Είναι κανείς εδώ; - Page 87
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 87 of 261 FirstFirst ... 3777858687888997137187 ... LastLast
Results 1,291 to 1,305 of 3913
  1. #1291
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ετσι οπως το παρουσιαζεις , δεν διαφαινεται λυση , δεν εχεις αμαξι , δεν ξερεις που βρισκεται , και οπως λεει κι απο πανω η Μελινα , ηξερες οτι θα παρουσιαστει καποιος , πως θα του το παρεδιδες , αφουκι εσυ η ιδια , δεν ξερεις που βρισκεται ..........εγω στην θεση σου , θα ταφηνα στον Θεο , οπως φροντιζει τα πτηνα και τα ζωντανα , εχοντας την ελπιδα , οτι καποιος το ταιζει , καποιος το περιμαζεψε , στα χωρια γενικα ταιζουν αδεσποτα , δεν θανησυχουσα γι αυτο , δεν κερδιζεις κατι με την ανησυχια , πρεπει να το ξεχασεις το θεμα , εκτος κι αν μενα τηλεφωνο σε καποιον στο χωριο , το εντοπισεις , και πεις σε καποιον να το φυλαξει , μεχρι να το παρει η υποψηφια απο το χωριο ..........
    Όταν έβαλα την αγγελία το γατί έμενε ακόμα στην αυλή μου κι είχα επιφορτίσει έναν συγγενή μου να το ταίζει...και τότε υπήρχε η δυνατότητα να ξαναπάω εκεί κοντά χρονικά γι' αυτό έβαλα και την αγγελία ελπίζοντας πως κάποιος θα ενδιαφερθεί σύντομα...αλλά άργησαν...τώρα τα πράγματα είναι δύσκολα, η ξαδέλφη μου είναι πάλι στο νοσοκομείο οπότε δεν είναι εύκολο να φύγουμε τώρα από την πόλη...άσε που σιγουρεύτηκα ότι η κοπέλα δεν είναι στα καλά της για να ζητάει τη διεύθυνση μου ενώ μου είναι παντελώς άγνωστη! Δεν υπάρχει περίπτωση να της δώσω το γατί μετά απ' αυτό!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #1292
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    E , τοτε , καλυτερα να μην το παρει .............. τωρα να το εντοπισεις εσυ στο χωριο μεσω τριτου , και να βαλεις εκ νεου αγγελια , διαφαινεται σαν η μονη λυση ............................γινεται να το εντοπισεις ? αν ειναι μικρο χωριο , ισως και να ξερει καπιοος κατι , αν οχι , δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα , χωριο ειναι , ολο και τα ταιζουν ταδεσποτα , το ξερω , γιατι ο κολλητος μου , εμενε στον Αχινο Στυλιδος , και αδεσποτο πεινασμενο δεν υπηρχε ............

  3. #1293
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    E , τοτε , καλυτερα να μην το παρει .............. τωρα να το εντοπισεις εσυ στο χωριο μεσω τριτου , και να βαλεις εκ νεου αγγελια , διαφαινεται σαν η μονη λυση ............................γινεται να το εντοπισεις ? αν ειναι μικρο χωριο , ισως και να ξερει καπιοος κατι , αν οχι , δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και πολλα , χωριο ειναι , ολο και τα ταιζουν ταδεσποτα , το ξερω , γιατι ο κολλητος μου , εμενε στον Αχινο Στυλιδος , και αδεσποτο πεινασμενο δεν υπηρχε ............
    Δεν θα το δώσω εκεί...θέλω να του βρω καλό σπιτάκι...

    Μόλις ξαναπάω στο χωριό θα το ψάξω στις γύρω αυλές κι εύχομαι να το βρω...δεν είναι εύκολο να ρωτήσω άλλους αν ξέρουν κάτι καθώς δεν είναι το μόνο γατάκι στο χωριό, μόνο εγώ που το είδα μπορώ να το αναγνωρίσω...
    Ναι, η αλήθεια είναι ότι τα ταίζουν όσο να 'ναι απλά εκείνο είναι μικρό γι' αυτό και το έχω έγνοια, χρειάζεται να τρώει αρκετά για να επιβιώσει...

    Τώρα πάντως είμαι πολύ ταραγμένη, αυτή συνέχισε να προσπαθεί να το πάρει και με τάραξε κι έχω να πάω και στον οδοντίατρο το απόγευμα και πρέπει να ηρεμήσω αλλά δεν ξέρω πως, έχω ταχυκαρδία και τρέμουν τα χέρια μου, πριν ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα...τι να κάνω γι' αυτή την αναστάτωση;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #1294
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Απ οσο ξερω συνηθιζεται στις διασωσεις αδεσποτων ζωων να βιαζεται καποιος να παρει το ζωακι, καθως και να δινονται διευθυνσεις, αν το ζωο δεν ειναι σε καποιο καταλυμμα, για να μπορεσει να το παρει ή να δωσει τη δικη του διευθυνση για να του το πανε οι υπευθυνοι μιας ομαδας αν υπαρχουν.
    Οποτε μην την θεωρεις καπως γι αυτο τον λογο.
    Αν τωρα εσυ για δικους σου λογους αισθανεσαι ετσι και φοβασαι να εμπιστευτεις, αλλωστε λες για το χωριο και οχι για το σπιτι που κανονικα μενεις, πες της οτι το γατι υιοθετηθηκε απο οικογενεια στο χωριο χωρις να εχεις συνεννοηθει και να ξερεις εσυ ή οτι απλα εχει εξαφανιστει. Γιατι να της πεις οτι δεν μπορεις απλα να πας τωρα στο χωριο και να μαθεις, φαινεται δεν εχει αποτελεσμα.

  5. #1295
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Απ οσο ξερω συνηθιζεται στις διασωσεις αδεσποτων ζωων να βιαζεται καποιος να παρει το ζωακι, καθως και να δινονται διευθυνσεις, αν το ζωο δεν ειναι σε καποιο καταλυμμα, για να μπορεσει να το παρει ή να δωσει τη δικη του διευθυνση για να του το πανε οι υπευθυνοι μιας ομαδας αν υπαρχουν.
    Οποτε μην την θεωρεις καπως γι αυτο τον λογο.
    Αν τωρα εσυ για δικους σου λογους αισθανεσαι ετσι και φοβασαι να εμπιστευτεις, αλλωστε λες για το χωριο και οχι για το σπιτι που κανονικα μενεις, πες της οτι το γατι υιοθετηθηκε απο οικογενεια στο χωριο χωρις να εχεις συνεννοηθει και να ξερεις εσυ ή οτι απλα εχει εξαφανιστει. Γιατι να της πεις οτι δεν μπορεις απλα να πας τωρα στο χωριο και να μαθεις, φαινεται δεν εχει αποτελεσμα.
    Ναι αλλά και στο χωριό πάλι που πηγαίνω τα καλοκαίρια και τυχαίνει να πάω κι ολομόναχη να της δώσω την διεύθυνση; Δεν νομίζω, αν το ήθελε τόσο πολύ ας δίναμε ραντεβού σε κάποιο σημείο να της το δώσω...αλλά προσωπικά στοιχεία;;; Φυσικά και φοβάμαι! Που ξέρω ποιά είναι αυτή;

    Τελικά την έκανα block κι ησύχασα αφού πρώτα με εκνεύρισε τρομερά γιατί έβαλε μια φίλη της να κάνει ποστ που να ζητάει από φιλοζωϊκή ομάδα κοντά στο χωριό να πάει να βρει το γατάκι παρακάμπτοντας με εντελώς...εγώ θέλω να του βρω ένα καλό σπιτάκι και να το ελέγξω όχι να το δώσω στον πρώτο που το ζητάει κι αυτή το είχε δέσει κόμπο...τώρα αυτό που θέλω από εσάς είναι να προσευχηθείτε να το βρω ζωντανό και να το φέρω εδώ που μένω μόνιμα και μετά τα υπόλοιπα θα πάρουν το δρόμο τους..
    .
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #1296
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Αν οι προσευχες επιαναν Κυκνε μου, θα ημασταν ολοι καλα κι ευτυχισμενοι τωρα...

  7. #1297
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Αν οι προσευχες επιαναν Κυκνε μου, θα ημασταν ολοι καλα κι ευτυχισμενοι τωρα...
    Είναι η μόνη μου ελπίδα προς το παρόν...

    Τώρα θέλω να χαλαρώσω και να κοιμηθώ, μακάρι να το καταφέρω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #1298
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Κι εγω θα ηθελα να χαλαρωσω και να κοιμηθω αλλα το μυαλο μου στροφαρει συνεχεια και δε με αφηνει. Και μπλεκονται ολα ενα κουβαρι, και αρχιζω και βλεπω μπροστα μου και πραγματα που δεν υπαρχουν.

  9. #1299
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Κι εγω θα ηθελα να χαλαρωσω και να κοιμηθω αλλα το μυαλο μου στροφαρει συνεχεια και δε με αφηνει. Και μπλεκονται ολα ενα κουβαρι, και αρχιζω και βλεπω μπροστα μου και πραγματα που δεν υπαρχουν.
    Ακούγεται τρομαχτικό αυτό...τι πάθηση έχεις;

    Εγώ τελικά δεν κοιμήθηκα καλά, νιαούριζε ο Τζέρυ μέσα στη νύχτα και με ξυπνούσε...ουφ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #1300
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ακούγεται τρομαχτικό αυτό...τι πάθηση έχεις;

    Εγώ τελικά δεν κοιμήθηκα καλά, νιαούριζε ο Τζέρυ μέσα στη νύχτα και με ξυπνούσε...ουφ...
    Πασχω απο καταθλιψη, αγχωδη διαταραχη και κατα καιρους εχω παρουσιασει καποια μικρα ψυχωσικα επεισοδια, που οι ψυχιατροι ελεγαν οτι τα δημιουργουσε το μυαλο μου ωστε να ξεφυγει απο την πραγματικοτητα.

    Εχεις γατα; Πως αντεχεις μεσα στο σπιτι; Ειναι μπελας απ' οσο ξερω απο φιλους που εχουν. Δεν τους αφηνουν να κοιμηθουν με το κλαμα και τα νιαουρισματα και τις ζημιες (να ριχνουν και να σπανε πραγματα, να τρεχουν και να βαρανε πορτες).

    Ειμαι πιο πολυ ανθρωπος των σκυλιων, ποτε δεν καταλαβα πώς καποιος τρελαινεται για γατες :Ρ Οχι πως δεν μου αρεσει να τις βλεπω ή να τις ταιζω ή να τις χαιδευω, αλλα οχι μεσα στο σπιτι. Θεωρω πως ταιριαζουν καλυτερα σε αυλη που υπαρχει αφθονος χωρος να εκτωνονται.

    Η γατα σε βοηθαει να νιωθεις καλυτερα ψυχολογικα; Που λενε οτι τα κατοικιδια συμβαλλουν κατα της καταθλιψης και αλλων παθησεων;

  11. #1301
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Πασχω απο καταθλιψη, αγχωδη διαταραχη και κατα καιρους εχω παρουσιασει καποια μικρα ψυχωσικα επεισοδια, που οι ψυχιατροι ελεγαν οτι τα δημιουργουσε το μυαλο μου ωστε να ξεφυγει απο την πραγματικοτητα.

    Εχεις γατα; Πως αντεχεις μεσα στο σπιτι; Ειναι μπελας απ' οσο ξερω απο φιλους που εχουν. Δεν τους αφηνουν να κοιμηθουν με το κλαμα και τα νιαουρισματα και τις ζημιες (να ριχνουν και να σπανε πραγματα, να τρεχουν και να βαρανε πορτες).

    Ειμαι πιο πολυ ανθρωπος των σκυλιων, ποτε δεν καταλαβα πώς καποιος τρελαινεται για γατες :Ρ Οχι πως δεν μου αρεσει να τις βλεπω ή να τις ταιζω ή να τις χαιδευω, αλλα οχι μεσα στο σπιτι. Θεωρω πως ταιριαζουν καλυτερα σε αυλη που υπαρχει αφθονος χωρος να εκτωνονται.

    Η γατα σε βοηθαει να νιωθεις καλυτερα ψυχολογικα; Που λενε οτι τα κατοικιδια συμβαλλουν κατα της καταθλιψης και αλλων παθησεων;
    Ναι, έχω έναν γάτο... ♥ Είναι ο τελευταίος από τα τέσσερα που είχα που είναι ακόμα ζωντανός...και ναι, με βοηθάει η παρουσία του, είναι μια παρέα για μένα και μάλιστα παρέα που με αγαπάει ακόμα κι αν έχω προβλήματα που ίσως κάποιους ανθρώπους να τους κρατάνε μακριά...στην ηλικία του πλέον (είναι 18 χρονών, παππούλης) δεν κάνει ζημιές και τέτοια μόνο το επίμονο νιαούρισμα είναι το κακό του...αλλά το ανέχομαι γιατί τον αγαπάω...
    Και τα σκυλιά μ' αρέσουν απλά μεγάλωσα κυρίως με γάτες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #1302
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    18 χρονων ε; Μπραβο! Ειναι απο τα λιγα γατια που εχω ακουσει σε μεγαλη ηλικια! Μια φορα ειχα γνωρισει ενα ζευγαρι που ειχε εναν γατο 23 ετων και ειχα μεινει! Τα περισσοτερα γατια φιλων μου ειχαν πεθανει μεταξυ 7-13 χρονων. Απο ασθενειες κυριως και απο παχυσαρκια. Μακαρι να σου ζησει πολυ παραπανω να εχεις την παρεα του!

  13. #1303
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    18 χρονων ε; Μπραβο! Ειναι απο τα λιγα γατια που εχω ακουσει σε μεγαλη ηλικια! Μια φορα ειχα γνωρισει ενα ζευγαρι που ειχε εναν γατο 23 ετων και ειχα μεινει! Τα περισσοτερα γατια φιλων μου ειχαν πεθανει μεταξυ 7-13 χρονων. Απο ασθενειες κυριως και απο παχυσαρκια. Μακαρι να σου ζησει πολυ παραπανω να εχεις την παρεα του!
    Σ' ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! Ο άλλος αρσενικός που είχα πέθανε στα 19 από καρκίνο αλλά είχα και την Μίλλυ μου που πέθανε μικρή στα 12 από άλλη ασθένεια, είχε διαβήτη και πρόβλημα με τα νεφρά...και την Λούλου που κι αυτή αρρώστησε αλλά σε νορμάλ ηλικία, μόνο η Μίλλυ έφυγε μικρούλα...στεναχωριέμαι όταν τα θυμάμαι αυτά, μου λείπουν τα μωρά μου...
    Εσύ είχες σκύλο;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #1304
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    Σκυλο ειχα παλια, πανε πολλα χρονια απο τοτε. Ειχα ενα αδεσποτο που ηταν μικρο και το ειχα μαζεψει απο το πεζοδρομιο που με ακολουθουσε και πηγα και του αγορασα σουβλακι να του δωσω. Το καταβροχθισε και δεν σταματησε να με ακολουθει και μπηκε στο σπιτι μαζι μου. Εδωσα μεγαλη μαχη με τους γονεις μου τοτε (παιδι ημουν) να το κρατησω. Τζουλια την εβγαλα, ηταν θηλυκουλι. Δυστυχως μονο 3 χρονια εμεινε μαζι μου, αρρωστησε και πεθανε ξαφνικα Ο κτηνιατρος δεν μπορουσε να κανει τιποτα.

    Γενικα τα σκυλια κατι μυριζονται σε μενα και με ακολουθουν και πανε να μπουν στο σπιτι μαζι μου. Ειτε τα ταισω ειτε οχι. Θα ηθελα πολυ να εχω σκυλο παλι, αλλα αφενος δεν βγαινω οικονομικα και ενα ζωο χρειαζεται την τροφη του και τον γιατρο του, τα εμβολια κλπ, αφετερου εδω που μενω ειναι πολυ μικρος ο χωρος και δεν θα περνουσε καλα ουτε το ζωο, ασε που σε αυτην την πολυκατοικια δεν τα πανε καθολου τα ζωα, σε σημειο να προσπαθουν να τα βλαψουν, αλλα αντε να τους πιασεις στα πρασα και να αποδειχτει..

  15. #1305
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Σκυλο ειχα παλια, πανε πολλα χρονια απο τοτε. Ειχα ενα αδεσποτο που ηταν μικρο και το ειχα μαζεψει απο το πεζοδρομιο που με ακολουθουσε και πηγα και του αγορασα σουβλακι να του δωσω. Το καταβροχθισε και δεν σταματησε να με ακολουθει και μπηκε στο σπιτι μαζι μου. Εδωσα μεγαλη μαχη με τους γονεις μου τοτε (παιδι ημουν) να το κρατησω. Τζουλια την εβγαλα, ηταν θηλυκουλι. Δυστυχως μονο 3 χρονια εμεινε μαζι μου, αρρωστησε και πεθανε ξαφνικα Ο κτηνιατρος δεν μπορουσε να κανει τιποτα.

    Γενικα τα σκυλια κατι μυριζονται σε μενα και με ακολουθουν και πανε να μπουν στο σπιτι μαζι μου. Ειτε τα ταισω ειτε οχι. Θα ηθελα πολυ να εχω σκυλο παλι, αλλα αφενος δεν βγαινω οικονομικα και ενα ζωο χρειαζεται την τροφη του και τον γιατρο του, τα εμβολια κλπ, αφετερου εδω που μενω ειναι πολυ μικρος ο χωρος και δεν θα περνουσε καλα ουτε το ζωο, ασε που σε αυτην την πολυκατοικια δεν τα πανε καθολου τα ζωα, σε σημειο να προσπαθουν να τα βλαψουν, αλλα αντε να τους πιασεις στα πρασα και να αποδειχτει..
    Άσε, ξέρω καλά από κακούς ανθρώπους...κι εμένα κάποιος μου δηλητηρίασε την σκυλίτσα που είχα όταν ήμουν ακόμα ανήλικη και πέθανε Κρίμα που δεν ξέρω ποιος ήταν...την έλεγαν Αλεξάνδρα...

    Άσχετο με τα ζώα αλλά θα ήθελα επιτέλους να ξυπνήσω μια μέρα και να είμαι εντελώς καλά...τώρα βέβαια νομίζω πως φταίει η ζέστη που νιώθω δυσφορία αλλά με προβληματίζει αυτό γιατί θέλω να κάνω δουλειές και δεν ξέρω πως να τα καταφέρω...όσο κινείσαι και κάνεις δύσκολα πράγματα τόσο πιο έντονη γίνεται η δυσφορία...ουφ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  2. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28
  3. Είναι κανείς εδώ;;
    By vlack_swan in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-06-2012, 04:51
  4. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΠΛΑΝΑ;
    By LOOLOONEES in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2008, 15:55
  5. Replies: 6
    Last Post: 04-06-2008, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •