Είναι κανείς εδώ; - Page 61
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 61 of 261 FirstFirst ... 1151596061626371111161 ... LastLast
Results 901 to 915 of 3913
  1. #901
    Και εγω καπως καλυτερα, λιγο μεν αλλά καλυτερα - λεω να αρχισω να θετω στοχους μικρους ανα εβδομαδα χωρις αγχος εκπληρωσης - μονο και μονο για να με βαζω σε ενα τριπακι εγρηγορσης, ζωντανιας, ορεξης και εκτονωσης ενεργειας.

    Νιωθω οτι το καλοκαιρι εφτασε ειναι εδω και σκεφτομαι οτι ειναι μια εποχη του χρονου που λογω καποιων ασχημων εμπειριων δεν την ζω για τη ομορφια της αλλα χανω καλοκαιρια απο την ζωη μου ετσι απλα... απο φοβο, πονο, απωθημενα, αγχη και φοβιες.

    Ε ας βαλω στοχο φετος να το ζησω σε μικρες στιγμες χαράς. Ελεγα να παρω και εγω καμια γλαστρουλα και να φυτεψω κανα λουλουδακι - λενε πως ειναι αγχολυτικο και φθηνο -

    Ψαχνω κυκνακι, ψαχνω να βρω υγιεις τροπους δρασης.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #902
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Νομιζω , cc, οτι εισαι σε καλο δρομο , κι εγω ετσι αντιδρω στην σκαταθλιψη , μικρους στοχους , χωρις αγχη , στο λαιτ mode ........ την γλαστρα , ολο και την σκεφτομαι , φτηνο μεν , αλλα πολυ αψυχο ομως βρε παιδι , πολυ αργα μεγαλωνει , νομιζω οτι η κηπουρικη , ειναι για μια ειδικη κατηγορια ανθρωπων , οπως η ιστιοπλοια , δεν την αντεχω , αλλα μαρεσουν τα γρηγορα σκαφη , το ιστιοπλοικο μου την δινει στα νευρα ....... ειχε ενα 18μετρο , ο εις κολλητος μου , ποτε δεν αξιωθηκα να μπω ομως ..........

  3. #903
    Ευτυχως ή δυστυχως Μακ, ειμαστε καταδικασμενοι να ψαχνουμε νεα ερεθισματα μεχρι να βρουμε κατι που να καλυπτει το κενο την απελπισια τον φοβο και τα συναφη κατω απο την ομπρελλα καταθλιψη. Ειμαστε υποχρεωμενοι διαφορετικα δεν θα υπηρχε και λογος να ζουμε. Εγω θα ειχα υπομονη για λουλουδι ή σπορο κατι αυτο που με κραταει πισω σχεδον παντα ειναι ο φοβος της απωλειας ή της αποτυχιας.Πρεπει να το ξεπερασω.
    Δε γινεται αλλιως. Μεσα απο την καταιγιδα οχι εξω απο αυτην. Οσο μπορω φυσικα... μη ξεγελαστω και κρασαρω και με φορτωσουν μετα δοσολογιες.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #904
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Και εγω καπως καλυτερα, λιγο μεν αλλά καλυτερα - λεω να αρχισω να θετω στοχους μικρους ανα εβδομαδα χωρις αγχος εκπληρωσης - μονο και μονο για να με βαζω σε ενα τριπακι εγρηγορσης, ζωντανιας, ορεξης και εκτονωσης ενεργειας.

    Νιωθω οτι το καλοκαιρι εφτασε ειναι εδω και σκεφτομαι οτι ειναι μια εποχη του χρονου που λογω καποιων ασχημων εμπειριων δεν την ζω για τη ομορφια της αλλα χανω καλοκαιρια απο την ζωη μου ετσι απλα... απο φοβο, πονο, απωθημενα, αγχη και φοβιες.

    Ε ας βαλω στοχο φετος να το ζησω σε μικρες στιγμες χαράς. Ελεγα να παρω και εγω καμια γλαστρουλα και να φυτεψω κανα λουλουδακι - λενε πως ειναι αγχολυτικο και φθηνο -

    Ψαχνω κυκνακι, ψαχνω να βρω υγιεις τροπους δρασης.
    Καλησπέρα cc!

    Εγώ δεν έχω δει βελτίωση ακόμα αλλά νομίζω πως είναι νωρίς μιας και μόλις χθες ξεκίνησα το έξτρα χάπι, δεν είναι; Αλλά και πάλι δυσκολεύομαι ν' αντέξω...

    Επίσης μετά πρέπει να βγω για λίγο έξω και δεν έχω καθόλου διάθεση αλλά είναι για ν' αγοράσω κάτι που θα μου φτιάξει τη διάθεση...κάτι μικρό κρυφά απ' τους γονείς μου για να μη με πρήξουν...

    Θες να μου μιλήσεις για το πρόβλημα με τα καλοκαίρια σου; Εμένα πάλι με χαλαρώνουν όταν μπορώ να πηγαίνω για μπάνιο...

    Φυσικά κάνεις πολύ καλά που προσπαθείς να νιώσεις στιγμές χαράς κι αν νομίζεις ότι θα σ' ευχαριστήσει πάρε ένα λουλουδάκι...Εγώ έχω μια δράκαινα στο δωμάτιο μου και τις προάλλες που πήγε η μαμά μου σε μια βάφτιση μου έφερε μια ορτανσία σε γλαστράκι (ήταν η μπομπονιέρα)...
    Last edited by Κύκνος; 28-05-2016 at 14:38.
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #905
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ευτυχως ή δυστυχως Μακ, ειμαστε καταδικασμενοι να ψαχνουμε νεα ερεθισματα μεχρι να βρουμε κατι που να καλυπτει το κενο την απελπισια τον φοβο και τα συναφη κατω απο την ομπρελλα καταθλιψη. Ειμαστε υποχρεωμενοι διαφορετικα δεν θα υπηρχε και λογος να ζουμε. Εγω θα ειχα υπομονη για λουλουδι ή σπορο κατι αυτο που με κραταει πισω σχεδον παντα ειναι ο φοβος της απωλειας ή της αποτυχιας.Πρεπει να το ξεπερασω.
    Δε γινεται αλλιως. Μεσα απο την καταιγιδα οχι εξω απο αυτην. Οσο μπορω φυσικα... μη ξεγελαστω και κρασαρω και με φορτωσουν μετα δοσολογιες.
    Αυτο αληθευει , πρεπει να επαγρυπνουμε , μην επαφιομεθα , το συνδρομο του καρχαρια , αμα ο καρχαριας παυει να κινειται , δεν μπαινει νερο στα βραγχια του ,και πεθαινει , καπως ετσι και μεις , θα μου πεις πως κοιμαται , ε , δεν κοιμαται , κινειται με το ενα ημισφαιριο του εγκεφαλου , και οταν κυραστει το ημισφαιριο , κοιμαται το ενα , και λειτουργει το αλλο , σαν τα αποδημητικα πτηνα .................... τις δοσολογιες , μπορεις να τις περιορισεις και μονη σου , γιατι να ακους τυφλα τον γιατρο , αν θελεις να σου φτιαξω εγω ενα κοκτεηλ , σαν το δικο μου , ( αχνιζει το δικο μου ) , αναλογα την συμπτωματολογια , και να μου πεις ποια φαρμακα εχεις βρει οτι σου πανε , δεν θα σε χρεωσω ........

  6. #906
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Γεια σου cc μου, πώς είσαι;

    Σ' ευχαριστώ...πήγα χθες και στον ψυχίατρο και μου αύξησε το anafranil λίγο ακόμα αλλά μόνο για 20 μέρες...από σήμερα θ' αρχίσω να το εφαρμόζω, άντε να δούμε...
    Το αναφρανιλ , θελει συχνα καρδιολογικες εξετασεις ..................

  7. #907
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Κυκνε τι κανεις ?πως τα πας?εισαι καλυτερα απο την τελευταια φορα που μιλησαμε?

  8. #908
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    Κυκνε τι κανεις ?πως τα πας?εισαι καλυτερα απο την τελευταια φορα που μιλησαμε?
    Γεια σου Nick...

    Έχω διακυμάνσεις, αυτή τη στιγμή είμαι μέτρια...προσπαθώ να μην πολυσκέφτομαι εκείνον και πέφτω μέχρι να βρω τι θα κάνω τελικά...αν θα του στείλω σύντομα ή αν θ' αφήσω να περάσει καιρός...

    Επίσης νιώθω συχνά ανία κι αυτό με μελαγχολεί...νιώθω πως δεν έχω όρεξη και κίνητρο για τίποτα...ή σχεδόν τίποτα, απόψε θέλω να δω ένα θρίλερ αλλά μέχρι στιγμής δεν μου ήρθε μήνυμα πως είναι διαθέσιμο...

    Εσύ τι κάνεις;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #909
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Γεια σου Nick...

    Έχω διακυμάνσεις, αυτή τη στιγμή είμαι μέτρια...προσπαθώ να μην πολυσκέφτομαι εκείνον και πέφτω μέχρι να βρω τι θα κάνω τελικά...αν θα του στείλω σύντομα ή αν θ' αφήσω να περάσει καιρός...

    Επίσης νιώθω συχνά ανία κι αυτό με μελαγχολεί...νιώθω πως δεν έχω όρεξη και κίνητρο για τίποτα...ή σχεδόν τίποτα, απόψε θέλω να δω ένα θρίλερ αλλά μέχρι στιγμής δεν μου ήρθε μήνυμα πως είναι διαθέσιμο...

    Εσύ τι κάνεις;
    ΓΕια σου κυκνε..
    μην τον σκεφτεσαι ,ασε να περασει λιγος καιρος και να ηρεμησεις και εσυ..και οταν εισαι ηρεμη και ετιμη στειλε εκεινο του μηνυμα που θελεις.
    Ναι φανταζομαι πως νιώθεις βρε κυκνε...Το κινητρο εσυ πρεπει να το βρεις...ας πουμε δεν θα ηταν κινητρο να ηρεμησεις να γινεις λιγο καλυτερα και οταν με το καλο θα εισαι καλα ,να σκεφτεις να βρεις εναν συντροφο και να δημιουργησεις οικογενεια?
    ωραια και τα θριλερ..εγω παντως θα σ προτεινα κωμωδιες...
    επεισης το silver linings playbook πως σ φανηκε το ειδεις?

    καλα ειμαι και εγω κυκνε ,αραζω σπιτι μου,μπαινω στο φορουμ και ταυτοχρονα παιζω ενα παιχνιδι στον υπολογιστη με μπαλα...και σ λιγακι θα παω γυμναστηριο.

  10. #910
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ΓΕια σου κυκνε..
    μην τον σκεφτεσαι ,ασε να περασει λιγος καιρος και να ηρεμησεις και εσυ..και οταν εισαι ηρεμη και ετιμη στειλε εκεινο του μηνυμα που θελεις.
    Ναι φανταζομαι πως νιώθεις βρε κυκνε...Το κινητρο εσυ πρεπει να το βρεις...ας πουμε δεν θα ηταν κινητρο να ηρεμησεις να γινεις λιγο καλυτερα και οταν με το καλο θα εισαι καλα ,να σκεφτεις να βρεις εναν συντροφο και να δημιουργησεις οικογενεια?
    ωραια και τα θριλερ..εγω παντως θα σ προτεινα κωμωδιες...
    επεισης το silver linings playbook πως σ φανηκε το ειδεις?

    καλα ειμαι και εγω κυκνε ,αραζω σπιτι μου,μπαινω στο φορουμ και ταυτοχρονα παιζω ενα παιχνιδι στον υπολογιστη με μπαλα...και σ λιγακι θα παω γυμναστηριο.
    Δεν το είδα ακόμα, το κράτησα για το Σαββατοκύριακο που δεν έχω καθόλου υποχρεώσεις...δεν ξέχασα ότι θα το συζητήσουμε...

    Όσο για τον σύντροφο πρέπει πρώτα να σταματήσω να φοβάμαι κι αυτό είναι δύσκολο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #911
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν το είδα ακόμα, το κράτησα για το Σαββατοκύριακο που δεν έχω καθόλου υποχρεώσεις...δεν ξέχασα ότι θα το συζητήσουμε...

    Όσο για τον σύντροφο πρέπει πρώτα να σταματήσω να φοβάμαι κι αυτό είναι δύσκολο...
    παντως ειναι ωραιο δεστο ,συνηθως σε αφηνει με μια νοτα αισιοδοξιας αυτη η ταινια.

    ναι ισχυει..και για να σταματησεις ομως, ισως πρεπει να γνωρισεις καποιον να δεις οτι δεν ειναι ετσι και δεν πρεπει να υπαρχει λογος να φοβασαι..αμα εξερεσεις ενα πολυ μικρο ποσοστο πληθυσμου ανδρων που ειναι μαλακες ,οι υπολοιποι κυκνε δεν ειναι ετσι και στο λεω αυτο σαν ανδρας....απλα ετυχε εσυ να εχεις μια πολυ κακη εμπειρια ,αλλα αυτο σου ειπα θα το αφησεις πισω γνωριζοντας καποιον ανθρωπο,ο οποιος θα ειναι καλος...και να ξερεις οτι ετσι ειναι το 99% των ανδρων...και θα δεις οτι ετσι θα σου περασουν οι φοβιες...με καποιον να σου δειχνει ασφαλεια ,που θες...
    ΤΕσπα παω γυμναστηριο θα μπω αργοτερα

  12. #912
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    παντως ειναι ωραιο δεστο ,συνηθως σε αφηνει με μια νοτα αισιοδοξιας αυτη η ταινια.

    ναι ισχυει..και για να σταματησεις ομως, ισως πρεπει να γνωρισεις καποιον να δεις οτι δεν ειναι ετσι και δεν πρεπει να υπαρχει λογος να φοβασαι..αμα εξερεσεις ενα πολυ μικρο ποσοστο πληθυσμου ανδρων που ειναι μαλακες ,οι υπολοιποι κυκνε δεν ειναι ετσι και στο λεω αυτο σαν ανδρας....απλα ετυχε εσυ να εχεις μια πολυ κακη εμπειρια ,αλλα αυτο σου ειπα θα το αφησεις πισω γνωριζοντας καποιον ανθρωπο,ο οποιος θα ειναι καλος...και να ξερεις οτι ετσι ειναι το 99% των ανδρων...και θα δεις οτι ετσι θα σου περασουν οι φοβιες...με καποιον να σου δειχνει ασφαλεια ,που θες...
    ΤΕσπα παω γυμναστηριο θα μπω αργοτερα
    Καλημέρα Nick, τι κάνεις;

    Εύχομαι σ' όλους καλό Σαββατοκύριακο!

    Εγώ καλούτσικα αν και δεν κοιμήθηκα πολύ καλά χθες...

    Ναι, θα τη δω την ταινία σήμερα ή αύριο...μου την πρότεινε κι ο αδελφός μου... ♥

    Δηλαδή οι περισσότεροι άντρες δεν χτυπάνε καν; (αν δεν το κάνουν αυτό υποθέτω ότι δεν θα γίνονται βίαιοι ούτε στις προσωπικές επαφές)...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #913
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Nick, τι κάνεις;

    Εύχομαι σ' όλους καλό Σαββατοκύριακο!

    Εγώ καλούτσικα αν και δεν κοιμήθηκα πολύ καλά χθες...

    Ναι, θα τη δω την ταινία σήμερα ή αύριο...μου την πρότεινε κι ο αδελφός μου... ♥

    Δηλαδή οι περισσότεροι άντρες δεν χτυπάνε καν; (αν δεν το κάνουν αυτό υποθέτω ότι δεν θα γίνονται βίαιοι ούτε στις προσωπικές επαφές)...
    καλημερα κυκνε καλα ειμαι εγω ,εσυ?
    επισης καλο σκ

    εγω δεν κοιμηθηκα καθολου χτες γτ προσπαθω να φτιάξω το προγραμμα μου να μην κοιμαμαι 6 και 7 το πρωι και ειμαι αυπνος σερι αστα

    οχι δεν χτυπανε καν κυκνε,τωρα αμα του ερθει καποιος αλλος και πουλαει τσαμπουκα ε τοτε εκει μπορει να απαντησει ,αλλα ετσι οχι....Αλλα σου ειπα υπαρχει μια εξαιρεση 1% που ειναι βλακες...μην φοβασαι αυτο παντως...δεν υπαρχει λογος...

    Κυκνε εχω να σου προτεινω ενα βιβλιο δες το ειναι παρα πολυ καλο ,το εχω διαβασει και ειναι για τις φοβιες ,βοηθαει αρκετα θα ελεγα
    το βιβλιο λεγεται φοβιες και πως να τις ξεπερασετε και το εγραψαν οι jamew gardner kai arthur h.bell δες και αμα θες διαβασε το βοηθαει πολυ

  14. #914
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    καλημερα κυκνε καλα ειμαι εγω ,εσυ?
    επισης καλο σκ

    εγω δεν κοιμηθηκα καθολου χτες γτ προσπαθω να φτιάξω το προγραμμα μου να μην κοιμαμαι 6 και 7 το πρωι και ειμαι αυπνος σερι αστα

    οχι δεν χτυπανε καν κυκνε,τωρα αμα του ερθει καποιος αλλος και πουλαει τσαμπουκα ε τοτε εκει μπορει να απαντησει ,αλλα ετσι οχι....Αλλα σου ειπα υπαρχει μια εξαιρεση 1% που ειναι βλακες...μην φοβασαι αυτο παντως...δεν υπαρχει λογος...

    Κυκνε εχω να σου προτεινω ενα βιβλιο δες το ειναι παρα πολυ καλο ,το εχω διαβασει και ειναι για τις φοβιες ,βοηθαει αρκετα θα ελεγα
    το βιβλιο λεγεται φοβιες και πως να τις ξεπερασετε και το εγραψαν οι jamew gardner kai arthur h.bell δες και αμα θες διαβασε το βοηθαει πολυ
    Τώρα λίγο αγχωμένη γιατί υπάρχει μια περίπτωση να πάω για ψώνια μετά αλλά δεν ξέρω σίγουρα και θα ήθελα να ξέρω...πάντως ακόμα κι αν δεν πάω θα μου φέρουν οι δικοί μου ένα φόρεμα για το οποίο είχαμε δώσει προκαταβολή και τώρα πήγαν να το πάρουν αλλά θα ήθελα και κάποια άλλα πράγματα...θα δούμε...κακό πράγμα η οικονομική κρίση, δεν μπορείς να κάνεις εύκολα shopping therapy

    Σ' ευχαριστώ για την πρόταση σου, θα το σημειώσω για να το αγοράσω μόλις μπορέσω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #915
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τώρα λίγο αγχωμένη γιατί υπάρχει μια περίπτωση να πάω για ψώνια μετά αλλά δεν ξέρω σίγουρα και θα ήθελα να ξέρω...πάντως ακόμα κι αν δεν πάω θα μου φέρουν οι δικοί μου ένα φόρεμα για το οποίο είχαμε δώσει προκαταβολή και τώρα πήγαν να το πάρουν αλλά θα ήθελα και κάποια άλλα πράγματα...θα δούμε...κακό πράγμα η οικονομική κρίση, δεν μπορείς να κάνεις εύκολα shopping therapy

    Σ' ευχαριστώ για την πρόταση σου, θα το σημειώσω για να το αγοράσω μόλις μπορέσω...
    kalo θα σου κανει να βγεις και να πας για ψωνια το shoping therapy ειναι καλο...αα μεγια και το φορεμα τοτε kaloforeto.
    ναι προσωπικα με βοηθησε αυτο το βιβλιο

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •