Είναι κανείς εδώ; - Page 47
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 47 of 284 FirstFirst ... 3745464748495797147 ... LastLast
Results 691 to 705 of 4253
  1. #691
    Καλημερα Κυκνακι, οι λογοι που μπορει να φορτιστεις ειναι απειροι, απο μια κακη κουβεντα που θα ακουσεις, μια αναμνηση, ειπαμε ειναι και ο ορμονικος μας κυκλος μας κανει καθε μηνα μπαχαλακι. Βλεπω το μελος Σελτζουκος πολυ ευγενικα απαντησε και χαιρομαι.

    Ισως και απο τον καυγα, ισως και απο την συνεδρια ισως και ετσι απλα λογω ημερων (πενθος θεωρειται ) να νιωθεις πιο νταουν ψυχολογικα.

    Μη σε τρομαζει η αδυναμια, εισαι υγιης συμφωνα με τις αιματολογικες αλλα τα σκευασματα φερνουν καταστολη ( υπνηλια, ατονια,, κτυλ ). Δεν ξερω τι γευματα τρως και αν εχεις καλιο, μαγνησιο, βιταμινη c που σε κανει πυραυλο.

    Για κανε ενα τσεκαρισμα.
    Εγω προσπαθω λιγο να ξεκολλησω απο τον υπολογιστη, να κανω καμια δουλεια, μπλα, μπλα, αυτο που σου προτεινω και εσενα για να μην σε κανει το συναισθημα ο,τι θελει.

    Σε φιλω γλυκά. Καλη μας δυναμη και ημερα !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #692
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by Ο Σελτζούκος View Post
    Ναι σε λιγο θα ξεκινησει στο Αντ1. Μου αρέσει πολύ ιδιαιτερα η μουσικη οταν ξεκινά, πολυ ωραια και.. "επικη"

    Μα τι ηταν αυτο που σε κρεβάτωσε το πρωϊ? Τοσο πολύ σε στενοχωρησε και σε άγχωσε? Μηπως βαθιά μεσα σου δεν ηθελες να πας στην εκκλησία και απλά αφησες κάτι να σε αγχώσει και να σε καταβάλει, ως αφορμή? Συμβαίνει και αυτό πολλές φορές.
    Καλημέρα!

    Ναι, όντως και η μουσική είναι καταπληκτική κι οι ερμηνείες και όλα...

    Στην εκκλησία ήθελα να πάω και θα πάω το μεσημέρι να προσκυνήσω τον επιτάφιο και το βράδυ στην περιφορά πρώτα ο Θεός...

    Δεν ήταν σοβαρό αυτό που με άγχωσε αλλά τον τελευταίο καιρό έχω χειροτερέψει και ταράζομαι πιο εύκολα απ' το συνηθισμένο...μιλούσα στο τηλέφωνο με τον μπαμπά μου κι η μαμά μου πετάχτηκε εκείνη την ώρα για να παρέμβει στη συζήτηση κι αποσυντονίστηκα τρομερά με το να μου μιλάν δυο άτομα μαζί και μετά με έπιασε ταχυκαρδία, ταχυπαλμία και δύσπνοια και δεν μπορούσα να συνέλθω...και σήμερα νιώθω αγχωμένη αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό...(ακόμα τουλάχιστον, ελπίζω να παραμείνει έτσι)...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #693
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Καλημερα Κυκνακι, οι λογοι που μπορει να φορτιστεις ειναι απειροι, απο μια κακη κουβεντα που θα ακουσεις, μια αναμνηση, ειπαμε ειναι και ο ορμονικος μας κυκλος μας κανει καθε μηνα μπαχαλακι. Βλεπω το μελος Σελτζουκος πολυ ευγενικα απαντησε και χαιρομαι.

    Ισως και απο τον καυγα, ισως και απο την συνεδρια ισως και ετσι απλα λογω ημερων (πενθος θεωρειται ) να νιωθεις πιο νταουν ψυχολογικα.

    Μη σε τρομαζει η αδυναμια, εισαι υγιης συμφωνα με τις αιματολογικες αλλα τα σκευασματα φερνουν καταστολη ( υπνηλια, ατονια,, κτυλ ). Δεν ξερω τι γευματα τρως και αν εχεις καλιο, μαγνησιο, βιταμινη c που σε κανει πυραυλο.

    Για κανε ενα τσεκαρισμα.
    Εγω προσπαθω λιγο να ξεκολλησω απο τον υπολογιστη, να κανω καμια δουλεια, μπλα, μπλα, αυτο που σου προτεινω και εσενα για να μην σε κανει το συναισθημα ο,τι θελει.

    Σε φιλω γλυκά. Καλη μας δυναμη και ημερα !
    Καλημέρα cc!

    Ναι, είναι αλήθεια ότι εκτός απ' ότι απάντησα στον Σελτζούκο με έχει επηρεάσει και το πένθος των ημερών...εσύ πιστεύεις;

    Όσον αφορά την βιταμίνη c ο γιατρός μου έδωσε σίδηρο που την περιέχει αλλά δεν ξεκίνησα ακόμα να τον παίρνω γιατί πρέπει να απέχει 2 ώρες πριν και 2 ώρες μετά από γαλακτοκομικά προϊόντα και δεν έχω βρει ποια ώρα μου ταιριάζει...

    Κι εγώ έκανα κάποιες δουλειές, μακάρι να μπορούσες να δεις τι όμορφο έγινε το δωμάτιο μου με τα πασχαλινά στολίδια...αλλά χαλαρώνω με το να κάθομαι λίγο και στον υπολογιστή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #694
    Πιστευω πως πολλα λειτουργουν ασυνειδητα και μας επηρεαζουν, κυριως οι αναμνησεις μας που τις κρυβουμε απο τον εαυτο μας αλλα συνδεονται με καποιες μερες, συν συν συν.
    Κυκνακο μου, σου ευχομαι Καλη Ανασταση ! Δεν ξερω αν θα μπω φορουμ αυτες τις μερες.
    Να μου προσεχεις τον κυκνο. Α. θα πινεις τον καφε οταν ξυπνας στα καπακια 2 ωρες μετα σιδηρο οχι γαλακτοκομικα ομως. Θα το κανεις προγραμμα οπως δηποτε και θα δεις για ποτε θα ξανα νιωσεις παουερ. ΟΚ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #695
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα cc!

    Όσον αφορά την βιταμίνη c ο γιατρός μου έδωσε σίδηρο που την περιέχει αλλά δεν ξεκίνησα ακόμα να τον παίρνω γιατί πρέπει να απέχει 2 ώρες πριν και 2 ώρες μετά από γαλακτοκομικά προϊόντα και δεν έχω βρει ποια ώρα μου ταιριάζει...

    Κι εγώ έκανα κάποιες δουλειές, μακάρι να μπορούσες να δεις τι όμορφο έγινε το δωμάτιο μου με τα πασχαλινά στολίδια...αλλά χαλαρώνω με το να κάθομαι λίγο και στον υπολογιστή...
    Κυκνακο , καλημερα ! τον σιδηρο καλυτερα να τον παιρνεις με βιταμ. C , απορροφαται καλυτερα ετσι .......η με ενα φρουτακι ...η C , ειναι πολυ καλη βιταμινη , αντιοξειδωτικη και φτιαχνει κολλαγονο , που χανεται μετα τα 25-30 χρ. και γερναει το προσωπο ( προσεχε ! ) εγω παιρνω καθε μερα 1000mg ............η αδυναμια μπορει καλλιστα να οφειλεται στην ελλειψη σιδηρου , οχι C ....................μαγνησιο παιρνω μπολικο , το βραδυ , σε ηρεμει , αλλα με ασβεστιο , για απορροφηση .........συνηθως πωλειται σε συνδυασμο , κανα 10αρικο τα 100 tabs..........οσο μεγαλωνεις , αυξανουν οι αναγκες σε μαγνησιο ., ιδιως των γυναικων , παντως εμενα με ηρεμει ..................την C , οχι το βραδυ , μπορεινα φερει αυπνια .............

  6. #696
    Κυκνακι μου, σου ευχομαι μια ομορφη ησυχη ηρεμη ημερα, μια καλη ανασταση χωρις βαβουρες μανουρες και υγεια.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #697
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνακι μου, σου ευχομαι μια ομορφη ησυχη ηρεμη ημερα, μια καλη ανασταση χωρις βαβουρες μανουρες και υγεια.
    Καλημέρα cc! Χάρηκα που μπήκες...άργησα ν' απαντήσω γιατί χθες μετά τον επιτάφιο ήρθαν τα ξαδέλφια μου κι έφυγαν λίγο αργά οπότε έπεσα για ύπνο...Σ' ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου, καλή κι ήρεμη ανάσταση και σ' εσένα! ♥

    Στεναχωρήθηκα λίγο με τη μαμά μου νωρίτερα (θα σας γράψω κάποια στιγμή λεπτομέρειες γιατί είναι ένα θέμα που με ενοχλεί αρκετά) αλλά προς το παρόν ένα κομμάτι του λύθηκε...σε λίγο θ' αρχίσω να κάνω τις προσωπικές μου προετοιμασίες για το βράδυ...beaute βασικά...μην το έχω τελευταία στιγμή...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #698
    Δωσε στον εαυτο σου χαρά και οχι αρνητισμο, παλεψε το οσο μπορεις. Κανω το ιδιο. Καλη κουρα ομορφιας κυκνακο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #699
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Δωσε στον εαυτο σου χαρά και οχι αρνητισμο, παλεψε το οσο μπορεις. Κανω το ιδιο. Καλη κουρα ομορφιας κυκνακο.
    Προσπαθώ όσο μπορώ...έκανα μπάνιο και μετά θα συνεχίσω τον καλλωπισμό...έφτιαξα καφέ για να κρατηθώ ξύπνια μέχρι το φαγητό και το μεσημέρι μάλλον θα ξαπλώσω για ν' αντέξω ως τις 12 για την ανάσταση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #700
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κυκνακο , καλημερα ! τον σιδηρο καλυτερα να τον παιρνεις με βιταμ. C , απορροφαται καλυτερα ετσι .......η με ενα φρουτακι ...η C , ειναι πολυ καλη βιταμινη , αντιοξειδωτικη και φτιαχνει κολλαγονο , που χανεται μετα τα 25-30 χρ. και γερναει το προσωπο ( προσεχε ! ) εγω παιρνω καθε μερα 1000mg ............η αδυναμια μπορει καλλιστα να οφειλεται στην ελλειψη σιδηρου , οχι C ....................μαγνησιο παιρνω μπολικο , το βραδυ , σε ηρεμει , αλλα με ασβεστιο , για απορροφηση .........συνηθως πωλειται σε συνδυασμο , κανα 10αρικο τα 100 tabs..........οσο μεγαλωνεις , αυξανουν οι αναγκες σε μαγνησιο ., ιδιως των γυναικων , παντως εμενα με ηρεμει ..................την C , οχι το βραδυ , μπορεινα φερει αυπνια .............
    Καλησπέρα Macgyver...

    Το έγραψα και πιο πριν ότι ο σίδηρος που μου έδωσε ο γιατρός περιέχει και βιταμίνη c... Πάντως ευτυχώς μέχρι στιγμής το πρόσωπο μου είναι σε καλή κατάσταση αλλά αν μπορεί να ωφεληθεί γιατί όχι; Μ'ένα σμπάρο, δυο τρυγόνια!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #701
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλησπέρα Macgyver...

    Το έγραψα και πιο πριν ότι ο σίδηρος που μου έδωσε ο γιατρός περιέχει και βιταμίνη c... Πάντως ευτυχώς μέχρι στιγμής το πρόσωπο μου είναι σε καλή κατάσταση αλλά αν μπορεί να ωφεληθεί γιατί όχι; Μ'ένα σμπάρο, δυο τρυγόνια!
    Καλησπερα Κυκνε , σορυ , δεν το διαβασα για την C + Fe ...........ενταξει , νεα εισαι , αλλα οπως λες κι εσυ , γιατι οχι , εγω , οπως εχεις δει , δεν εχω ρυτιδα για ρυτιδα , αλλα επαιρνα βιταμινη Β και C , + καλη διατροφη + πολυ νερο , ( και αμα δεν με βλεπει το φως , παιρνω D3 συμπληρωμα , αντικαταθλιπτικη βιταμινη ) , λογω γυμναστικης , απο τα 25 μου ........αμα μπορουσες να περπατας καθε μερα κανα 10 λεπτο , δλδ να κουραζοσουν καπως σωματικα , θα εβλεπες μεγαλη αλλαγη στην διαθεση σου , δεν επιμενω ομως , αλλα ειναι το καλυτερο αντιδοτο στην κτθλψη η σωματικη κοπωση ..................ο Τζερρυ καλα φανταζομαι , εισαι τυχερη που τον εχεις παρεα .................τον Σκλαβενιτη , δεν τον ξαναειδα , ειχε λουρακι παντως ......θα ρωτησω την αλλη φορα ......

  12. #702
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλησπερα Κυκνε , σορυ , δεν το διαβασα για την C + Fe ...........ενταξει , νεα εισαι , αλλα οπως λες κι εσυ , γιατι οχι , εγω , οπως εχεις δει , δεν εχω ρυτιδα για ρυτιδα , αλλα επαιρνα βιταμινη Β και C , + καλη διατροφη + πολυ νερο , ( και αμα δεν με βλεπει το φως , παιρνω D3 συμπληρωμα , αντικαταθλιπτικη βιταμινη ) , λογω γυμναστικης , απο τα 25 μου ........αμα μπορουσες να περπατας καθε μερα κανα 10 λεπτο , δλδ να κουραζοσουν καπως σωματικα , θα εβλεπες μεγαλη αλλαγη στην διαθεση σου , δεν επιμενω ομως , αλλα ειναι το καλυτερο αντιδοτο στην κτθλψη η σωματικη κοπωση ..................ο Τζερρυ καλα φανταζομαι , εισαι τυχερη που τον εχεις παρεα .................τον Σκλαβενιτη , δεν τον ξαναειδα , ειχε λουρακι παντως ......θα ρωτησω την αλλη φορα ......
    Πίστεψε με, αν δεν ήταν καλά θα το μαθαίνατε οπωσδήποτε...καλά είναι αλλά τελευταία μοιάζει λίγο κουρασμένος λόγω ηλικίας λογικά αν και θέλω να τον πάω για εξετάσεις αίματος αν βέβαια δεν αφαιμάξει το γιατρό πρώτος...
    Καλό Πάσχα!!!
    Κι αν μάθεις νέα για τον Σκλαβενίτη να μου πεις!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #703
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Καλημέρα και Καλό Πάσχα σε όλους! Καλά να περάσετε με όποια πρόσωπα επιθυμείτε κι αγαπάτε!

    Κάνω αυτό το post απλά για να πω ότι χαίρομαι που παρά τα χάλια μου κατάφερα να παρευρεθώ στην εκκλησία όλες τις μέρες ακόμα και χθες στην Ανάσταση που κανονικά θα ονειρευόμουν το σημερινό αρνί εκείνη την ώρα...νιώθω μια ανακούφιση στην ψυχή μου...και που ήμουν με αγαπημένα μου πρόσωπα όπως θα είμαι και σήμερα... ♥

    Οπότε σαν ανταμοιβή μπορώ να τσακίσω το σοκολατένιο μου αυγό! (αστειάκι, δεν θα το φάω μονομιάς)...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #704
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα και Καλό Πάσχα σε όλους! Καλά να περάσετε με όποια πρόσωπα επιθυμείτε κι αγαπάτε!

    Κάνω αυτό το post απλά για να πω ότι χαίρομαι που παρά τα χάλια μου κατάφερα να παρευρεθώ στην εκκλησία όλες τις μέρες ακόμα και χθες στην Ανάσταση που κανονικά θα ονειρευόμουν το σημερινό αρνί εκείνη την ώρα...νιώθω μια ανακούφιση στην ψυχή μου...και που ήμουν με αγαπημένα μου πρόσωπα όπως θα είμαι και σήμερα... ♥

    Οπότε σαν ανταμοιβή μπορώ να τσακίσω το σοκολατένιο μου αυγό! (αστειάκι, δεν θα το φάω μονομιάς)...
    καλημέρα κυκνακι
    χρόνια πολλά χριστός ανέστη και καλό μηνά
    να είσαι πάντα τόσο χαρούμενη και να βρίσκεσαι κάθε μέρα με άτομα που αγαπάς και να μας γράφεις ότι είσαι καλά
    τσάκισε το σοκολατένιο αυγό και το μεσημέρι τσάκισε τ αρνάκι


    να έχεις μια υπέροχη μέρα
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  15. #705
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,559
    Quote Originally Posted by giang View Post
    καλημέρα κυκνακι
    χρόνια πολλά χριστός ανέστη και καλό μηνά
    να είσαι πάντα τόσο χαρούμενη και να βρίσκεσαι κάθε μέρα με άτομα που αγαπάς και να μας γράφεις ότι είσαι καλά
    τσάκισε το σοκολατένιο αυγό και το μεσημέρι τσάκισε τ αρνάκι


    να έχεις μια υπέροχη μέρα
    Καλό μήνα και σ' εσένα! ♥ Μόλις πριν λίγο το συνειδητοποίησα ότι είναι και Πάσχα και Πρωτομαγιά, 2 σε 1 lol! Κρίμα που δεν προλαβαίνουμε να πάμε κι εκδρομή να μαζέψουμε λουλούδια μιας και στην πόλη δύσκολα βρίσκεις πράσινο...

    Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, είναι υπέροχες! Και σ' εσένα εύχομαι να περάσεις τέλεια!

    Το σοκολατένιο αυγό το φυλάω για επιδόρπιο μετά το αρνί...

    Τώρα εδώ ένα μικρό μήνυμα για όλους: όποιοι θέλετε πείτε αν πιστεύετε ή όχι...δεν το λέω για να κρίνω κανέναν, συμφωνώ με την ανεξιθρησκεία απλά θέλω να ξέρω με ποιον μπορώ να συζητήσω για θρησκευτικά θέματα...ευχαριστώ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •