπιομαστε.
    Ναι αλλά εκτός από τα θετικά έχω να θυμάμαι κι άσχημα πράγματα...συν του ότι πληγώνομαι επειδή μου λείπει κι αυτό είναι δύσκολο να το αντέξω...

    Στο εύχομαι!

    Ουφ, τώρα πρέπει να βγω για λίγο έξω και δεν έχω καθόλου όρεξη αλλά δεν μπορώ να το αποφύγω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #224
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    306
    Οποτε αφου αισθανεσαι ετσι μην σκεφτεσαι καν αυτο το ατομο πες στον εαυτο σου οτι καλυτερα αφου σε φοβιζε παλι καλα που δεν ασχολεισαι.Βγαινε εξω να εχεις παντα ορεξη να κανεις τις βολτες σου και να περνας ωραια.

  15. #225
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,423
    Quote Originally Posted by ippotis View Post
    Οποτε αφου αισθανεσαι ετσι μην σκεφτεσαι καν αυτο το ατομο πες στον εαυτο σου οτι καλυτερα αφου σε φοβιζε παλι καλα που δεν ασχολεισαι.Βγαινε εξω να εχεις παντα ορεξη να κανεις τις βολτες σου και να περνας ωραια.
    Μακάρι να μπορούσα να μην τον σκέφτομαι...
    Βγήκα τελικά γιατί έπρεπε να επιστρέψω μια ταινία στο βίντεο κλαμπ και πήρα άλλες δύο που μπορώ να τις κρατήσω μια βδομάδα οπότε αν δεν θέλω δεν χρειάζεται να ξαναβγώ έξω ως τότε...και νομίζω πως δεν θα το κάνω εκτός αν προκύψει καμιά βόλτα με παρέα γιατί νιώθω πολύ έντονη την ανάγκη να νιώσω ασφαλής και λογικά το σπίτι είναι το καλύτερο μέρος γι' αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •