Είναι κανείς εδώ; - Page 214
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 214 of 261 FirstFirst ... 114164204212213214215216224 ... LastLast
Results 3,196 to 3,210 of 3913
  1. #3196
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,073
    Δεν έχω γιατρό Κυκνε...Ειχα παέι και σε ψυχιάτρους και σε νευρολόγους και σε ενδοκρινολόγο αλλά δεν έχω κάποιον σταθερό...Ασε που έχω πεί ότι δεν θέλω να ξαναπάω σε γιατρό αφου δεν με βοηθάνε σε κάτι ουσιαστικά.
    Το βράδυ κοιμηθηκα καλά και ησυχασα για λίγες ώρες,αλλά μετά που ξύπνησα επανήλθε η αγωνί,η ανησυχία και η υπερένταση...Επαθα κρίση πανικού κατα τις 7 και ακόμα συνέρχομαι...Η χειρότερη εμπειρία που μπορεί να βιωσει ο άνθρωπος.
    Σκέφτηκα να πάρω βενζοδιαζεπίνη αλλά θέλω να το παλέψω έτσι.....Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι πυροδότησε ατην την ραγδαία επιδείνωση...Η διαθεσή μου δεν έχει αλλάξει,τρωγεται.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  2. #3197
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν νομίζω πως είμαι δυνατή όταν έχω κοντέψει να πεθάνω... Από τύχη ζω...
    Δεν νομίζω πως ζεις από τύχη αλλά από ζόρι γιατί μέσα σου κατά βάθος όσο ευαίσθητη κι αν είσαι έχεις μια απεριόριστη δύναμη που σε κρατάει εδώ και κάνεις όμορφα πράγματα στη ζωή όπως να προσέχεις ζώα πχ κι αυτό είναι έργο. Είσαι καλός άνθρωπος Κύκνε γι' αυτό ο Θεός σου δίνει ζωή.

  3. #3198
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Κυκνε είσαι καλά;

  4. #3199
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Δεν έχω γιατρό Κυκνε...Ειχα παέι και σε ψυχιάτρους και σε νευρολόγους και σε ενδοκρινολόγο αλλά δεν έχω κάποιον σταθερό...Ασε που έχω πεί ότι δεν θέλω να ξαναπάω σε γιατρό αφου δεν με βοηθάνε σε κάτι ουσιαστικά.
    Το βράδυ κοιμηθηκα καλά και ησυχασα για λίγες ώρες,αλλά μετά που ξύπνησα επανήλθε η αγωνί,η ανησυχία και η υπερένταση...Επαθα κρίση πανικού κατα τις 7 και ακόμα συνέρχομαι...Η χειρότερη εμπειρία που μπορεί να βιωσει ο άνθρωπος.
    Σκέφτηκα να πάρω βενζοδιαζεπίνη αλλά θέλω να το παλέψω έτσι.....Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι πυροδότησε ατην την ραγδαία επιδείνωση...Η διαθεσή μου δεν έχει αλλάξει,τρωγεται.
    Ξέρω καλά πως είναι η κρίση πανικού και σε καταλαβαίνω... Όποτε δεν νιώθεις καλά μπορείς να μου μιλάς...

    Τώρα για τα φάρμακα, τι να σου πω, εγώ προσωπικά αν δεν έπαιρνα κι αυτά με την τόσο έντονη κατάθλιψη που είχα τώρα θα ήμουν στα θυμαράκια... Δεν νιώθω τέλεια ούτε και τώρα αλλά καμία σχέση με το πως ήμουν πριν βρω αυτό το γιατρό... Ήμουν εντελώς αποδιοργανωμένη... Σκέψου το λίγο, δεν είναι κακό να βοηθηθείς φαρμακευτικά για να μην υποφέρεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #3200
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Δεν νομίζω πως ζεις από τύχη αλλά από ζόρι γιατί μέσα σου κατά βάθος όσο ευαίσθητη κι αν είσαι έχεις μια απεριόριστη δύναμη που σε κρατάει εδώ και κάνεις όμορφα πράγματα στη ζωή όπως να προσέχεις ζώα πχ κι αυτό είναι έργο. Είσαι καλός άνθρωπος Κύκνε γι' αυτό ο Θεός σου δίνει ζωή.
    Όταν λέω ότι ζω από τύχη, το λέω γιατί στην τελευταία απόπειρα που είχα κάνει αν δεν με έβρισκαν οι γονείς μου στο πάτωμα και δεν με πήγαιναν στο νοσοκομείο θα είχα πεθάνει... Σ' αυτό που συμφωνώ μαζί σου είναι ότι ίσως ο Θεός να ήθελε να ζήσω και να το έκανε να συμβεί έτσι ώστε να με καταλάβουν κι ας έκανα τόσο μεγάλη αμαρτία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #3201
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Κυκνε είσαι καλά;
    Τα ίδια είμαι προς το παρόν Player... Εσύ πώς είσαι;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #3202
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    απο διαθεση σκατακια φιλαρακι δε εχω που να τα πω ομως κανεις δε εχει διαθεση να με ακουσει .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #3203
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όταν λέω ότι ζω από τύχη, το λέω γιατί στην τελευταία απόπειρα που είχα κάνει αν δεν με έβρισκαν οι γονείς μου στο πάτωμα και δεν με πήγαιναν στο νοσοκομείο θα είχα πεθάνει... Σ' αυτό που συμφωνώ μαζί σου είναι ότι ίσως ο Θεός να ήθελε να ζήσω και να το έκανε να συμβεί έτσι ώστε να με καταλάβουν κι ας έκανα τόσο μεγάλη αμαρτία...
    Δεν έχεις κάνει αμαρτία. Ταλαιπωρημένη κοπέλα είσαι πόσο να αντέξεις.... Κάποια στιγμή έσπασες. Σε συγχωρούν όλοι. Ευτυχώς που έζησες και σε έχουμε μαζί μας εδώ

  9. #3204
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    απο διαθεση σκατακια φιλαρακι δε εχω που να τα πω ομως κανεις δε εχει διαθεση να με ακουσει .
    Πες μας ασπεργκερ, εγώ θα σε διαβάσω.

  10. #3205
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τα ίδια είμαι προς το παρόν Player... Εσύ πώς είσαι;
    Καλησπέρα κυκνε.
    Και εγώ τα ίδια.
    Είπα θα έρθει το καλοκαίρι , θα αρχίσω να βγαίνω , να αντιμετωπίσω τους φόβους μου και το άγχος, να γνωρίσω και καμιά κοπέλα, αλλά δυστυχώς τίποτα από αυτά δεν συνέβη χαχα.
    Απλά είμαι λίγο περισσότερο αισιόδοξος.
    Ίσως αυτή η αισιοδοξία να είναι λόγω του καιρού, αλλά γύρω μας καίγονται τα πάντα δυστυχώς για άλλη μια χρονιά.

  11. #3206
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    απο διαθεση σκατακια φιλαρακι δε εχω που να τα πω ομως κανεις δε εχει διαθεση να με ακουσει .
    Λέγε θα σε διαβάσω κ εγώ, τι έπαθες Άσπεργκερ;

  12. #3207
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Δεν έχεις κάνει αμαρτία. Ταλαιπωρημένη κοπέλα είσαι πόσο να αντέξεις.... Κάποια στιγμή έσπασες. Σε συγχωρούν όλοι. Ευτυχώς που έζησες και σε έχουμε μαζί μας εδώ
    Σ' ευχαριστώ γι' αυτά που λες, με χαροποιούν...

    Ίσως να μου δόθηκε μια δεύτερη ευκαιρία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #3208
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    απο διαθεση σκατακια φιλαρακι δε εχω που να τα πω ομως κανεις δε εχει διαθεση να με ακουσει .
    Αν θέλεις, μπορείς να τα πεις και σ' εμένα εκτός απ' τα παιδιά που επίσης είναι διατεθειμένα να σ' ακούσουν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #3209
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Καλησπέρα κυκνε.
    Και εγώ τα ίδια.
    Είπα θα έρθει το καλοκαίρι , θα αρχίσω να βγαίνω , να αντιμετωπίσω τους φόβους μου και το άγχος, να γνωρίσω και καμιά κοπέλα, αλλά δυστυχώς τίποτα από αυτά δεν συνέβη χαχα.
    Απλά είμαι λίγο περισσότερο αισιόδοξος.
    Ίσως αυτή η αισιοδοξία να είναι λόγω του καιρού, αλλά γύρω μας καίγονται τα πάντα δυστυχώς για άλλη μια χρονιά.
    Είναι θετικό να νιώθεις αισιόδοξος, μπράβο!

    Όσο για τις φωτιές άσε είναι τραγικό... Κάθε χρόνο τα ίδια που να πάρει!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #3210
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    θεματα με την θετη μανα με εχει σηκω κατσε κι αν τολμισω να πω αμαν αρχιζει απειλες και υποτιμητικές εκφράσεις.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •